Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

wszawica w szkole

26 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2011 - 20:45

Gryzie mnie wszędzie, zostawcie ten temat

#22 ~mama~

~mama~
  • Goście

Napisano 23 listopad 2012 - 11:44

Stary wątek ale mam nadzieję,że jeszcze komuś pomogę tym swoim wpisem. :)
Nas niestety dopadł ten sam problem . Pani w aptece poleciła ma szampon SORA FORTE sprawdził się doskonale w przypadku starszej córki ( 10 lat)od razu po jego zastosowaniu dokładnie przez ok 2 godz wyczesywałam to dziadostwo i i po wysuszeniu włosów i chwilowym odpoczynku wyczesywanie od nowa :) i tak codziennie dwa razy po 1,5 -2 godz ( chociaż minęły dopiero trzy dni już jest praktycznie po problemie.NIe widzę ,już nowych gnid starych jest już bardzo mało myślę ,że jak po 10 dniach ponownie użyjemy tego szamponu pozbędziemy sie problemu
Gorzej jest w przypadku młodszej córki (3 lata) ktora zaraziła się od siostry Chociaż umyłam tym samym szamponem mała nie pozwoli sobie w głowie grzebać nawet 10 minut. I gdy wczoraj zasnęła zaczęłam jej sprawdzać włosy okazało się ,że w jej przypadku ten szampon nie pomógł.Jest on skuteczny tylko w połączeniu z dokładnym wyczesywaniem jak 99% tego typu preparatów. Znajoma farmaceutka poleciła mi produkt o nazwie HEDRIN RAZ. Jest to żel w sprayu. Działa on tak ,że wszy rozrywa a gnidy wysusza i dobrze pozbywa się ich przy zwykłym myciu włosówi po jego zastosowaniu nie ma konieczności wydłubywania gind co moim zdanie jest bardzo ważne w przypadku małych dzieci którym nie da wytłumaczyć dlaczego mają siedzieć bez ruch dwie godziny:) Jego skuteczności jeszcze nie mogę potwierdzić bo dopiero dziś rano go zastosowałyśmy. Mam nadzieję,że w końcu uda mi się pozbyć problemu także u młodszej córki bo w przeciwnym razie oszaleję.

#23 ~marek.l~

~marek.l~
  • Goście

Napisano 11 luty 2016 - 09:58

Fajnym źródłem informacji na temat wszawicy głowowej jest strona wszopedia.pl. Tutaj znalazłam namiar na dobry lek Pedicul. Działa szybko i nie trzeba stosować po parę razy. Wystarczy raz nałożyć i człowiek zapomina o wszach na amen.

#24 ~katas~

~katas~
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2017 - 13:25

Na pewno bezpieczne są gumki Cichowsza jakie Sanity wypuściło jakiś czas temu. Naturalny skład głównie są tam w tych gumkach olejki włożone, choćby z drzewa herbacianego które dla człowieka są neutralne a wsze odstraszą. Odkąd używamy tego preparatu to żadne wszy się nie pojawiły.

#25 ~Kleni~

~Kleni~
  • Goście

Napisano 04 luty 2019 - 22:31

słuchajcie, a ktoś poratuje? odświeżam temat, bo niestety znów jest aktualny. co mogę kupić działającego szybko i skutecznie na wszy? najlepiej tak, żeby móc zastosować u całej rodziny? (mam niespełna rocznego syna)

#26 ~Teretina~

~Teretina~
  • Goście

Napisano 04 luty 2019 - 23:04

U nas na wojnę z wszami zastosowałam Pipi Nitolic. Kupiłam większe opakowanie, zestaw 100ml i spokojnie wystarczyło to dla całej naszej czwórki. Wystarczył jeden zabieg, nie trzeba było powtarzać go po kilku dniach, więc to na plus. Dodatkowo spray przyjemnie pachnie, więc to już nie jest taka walka z wszami, jaką pewnie niejedna z nas pamięta z dzieciństwa. Tutaj bez żadnego problemu, szybko i skutecznie. 

#27 ~Blene~

~Blene~
  • Goście

Napisano 08 luty 2019 - 23:04

~Kleni, współczuję - z tego co wiem, Parasidose można używać na wszy już u dzieci od 3 miesiąca życia :) Działa bardzo szybko. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych