Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

WÓJT GMINY KARNIEWO

1337 odpowiedzi w tym temacie

#1301 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2020 - 18:13

Mamy jakies problemy?...z relatywnej krotkowzrocznosci wydawac by sie moglo,ze nie,ale czy na pewno...

Nie ma chyba nikogo w naszym rejonie,kto problemu nie widzi...jak wyglada to w innych gminach...raczej podobnie...

Totalny deficyt wody!...studnie,stawy,rzeczki,czesc juz wyschla,a kolejne lato raczej dopelni zywota.

Chcialbym tylko delikatnie zasugerowac,aby jak najszybciej doszlo do radykalnych posuniec,spotkan,debat i odpowiednich krokow.

Jak widzimy dzialania naszego szeryfa sa w tempie,widac zreszta konsekwencje w tym co robi i to cieszy,lecz niestety wszystko sie moze diametralnie zmienic,a raczej pojsc innym torem...Przy takim spadku wod gruntowych,ujecia ktore mamy, moga niebawem byc niewydolne,a raczej jestem tego pewien!...prosze zauwazyc,ze zmiana klimatu postepuje za szybko,juz tej zimy19/20 nie bedzie,ani mrozu,ani sniegu,niewielki mroz w nocy,w dzien na plusie.Od marca temperatura pojdzie falowo do gory!...nie trzeba nikogo przekonywac,ze w przypadku braku wody,tak jak i powiedzmy produ...lepiej o tym nawet nie myslec.

Co robic,nie wiem,jestem laikiem:)...chyba logicznie myslac,szukac...nowego/dodatkowego ujecia wody...

To jest tylko moje zdanie i mysle,a nawet pokusze sie o twierdzenie,ze obecny wladny/decyzyjny naszej gminy pozostanie jeszcze kolejne z rzedu dwie kadencje...i oby sie tak stalo!...ja mysle ze na pewno tak sie stanie:)

#1302 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 luty 2020 - 07:31

Dziś Gazeta Polska,ale nie tylko...tytuł ,,Możemy mieć największą suszę od 50 lat,, to słowa Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marka Gróbarczyka...więc coś chyba na rzeczy...

#1303 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 luty 2020 - 22:51

Mamy jakies problemy?...z relatywnej krotkowzrocznosci wydawac by sie moglo,ze nie,ale czy na pewno...
Nie ma chyba nikogo w naszym rejonie,kto problemu nie widzi...jak wyglada to w innych gminach...raczej podobnie...
Totalny deficyt wody!...studnie,stawy,rzeczki,czesc juz wyschla,a kolejne lato raczej dopelni zywota.
Chcialbym tylko delikatnie zasugerowac,aby jak najszybciej doszlo do radykalnych posuniec,spotkan,debat i odpowiednich krokow.
Jak widzimy dzialania naszego szeryfa sa w tempie,widac zreszta konsekwencje w tym co robi i to cieszy,lecz niestety wszystko sie moze diametralnie zmienic,a raczej pojsc innym torem...Przy takim spadku wod gruntowych,ujecia ktore mamy, moga niebawem byc niewydolne,a raczej jestem tego pewien!...prosze zauwazyc,ze zmiana klimatu postepuje za szybko,juz tej zimy19/20 nie bedzie,ani mrozu,ani sniegu,niewielki mroz w nocy,w dzien na plusie.Od marca temperatura pojdzie falowo do gory!...nie trzeba nikogo przekonywac,ze w przypadku braku wody,tak jak i powiedzmy produ...lepiej o tym nawet nie myslec.
Co robic,nie wiem,jestem laikiem:)...chyba logicznie myslac,szukac...nowego/dodatkowego ujecia wody...
To jest tylko moje zdanie i mysle,a nawet pokusze sie o twierdzenie,ze obecny wladny/decyzyjny naszej gminy pozostanie jeszcze kolejne z rzedu dwie kadencje...i oby sie tak stalo!...ja mysle ze na pewno tak sie stanie:)

Jasiniak ta szumowina

#1304 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 luty 2020 - 15:14

Czy są jazy na rz.Pełta aby zatrzymywać wodę do nawadniania pól

#1305 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 luty 2020 - 19:07

Czy są jazy na rz.Pełta aby zatrzymywać wodę do nawadniania pól

Hmm...a czy tam,się jeszcze cokolwiek sączy?

#1306 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 luty 2020 - 06:11

...Jak mówią teorie spiskowe,nadchodzi era wojny o...wodę.Z badań wynika że tylko na planecie ziemia  występuje ona w zadawalającej ilości..inne cywilizacje zamieszkujące nieskończony kosmos jej nie mają...któż to wie,czy nie odbywa się aktualnie jakiś handel wymienny...

#1307 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 luty 2020 - 09:08

Pełta wyschła to dla tego niektórzy chlają wiele dni z rzędu?

#1308 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 luty 2020 - 10:28

Pełta wyschła to dla tego niektórzy chlają wiele dni z rzędu?

...Czemu nie,ja też czasami po pracy wyjeżdżam na bunga bunga z Berlusconim:)...niczemu to nie koliduje...

#1309 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 luty 2020 - 10:47

...z sąsiedniego wątku...,,

Byłem w niedzielę na łąkach nadnarwiańskich za rzeką ,co dziwne , przeszedłem w poprzek te zagłębione rowy pieszą nawet nie zamaczając sobie obuwia , o dziwo jak żadnego roku. 

Od wielu lat obserwuję te zmiany, zawsze o tej porze te rowy były pełne wody, lub zamarznięty lód . Dlaczego radni i sołtysi nie alarmują na posiedzeniach sesjach swoich władz o interwencje i wykorzystani nadarzających się pieniędzy z Budżetu Państwa na budowę jazów , zapór i kaskad na różanicy- strudze o których się mówi prawie codziennie w programach rolniczych ? Przesłuchując ostatnią sesję , nie słyszałem o podniesieniu tego tematu przez nikogo ...

#1310 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 luty 2020 - 09:32

Odnośnie XIII Sesji Rady Gminy Karniewo.

Sprawa odbioru wymienionych folii,cały czas pojawia się określenie z gospodarstwa,rolnika,itp.Pomimo,że gmina jest stricte rolnicza,to niemniej jednak nie tylko gospodarstwa,rolnicy takową posiadają.Radziłbym używać tutaj i określić w/w jako  z posesji,czy też mieszkańca gminy.

Występuje też folia ogrodnicza,itp.której chcieliby zapewne pozbyć się mieszkańcy.Nie wiem,ale chciałbym się dowiedzieć,czy występuje jakieś kryterium np.wagowe takowej,od której można byłoby to oddać,ponad to co odbierają selektywnie.Mamy nadzieję,że osoby które nie złożyły stosownych wniosków,będą miały szansę,gdyż proces będzie zapewne długotrwały...a wnioski zapewne będą ogólnie dostępne na stronie UG Karniewo.

Kolejna sprawa,to gdzie podczas SRGK relacje i sprawozdania Radnych,jak to się odbywa?

Czy w tak długim okresie miedzy sesyjnym,nie ma żadnych problemów?

Moim zdaniem SRGK to chyba miejsce aby ,,prace radnych,, były stałym punktem obrad,w przeciwnym wypadku trochę się to kłóci, jeśli chodzi o transparentność tej komórki samorządowej.

#1311 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2020 - 09:06

Ludzie urząd gminy karniewo to bagno bez dna.Zkorumpowana organizacja

#1312 ~Wierzacy~

~Wierzacy~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2020 - 21:01

Modlitwa moze NAS UCHRONIC Tylko Wiara w BOGA Modlcie sie Koronka Do Milosierdzia Bozego

#1313 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2020 - 05:46

Samolotem leci papież,harcerz i rusek...są tylko dwa spadochrony.W pewnym momencie samolot zaczyna się psuć,staja silniki,maszyna zaczyna pikować w dół...śmierć w oczach...

Rusek nie zastanawiając się łapie spadochron i wyskakuje,papież krzyczy...

-Synu,tylko Bóg nas może uratować!

-Już nas uratował krzyczy harcerz,rusek wyskoczył na moim plecaku!

A co do średniowiecznych wierzeń,to jesli coś sie stanie,jakikolwiek Bóg,nie będzie miał z tym nic wspólnego,bo nie istnieje!

#1314 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2020 - 06:05

Modlitwa moze NAS UCHRONIC Tylko Wiara w BOGA Modlcie sie Koronka Do Milosierdzia Bozego

Nie ma nic spekulacyjnego ani teoretycznego w morderczej skuteczności, z jaką nowe choroby potrafią szerzyć się jak pożar w społecznościach spotykających się z nimi po raz pierwszy. Dżuma Justyniana, która wybuchła w Konstantynopolu w 541 roku zabiła – według oszacowań – co najmniej 25 milionów ludzi, kiedy szerzyła się w Azji, Afryce Północnej, Arabii i Europie. Czarna Śmierć w XIV wieku zmiotła z powierzchni Ziemi jedną trzecią populacji Eurazji. Najbardziej śmiertelna pandemia XX wieku, grypa hiszpańska,która wybuchła pod koniec I wojny światowej skazała na przedwczesną śmierć ponad 50 milionów ludzi –więcej niż wszystkich żołnierzy i cywilów zabitych podczas wojny!

Powiem tak:czy kiedyś ktoś modlił się mniej do jakiegoś tam Boga?,wydaje mi się,że odwrotnie...czy jakikolwiek tam bóg,był kiedyś inny,mniej hojny,dlaczego by pozwalał na ten milionowy armagedon...nie ma i nie było żadnego urojonego bóstwa w chmurach!!!

Co za tempa dzida...

#1315 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 marzec 2020 - 19:56

Urząd gminy Karniewo przestrzega zasad zaleconych przez rząd.Jednak szkoła zgromadza personel pracowniczy .Kto poniesie odpowiedzialność za łamanie przepisów?

#1316 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 marzec 2020 - 05:22

Mamy troszkę inny problemik...

Nieistotne już teraz szczegóły...

Nowy porządek świata wchodzi w fazę wstępną,za chwilę zaostrzą wytyczne,później i oby to była nie prawda wprowadzą przymusowe szczepienia...i cholera wie co mogą nam podać,a jak trąbią i informują niezależne telewizje,szczepionki nie sa u nas sprawdzanie,nikt nie wie co jest w składzie,a jezeli nie wiesz co jest w składzie,nie powinieneś tego przyjąć...

Następnie gotówka zniknie,już pod pretekstem przenoszenia się,namawiają za płacenie zbliżeniowe,itp...to kwestia czasu.Czyli pełna kontrola społeczeństw,nikt już nie sprzeda,ani nie kupi,nie mając czipu.

Ogólnie mówiąc tym sposobem wyeliminują w zupełności jakiekolwiek płatności pod tzw.,,stołem,,,osiągną 100% ściągalność podatków,z każdej transakcji!!

W przypadku,gdy np.odmówisz systemowi który zaproponuje Ci np kredyt,możesz mieć problemy z czipem,ogólnie jeśli nie będziesz podporządkowany systemowi,nie zapłacisz w sklepie,nie zatankujesz samochodu...system wyłączy Ci czip,pełna kontrola już niebawem!

#1317 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 marzec 2020 - 07:07

Cytat ze strony  Portal Informacyjny Robert Brzoza

,,

Problem tego świrusa jest dość złożony, ale po kilku tygodniach można już pokusić się o kilka wniosków.

Rzekoma "pandemia" jest zjawiskiem wyjątkowo korzystnym dla rządzących i globalistów, którzy dążąc do NWO, manipulują poszczególnymi rządami, a zwłaszcza mediami. W sumie nie ma większego znaczenia, kto zmutował i puścił świrusa w świat.

"Szczepionka" w końcu się pojawi i będzie obowiązkowa. Podejrzewam zresztą, że już istnieje, ale ustawiacze świata muszą jeszcze wystarczająco wystraszyć motłoch, tak żeby sami stanęli w kolejce. A co tam będzie w środku? Tu możemy tylko się domyślać. Jakiś chip? Jakieś patogeny, które, działając powoli, doprowadzą do depopulacji, o której otwarcie od lat mówią globaliści. 

O tym, że światem, a przynajmniej dużą jego częścią, rządzą niejawne elity, mogliśmy przekonać się podczas poprzedniej "pandemii", wtedy chodziło o "świńską grypę". Medialna mobilizacja była tak ewidentna, że dla każdego myślącego było oczywistym, że ktoś potężny za tym stoi.

Wtedy to były chyba jedynie ćwiczenia, taki próbny balon. Teraz ustawiacze świata przeszli do prawdziwej ofensywy. Tylko od oglądania telewizji można się ciężko rozchorować, choć niekoniecznie na świrusa koronnego. Na zwykłą grypę i jej powikłania w takim państwie jak Włochy czy Polska umiera corocznie po kilkadziesiąt tysięcy ludzi i nikt jakoś nie ogłasza z tego powodu stanu wyjątkowego. Po prostu wszyscy są do tego przyzwyczajeni i same media o tym milczą.

Należało więc wymyślić coś nowego i zaprząc do roboty posłuszne media. W końcu nic tak nie wpływa na wyobraźnię, jak długi konwój wojskowych ciężarówek z trumnami. To nic, że we Włoszech średnia wieku ofiar korono świrusa to 79,5 lat, wszyscy już mocno schorowani więc z pewnością i tak niedługo by zeszli z tego świata. Liczy się jednak medialny efekt siania strachu i paniki. 

Taka "pandemia" to wymarzona okazja, żeby, wziąć za pysk całe społeczeństwa, których w inny sposób nie dałoby się łatwo spacyfikować. Chciałbym zwrócić uwagę na tylko dwa aspekty, za to bardzo istotne - socjopolityczny i ekonomiczny. 

Zacznijmy  od ekonomii. Ogólnie wiadomo, że Wielki Krach był przewidziany i specjaliści nie mieli wątpliwości "czy" tylko "kiedy".

Czy jest lepsza okazja niż teraz, gdy szaleje świrus koronny?

Wszystko można zrzucić na świrusa jako vis maior, siłę wyższą. Można zlikwidować wielkie bańki spekulacyjne, okraść fundusze emerytalne, największych inwestorów, które rozłożą bezradnie ręce i nie będą płaciły pozostałym przy życiu staruszkom. To marzenie także naszego ZUSu. Wykorzystując okazję, łatwiej będzie zlikwidować płatności gotówkowe, bo przecież wiadomo, że świrus koronny najchętniej osiada na banknotach i monetach. A wirtualne konta to smycz i kaganiec dla każdego, takie konto mogą ci zablokować jednym kliknięciem i umrzesz z głodu, bo nie kupisz kromki chleba.

Jak łatwo wtedy kontrolować masy... 

W  sferze socjopolitycznej też można wprowadzić rewolucyjne zmiany.

Jesteśmy świadkami militaryzacji życia społecznego. Miasta i całe regiony odcięte od reszty świata, otoczone wojskiem i policją. Żeby było śmieszniej, to jest wielu takich, którzy domagają się wręcz takich środków, bo działalność mediów już im zrobiła sieczkę z mózgu.

Czego więcej mogą chcieć rządzący? Czekają nas naprawdę ciekawe czasy. 

Czyżby  już ostatnie?,,

#1318 ~Antonina~

~Antonina~
  • Goście

Napisano 31 marzec 2020 - 09:12

...z sąsiedniego wątku...,,
Byłem w niedzielę na łąkach nadnarwiańskich za rzeką ,co dziwne , przeszedłem w poprzek te zagłębione rowy pieszą nawet nie zamaczając sobie obuwia , o dziwo jak żadnego roku.
Od wielu lat obserwuję te zmiany, zawsze o tej porze te rowy były pełne wody, lub zamarznięty lód . Dlaczego radni i sołtysi nie alarmują na posiedzeniach sesjach swoich władz o interwencje i wykorzystani nadarzających się pieniędzy z Budżetu Państwa na budowę jazów , zapór i kaskad na różanicy- strudze o których się mówi prawie codziennie w programach rolniczych ? Przesłuchując ostatnią sesję , nie słyszałem o podniesieniu tego tematu przez nikogo ...

#1319 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 marzec 2020 - 23:37

Amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) rusza z tymczasową umowę odkupu dla zagranicznych banków centralnych w celu wsparcia sprawnego funkcjonowania rynków finansowych. Działanie ma na celu zapewnienie wystarczającej ilości dolarów.

#1320 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 marzec 2020 - 23:41

Co to może oznaczać dla rynków, w tym akcji? W przeszłości wielokrotnie zwracaliśmy uwagę na silną korelację między wielkością bilansu Fedu, a zachowaniem indeksu giełdowego S&P 500. Okresowo zdarzały się jednak istotne odchylenia od tej relacji. Najpoważniejszym z nich jest ostatni krach, który odbył się mimo że Fed nie zmniejszał swojego bilansu (pisaliśmy natomiast że w styczniu-lutym przestał go powiększać). Można to zapewne tłumaczyć charakterystyką obecnego kryzysu, w którym bank centralny nie ma doraźnego wpływu na zamrożenie gospodarki i poziom bezrobocia.
Giełdowi optymiści zakładają jednak, że Fed jedynie chwilowo stracił "kontrolę" nad rynkami, a bezprecedensowe tempo skupu obligacji i wzrost bilansu powinny prędzej czy później ustabilizować sytuację pod warunkiem opanowania pandemii. Zobaczymy...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych