Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

WÓJT GMINY KARNIEWO


1300 odpowiedzi w tym temacie

#61 ~ciekawski~

~ciekawski~
 • Goście

Napisano 13 maj 2011 - 09:45

Wyrodny z Ciebie ptaszek Pani nauczycielko skoro kalasz swoje gniazdo.A jak widac bezmyślny głuptak czyli taki swoisty gatunek, który niszczy to z czego ma chleb. Choc w przyrodzie głuptaki to ptaki charakteryzujące się wielką mądrością bo muszą życ w ekstremalnie trudnych warunkach. Więc skoro tak Ci żle zmień sobie gniazdo. To dla tak inteligentnej nauczycielki najlepsze rozwiązanie. Poza tym jest szansa, że w innym gnieżdzie nauczą Ciebie higieny chociaż mam wątpliwości czy warto!


No co tam panie wójcie,może ujawniłby pan wynik tak głośno zapowiadanego audytu,coś chyba nie poszło po pana myśli,jakaś cisza w tym temacie,a może upubliczniłby pan ten audyt,przecież zapłacił pan z naszych podatków,więc mamy prawo wiedzieć jakie są tego efekty,skoro taka cisza to jest prawdopodobieństwo,że jest to pana kompromitacja.

#62 ~zainteresowany~

~zainteresowany~
 • Goście

Napisano 13 maj 2011 - 13:09

No co tam panie wójcie,może ujawniłby pan wynik tak głośno zapowiadanego audytu,coś chyba nie poszło po pana myśli,jakaś cisza w tym temacie,a może upubliczniłby pan ten audyt,przecież zapłacił pan z naszych podatków,więc mamy prawo wiedzieć jakie są tego efekty,skoro taka cisza to jest prawdopodobieństwo,że jest to pana kompromitacja.

Dylemat nie lada audyt na zamówienie z konkretnie sprecyzowanymi wnioskami, które mają być w nim zawarte. Taka gra w głupiego JASIA niby nie wiem o co chodzi a chcąc być porządnym, sprawiedliwym sprawdzam ale pod moje dyktando w firmie komercyjnej-czyli precyzuje zamówienie i mam konkretne wnioski mnie interesujące np.25 punktów jakiś usterek które mogły być wykonane w różny sposób bo prawo tego jasno nie precyzuje i pozwala na różne rozwiązania ,ale przestępce nieudacznika i złodzieja da się z tego zrobić. Ale jeżeli audytor chce kogoś kopnąć w dupę wybiera co mu pasuje i wali pała w łeb więc pisze to czego od niego oczekują zwłaszcza za 8000zł. A jeżeli nie: we wnioskach pisze 1 punkt usterek i 24 nic nie znaczące podpunkty no a w tedy jest och i ach. I jeszcze jak to przeanalizuje jaśnie oświecone grono [mądrzejsze od audytora czyli specjaliści z branży WYSOKO WYKSZTAŁCONA SPECJALISTYCZNIE RADA GMINY z jaśnie panią przewodniczącą na czele ] zamierzony sukces murowany no i w gazetach pisać o tym nie trzeba bo i tak wszystkie wróble o tym ćwierkają i dupami się śmieją. Cel też osiągnięto zainteresowanych skompromitowali w sposób szczególny-tak myśli główny autor tegoż zamętu ale ja myślę, że to on jest głupi i naiwny a o administracji i strategi w tej branży to dobrze byłoby gdyby wziął korki u tych co ich próbuje ośmieszyć bo niedługo będzie mieszał własne ekskrementy w swoim prywatnym kiblu. Tylko niech pamięta ,że korki też kosztują [ z własnej kieszeni ] a nie jak audyt z opłakanego budżetu gminy psia mać.Najwyższa pora żeby posiąść odrobinę własnej wiedzy i przestać szastać pieniędzmi gminy, a jeżeli taki nieufny i niedouczony to na przyszłość niech dysponuje własną pensyjką. A ta mocno wydarzona RADA NIECH Z UWAGĄ PATRZY NA TE WIELCE WĄTPLIWE POMYSŁY. Fucha ta zobowiązuje do odrobiny profesjonalizmu, bądż do rezygnacji.

#63 ~X*~

~X*~
 • Goście

Napisano 14 maj 2011 - 20:45

Z audytem to wielki nie wypał 8000 tysi poszło się je..ć., poza tym nasz mały wódz ze swoimi przydupasami nie ma żadnego pomysłu na rozwój naszej Gminy, dokończył inwestycje poprzedniego Wójta i nic poza tym nie robi, strzela minki
i wozi sie z Panem B. bez którego popłynął by z torbami, żal ale ten człowiek nie nadaje się na gospodarza naszej gminy!!!!!!!!!!!

#64 ~wyborca~

~wyborca~
 • Goście

Napisano 14 maj 2011 - 20:48

Szkoda naszej gminy ale cóż, za trzy i pół roku trzeba będzie pogonić tych fachowców!!!!!!!!!!!!

#65 ~wściekły wyborca~

~wściekły wyborca~
 • Goście

Napisano 16 maj 2011 - 07:35

Szkoda naszej gminy ale cóż, za trzy i pół roku trzeba będzie pogonić tych fachowców!!!!!!!!!!!!

Szkoda oj szkoda i to jest jakaś tragiczna komedia. Pół roku przegwizdane. Fachowcy z wyższym wykształceniem przygotowani do pracy w administracji państwowej a bawią się w zuchów na etapie przedszkolnym. Dobra perspektywa wygodny bezpieczny fotelik za siedem tysięcy miesięcznie jeszcze przez trzy i pół roku!!! Skandal! A co robią radni na sesjach, po co przewodniczący rady, co to w ogóle jest do cholery jakieś towarzystwo wzajemnej adoracji. Zapomnieli o obietnicach przed wyborami. Czy to towarzystwo nie ma odrobiny honoru i ambicji. Ludzie opamiętajcie się za trzy i pół roku to nawet zamiatać nie będzie co! A pognać tę hałastrę tam skąd przyszła i to szybko. Niech przestaną marnować nasze ciężkie podatki. Bo marnują naprawdę ogromne pieniądze. Tu nie ma czasu na eksperymenty i jakieś pseudo nauki. My czyli gmina za to płacimy i chcemy widzieć efekty ich pracy. Bo to właśnie to TOWARZYSTWO deklarowało, że jest w stanie pracować rzetelnie, fachowo i nowocześnie. O tym miały świadczyć ich kompetencje możliwości i wykształcenie odpowiednie do wykonywania podjętych obowiązków. Jednak po dotychczasowych efektach widać jawne oszustwo i chęć zarobienia ogromnej kasy za nic. Aż się prosi jakaś kompleksowa kontrola do sprawdzenia tej radosnej twórczości.

#66 ~wyborca~

~wyborca~
 • Goście

Napisano 16 maj 2011 - 13:38

Szkoda oj szkoda i to jest jakaś tragiczna komedia. Pół roku przegwizdane. Fachowcy z wyższym wykształceniem przygotowani do pracy w administracji państwowej a bawią się w zuchów na etapie przedszkolnym. Dobra perspektywa wygodny bezpieczny fotelik za siedem tysięcy miesięcznie jeszcze przez trzy i pół roku!!! Skandal! A co robią radni na sesjach, po co przewodniczący rady, co to w ogóle jest do cholery jakieś towarzystwo wzajemnej adoracji. Zapomnieli o obietnicach przed wyborami. Czy to towarzystwo nie ma odrobiny honoru i ambicji. Ludzie opamiętajcie się za trzy i pół roku to nawet zamiatać nie będzie co! A pognać tę hałastrę tam skąd przyszła i to szybko. Niech przestaną marnować nasze ciężkie podatki. Bo marnują naprawdę ogromne pieniądze. Tu nie ma czasu na eksperymenty i jakieś pseudo nauki. My czyli gmina za to płacimy i chcemy widzieć efekty ich pracy. Bo to właśnie to TOWARZYSTWO deklarowało, że jest w stanie pracować rzetelnie, fachowo i nowocześnie. O tym miały świadczyć ich kompetencje możliwości i wykształcenie odpowiednie do wykonywania podjętych obowiązków. Jednak po dotychczasowych efektach widać jawne oszustwo i chęć zarobienia ogromnej kasy za nic. Aż się prosi jakaś kompleksowa kontrola do sprawdzenia tej radosnej twórczości.#67 ~igor~

~igor~
 • Goście

Napisano 16 maj 2011 - 14:09

Ludzie!Teraz lamentujecie ?A gdzie rozum ,jak bylo glosowanie??mieliscie ludzi sprawdzonych, madrych ,pracujacych z oddaniem dla dobra gminy , a co podpuscili czerwoni i polecialo sie za kim? to wstyd,co dzieje sie w tej gminie.Rzadza wami tepaki bez wizji przyszlosci ,pod dowodztwem pana bbbbbbb.i jego ksiezniczki lekcewazacej ludzi !!!!i na to wszystko sie godzicie?za wlasne pieniadze ?? LUDZIE,OBUDZCIE SIE!!!!!WYKLETY POWSTAN LUDU ZIEMII zaloz komitet ,zrob referendum i pognaj ten motloch.czekac 3,5 roku to szkoda czasu i pieniedzy.oni nie robia ,zgarniaja tylko kase wy wezmy sie do roboty juz czas .Odzyskajmy szacunek innych,bo to wstyd godzic sie na to

#68 ~lux~

~lux~
 • Goście

Napisano 16 maj 2011 - 22:01

Ta księżniczka niczym wiedźma przepędza swoim mętnym okiem mieszkańców naszej gminy.
Panie Wójcie czy nie zasługuje Pan na kogoś sympatycznego i młodszego - przy swoim gabinecie?

#69 ~olek nie bolek~

~olek nie bolek~
 • Goście

Napisano 16 maj 2011 - 22:12

Belfrzy i inna karniewska entelegencja co to nią podobno tak pan wójt pomiata musi wreszcie pojąć, że gmina nie jest zorganizowana tylko dla ich wygody.To, że jest subwencja to wszystko prawda,ale to są pieniądze publiczne i wójt ma obowiązek wydać je jak najracjonalniej dla całego systemu oświaty w gminie a nie tylko aby ustalić plan zajęć i godziny tak aby paru cwaniaków i sprytnych szmul jak najwięcej nadoiło do kieszeni przy minimalnym wysiłku, bo wydaje się że dotąd budżet oświaty był optymalizowany jedynie w tym kierunku.Po to właśnie był zamówiony prawdopodobnie ów audyt o który taki wielki krzyk.Zastanówcie się: budżet gminy to około 13mln z tego na oświatę około połowy.Nigdy nie zastanowiło was że to cholernie drogo jak za utrzymanie trzech budynków i około 80 nauczycieli.Druga połowa budżetu na całą resztę gminy ,kilometry dróg ,ponad trzydzieści sołectw i ponad 5000 mieszkańców.Oczywiście oświata musi kosztować,nauczyciele zarabiać ale muszą nauczyć się odpowiedzialności za wspólne dobro a nie zachowywać się jak rozkapryszone bachory, którym tylko daj i daj a skąd to go nie obchodzi.Gdyby jeszcze jakieś własne pieniądze raczyli nasi luminarze oświaty inwestować w podnoszenie kwalifikacji bo nic o tym nie słychać a te dyplomiki pozdobywane na różnych dziwnych uczelniach wrażenia nie robią.Co do byłego włodarza naszej gminy,to kim on jest naprawdę i jak traktował nas i swój urząd pokazał dokładnie po przegranych wyborach.Jeśli go wam brak po tym wszystkim to powiem wam wzorem legionistów I-szej brygady - jebał was pies.

#70 ~wyborca~

~wyborca~
 • Goście

Napisano 16 maj 2011 - 22:35

Belfrzy i inna karniewska entelegencja co to nią podobno tak pan wójt pomiata musi wreszcie pojąć, że gmina nie jest zorganizowana tylko dla ich wygody.To, że jest subwencja to wszystko prawda,ale to są pieniądze publiczne i wójt ma obowiązek wydać je jak najracjonalniej dla całego systemu oświaty w gminie a nie tylko aby ustalić plan zajęć i godziny tak aby paru cwaniaków i sprytnych szmul jak najwięcej nadoiło do kieszeni przy minimalnym wysiłku, bo wydaje się że dotąd budżet oświaty był optymalizowany jedynie w tym kierunku.Po to właśnie był zamówiony prawdopodobnie ów audyt o który taki wielki krzyk.Zastanówcie się: budżet gminy to około 13mln z tego na oświatę około połowy.Nigdy nie zastanowiło was że to cholernie drogo jak za utrzymanie trzech budynków i około 80 nauczycieli.Druga połowa budżetu na całą resztę gminy ,kilometry dróg ,ponad trzydzieści sołectw i ponad 5000 mieszkańców.Oczywiście oświata musi kosztować,nauczyciele zarabiać ale muszą nauczyć się odpowiedzialności za wspólne dobro a nie zachowywać się jak rozkapryszone bachory, którym tylko daj i daj a skąd to go nie obchodzi.Gdyby jeszcze jakieś własne pieniądze raczyli nasi luminarze oświaty inwestować w podnoszenie kwalifikacji bo nic o tym nie słychać a te dyplomiki pozdobywane na różnych dziwnych uczelniach wrażenia nie robią.Co do byłego włodarza naszej gminy,to kim on jest naprawdę i jak traktował nas i swój urząd pokazał dokładnie po przegranych wyborach.Jeśli go wam brak po tym wszystkim to powiem wam wzorem legionistów I-szej brygady - jebał was pies.#71 ~majk~

~majk~
 • Goście

Napisano 16 maj 2011 - 22:42

widac gosciu zes z czerwonej bandy oszustow .a co dostales moze jakas obiecanke?

#72 ~mgr iż. inteligent~

~mgr iż. inteligent~
 • Goście

Napisano 17 maj 2011 - 07:34

Belfrzy i inna karniewska entelegencja co to nią podobno tak pan wójt pomiata musi wreszcie pojąć, że gmina nie jest zorganizowana tylko dla ich wygody.To, że jest subwencja to wszystko prawda,ale to są pieniądze publiczne i wójt ma obowiązek wydać je jak najracjonalniej dla całego systemu oświaty w gminie a nie tylko aby ustalić plan zajęć i godziny tak aby paru cwaniaków i sprytnych szmul jak najwięcej nadoiło do kieszeni przy minimalnym wysiłku, bo wydaje się że dotąd budżet oświaty był optymalizowany jedynie w tym kierunku.Po to właśnie był zamówiony prawdopodobnie ów audyt o który taki wielki krzyk.Zastanówcie się: budżet gminy to około 13mln z tego na oświatę około połowy.Nigdy nie zastanowiło was że to cholernie drogo jak za utrzymanie trzech budynków i około 80 nauczycieli.Druga połowa budżetu na całą resztę gminy ,kilometry dróg ,ponad trzydzieści sołectw i ponad 5000 mieszkańców.Oczywiście oświata musi kosztować,nauczyciele zarabiać ale muszą nauczyć się odpowiedzialności za wspólne dobro a nie zachowywać się jak rozkapryszone bachory, którym tylko daj i daj a skąd to go nie obchodzi.Gdyby jeszcze jakieś własne pieniądze raczyli nasi luminarze oświaty inwestować w podnoszenie kwalifikacji bo nic o tym nie słychać a te dyplomiki pozdobywane na różnych dziwnych uczelniach wrażenia nie robią.Co do byłego włodarza naszej gminy,to kim on jest naprawdę i jak traktował nas i swój urząd pokazał dokładnie po przegranych wyborach.Jeśli go wam brak po tym wszystkim to powiem wam wzorem legionistów I-szej brygady - jebał was pies.

Szanowny panie Olku jeżeli zabierasz głos mów do rzeczy a nie od rzeczy. Niewiedza przez Ciebie tu zaprezentowana przeraża. Jeżeli Twoim zdaniem 13 mln jest budżetem gminy to na pewno ta połowa o której mówisz darowana została przez PAŃSTWO POLSKIE dla między innymi dla takich nieuków jak Ty,żeby nauczyli się czytać, pisać i liczyć ze zrozumieniem. Z tych około siedmiu milionów subwencji nic nie będzie jak nie będzie kogo uczyć. Jak np. w Łukówku skąd pan WÓJT bidulek zaciągnął się w lata problemów w sołectwie z budżetem też ni ma a drogi też gówniane i co bardzo dziwne ta niepotrzebna i pazerna szkoła tego budżetu już nie zabiera. Więc BYKOWE dla wójcika i budżecik hyc i do góry poleci. A właściwie to proponuje oddać finanse tamtego rejonu sołtysowej z Łukowa ,będzie taniej w Karniewie księgowa i wójt na pół etatu no a oszczędności to cho cho. Dyplomów i kwalifikacji gminnych gigantów lepiej pilnuj, o tych niżej wójta lepiej nic nie mówić, a i on lepiej niech się podszkoli bo maturkę ledwo przepchnął i średnią powiatu strasznie spaskudził. A jak chciał liczyć pieniądze w szkołach to musiał się posiłkować wiedzą innych bo sam jak widać ni w ząb nie kapowny. Zaś kontrolerzy po lepszych szkołach 8000 kawałków zgarneli. Za co ? Nie napisali ,że w gminie pier***nik i o finansach nie mają pojęcia. Trzynaście milionów to niby wspólne tylko zarządzać nimi zarządza osób kilkanaście. Po jaką cholerę? Taką gównianą kwotą powinna zarządzać jedna osoba np. księgowa gminy, zaś wszystkie znaczące wydatki wspólnie dla całej gminy winien przygotowywać w procedurze przetargowej jeden człowiek {dobrze żeby był uczciwy prawa ręka wójta np.boczek chociaż ten cholera to...?] WÓJT, KSIĘGOWA, KOMISJA BUDŻETOWA , A I CAŁA RADA DO D U P Y!!! CZYLI NAJLEPIEJ DO WYMIANY!!! "BELFRZY I INNA KARNIEWSKA ENTELIGENCJA" DOSKONALE WIEDZĄ JAKA JEST ICH ROLA tylko nijak nie potrafią zrozumieć tej nijakiej bezrozumnej bolszewickiej ideologii, a wygód to tu tyle co w ruskich kazamatach. Skoro pan WÓJT ma tak ciężko zarządzać trzema malutkimi szkółkami i jedną zapyziałą gminą to niech idzie w siną dal. ZAPEWNIAM poradzimy sobie i to bez głupich kompromitujących nas audytów. No a jeżeli przywarł już tak mocno do tego swojego obszernego fotelika to najlepiej niech przeczyta pierwsza lepszą broszurkę o zarządzaniu administracją, pogoni złodziei i oszustów ze swego grona , bo jeśli nie to oni go wywiozą na taczce i to niedługo. Zaś tobie Oluś radzę jak nie potrafisz nie pchaj się na afisz!

#73 ~07~

~07~
 • Goście

Napisano 17 maj 2011 - 08:45

Belfrzy i inna karniewska entelegencja co to nią podobno tak pan wójt pomiata musi wreszcie pojąć, że gmina nie jest zorganizowana tylko dla ich wygody.To, że jest subwencja to wszystko prawda,ale to są pieniądze publiczne i wójt ma obowiązek wydać je jak najracjonalniej dla całego systemu oświaty w gminie a nie tylko aby ustalić plan zajęć i godziny tak aby paru cwaniaków i sprytnych szmul jak najwięcej nadoiło do kieszeni przy minimalnym wysiłku, bo wydaje się że dotąd budżet oświaty był optymalizowany jedynie w tym kierunku.Po to właśnie był zamówiony prawdopodobnie ów audyt o który taki wielki krzyk.Zastanówcie się: budżet gminy to około 13mln z tego na oświatę około połowy.Nigdy nie zastanowiło was że to cholernie drogo jak za utrzymanie trzech budynków i około 80 nauczycieli.Druga połowa budżetu na całą resztę gminy ,kilometry dróg ,ponad trzydzieści sołectw i ponad 5000 mieszkańców.Oczywiście oświata musi kosztować,nauczyciele zarabiać ale muszą nauczyć się odpowiedzialności za wspólne dobro a nie zachowywać się jak rozkapryszone bachory, którym tylko daj i daj a skąd to go nie obchodzi.Gdyby jeszcze jakieś własne pieniądze raczyli nasi luminarze oświaty inwestować w podnoszenie kwalifikacji bo nic o tym nie słychać a te dyplomiki pozdobywane na różnych dziwnych uczelniach wrażenia nie robią.Co do byłego włodarza naszej gminy,to kim on jest naprawdę i jak traktował nas i swój urząd pokazał dokładnie po przegranych wyborach.Jeśli go wam brak po tym wszystkim to powiem wam wzorem legionistów I-szej brygady - jebał was pies.

Olek po co pan Jasiński został nowym wójtem. Wydaje mi się ,że chyba wiedział i miał tego pełną świadomość będąc w pełni władz umysłowych prawda? Mógł więc gminę zorganizować wg swojego pomysłu. On poszedł na łatwiznę albo nie miał pojęcia jak zmienić stryktury organizacyjne i wszystko zostawił po staremu. Z lenistwa czy braku odpowiedniej wiedzy?! Więc o co te głupie pretensje. Głupot o subwencjach nie opowiadajcie bo ludzie już znają ten Wasz wyimaginowany ból .Nie możecie sobie z tym poradzić oddajcie wszystkie dzieci wraz z subwencjami do Gołymina lub Makowa Maz. oni bardzo chętnie i z wielką radością waszym problemom sprostają. Nie potraficie zarządzać prostymi sprawami rozumiem jak widzisz liche wykształcenie nic nie daje. Możecie tylko pasjansa na kompie sobie postawić i to wszystko na co was stać! Bo na papier do dupy każecie ogłaszać przetarg a o tym że na dworze minus trzydzieści i do pieca trzeba tony opału to już nie macie pojęcia. A jak racjonalnie zorganizować zakupy dla całej gminy to już czarna magia. Ale podsrywać nauczycielom i komu się da to mistrzowie świata. Paru prostych rachunków nie potrafią wykonać .Ale dziesiątkami tyś.zł na nic nie dające audyty rzucają bez opamiętania chociaż jak wynika z ww.wymienionego opisu gmina do likwidacji. Ponadto Olek kiepściutko masz wiedzę na temat zawodów nauczycielskich. A skoro już z ciebie taki wielki legionista to bodaj ci koza dupy dała. Tylko bacz na jajka bo strasznie będą capić.

#74 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 17 maj 2011 - 13:19

wyobrażcie sobie że na jednej z sesji Kochany Wójt powiedział ze nie bedzie zadnych prac interwencyjnych, ani publicznych, z tego co mi wiadomo, nasz W.J.wcale jeszcze nie raczyl zlozyc wnioskow, chodz pieniadze na taki cel juz leza w rejonowym biurze pracy w makowie, powiem krótko Ma nas w D....!!!

#75 ~robal~

~robal~
 • Goście

Napisano 17 maj 2011 - 13:52

wyobrażcie sobie że na jednej z sesji Kochany Wójt powiedział ze nie bedzie zadnych prac interwencyjnych, ani publicznych, z tego co mi wiadomo, nasz W.J.wcale jeszcze nie raczyl zlozyc wnioskow, chodz pieniadze na taki cel juz leza w rejonowym biurze pracy w makowie, powiem krótko Ma nas w D....!!!

No i dobrze jełopy on ma czas .Rządzi dopiero pół roku to co od niego wymagać . Już się nauczył siedzieć w fotelu. Sukces to nie lada.Siedem tysiaków co miesiąc do łapki.Więc co tam się będzie brudził jakimiś interwencyjnymi grosidłami i to jeszcze dla kogoś. Trzeba było przy urnie się nie podniecać tylko myśleć gamonie .A teraz to do szwabów dupy z gnoju oporządzać za 15 euro na godzinę i też bdzieta jak wójt zarabiać. Trzeba wierzyć ,ze władza to ma łeb i słusznie kombinuje. Przynajmniej leni się pozbędzie.

#76 ~olek~

~olek~
 • Goście

Napisano 17 maj 2011 - 20:06

Sukcesy naszego Wójta
1. Audyt - porażka
2. Schetynówka (most) - porażka
3. Dziurawe drogi asfaltowe - porażka
4. Wybór swojego zastępcy - porażka

#77 ~obserwator~

~obserwator~
 • Goście

Napisano 17 maj 2011 - 21:32

Sukcesy naszego Wójta
1. Audyt - porażka
2. Schetynówka (most) - porażka
3. Dziurawe drogi asfaltowe - porażka
4. Wybór swojego zastępcy - porażka#78 ~wyborca~

~wyborca~
 • Goście

Napisano 30 maj 2011 - 20:29

Dodać należy również zaprzepaszczony wniosek FOGR, żegnaj drogo w Szwelicach !!!!!!!

#79 ~Retman~

~Retman~
 • Goście

Napisano 01 czerwiec 2011 - 22:58

...kochani,skończcie te wewnętrzne ciągłe walki...
proszę przeczytać wnikliwie cały wywiad z prof.Jackiem Kochanowiczem i wyciągnąć stosowne wnioski,jak najbardziej trafny tekst (20 pytań do ...Jacka Kochanowicza) http://www.forbes.pl...nowicza,14590,1

#80 ~Retman~

~Retman~
 • Goście

Napisano 05 czerwiec 2011 - 09:46

...były wcześniejsze głosy,aby nowy wójt,zostawił były budynek szkoły w Łukowie i zabrał się za bardziej pożyteczniejszą robotę...otóż moim zdanie właśnie,przejawem prawidłowo pojętej gospodarności jest zapobieganie popadania w ruinę naszego wspólnego dobra,aby przynosiło korzyści,niekoniecznie finansowe...
Szkoła w Łukowie w raz z terenem,to ładny kawałek historii,warto tutaj wspomieć dawnego jej właściciela hr.Stanisława Łubieńskiego.W Słowniku Geograficznym Królestwa Polskiego jest spora wzmianka o wsi Łukowe,tak,tak kochani...Łukowe,dobrze napisałem.Z dawien dawna wieś tak się nazywała,podobnie jak sąsiednia wieś Wronowe,dla zaineresowanych,oraz samorządowców link http://dir.icm.edu.p...iczny/Tom_V/825
dla zainteresowanych mieszkańców Karniewa tutaj http://dir.icm.edu.p...zny/Tom_III/846
kto zmienił nazwę tych dwóch wsi i kiedy,jak narazie niewiadomo...
czytając widzimy,że dawne Łukowe gospodarczo stało lepiej niż Karniewo,dzięki cukrowni Łubieńskiego.
teraz z innej strony...jeśli już doszłoby do sprzedaży w/w szkoły,to warto się zastanowić o jakich pieniądzach mówimy,jeśli o kwocie powiedzmy 250 tyś.to szkoda tracić tej szkoły i terenu...taki chwilowy zastrzyk tej gotóweczki,w niczym nam naprawdę nie pomoże,a stracimy naprawdę wiele.
Potencjalni nabywcy,jak wiemy z doświadczenia najczęściej po zakupie tak naprawdę nie robią nic,poprostu czekają kilka lat a następnie próbują nieruchomość sprzedać z zyskiem.
Wierzę w nowego wójta i mam nadzieję,że jest min.dobrym managerem...
Ja np.miałbym pomysł na szkołę i teren,z uwagi,że przeszła pomyślnie ustawa winiarska http://www.janlubera...tykul,0,48.html proponowałbym na terenie szkoły założyć winnicę,po odpowiednim przeswietleniu terenu i usunięciu zbędnych krzaczoli,byłby świetny teren na białe odmiany powiedzmy winorośli.
Obecne szczepione odmiany winorośli zaczynaja plonować już w trzecim roku po posadzeniu,winorośl niema wygórowanych wymagań glebowych a mrozoodporność dostępnych teraz odmian jest równierz zadowalająca.Obecnie sprowadzane sadzonki szczepione z niemiec,są b.dobrej jakości-potwierdzam;-) http://www.e-sadzonka.pl/
...a może zainteresować sąsiadów z za płota i dogadać się(RSP Łukowo),niech przygotują teren i zrobią nasadzenia winorośli,byłoby idealne rozwiązanie,mają sprzęt a początkowy nakład niewielki...z czasem podieli by się remontu budynku który spełnił by zadania aby przerobić owoce.Coś nowego powstałoby w naszej gminie,świetna baza poznawcza i zachęta dla rolników aby spróbować tejze produkcji.Już niemówię jak zyskalibyśmy na atrakcyjności naszej gminy...
obecnie na mazowszu jest kilka winnic,ale większość to uprawy amatorskie.Teraz po ustawie z 12.05.jest zielone światło,naprawdę warto...
pozdrawiam
RetmanDodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych