Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

WSTYDZĘ SIĘ NOWEJ RADY MIASTA.

#Targowica?

686 odpowiedzi w tym temacie

#681 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2020 - 08:44

Jest czternaście mil. przeznaczonych pieniędzy w Budżecie na mała i dużą retencję , informowali dziś w Programie Rolniczym . 

Myślę że na sesji ktoś z zacnych radnych , rolników nawiąże temat  o małych zaporach , lub zastawach na rzece Różanicy , na łąkach za rzeką Narew należących do Chełst , Dąbrówki , Kaszewca i Różana . Zasuwa regulacyjna mogła by powstać przy mostku  tuż gdzie się wieżdźa na łąki od strony południowej .

Woda bez zastaw odpływa bezpowrotnie do Rzeki Narwi i osusza łąki i ginie w niej całe życie płazów  jakimi są żaby i ryby , które stanowiły łańcuch pokarmowy dla bocianów i żurawi . Więcej wody na rozlewiskach stanowi większe nawodnienie podłoża takich łąk , powstaje większe parowanie z którego tworzą się  opady atmosferyczne .

Czy radni wiejscy  pochylili się w tym temacie , żeby zatrzymać wodę na naszych terenach rolniczych w postaci zastaw na różanicy i na łąkach za rzeką Narwią .We wiadomościach rolniczych niemal co dziennie mówią o pogłębiającej się suszy w całej Polsce .  Co robi  za tym Gmina , żeby w jakiś minimalny sposób przerwać nadmierny odpływ wody z naszych terenów  ? Pieniądze budżetowe naszego Państwa czekają na te inwestycje  , tylko brak działania ze strony Władz Samorządowych ...

#682 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 maj 2020 - 10:31

Czy działkowcy doczekają się jakiegoś innego źródła wody od Gminy do podlewania działek  ? 

Czy będą podczas suszy jak co roku wykorzystywać uzdatnioną wodę z wodociągu miejskiego  do podlewania tych ogródków , a domownicy będą cierpieć ze spadków ciśnienia w ich domach.

#683 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 maj 2020 - 10:57

Należy powołać jakąś komisje radnych do zbadania nowego zbudowanego rozjazdu z ul. Gdańskiej w ul . Przemysłową . 

Co za projektant to zaplanował , że jeszcze nie skończony , a krawężniki są rozjeżdźane i dewastowane. Jadąc od wsi Mroczki wyrzuciłem kierunek w prawo , a od strony ul. Gdańskiej zbliżał się bus oblandeczony, ale wiedział że możemy się nie zmieścić , postanowił się zatrzymać na boku aż ja przejadę , kiedy ja przejechałem , dopiero on zaczął kontynuować jazdę bezpiecznie. 

Gdyby nie było miejsca , to bym się nie dziwił , ale miejsca jest mnogo . Tirowcy nie będą się pieścić , już to widać jak robią sabotaż , identycznie jak ze zjazdu ul. Kościuszki w ul. Polna i Czystą .

#684 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 maj 2020 - 12:05

Należy powołać jakąś komisje radnych do zbadania nowego zbudowanego rozjazdu z ul. Gdańskiej w ul . Przemysłową .
Co za projektant to zaplanował , że jeszcze nie skończony , a krawężniki są rozjeżdźane i dewastowane. Jadąc od wsi Mroczki wyrzuciłem kierunek w prawo , a od strony ul. Gdańskiej zbliżał się bus oblandeczony, ale wiedział że możemy się nie zmieścić , postanowił się zatrzymać na boku aż ja przejadę , kiedy ja przejechałem , dopiero on zaczął kontynuować jazdę bezpiecznie.
Gdyby nie było miejsca , to bym się nie dziwił , ale miejsca jest mnogo . Tirowcy nie będą się pieścić , już to widać jak robią sabotaż , identycznie jak ze zjazdu ul. Kościuszki w ul. Polna i Czystą .

Zgadzam się z Tobą całkowicie. Wszystkie skrzyżowania na modernizowanej Przemysłowej to jakaś hujnia, łuki ciasne, wyprofilowane pod ostrymi kątami. W tej chwili dostosowane bardziej do ruchu rowerowego a nie większych pojazdów.

#685 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 maj 2020 - 08:27

Panie Burmistrzu , czy to jest projekt doświadczalny budowy  ul . Przemysłowej  i rozjazdów na niej ? Czyżby to był  projektanta nowincjusza za mniejsze pieniądze ?

#686 ~greta~

~greta~
  • Goście

Napisano 04 maj 2020 - 11:38

Jaka woda na działki, poczekajcie chwile i zaraz będzie zakaz.

W sumie to już powinno wprowadzić zakaz podlewania.

Wody gruntowe nisko, a niektórzy to by chcieli zrobić klimat jak w amzonii.

#687 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 maj 2020 - 14:26

Ministerstwo Żeglugi Sródlądowej - ,, Wody Polskie " ogłosiło że będą budować zbiorniki wodne - zalewy ileś tam  w całej Polsce . Należało by się zwrócić do tego ministerstwa i przedstawić im , że planowane były na terenie naszej gminy Różan dwa takie zalewy. 

Pierwszy był planowany zaraz tuż po drugiej wojnie światowej w dolinie  Rzeki Narwi , tam gdzie są dzisiaj łąki , na podobe Zalewu Zegrzyńskiego , ale z jakichś przyczyn nie doszło. 

Drugi zalew , zbiornik wodny planowano w latach osiemdziesiątych na strudze Różanicy w wielkości stu hektarów w końcu do którego też nie doszło z przyczyn jednego lub kilku rolników . 

Grunty pod zalew zostały już wykupione od rolników ze wsi Chszczonki , Prycanowo , Szygi i Zawady od czterdziestu lat , czekają na inwestycje dogodną dla Gminy. 

Kto może się tym tematem zająć w Gminie ? Burmistrz Dwaj Przewodniczący Rady , a może cała Rada Samorządowa ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych