Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Ustawiony nabór do straży w Makowie Mazowieckim !

104 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Tomuś~

~Tomuś~
  • Goście

Napisano 27 marzec 2009 - 00:19

(do mieszkanki powiatu)
Mam za sobą 45 letni staż pracy, w różnych zakładach i na różnych stanowiskach. Nie trudno się więc domyślić, że pracowałem z wieloma ludźmi, mniej lub bardziej wykształconymi. To pozwala mi twierdzić, że dyplom nijak się ma do wiedzy. Znam kilka osób z politechnicznym wykształceniem, które do pięt nie sięgają średnim technikom. Podobnie rzecz się ma z absolwentami uniwersytetów. Znam polonistów z dysleksją i dysgrafią oraz absolwentów zawodówki piszących piękne literackie teksty, więc rangi wykształcenia bym tu nie przeceniał. Droga mieszkanko powiatu, domyślam się, że To Ty jesteś posiadaczką uniwersyteckiego dyplomu, a twoja konkurentka pułtuskiej uczelni. Ale spójrz obiektywnie, jeśli nie dostałaś czy może straciłaś posadę w powiatowej oświacie, to być może dlatego, że masz niewystarczającą wiedzę, albo skończyłaś nie taki jak potrzeba kierunek. Powiatową oświatą tacy fachowcy jak inż. agronom czy mgr resocjalizacji już zarządzały. Więc może już wystarczy.

Jak w temacie kolego.Raczej chodzi tutaj o znajomości i układy ,a nie o fachowość o której wspominasz.Nie dostać pracy,bądź utracić ją bo jakiś znajomek lub pociot ma zająć miejsce to nie jest miła perspektywa.To boli.Poza tym dziewczyna ma trochę racji.Oczywiście zgadzam sie i z Tobą,ale takich ludzi błyskotliwych których wymieniałeś to na palcach można policzyc, takie rodzynki.Osobiście jednak myslę,ze ze studiów dziennych wiecej wychodzi fachowej kadry niż ,,gniotów''(te gnioty to też takie rodzynki,tyle że mniej słodkie).

Pozdrawiam i życzę dalej takiego jasnego światopogladu.

#22 ~Potrzebuję protekcji~

~Potrzebuję protekcji~
  • Goście

Napisano 27 marzec 2009 - 07:23

Przed CBA połowa czołówki obecnej już po drążku by odleciała, a delifin by reszte "najlepszych" wykończył. Jolu "pociesz" męża, bo po takim przekręcie pozbawili go męskości - tak jak i z reszty.... Głomby to siedzą na stanowisku ko...ta, st...osy i bur....rza, dlatego kończąc już przedszkole jest się dla nich zagrożeniem intelektualnym

Ktoś może podać z kim trzeba rozmawiać, aby być strażakiem w makowie? Trochę boję się ognia, ale mój dziadek był w Pezlu! Za pomoc, z góry dziekuję. mój e-mail bip@cba.gov.pl

#23 ~mieszkanka powiatu~

~mieszkanka powiatu~
  • Goście

Napisano 27 marzec 2009 - 08:47

(do mieszkanki powiatu)
Mam za sobą 45 letni staż pracy, w różnych zakładach i na różnych stanowiskach. Nie trudno się więc domyślić, że pracowałem z wieloma ludźmi, mniej lub bardziej wykształconymi. To pozwala mi twierdzić, że dyplom nijak się ma do wiedzy. Znam kilka osób z politechnicznym wykształceniem, które do pięt nie sięgają średnim technikom. Podobnie rzecz się ma z absolwentami uniwersytetów. Znam polonistów z dysleksją i dysgrafią oraz absolwentów zawodówki piszących piękne literackie teksty, więc rangi wykształcenia bym tu nie przeceniał. Droga mieszkanko powiatu, domyślam się, że To Ty jesteś posiadaczką uniwersyteckiego dyplomu, a twoja konkurentka pułtuskiej uczelni. Ale spójrz obiektywnie, jeśli nie dostałaś czy może straciłaś posadę w powiatowej oświacie, to być może dlatego, że masz niewystarczającą wiedzę, albo skończyłaś nie taki jak potrzeba kierunek. Powiatową oświatą tacy fachowcy jak inż. agronom czy mgr resocjalizacji już zarządzały. Więc może już wystarczy.

Bardzo sie pomyliłeś myśląc,że jestem po uniwersytecie.Własnie ja mam wykształcenie średnie techniczne(34lata pracy) i "walę na głowę "w swojej pracy młodszych z różnymi wyższymi wykształceniami i jestem z tego dumna, i mam szacunek wśród współpracowników,ale widzę co się dzieje wokół i to boli. Jestem osobą bardzo tolerancyjną i dlatego nie żywię urazy do nikogo. Pozdrawiam!

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 marzec 2009 - 12:28

Bez urazy.Stracił po rozmowie 10pkt?Niekomunikatywny jakiś?Żyjesz z nim pod jednym dachem?Myślisz ,że przed CBA i ,,INNO''instytucją stracił by więcej?

Nie widzę sensu komentować może trochę niefortunnej wypowiedzi kobiety skoro temat dyskusji jest wart większej uwagi. Przy okazji zostało już powiedziane ze cały ten nabór to jeden wielki przekręt wiec to ze stracił 10 pkt nie musiało być wynikiem jego nieumiejętności komunikowania się tylko BEZCZELNOŚCIĄ i DWULICOWOŚCIĄ komendanta i jego "towarzyszy". Swoją drogą na pogardę zasługują nie tylko Ci co ustawili ale tez Ci "ustawieni" czyli Ci pożal się Boże nowi strażacy. Wstydziłbym się spojrzeć ludziom w oczy na ich miejscu.

Ps. nie sądzę ze jest to miejsce na dyskusje o wykształceniu. przez swoje osobiste wycieczki o dyplomach i kompetencjach odciągacie uwagę od wątku a powinno nam chyba zależeć na nagłośnieniu sprawy makowskiej straży

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 marzec 2009 - 12:37

Ciekawe czy któraś z lokalnych gazet zainteresuje się ta sprawa? A możne makowscy Krętacze zadbają o to żeby nie było o tym głośno? Teraz te gazety maja szanse udowodnić co ważniejsze:nagłośnienie tego jawnego oszustwa czy nie narazanie sie na nielaske "rzadzacych" ..?

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 marzec 2009 - 15:41

Nie widzę sensu komentować może trochę niefortunnej wypowiedzi kobiety skoro temat dyskusji jest wart większej uwagi. Przy okazji zostało już powiedziane ze cały ten nabór to jeden wielki przekręt wiec to ze stracił 10 pkt nie musiało być wynikiem jego nieumiejętności komunikowania się tylko BEZCZELNOŚCIĄ i DWULICOWOŚCIĄ komendanta i jego "towarzyszy". Swoją drogą na pogardę zasługują nie tylko Ci co ustawili ale tez Ci "ustawieni" czyli Ci pożal się Boże nowi strażacy. Wstydziłbym się spojrzeć ludziom w oczy na ich miejscu.

Ps. nie sądzę ze jest to miejsce na dyskusje o wykształceniu. przez swoje osobiste wycieczki o dyplomach i kompetencjach odciągacie uwagę od wątku a powinno nam chyba zależeć na nagłośnieniu sprawy makowskiej straży

Tadek zawsze taki był i nic już pewnie tego nie zmieni

#27 ~~GOŚĆ~~

~~GOŚĆ~~
  • Goście

Napisano 27 marzec 2009 - 19:20

I bardzo dobrze ze zaczyna sie o tym robic glosno sam znam ludzi co zrobili w chu*a. Niestety zawsze tak bylo ze stanowiska byly dla synow trepow albo znajomych. Moze zainteresuje sie tym TVN jak szpitalem i te bambry jeba*e nie beda sie tak pewnie czuli

#28 ~~gość~~

~~gość~~
  • Goście

Napisano 27 marzec 2009 - 19:45

Teraz się okaże, czy jest jakaś rzetelna gazeta w okolicy .... prawdziwa gazeta nie będzie się bała pisać prawdy!

#29 ~jola~

~jola~
  • Goście

Napisano 27 marzec 2009 - 19:53

a czy ktoś z Was zastanawiał się co mógł robić pan D... w piątek ok godz. 9 00 ?????
a ciekawi mnie jeszcze czemu po rozmowie kwa
lifikacyjnej nie było zaraz ogłoszenia wyników tylko dopiero w poniedziałek???
Pewnie potrzebowali dużo czasu żeby poukładać ''talie'' od 9-tki do asa!!!!!!

#30 ~~gość~~

~~gość~~
  • Goście

Napisano 27 marzec 2009 - 19:57

a czy ktoś z Was zastanawiał się co mógł robić pan D... w piątek ok godz. 9 00 ?????

co miałaś Jolu na mysli ???

#31 ~~gość~~

~~gość~~
  • Goście

Napisano 27 marzec 2009 - 19:58

co miałaś Jolu na myśli ???

#32 ~janosik~

~janosik~
  • Goście

Napisano 28 marzec 2009 - 01:02

oj chyba temat nieuczciwego naboru wykorzystano do jakiejś żenującej prowokacji dotyczącej placówek oświatowych...Mieszkanko powiatu patrząc na godzinę pisania tego postu, widzę że siedzisz w domu i kompromitujesz się używając rozumu różowej landrynki, gdybyś była po uniwerku, to inteligentniej byś to napisała,zajmij się dziećmi i domem, jeśli o 7.56 nie idziesz do pracy. Gościu popieram,że wykształcenie nie zawsze się ma do logicznego myślenia,rozsądku uczciwosci itp. w codzinnej pracy. Ale po przepracowaniu 45 lat z różnymi ludźmi w kilku instytucjach, potrafisz doradzić : " Ale spójrz obiektywnie..." - a niewiedzieć czemu faworyzujesz tak ten "pułtusk"? Z twoim doświadczeniem postawił bym pół na pół w starciu UW z Pułtuskiem w końcu :"To pozwala mi twierdzić, że dyplom nijak się ma do wiedzy" , a także doskonale wiesz, że dawanie d...py przełożonym szybciej doprowadza do awansu niż solidna praca. I wiesz o kogo chodzi w tej prowokacji. A więc nie nalezysz do ludzi którzy są "... prawdziwi i uczciwi,postępowali w życiu godnie i moralnie..." W tej sytuacji konkretny "pułtusk" nie korzystając z pleców, a cześcią ciała pod nimi oraz prostackim zaszczuwaniem chce pogrążyć dyplom uniwerku. Hmmm...czyli Gościu 45 lat jak psu na budę- przykre samozniszczenie....

A tak wracając do naboru, gazety zagłaszczą prawdopodobnie aferę- ŻYCIE , Ktoś zrobi z siebie idiotę - NORMA , i przybędzie "POPYCHADEŁ" w państwówce... Dzien jak co dzień. A wirualny kryzys gopodarczy kwitnie - bo czy to w MAŁYM MAKOWIE aferka, czy w wielkiej Polsce Partia Oszustów - każdy łyka jak młody pelikan fałszywe słowo pisane/słyszane w szmatławcach... Cóż na wybry do obory, tam chociaż są przwdziwe świnie :-)

#33 ~Obserwatore.~

~Obserwatore.~
  • Goście

Napisano 28 marzec 2009 - 09:57

Do janosika.
Ale z Ciebie moralista.Piszesz na dziewczyne ,że o 7 siedzi na forum a sam o 1 w nocy moralizujesz.Skończyłeś walenie Niemca w łeb do kameki czy co panie typu Bear?Żenua.

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 marzec 2009 - 18:11

Demokracja, jawność , rzetelność, uczciwość w komisji weryfikacyjnej.

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 marzec 2009 - 20:51

Demokracja, jawność , rzetelność, uczciwość w komisji weryfikacyjnej.

Ha Ha Ha właśnie oglądałem liste kandydatów którzy dostali skierowanie na badania lekarskie te nazwiska to coś znajomo brzmią!!!!!!!!!

#36 ~janosik~

~janosik~
  • Goście

Napisano 29 marzec 2009 - 10:09

Do janosika.
Ale z Ciebie moralista.Piszesz na dziewczyne ,że o 7 siedzi na forum a sam o 1 w nocy moralizujesz.Skończyłeś walenie Niemca w łeb do kameki czy co panie typu Bear?Żenua.

do obserwtore : Powiedziałaś co wiedziałaś? he he

#37 ~janosik~

~janosik~
  • Goście

Napisano 29 marzec 2009 - 13:29

WIDZIALEŚmiało byś.Sorki.

#38 ~~obywatel~~

~~obywatel~~
  • Goście

Napisano 30 marzec 2009 - 14:19

Bardzo ciekawe opinie,

Na forum wypowiadają się dorośli ludzie. Oskarżając kogoś o korupcję i ustawianie konkursu do instytucji państwowej to poważne zarzuty. Osoba je stawiająca powinna mieć dowody, bądź być gotowa występować w procesie jako świadek.

I teraz pytanie do Państwa: kto już zawiadomił organy ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa? Kto będzie zeznawał podczas postępowania? Czy po raz kolejny zaciśniecie zęby i spuścicie głowy, kiedy ktoś chce przekreślić wam życie?

A przecież jest masa instytucji, które chętnie poprzyglądają się sprawie... Radom, CBŚ, CBA ...

#39 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 marzec 2009 - 07:59

Ciekawe czy któraś z lokalnych gazet zainteresuje się ta sprawa? A możne makowscy Krętacze zadbają o to żeby nie było o tym głośno? Teraz te gazety maja szanse udowodnić co ważniejsze:nagłośnienie tego jawnego oszustwa czy nie narazanie sie na nielaske "rzadzacych" ..?

Temat jest w najnowszym tygodniku, ale z treści wynika że wszystko było ok. a nieudacznicy staraja się podważyć uczciwość konkursu i plują na lewo i prawo. CYRK!

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 marzec 2009 - 08:15

Przedstawię Wam bulwersującą sprawę, która miała miejsce w jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Mazowieckim. Sprawa dotyczy naboru kandydatów do pracy w Straży Pożarnej. Uważam, że proces rekrutacji kandydatów został przeprowadzony nie zgodnie z regulaminem, ponieważ osoby, które nie przeszły dwóch pierwszych etapów postępowania kwalifikacyjnego dostały się do kolejnego etapu. Natomiast osoby, które przeszły pomyślnie pierwszy i drugi etap i uzyskały najwyższą ilość punktów zostały skreślone z listy kandydatów kwalifikujących się do dalszego postępowania rekrutacyjnego. Na ich miejsce wpisano osoby, które były daleko poza pierwszą dziesiątką osób z najlepszymi wynikami. Trzecim etapem postępowania kwalifikacyjnego była rozmowa kwalifikacyjna, w której skala punktów możliwych do zdobycia wynosiła od 1 - 5 pkt. Osoby, które uzyskały najwyższe wyniki w pierwszym i drugim etapie otrzymały 0 punktu z rozmowy kwalifikacyjnej. Pytania w trakcie tej rozmowy dotyczyły danych personalnych kandydatów, tego czym się obecnie zajmują itp. W uzasadnieniu Przewodniczącego Komisji Rekrutacyjnej dowiedzieliśmy się, że osoby z najwyższą liczbą punktów nie przeszły etapu rozmowy kwalifikacyjnej. Pytanie dlaczego? Zadane przez komisję pytania, stopień ich trudności mówi sam za siebie, że ten etap był najłatwiejszy i nie sposób go nie przejść pozytywnie. Należy również postawić pytanie, dlaczego osoby, które nie zaliczyły pozytywnie pierwszego i drugiego etapu przeszły do etapu trzeciego i co zaskakujące przeszły go pomyślnie?!Chcę domagać się przeprowadzenia kolejnego naboru z komisją z zewnątrz, skoro komisja z Makowa Mazowieckiego nie jest wiarygodna i postępuje wbrew regulaminowi. Czuję się oszukany i bardzo skrzywdzony. Straż Pożarna jest instytucją państwową i każdy ubiegający się o pracę w tej jednostce powinien mieć zagwarantowane równe szanse. Niestety w Makowie Mazowieckim, jak się okazuje szansę mają tylko ci, którzy znają się osobiście z Komendantem lub są spokrewnieni z członkami Komisji bądź pracownikami Straży Pożarnej. Mam zamiar sprawę zgłosić do Rzecznika Praw Obywatelskich.,
ponieważ jest to sprawa społeczna i wymaga rozpatrzenia przez odpowiednie władze państwowe.
Proszę o wpisywanie się innych pokrzywdzonych ; RAZEM DAMY RADĘ !!!

Straż Pożarna jest państwowa i każdy powinien mieć równe szanse... Oj, naiwny, naiwny, jak dziecko we mgle... Gdzie ty żyjesz? Myślisz że w jakiejś Francji czy Niemczech?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych