Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Wójt oszukany

ktoś inny zgarnął nagrodę

26 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Kadzidlanin~

~Kadzidlanin~
  • Goście

Napisano 28 październik 2019 - 18:33

Znów przyznano nagrody Nobla  w literaturze i nie uwzględniono naszego kochanego Wójta, genialnego poety.
Nikt nawet nie zbliżył się do Wójta w mistrzostwie opisu miodnej.

Czy nie zasługuje na najwyższe uznanie i najcenniejsze nagrody literackie wiersz o markizie powiatowym? Przeczytajcie i pomyślcie tylko przez chwilę.

Są inne, wspaniałe wiersze jak np.wiersz o insekcie zjadającym poecie jądra ...
Wielka  poezja!
Komitet Noblowski nie popisał się przyznając Nagrodę Oldze Tokarczuk a pomijając Wójta.

Może by Kadzidlanie zaprotestowali ? W pierwszym rzędzie Rada powinna zabrać głos.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 październik 2019 - 11:26

Znów przyznano nagrody Nobla  w literaturze i nie uwzględniono naszego kochanego Wójta, genialnego poety.
Nikt nawet nie zbliżył się do Wójta w mistrzostwie opisu miodnej.

Czy nie zasługuje na najwyższe uznanie i najcenniejsze nagrody literackie wiersz o markizie powiatowym? Przeczytajcie i pomyślcie tylko przez chwilę.

Są inne, wspaniałe wiersze jak np.wiersz o insekcie zjadającym poecie jądra ...
Wielka  poezja!
Komitet Noblowski nie popisał się przyznając Nagrodę Oldze Tokarczuk a pomijając Wójta.

Może by Kadzidlanie zaprotestowali ? W pierwszym rzędzie Rada powinna zabrać głos.

"Komitet Noblowski nie popisał się przyznając Nagrodę Oldze Tokarczuk "

Może ci się to nie spodoba, tylko po części zgoda i to na poważnie - pisała bzdury o Polsce, historię chce pisać od nowa i takie rzeczy, raczej wpisuje się w tzw. poprawność polityczną, a to się teraz nagradza. można sobie "wygooglować" więcej na ten temat, poczytać, posłuchać wywiadów, pomyśleć i samodzielnie wyciągnąć wnioski. 

nie odnoszę się do pozostałej części postu, nie ma do czego - "grzanie" tematu i tyle.

....

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 październik 2019 - 19:34

"Komitet Noblowski nie popisał się przyznając Nagrodę Oldze Tokarczuk "

Może ci się to nie spodoba, tylko po części zgoda i to na poważnie - pisała bzdury o Polsce, historię chce pisać od nowa i takie rzeczy, raczej wpisuje się w tzw. poprawność polityczną, a to się teraz nagradza. można sobie "wygooglować" więcej na ten temat, poczytać, posłuchać wywiadów, pomyśleć i samodzielnie wyciągnąć wnioski. 

nie odnoszę się do pozostałej części postu, nie ma do czego - "grzanie" tematu i tyle.

....

Nie bardzo mogę się zgodzić. Olga Tokarczuk jest wielką pisarką. Jej pisarstwo jest ponad wszystkie jej oświadczenia prasowe. Nawet ponad ten cały Komitet.Jak sama często oświadcza, nie jest politykiem i nie jest historykiem. Nie pisze na  tematy o których wspominasz, lecz odpowiada na celowo zadawane jej pytania. Nie ulega wątpliwości,że Komitet Noblowski bierze pod uwagę oświadczenia pisarzy, poetów zgodne z tym co nazywa się polityczną poprawnością.Czasem może to być dobre, bo cóż byśmy mogli powiedzieć o Nobliście, który mówi,że trzeba prześladować czarnych, czy żółtych, albo Chrześcjan czy Muzułmanów?

Z drugiej strony naprawdę nie możemy patrzeć na naszą historię wyłącznie z zachwytem. Przecież to dopiero rosyjski car zniósł pańszczyznę! Na Kurpiach o tym ludzie mało wiedzą, lecz los chłopa pańszczyźnianego w Polsce  niewiele się różnił od losu niewolnika. Przykładów dostarcza nasza wielka literatura, choćby Żeromski. Olga Tokarczuk ma prawo mieć własne zdanie w tej kwestii. Rozumiem jednak krytyczne spojrzenie na taką polityczną poprawność, która zezwala oskarżać bezkarnie Polskę i Polaków o czyny niepopełnione, nie dostrzegać martyrologii naszego narodu.

Nie wykluczone,że tak wielkiego poetę jak Zbigniew Herbert ominęły międzynarodowe nagrody, gdyż nie chciał godzić się na taką poprawność polityczną, która nie była zgodna z jego patriotyzmem.

To kilka słów o naszej wielkiej pisarce noblistce.
Natomiast nie mogę się zgodzić z tym,że nie wolno zachwycać się poezją naszego kochanego Wójta.
Musisz przyznać , że to poeta bardzo oryginalny. Spotkałeś w literaturze poematy o miodnej, o insektach zjadających poecie nabiał,o Wójcie który płonie w kroczu?? Widzisz! Wójt zasługuje na wielkie nagrody poetyckie!!! Poza tym nie jest tylko wielkim poetą, lecz także wielkim i kochanym wójtem.

#4 ~Anna M~

~Anna M~
  • Goście

Napisano 30 październik 2019 - 03:20

Myślę, że Wójt ma tyle doświadczenia, że wie komu ufać  i z kim mu po drodze.

Na pewno  rozszyfrował uśmieszki, i ma się na baczność przed buźką z rozpływającą się w przyklejonym uśmiechu aż jej występuje z brzegów.

Trzymam kciuki.

Niech pan się nie da.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 październik 2019 - 16:54

Na pewno  rozszyfrował uśmieszki, i ma się na baczność przed buźką z rozpływającą się w przyklejonym uśmiechu aż jej występuje z brzegów.

Trzymam kciuki.

Niech pan się nie da.

Fiu, fiu! To Wójt ma wspaniałe zwolenniczki. O godz. 3.00 rano nie śpią, by móc chwalić swojego idola. Na pewno znają jego twórczość i wiedzą jak jest wartościowa. Pewnie to panie z Rady. Powinny napisać do Komitetu Noblowskiego. W tym roku Wójt już nagrody nie dostanie, ale w przyszłym kto wie.

#6 ~Kadzidlanin~

~Kadzidlanin~
  • Goście

Napisano 30 październik 2019 - 16:58

Trzymam kciuki.

Niech pan się nie da.

A może to sam Wójt nie śpi po nocy, tylko studiuje posty, czy ktoś nie napisał czegoś przeciwko niemu?.
Tu akurat są same pochwały i zachwyty.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 październik 2019 - 20:07

Nie bardzo mogę się zgodzić. Olga Tokarczuk jest wielką pisarką. Jej pisarstwo jest ponad wszystkie jej oświadczenia prasowe. Nawet ponad ten cały Komitet.Jak sama często oświadcza, nie jest politykiem i nie jest historykiem. Nie pisze na  tematy o których wspominasz, lecz odpowiada na celowo zadawane jej pytania. Nie ulega wątpliwości,że Komitet Noblowski bierze pod uwagę oświadczenia pisarzy, poetów zgodne z tym co nazywa się polityczną poprawnością.Czasem może to być dobre, bo cóż byśmy mogli powiedzieć o Nobliście, który mówi,że trzeba prześladować czarnych, czy żółtych, albo Chrześcjan czy Muzułmanów?

Z drugiej strony naprawdę nie możemy patrzeć na naszą historię wyłącznie z zachwytem. Przecież to dopiero rosyjski car zniósł pańszczyznę! Na Kurpiach o tym ludzie mało wiedzą, lecz los chłopa pańszczyźnianego w Polsce  niewiele się różnił od losu niewolnika. Przykładów dostarcza nasza wielka literatura, choćby Żeromski. Olga Tokarczuk ma prawo mieć własne zdanie w tej kwestii. Rozumiem jednak krytyczne spojrzenie na taką polityczną poprawność, która zezwala oskarżać bezkarnie Polskę i Polaków o czyny niepopełnione, nie dostrzegać martyrologii naszego narodu.

Nie wykluczone,że tak wielkiego poetę jak Zbigniew Herbert ominęły międzynarodowe nagrody, gdyż nie chciał godzić się na taką poprawność polityczną, która nie była zgodna z jego patriotyzmem.

To kilka słów o naszej wielkiej pisarce noblistce.
Natomiast nie mogę się zgodzić z tym,że nie wolno zachwycać się poezją naszego kochanego Wójta.
Musisz przyznać , że to poeta bardzo oryginalny. Spotkałeś w literaturze poematy o miodnej, o insektach zjadających poecie nabiał,o Wójcie który płonie w kroczu?? Widzisz! Wójt zasługuje na wielkie nagrody poetyckie!!! Poza tym nie jest tylko wielkim poetą, lecz także wielkim i kochanym wójtem.

groch z kapustą - tyle z twojego wypracowania, nie ma się do czego odnosić. nie pozdrawiam

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 październik 2019 - 14:23

groch z kapustą - tyle z twojego wypracowania, nie ma się do czego odnosić. nie pozdrawiam

Niewiele z tego zrozumiałeś , ale nie szkodzi. Ja pozdrawiam , bo tak nakazują zasady zachowania się. Trzeba pozdrowić przyjaciela i wroga, mędrca i nierozumnego.
Nie tylko pozdrawiam, lecz załączam wiersz naszego ukochanego Wójta Dariusza Łukaszewskiego. Wiersz dowodzi,że poeta godzien jest wszystkich nagród krajowych i zagranicznych.
"Kleszcz

był moim przeznaczeniem

pojawił się nagle

bez uprzedzenia

nieludzko precyzyjny

odnajdując szybko idealne miejsce

źródło trwałej ekstazy

wyjdź rozkazałem

wżerał się jednak coraz bardziej

zostawałem tylko z nim

tłustym żarłocznym zjadaczem jąder

kleszczem nad kleszczami".

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 październik 2019 - 19:08

Niewiele z tego zrozumiałeś , ale nie szkodzi. Ja pozdrawiam , bo tak nakazują zasady zachowania się. Trzeba pozdrowić przyjaciela i wroga, mędrca i nierozumnego.
Nie tylko pozdrawiam, lecz załączam wiersz naszego ukochanego Wójta Dariusza Łukaszewskiego. Wiersz dowodzi,że poeta godzien jest wszystkich nagród krajowych i zagranicznych.
"Kleszcz

był moim przeznaczeniem

pojawił się nagle

bez uprzedzenia

nieludzko precyzyjny

odnajdując szybko idealne miejsce

źródło trwałej ekstazy

wyjdź rozkazałem

wżerał się jednak coraz bardziej

zostawałem tylko z nim

tłustym żarłocznym zjadaczem jąder

kleszczem nad kleszczami".

"nuda , panie nuda..." ile można o tym samym - kogo to obchodzi... 

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 październik 2019 - 20:43

o basience napiszcie:)jakis wierszyk o brzyduli:)

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2019 - 14:18

Nie wiem o kim autor myślał pisząc ten miłosny wiersz, kto występuje pod imieniem "fredzi". Musi to być osoba bardzo bliska autorowi. Wiersz bardzo gorący i na pewno zasługuje na naszą "uwagę a także na nawet najwyższe nagrody międzynarodowe.
Wiersz ma tytuł "Uda" . Autorem jest ukochany przez wszystkich Wójt Kadzidła.
"UDA
.................

.......................

.......................

czy płonę

płonę

czy ogniem
ogniem elma płonę w kroczu
ogniem piekła płonę w kroczu

ogniem ślepym

ogniem świętym

jestem pnączem
jestem kroczem

jestem śliną która chłodzi krocze fredzi".

Warto nauczyć się na pamięć i zadeklamować na ważnym spotkaniu. Nie wiem tylko czy nadaje się na spotkania z dziećmi szkolnymi. 

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 listopad 2019 - 18:19

Wielka poezja.
Czy autor, Poeta i Wójt w jednej osobie,  tak cały czas płonie?

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 listopad 2019 - 23:04

Nie wiem o kim autor myślał pisząc ten miłosny wiersz, kto występuje pod imieniem "fredzi". Musi to być osoba bardzo bliska autorowi. Wiersz bardzo gorący i na pewno zasługuje na naszą "uwagę a także na nawet najwyższe nagrody międzynarodowe.
"UDA
.................

.......................

.......................

czy płonę

płonę

czy ogniem

ogniem ślepym

ogniem świętym

jestem pnączem
jestem kroczem

Warto nauczyć się na pamięć i zadeklamować na ważnym spotkaniu. Nie wiem tylko czy nadaje się na spotkania z dziećmi szkolnymi. 

Dobrze byłoby gdyby Rada wystąpiła o nagrodę dla Wójta za jego poezję. Może najpierw dobrze byłoby  zgłosić Wójta-poetę do krajowej  Nagrody Nike.? Potem można byłoby przygotować wniosek o nagrodę  Nobla.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2019 - 10:41

Dlaczego Rada ciągle nic nie czyni, by promować Wójta, zgłaszać go do  nagród jako poetę i samorządowca I klasy?

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2019 - 17:38

"Ogniem piekła płonąć w kroczu"-duża sprawa.

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2019 - 22:56

Rada powinna bardziej promować Wójta jako poetę.
W pełni na to zasługuje. Bezczynność Rady jest niezrozumiała.

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2019 - 18:35

"UDA
.................

.......................

.......................

czy płonę

płonę

czy ogniem

ogniem ślepym

ogniem świętym

jestem pnączem
jestem kroczem

Kto to jest ta fredzia??

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 listopad 2019 - 14:31

"UDA
.................

.......................

.......................

czy płonę

płonę

czy ogniem

ogniem ślepym

ogniem świętym

jestem pnączem
jestem kroczem

Ludzie, zamiast się pieklić i planować samosąd nad staruszkiem proboszczem, czytajcie poezję Wójta i uspokójcie się!

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2019 - 19:38

Kochajcie Wójta. Wójt jest dobry na wszystko.
Razem z panią Przewodniczącą Bączek tworzą zespół, wespół, nie do zdarcia i nie do pokonania.

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 listopad 2019 - 11:12

"UDA
.................

.......................

.......................

czy płonę

płonę

czy ogniem

ogniem ślepym

ogniem świętym

jestem pnączem
jestem kroczem

Po co te różne awantury na Forum, skoro można poczytać piękne wiersze p. Wójta i pomyśleć choć przez chwilę o urokach życia.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych