Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zgoda na krematorium :: zobacz komentowany artykuł

24 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~mrówa~

~mrówa~
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2009 - 07:19

wybór oczywisty ale nie dla katolika, w przypadku kremacji urna z prochami stoi w kośćiele gdzie odbywa sie msza i na tym posługa ksiedza jest zakonczona nie uczestnicy on w dalszej ceremoni pogrzebowej na cmentarzu, według kośćioła katolickiego jest to pogański zwyczaj

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2009 - 07:29

A ja nie miałbym dylematów. I to nie przez wiarę. Nie chcę żeby mnie robaki zjadały i uważam to za cenną inwestycję. Znajomi czekali kilka tygodni z pochówkiem ojca, bo do warszawskich krematoriów są takie kolejki

#3 ~Wyszkow~

~Wyszkow~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2009 - 22:23

To człowiek już nawet po śmierci musi stać w kolejce?! Ot - czasy

#4 ~indianin~

~indianin~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2009 - 01:47

Ciekawe że tu jeszcze nic nie mówią o emisji spalin z pieca kremacyjnego, znalazłem świetny komentarz co do porównań stosowanych przez Czyżaków na temat spalin z kremacji. Warto poczytać!

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2009 - 09:02

Bardzo ciekawy komentarz ale nie wiemy kto jest jego autorem? Jakie ma kompetenecje aby wypowiadac się w sposób tak autorytarny?

#6 ~Ryszard~

~Ryszard~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2010 - 22:07

Ciekawe jakie piece kremacyjne są zainstalowane w krematorium w Wyszkowie, w katalogu Polskich krematoriów nie ma firmy z Wyszkowa. Czy to znaczy że jeszcze nie jest otwarta ta spopielarnia zwłok, czy jeszcze nie wpisała się do serwisu pieców kremacyjnych? Sam myślę o otwarciu krematorium w okolicach Grudziądza więc jest to dla mnie istotna informacja.

#7 ~Ryszard~

~Ryszard~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2010 - 22:13

[quote name='indianin' post='33213' date='28.11.2009, 01:47:38']Ciekawe że tu jeszcze nic nie mówią o emisji spalin z pieca kremacyjnego, znalazłem świetny komentarz co do porównań stosowanych przez Czyżaków na temat [url="http://oi.hostoi.com/%5b/url%5d.%20Warto%20poczytać!<!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd-->%20Jeszcze%20zapomniałem%20o%20tej%20sprawie!%20Rozumiem%20że%20skoro%20Czyżakowie%20mają%20czeskie%20piece%20to%20oznacza%20że%20krematorium%20się%20w%20jakikolwiek%20sposób%20różni%20od%20tych%20wyposażone%20w%20szwedzkie%20piece%20kremacyjne?%20Chyba%20nie,%20bo%20skoro%20są%20inne%20krematoria%20z%20gorszymi%20piecami%20i%20działają%20to%20nie%20ma%20żadnego%20ryzyka?%20Może%20Goście%20z%20powyższej%20odpowiedzi%20zechcieli%20by%20mi%20coś%20zdradzić,%20bo%20wygląda%20na%20to%20że%20są%20trochę%20zorientowani%20w%20temacie...%20Na%20stronie%20producenta%20%5burl="http://piecetabo.pl"]szwedzkich pieców kremacyjnych[/url] jest oczywiście ocena "starszych" modeli pieców, ale może jest zbyt rygorystyczna...

#8 ~Jankowski Tomasz~

~Jankowski Tomasz~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2010 - 16:15

Ciekawe jakie piece kremacyjne są zainstalowane w krematorium w Wyszkowie, w katalogu Polskich krematoriów nie ma firmy z Wyszkowa. Czy to znaczy że jeszcze nie jest otwarta ta spopielarnia zwłok, czy jeszcze nie wpisała się do serwisu pieców kremacyjnych? Sam myślę o otwarciu krematorium w okolicach Grudziądza więc jest to dla mnie istotna informacja.

Myślicie że warto otworzyć krematorium w Ostrów Mazowiecka? U nas są zakłady pogrzebowe, ale niezbyt rozbudowane. Mam działkę z pozwoleniem na budowę koło cmentarza? Czy są jakieś badania rynku? Czy to prawda że Czyżak płaci kierowcom tak jak Walicki? Jeżeli tak to jaką kwotę?

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2010 - 17:03

Myślicie że warto otworzyć krematorium w Ostrów Mazowiecka? U nas są zakłady pogrzebowe, ale niezbyt rozbudowane. Mam działkę z pozwoleniem na budowę koło cmentarza? Czy są jakieś badania rynku? Czy to prawda że Czyżak płaci kierowcom tak jak Walicki? Jeżeli tak to jaką kwotę?

Co Ci do glowy przychodzi,krematorium w Ostrowi Maz.Jak masz dzialke z pozwoleniem na budowe kolo cmentarza to ja trzymaj dla siebie.

#10 gringo

gringo

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 23 marzec 2010 - 18:50

W gwoli ścisłości, Kościół Katolicki nie zabrania kremacji, nawet zmieniono formułę obrzędu pogrzebu (dawniej:prochem jesteś w proch się obrócisz).
Jak ktoś chce być spalony po śmierci, dla mnie to nie problem. Bardziej kontrowersyjne jest (jak np. w Danii) podłączanie krematoriów jako dostawców C.O. dla okolicznych mieszkańców.

Heniek dorzuć śp. Zdzisławę do ognia, bo z bloków dzwonili, że im kaloryfery stygną.

#11 ~Tereska~

~Tereska~
  • Goście

Napisano 29 marzec 2010 - 11:11

No cóż chłopie, jesteś zagubiony? Czy ktoś ma Ci doradzić czy budować krematorium, może nawet dać kasę na to? Poszukaj se w necie producenta pieców kremacyjnych i kup piece kremacyjne, postaw budynek i rozpocznij biznes...

#12 ~Robert~

~Robert~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2010 - 19:20

No cóż chłopie, jesteś zagubiony? Czy ktoś ma Ci doradzić czy budować krematorium, może nawet dać kasę na to? Poszukaj se w necie producenta pieców kremacyjnych i kup piece kremacyjne, postaw budynek i rozpocznij biznes...

Gdyby tak było to otwarcie krematorium nie stanowiłoby żadnego problemu, a fakt jest taki że w Polsce jest dwanaście krematoriów! To chyba nie jest zbyt dużo. To ciekawe że w mniejszych miejscowościach wstawiają czeskie piece, natomiast w miastach szwedzkie. Chyba dlatego ze wieśniacy nie mają kasy...

#13 ~Herman~

~Herman~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2010 - 09:03

Ciekawe że tu jeszcze nic nie mówią o emisji spalin z pieca kremacyjnego, znalazłem świetny komentarz co do porównań stosowanych przez Czyżaków na temat emisji spalin z kremacji. Warto poczytać!

Czy są jakieś przepisy dotyczące emisji spalin z krematorium - kiedyś widziałem szereg wykresów i jakieś analizy na stronie producenta pieców kremacyjnych, ale teraz po zmianie nie potrafię ich zlokalizować. Wiem też że podawano kiedyś emisję z poszczególnych krematoriów, ale teraz też nie wiem gdzie tego szukać. Proszę o jakąś pomoc.

#14 ~marek~

~marek~
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2010 - 22:43

[quote name='mrówa' date='22.04.2009, 08:19:30' post='15995']
wybór oczywisty ale nie dla katolika, w przypadku kremacji urna z prochami stoi w kośćiele gdzie odbywa sie msza i na tym posługa ksiedza jest zakonczona nie uczestnicy on w dalszej ceremoni pogrzebowej na cmentarzu, według kośćioła katolickiego jest to pogański zwyczaj
[/quot To czemu msza jest jak piszesz pogański

#15 ~Roman~

~Roman~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2010 - 07:50

Ciekawe że tu jeszcze nic nie mówią o emisji spalin z pieca kremacyjnego, znalazłem świetny komentarz co do porównań stosowanych przez Czyżaków na temat spalin z kremacji. Warto poczytać!

Z tego co wiem to już Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska zajął się już fabryką Czyżaków! już chcieli wstawić kolejny piec, gdy nagle okazało się że ich instalacja nie spełnia norm. Lepiej późno niż wcale!

#16 ~Alina~

~Alina~
  • Goście

Napisano 08 maj 2010 - 23:34

[quote name='marek' date='22.04.2010, 23:43:44' post='57725']
[quote name='mrówa' date='22.04.2009, 08:19:30' post='15995']
wybór oczywisty ale nie dla katolika, w przypadku kremacji urna z prochami stoi w kościele gdzie odbywa się msza i na tym posługa księdza jest zakończona nie uczestnicy on w dalszej ceremonii pogrzebowej na cmentarzu, według kościoła katolickiego jest to pogański zwyczaj...

W ciągu wieków Kościół tylko wyjątkowo, np. podczas zarazy albo klęski żywiołowej zgadzał się na spalanie ciał swoich zmarłych wiernych. Sam fakt jednak, że niekiedy to dopuszczał, jest dowodem, że chociaż Kościołowi ogromnie zależało na tym, żeby trzymać się rytu grzebalnego, jednak odnośnych przepisów prawa kanonicznego również wówczas kiedy były one bardzo rygorystyczne nie traktował na równi z Bożymi przykazaniami. Kto się poddaje kremacji tak na prawdę sam sobie wydaje świadectwo. Natomiast kto organizuje kremację, spala ludzi, reklamuje te usługi itd. też pokazuje swoje stanowisko względem Kościoła - latami masoni promowali kremację jako dowód na nieistnienie życia po śmierci. I chociaż dzisiaj to brzmi jak brednie to, jednak Kościół nadal usilnie zaleca grzebanie ciał, a do kremacji zniechęca.

#17 Fallenangelv

Fallenangelv

Swojak

• PipPipPipPip
  • 9298 postów

Napisano 09 maj 2010 - 11:03

Odnosnie kremacji negatywny wizerunek takiej (usługi?)wynika z faktu kojarzenia jej ze zbrodniami nazistów w czasie II WŚ.Dlatego jest mniej popularna.
Niektórzy potrafią szybciej iść jak niektórzy biec-tylko Ci doganiają swoje marzenia :)

#18 ~kaiula~

~kaiula~
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2010 - 23:38

no lepiej jak trumny pływają z zwłokami,choć lepiej je spalić.....z prochu powstałeś w proch się obrócisz...

#19 ~Henryk~

~Henryk~
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2010 - 15:09

no lepiej jak trumny pływają z zwłokami,choć lepiej je spalić.....z prochu powstałeś w proch się obrócisz...

Pewnie że kremacja staje się normalną praktyką, ale czy fakt że Czyżak gra w nogę z prezydentem daje mu prawo do zatruwania środowiska.

#20 renatao

renatao

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 13 wrzesień 2010 - 09:48

Z TEGO CO PAMIĘTAM TO CZYZAK GRA W RĘCZNĄ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych