Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Wyzywali od komunistów i złodzieji , a sami nie lepsi


16 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Bartek M ten z pisu~

~Bartek M ten z pisu~
 • Goście

Napisano 29 styczeń 2019 - 15:07

Bartek kolekcjoner majtek

#2 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 styczeń 2019 - 15:31

Bartek kolekcjoner majtek

To pokazuje, że służby działają, że nie ma żadnej taryfy ulgowej dla kogokolwiek i bardzo dobrze. Czarna owca zawsze się znajdzie. I właśnie trzeba je eliminować. Państwo działa, nie jest z dykty jak za POprzedników.#3 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 styczeń 2019 - 17:59

To pokazuje, że służby działają, że nie ma żadnej taryfy ulgowej dla kogokolwiek i bardzo dobrze. Czarna owca zawsze się znajdzie. I właśnie trzeba je eliminować. Państwo działa, nie jest z dykty jak za POprzedników.

Jakie służby? CBA której rzecznik wziął kredyt w SKOK i nie 3 lata spłacał? :D Obecnie emeryt... Kpisz czy o drogę pytasz?

 

Nieudacznicy z PO to przy PIS -AMATORZY w złodziejstwie!!!! :D To jest dopiero nowa skala pazerności PISowskiej....#4 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 styczeń 2019 - 18:02

Gdzie siedzą Ci Złodzieje z PO??? No gdzie? Jak na razie PIS znajduje i zamyka złodziei tylko ze swoich szeregów :D Nowa jakość korupcji to PIS!!! I cytowanie wytycznych z Nowogrodzkiej tego nie zmieni...#5 ~Czerwona zaraza~

~Czerwona zaraza~
 • Goście

Napisano 29 styczeń 2019 - 18:40

Jakie służby? CBA której rzecznik wziął kredyt w SKOK i nie 3 lata spłacał? :D Obecnie emeryt... Kpisz czy o drogę pytasz?

 

Nieudacznicy z PO to przy PIS -AMATORZY w złodziejstwie!!!! :D To jest dopiero nowa skala pazerności PISowskiej....

 

Gdzie siedzą Ci Złodzieje z PO??? No gdzie? Jak na razie PIS znajduje i zamyka złodziei tylko ze swoich szeregów :D Nowa jakość korupcji to PIS!!! I cytowanie wytycznych z Nowogrodzkiej tego nie zmieni...

Socjaldemokratyczny Zombie z KOD jak PO was ruchało bite 8 lat pod koniec zabierając pieniądze z OFE i dzieła sztuki z Pałacu Namiestnikowskiego to bydło zadowolone a i redaktorzy uśmiechnięci. Jesteście sterowani jak dzieci we mgle i połowa z was nawet nie wiedziała co to takiego Trybunał Konstytucyjny i kto w nim zasiada póki nie nagłośnili tego w TV. Wielcy obrońcy demokracji za 5 groszy.#6 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 styczeń 2019 - 18:45

Socjaldemokratyczny Zombie z KOD jak PO was ruchało bite 8 lat pod koniec zabierając pieniądze z OFE i dzieła sztuki z Pałacu Namiestnikowskiego to bydło zadowolone a i redaktorzy uśmiechnięci. Jesteście sterowani jak dzieci we mgle i połowa z was nawet nie wiedziała co to takiego Trybunał Konstytucyjny i kto w nim zasiada póki nie nagłośnili tego w TV. Wielcy obrońcy demokracji za 5 groszy.

a teraz jak Cię PiS dyma to łykasz wszystko jak pelikan i Ci pasuje? Prawo i Sprawiedliwość? Hipokryta

#7 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 styczeń 2019 - 18:53

Podejrzany Jarosław K. fajnie brzmi :D.

#8 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 styczeń 2019 - 19:02

a teraz jak Cię PiS dyma to łykasz wszystko jak pelikan i Ci pasuje? Prawo i Sprawiedliwość? Hipokryta

Przestań.... To zaczadziały umysł. Oczy już mu tak żółcią podeszły, że nic nie widzi poza PIS :D To co on przechodzi w psychologi się projekcja nazywa... Sterowany? Sterowany! Nie wiedział co to TK dopóki TVP i TV Trwam  nie wytłumaczył? Nie wiedział.. Uśmiechnięty i zadowolony? A jak! :D "Projekcja" jak w mordę dał... Takim to zamiast 500+ powinno się pampersy i pieluchy tetrowe rozdawać co by się z piany i "radości" wycierali... :D#9 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 styczeń 2019 - 19:02

Podejrzany Jarosław K. fajnie brzmi :D.

Ale tylko w takich łbach jak twój  :lol:  :lol:  :lol:#10 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 styczeń 2019 - 19:03

Podejrzany Jarosław K. fajnie brzmi :D.

Nie po to rozjebali sądownictwo by tak było...#11 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 styczeń 2019 - 19:07

Nie po to rozjebali sądownictwo by tak było...


Sądownictwo:D 50 zł na stacji benzynowej

#12 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 styczeń 2019 - 19:12

Jakie służby? CBA której rzecznik wziął kredyt w SKOK i nie 3 lata spłacał? :D Obecnie emeryt... Kpisz czy o drogę pytasz?

 

Nieudacznicy z PO to przy PIS -AMATORZY w złodziejstwie!!!! :D To jest dopiero nowa skala pazerności PISowskiej....

Za malo nas lewica już do władzy nie dojdzie PRL to już historia#13 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 styczeń 2019 - 19:15

Ale tylko w takich łbach jak twój  :lol:  :lol:  :lol:

A wpisz w google "Lista 117+...."#14 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 styczeń 2019 - 19:20

Sądownictwo:D 50 zł na stacji benzynowej

Albo "PRLowski sędzia" w wieku 30 lat :D Nie będzie zdradziecka morda sądziła Prezesa!  :D#15 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 styczeń 2019 - 19:36

„Sędziowie to patologie i kasta, a nasze reformy są demokratyczne”. Jak odpowiadać na kłamstwa PiS?

PiS dogadał się z prezydentem Dudą i ponawia skok na KRS oraz Sąd Najwyższy. Przy okazji politycy PiS opowiadają stare i nowe kłamstwa na temat sądów i sędziów. Oto ich krótka lista - z odpowiedziami. Powtarzają je same asy PiS: Antoni Macierewicz, Joanna Lichocka, Stanisław Piotrowicz i prezydencki minister Andrzej Dera

 

Projekty ustaw zostały skrytykowane przez środowiska prawnicze (w tym stowarzyszenia Iustitia i Themis), naukowców i organizacje pozarządowe. Sędzia Waldemar Żurek – rzecznik KRS –mówił że „zawarte w nich rozwiązania likwidują niezależność sądów”, a zmiany nazwał „niszczeniem państwa prawa”. Wezwał także do protestu w piątek 24 listopada 2017 o 19:00 przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie.Protestuje także opozycja w Sejmie, Warszawiacy przed Sejmem (choć na razie protesty przyciągnęły zaledwie kilkadziesiąt osó B) oraz międzynarodowe organizacje zajmujące się obroną praw człowieka.

Tymczasem politycy PiS powtarzali kłamstwa i półprawdy dotyczące sądów i sędziów – wracając do repertuaru znanego z czasów protestów przeciwko zmianom w systemie sądownictwa w lipcu 2017 roku.

 

Przypominamy najważniejsze – i tłumaczymy przekłamania i manipulacje.

1. Sądownictwo jest „postkomunistyczne” oraz „blokuje zmiany w Polsce”Powiedział  to w programie „Minęła 20” 22 listopada w TVP Info minister obrony Antoni Macierewicz. Zmiany w sądownictwie wprowadzane przez PiS – mówił –

 

„To był warunek zmian w Polsce. (…) Projekt, który jest w Sejmie daje na to nadzieję (…) Tej reformy nie chciały przeprowadzić partie, które były fundamentem Okrągłego Stołu, które dążyły do budowania systemu postkomunistycznego. Nie zrobiły tego, bo to było wbrew ich interesom”.

 

To fałsz. Zmianom w sądownictwie wprowadzanym przez PiS nie sprzeciwiają się partie, które były „fundamentem Okrągłego Stołu” w 1989 roku. Główne partie opozycyjne powstały dużo później (PO w 2001, Nowoczesna w 2015 r.) Nonsensowne jest twierdzenie, że obie te partie mają coś wspólnego z „postkomunizmem”. W ścisłym kierownictwie PO jest wielu działaczy związanych z opozycją demokratyczną w PRL (m.in Janusz Lewandowski czy Grzegorz Schetyna). Dodajmy, że PO powstała w 2001 roku w opozycji wobec SLD, partii postkomunistycznej, a w jej programie była przez chwilę budowa „IV Rzeczypospolitej”. 

Liderzy Nowoczesnej w większości są zbyt młodzi, aby móc mieć coś wspólnego z PRL – najwyżej chodzili w nim do szkoły. Przewodniczący .Nowoczesnej Ryszard Petru urodził się w 1972 roku, co oznacza, że w momencie upadku PRL jeszcze nie miał matury. W młodości był także asystentem Leszka Balcerowicza, liberała i zdecydowanego przeciwnika komunizmu w dowolnej postaci.

 

Tymczasem twarzą zamachu na sądownictwo z ramienia PiS jest Stanisław Piotrowicz, prokurator w okresie PRL. A podporządkowanie sądów (i prokuratury) partii rządzącej jest powrotem do praktyki systemu komunistycznego.

Jest oczywiście możliwe, że dla Macierewicza „postkomunizmem” jest wszystko to, co nie jest PiS (z wyjątkiem może ONR). Wtedy jednak używa słowa „postkomunizm” niezgodnie z jego znaczeniem (zdefiniowanym np. przez Jadwigę Staniszkis). Podejrzewamy jednak, że naprawdę jest to po prostu uniwersalna obelga, wytaczana przeciwko wszystkim, którzy sprzeciwiają się partii rządzącej.

Macierewicz mówi także, iż zmiany w sądownictwie proponowane przez PiS to „warunek zmian w Polsce”. Tego opozycja nie kwestionuje — według niej będą to jednak zmiany na gorsze, w stronę dalszego demontażu fundamentów systemu demokratycznego w Polsce.

2. Sędziów wybiera się niedemokratycznie, a PiS proponuje rozwiązania podobne do funkcjonujących w innych krajach Unii Europejskiej

Powiedział to 22 listopada poseł Stanisław Piotrowicz, obecnie główny zarządzający „przepychaniem” przez parlament ustaw zmieniających sądownictwo. W rozmowie z reporterem Onetu Piotrowicz mówił

„Proszę mi wskazać, czy w obecnym modelu naród ma jakikolwiek wpływ na wymiar sprawiedliwości? Żadnego. Ale może mieć wpływ i sprawować swoją władzę zwierzchnią poprzez parlamentarzystów, którzy są przedstawicielami narodu (…) Proszę mi wskazać model w państwach europejskich, w których sędziowie decydowaliby o tym, kto będzie sędzią (…) Ważne żeby się ludzie dowiedzieli, że pan nie chce żeby w Polsce funkcjonował model podobny do modelu niemieckiego (…)”.

W tej wypowiedzi są trzy nieprawdy: że naród „nie ma wpływu na wymiar sprawiedliwości”, że w państwach europejskich powołuje się sędziów w bardziej demokratyczny sposób i że rozwiązania proponowane przez PiS są podobne do tych, które funkcjonują w Niemczech.

Wszystkie te kłamstwa (i wiele innych) sprostowała Krajowa Rada Sądownictwa w specjalnym oświadczeniu opublikowanym w marcu 2017 roku.

Kłamstwo pierwsze: „naród nie ma wpływu na wymiar sprawiedliwości”. To nieprawda. Naród wybiera posłów i senatorów, którzy uchwalają prawa dyktujące sposób działania sądownictwa. Konstytucja zaś gwarantuje sędziom niezawisłość.

Kłamstwo drugie: „w Europie” jest bardziej demokratycznie.

Obecnie 25-osobowa Krajowa Rada Sądownictwa stoi na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów. W praktyce decyduje o tym, kto będzie sędzią: rekomenduje sędziów, których zatwierdza prezydent, decyduje o tym, kto przejdzie w stan spoczynku, wybiera rzecznika dyscyplinarnego sędziów, przygotowuje zasady sędziowskiej etyki zawodowej. 15 jej członków wybierają sami sędziowie.

Projekt prezydenta (w tym akurat nie różni się od projektu PiS, tylko proponuje inny mechanizm) sędziów mają powoływać posłowie. To uzależni KRS od władzy politycznej.

„W przepisach przygotowanych przez MS brakuje jakichkolwiek kryteriów stawianych kandydatom na członków KRS. Nie ma również przepisów umożliwiających zgłoszenie własnej kandydatury przez sędziego zainteresowanego służbą w KRS. W praktyce o zgłoszeniu kandydatów będzie decydowała znajomość sędziego z odpowiednim politykiem” – pisała KRS.

KRS przypomina także, iż propozycja Ministerstwa Sprawiedliwości stoi w sprzeczności ze standardami europejskimi:

 •   Rada Konsultacyjna Sędziów Europejskich (organ doradczy Rady Europy) w Wielkiej Karcie Sędziów z 17 listopada 2010 roku uznała, że „dla zapewnienia niezawisłości sędziowskiej każde państwo powinno stworzyć Radę Sądownictwa lub inne specjalne ciało, niezależne od władzy ustawodawczej i wykonawczej, wyposażone w szerokie kompetencje w dziedzinie dotyczącej ich statutu, organizacji, działania i wizerunku. Rada powinna składać się albo z samych sędziów lub w większości z sędziów, wybieranych przez ich przedstawicieli. Rada Sądownictwa powinna ponosić odpowiedzialność za swoje działania i decyzje”.
 • Europejska Sieć Rad Sądownictwa podkreśla, że mechanizm powoływania członków Rady wybieranych spośród sędziów musi „wykluczać ingerencję władzy wykonawczej lub ustawodawczej, a wybór sędziów powinien być dokonywany jedynie przez innych sędziów na zasadzie szerokiej reprezentacji odpowiednich sektorów władzy sądowniczej”. (zob. Rekomendacje dla rad sądownictwa, European Network of Councils for the Judiciary, Rzym 20112).
 • Europejska Komisja na rzecz Demokracji przez Prawo (Komisja Wenecka) przyjęła, że istotna część lub większość członków organów takich, jak Krajowa Rada Sądownictwa, powinna być wybierana przez samą władzę sądowniczą (zob. Opinia na temat projektu zmian w Konstytucji Republiki Bułgarii dotyczących władzy sądowniczej, Wenecja 20153).
 • Pozbawienie sędziów prawa wyboru ich przedstawicieli do KRS oraz przyznanie parlamentowi wyłącznego prawa wyboru sędziów do KRS narusza standardy państwa demokratycznego, ukształtowane przez Komitet Ministrów Rady Europy (zalecenie nr 12 z 2010 r.4), Komisję Wenecką (opinia z 2015 r. na temat Bułgarii) oraz przez Radę Konsultacyjną Sędziów Europejskich przy Radzie Europy (opinia nr 106), z których wynika, że członków rad sądownictwa powoływanych spośród sędziów powinni wybierać sami sędziowie.

 

źródło: okopres...

 #16 ~kuku na muniu~

~kuku na muniu~
 • Goście

Napisano 30 styczeń 2019 - 08:51

spokojnie  :)  nie dopuścimy żeby znów nami rządziło lewackie bydło #17 ~Lewacki Trol :D~

~Lewacki Trol :D~
 • Goście

Napisano 30 styczeń 2019 - 09:12

spokojnie :) nie dopuścimy żeby znów nami rządziło lewackie bydło

Towarzysz-Podszywacz jak widzę przy pracy.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych