Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Wątek bez polityki - inne sprawy

45 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Ala~

~Ala~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2020 - 20:58

Też tak uważam

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2020 - 13:26

Bo to nie trzeba patrzeć jak w polityce się liczy, wystarczy do kodeksu zajrzeć i tego w małkińskim Staszicu uczą. W statucie gminy jest zapis że materiały dostarczane są na cztery dni przed terminem obrad. Dzień dostarczenia czyli 30 grudnia się nie liczy zgodnie z kodeksem. Czyli pozostaje 31, 1 i 2 co daje ni mniej nie więcej tylko trzy dni. Nie wiem czego tu nie rozumieć. Wystarczy tylko czytać ze zrozumieniem. Zresztą z czytaniem statutów jest w gminie ma duży problem. Chociażby ostatnia sesja i czytanie statutu komunalnej. Jak spojrzałam co tam jest rzeczywiście napisane a co było powiedziane włos mi się na głowie zjeżył

#23 ~AB~

~AB~
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2020 - 21:56

Bo to nie trzeba patrzeć jak w polityce się liczy, wystarczy do kodeksu zajrzeć i tego w małkińskim Staszicu uczą. W statucie gminy jest zapis że materiały dostarczane są na cztery dni przed terminem obrad. Dzień dostarczenia czyli 30 grudnia się nie liczy zgodnie z kodeksem. Czyli pozostaje 31, 1 i 2 co daje ni mniej nie więcej tylko trzy dni. Nie wiem czego tu nie rozumieć. Wystarczy tylko czytać ze zrozumieniem. Zresztą z czytaniem statutów jest w gminie ma duży problem. Chociażby ostatnia sesja i czytanie statutu komunalnej. Jak spojrzałam co tam jest rzeczywiście napisane a co było powiedziane włos mi się na głowie zjeżył

Przestań nie tłumacz, takie porady są płatne u prawników :)

#24 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2020 - 16:21

Zrozumiałem tyle z tego, że biorąc za wzór statut gminy, to mamy ... trzydniowy tydzień pracy, bo przykładowo poniedziałek i piątek się nie liczy.

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2020 - 18:58

Skoro aż tyle zrozumiałeś, to już lepiej dalej się nawet nie wysilaj

#26 ~Rocky~

~Rocky~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2020 - 13:36

Jak rada jeszcze obraduje?

#27 ~ZANIEPOKOJONY~

~ZANIEPOKOJONY~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2020 - 19:13

Ciekaw jestem wrażeń po ostatniej sesji

#28 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2020 - 22:16

Nie wiem jak liczone są w polityce całe dni? Od 30 grudnia do 3 stycznia można doliczyć się 4 dni. Nie wiem jak tego uczyli w ZSZ im Staszica w Małkini a elita rady jest z tej "uczelni".

Oglądnąłem dziś wieczór wigilijny. Było super!!! A dzieci i nauczyciele to wprost rewelacja! 

#29 ~Stasiu Nadbuski~

~Stasiu Nadbuski~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2020 - 00:30

Właśnie uczony cłowieku zajrzeć do kodeksu a tam nie napisano o wysłaniu lecz o zdarzeniu. Zdarzenie to nic innego acz obrady naszej rady. Jeśli dzień obrad sesji jest dniem dzisiejszym to dzień poprzedni jest dniem pierwszym a kolejny dniem drugim przed sesyją a przecie następy kolejny je dniem czecim i tak doliczamy dnia czwartego najpoźni przed sesją to je czydziesty grudnia dwa tysiaki dziewiętnastego rocku. Jakby nie licył to jeśli zdarzenie wypada ceciego styc nia to cwarty dzień przed zderzeniem wypada późno i najpóźnij i nie wceśni niżycko czydziestego grudnia.  I co tu dumać i durnia kleić należy trosecku pomyśleć a ni wypominać Staszicowi. :angry: :D Proste nie ucone ludzie tu wcześi nie pisali bo i cemu tu pisać jak nie rozumiejo.

#30 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2020 - 20:03

Właśnie uczony cłowieku zajrzeć do kodeksu a tam nie napisano o wysłaniu lecz o zdarzeniu. Zdarzenie to nic innego acz obrady naszej rady. Jeśli dzień obrad sesji jest dniem dzisiejszym to dzień poprzedni jest dniem pierwszym a kolejny dniem drugim przed sesyją a przecie następy kolejny je dniem czecim i tak doliczamy dnia czwartego najpoźni przed sesją to je czydziesty grudnia dwa tysiaki dziewiętnastego rocku. Jakby nie licył to jeśli zdarzenie wypada ceciego styc nia to cwarty dzień przed zderzeniem wypada późno i najpóźnij i nie wceśni niżycko czydziestego grudnia. I co tu dumać i durnia kleić należy trosecku pomyśleć a ni wypominać Staszicowi. :angry: :D Proste nie ucone ludzie tu wcześi nie pisali bo i cemu tu pisać jak nie rozumiejo.

Miało być chyba sarkastycznie a wyszło ...
żenująco. Chwały szkole mie pryniosłeś.

#31 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2020 - 17:02

Czym zajmuje się prawnik w naszej gminie ? Opozycja torpeduje uchwały spowodowane beznadziejnymi błędami. Dlaczego do licha nikt nie czuwa nad tym ?

#32 ~Andrzej~

~Andrzej~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2020 - 21:21

Prawnika opłaca wójt i robi to co wójt karze

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2020 - 22:06

Nie zgadzam się, prawnik jest opłacany z naszych pieniędzy a nie z pieniędzy wójta.

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2020 - 18:02

Prawnika opłaca wójt i robi to co wójt karze

Kogo wójt karze i za co?

#35 ~Rocky~

~Rocky~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2020 - 18:27

Przetarg na śmieci w 2019 roku 1 321 920,00 zł, w 2020 2 046 600,00 zł

#36 ~axcb~

~axcb~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2020 - 20:20

Przetarg na śmieci w 2019 roku 1 321 920,00 zł, w 2020 2 046 600,00 zł

Co to oznacza?

#37 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2020 - 20:49

Co to oznacza?

Podwyżki

#38 ~xyz~

~xyz~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2020 - 18:40

Słyszałem o wielkim poruszeniu w zgkim, co się tam dzieje?

#39 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2020 - 12:04

Słyszałem o wielkim poruszeniu w zgkim, co się tam dzieje?

Nie wiem co się dzieje, ale capi przy Orlenie.

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2020 - 17:50

Nie wiem co się dzieje, ale capi przy Orlenie.

Przy Stokrotce bardziej, ale dziś akurat nie zajeżdżało. Tak, że bez paniki.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych