Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Wybory za tydzien

153 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 październik 2019 - 15:04

Gdyby była byto prawda to odpisała byś, że nie brałaś 1500 bo dzieci są dorosłe. Trollu

Ty cieniasie! Ty bambusie, Kolego sutenerów, za 500 zł. chcesz mnie kupić? Nie stać cię i przydupasów z partii na mnie! Handlarzu...

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 październik 2019 - 15:06

Ty cieniasie! Ty bambusie, Kolego sutenerów, za 500 zł. chcesz mnie kupić? Nie stać cię i przydupasów z partii na mnie! Handlarzu...

Armia zawodowych prokremlowskich trolli spamuje codziennie serwisy społecznościowe, również zagraniczne, tysiącami komentarzy. Jak to jest zorganizowane? Kto tych ludzi zatrudnia? Ile zarabiają? Czy trudno dostać taką pracę? O tym wszystkim opowiedział w Radiu Wolna Europa bloger, który pracował jako troll.

Prokremlowskie komentarze zalewają Internet – i to nie tylko rosyjskie strony, jak vKontakte czy fora największych portali, ale też Facebooka, Twittera czy Reddita. O profesjonalnych rosyjskich trollach, które je piszą, krążą przeróżne historie. Jak się ostatnio okazało, wcale nie są one przesadzone. Wojna informacyjna prowadzona przez Rosję rzeczywiście ma miejsce i coraz więcej osób, które brały udział w trollowaniu na zlecenie Kremla, opowiada o tym publicznie.Na stronie Radia Wolna Europa można znaleźć wywiad z Maratem Burkhardem, blogerem z Petersburga, który pracował dwa miesiące w agencji Internet Research, czyli gigantycznej rosyjskiej fabryce trolli.

Wyczerpująca praca zawodowego trolla

Fabryka to dobre określenie – agencja zajmuje cztery piętra i zatrudnia prawdziwą armię trolli (ok. 300 osó    B), która pracuje 24 godziny na dobę, w 12-godzinnych zmianach. O pracę w takiej trollowni nie jest wcale łatwo – aby ją dostać, trzeba zdać test i udowodnić, że potrafi się pisać przyzwoite propagandowe teksty. Konkurencja jest duża, ponieważ trollom oferuje się niezłą pensję – ok. 45 tys. rubli miesięcznie (czyli jakieś 2800 zł).

Ale nie dostaje się tych pieniędzy za nic. Każdy z 300 trolli musi dziennie wyprodukować przynajmniej 135 komentarzy, po przynajmniej 200 znaków każdy. Muszą one zawierać mocne sformułowania i odpowiednie słowa-klucze. Agencja zatrudnia także trolle zajmujące się produkcją odpowiednich ideologicznie newsów, memów i demotywatorów – dniem i nocą.

Trzyosobowe zespoły i iluzja autentyczności

Departament, w którym pracował Burkhard, zajmuje się pisaniem komentarzy na forach serwisów informacyjnych. Trolle pracują w trzyosobowych zespołach, z których jedna osoba pisze krytyczne wobec Kremla komentarze, a dwie pozostałe z nią polemizują. Od czasu do czasu w dyskusji powinien pojawiać się jakiś mem czy innego rodzaju grafika wyśmiewająca przeciwnika. Wszystko po to, aby wyglądało to autentycznie.

#43 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 październik 2019 - 21:25

Slyszeliscie wyborcy Platformy juz nowe tasmy polityka Platformy Obywatelskiej ??
Slawka ??
Tvp info
Polecam

#44 ~Pisior~

~Pisior~
  • Goście

Napisano 07 październik 2019 - 01:58

nie trzeba wchodzić na stronę . Wystarczy włączyć Polsat i masz wszystko jak na dłoni . Partia która omamiła 500 + wieś i małe powiatowe miasta . Przekupiła !! Nic nie robią tylko biorą , bo im się należy . A TVP , odgrzewają afery z przed 8 , 7 lat. Żadna sprawa PiS nie jest poruszona . Wstyd dla dziennikarzy , jeśli tak można powiedzieć . Niezależność to jest chyba największy atut tego zawodu. A TVP sami pisowcy . I jeszcze każą mi płacić za to abonamet .

I tak wygramy . Pis

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 październik 2019 - 06:06

Afera z przed 2 lat jakby co
A po drugie skoro to zadna sprawa to dlaczego zrezygnowal Slawek
I to przed wyborami ?
Będą nastepne ale juz na Krzysia
Pozdrowiam

#46 ~Adam~

~Adam~
  • Goście

Napisano 07 październik 2019 - 08:26

Slyszeliscie wyborcy Platformy juz nowe tasmy polityka Platformy Obywatelskiej ??
Slawka ??
Tvp info
Polecam

Jeszcze tego chama budę i ku***ńskiego żeby nagrali.

#47 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 październik 2019 - 09:07

I tak wygramy . Pis

jak czytam o tym, że część naszych rodaków myśli, że pieniądze na 500+ PiS daje z budżetu partii to nawet się nie dziwię.

#48 ~Joanna Z.~

~Joanna Z.~
  • Goście

Napisano 07 październik 2019 - 09:26

500 + daje z dziury vatowskiej. Każdy niech wpisze sobie w wujku Google jak w innych unijnych państwach wygląda odpowiednik naszego 500 +. Nie jesteśmy jedyni. A po drugie to nawet oszuści z PO chcą 500 +. Czy może tak jak zawsze perfidnie zmyslają?

#49 ~Joanna Z.~

~Joanna Z.~
  • Goście

Napisano 07 październik 2019 - 09:26

500 + daje z dziury vatowskiej. Każdy niech wpisze sobie w wujku Google jak w innych unijnych państwach wygląda odpowiednik naszego 500 +. Nie jesteśmy jedyni. A po drugie to nawet oszuści z PO chcą 500 +. Czy może tak jak zawsze perfidnie zmyslają?

#50 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 październik 2019 - 09:57

jak czytam o tym, że część naszych rodaków myśli, że pieniądze na 500+ PiS daje z budżetu partii to nawet się nie dziwię.

ale myślenie niektórych jest tak proste , ze uważają , ze to Jarek daje .

#51 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 październik 2019 - 10:36

Gdyby PO wygrala nie byłoby 500 plus
To chyba wystarczy ci wytlumaczyc
Taj daje Jarek
Tak z naszych podatkow
Jeszcze raz gdyby wygrala wtedy Platforma nie byłoby 500 plus

#52 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 październik 2019 - 10:44

Jak tak naprzemiennie posłuchać obu telewizji to się naprawdę głupieje. Nawet jesli pis nie jest całkiem w porządku, to czy poprzednio przez 8 lat nie było jeszcze gorzej? No przecież nie. To po co ich zmieniać, niech maja kolejne 4 lata i będziemy porównywać dwie kadencje po i dwie pis.

#53 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 październik 2019 - 10:54

Gdyby PO wygrala nie byłoby 500 plus
To chyba wystarczy ci wytlumaczyc
Taj daje Jarek
Tak z naszych podatkow
Jeszcze raz gdyby wygrala wtedy Platforma nie byłoby 500 plus

ja mężem pracuje . Czy było 500 czy nie moje dzieci miały na wszystko . Obecnie ludzie maja dzieci dla 500 + rzucają prace bo lepiej w domu . Tylko nie rozumieją ze rozdając na 500 nie ma na ZUS . Za 10 lat pewnie będzie tak . Chyba ze podatki poszybują tak do góry ze się nie ogarniesz .

#54 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 październik 2019 - 11:45

ja mężem pracuje . Czy było 500 czy nie moje dzieci miały na wszystko . Obecnie ludzie maja dzieci dla 500 + rzucają prace bo lepiej w domu . Tylko nie rozumieją ze rozdając na 500 nie ma na ZUS . Za 10 lat pewnie będzie tak . Chyba ze podatki poszybują tak do góry ze się nie ogarniesz .

Powinni zlikwidować zus, a przynajmniej zrobić dobrowolny. Podobno taki projekt istnieje.

#55 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 październik 2019 - 11:50

Przede wszystkim my emeryci z tak nędznymi świadczeniami po latach ciężkiej pracy i wychowywaniu dzieci bez 500 czy nawet 100+ nie powinniśmy płacić ani podatku ani składki zdrowotnej, bo już na to pracowaliśmy.

#56 ~Trollkiller~

~Trollkiller~
  • Goście

Napisano 07 październik 2019 - 11:54

cyt. Robert Górski:

Co ty chciałeś.... dzieciaku :lol:  :lol:  :lol:

#57 ~Pisior~

~Pisior~
  • Goście

Napisano 07 październik 2019 - 12:41

I tak PIS wygra

#58 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 październik 2019 - 16:42

I tak PIS wygra

Wycieczkę do San Eskobar :D

#59 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 październik 2019 - 18:40

cyt. Robert Górski: