Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Świetlica dla dzieci i młodzieży

22 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Kadzidlak~

~Kadzidlak~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2019 - 21:45

Mieszkańcy kto jest za tym żeby w Kadzidle stworzyć taka świetlicę dla dzieci, gdzie młodzież w wieku szkolnym będzie mogła miło spędzić wolny czas po szkole. Może poprosimy proboszcza i odzyskamy siłownie która została zamknięta, albo chociaż odzyskamy sprzęt. Kto ma jakieś pomysły gdzie może coś takiego powstać Zapraszam do dyskusji

#2 ~Do kadzidlak~

~Do kadzidlak~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2019 - 21:57

Pani M dalej wymyśla tematy aby jątrzyc i siać zamęt. Kupiliście ten sprzęt że chcecie go odzyskać. Sądzę że nawet nie macie pojęcia o jaki sprzęt chodzi

#3 ~Zamęt~

~Zamęt~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2019 - 23:14

Do Kadzidlak niech Pan zobaczy ten temat był już poruszany jakiś czas temu Ja go chce tylko rozwinąć, nie podoba się Panu to niech Pan wejdzie na temat proboszcza i szuka sobie Pani M czy tam innych osób które będą Pana treści czytały Nie pozdrawiam

#4 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2019 - 23:31

Może po prostu w ckk zrobić jakieś fajne dodatkowe zajęcia dla dzieci?

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2019 - 12:01

A w szkole nie działa taka świetlica? Po lekcjach dzieci mają opiekę, różne zajęcia i mogą odrobić lekcje pod okiem pedagoga, a myślę że i mogą liczyć na pomoc w razie potrzeby. To chyba dobre rozwiązanie - po co szukać czegoś innego. To jest konkretna pomoc dla zapracowanych rodziców, zwłaszcza z tym odrabianiem lekcji i opieką.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2019 - 18:20

Słuszna uwaga. Świetlica szkolna działa do 16, a nawet dłużej jeśli dzieci nie zostały odebrane. To w małej szkole. W dużej do 15.30. Myślę, że da się zwiekszyć czas pracy. Zainteresowani powinni zgłosić się do dyrektora szkoły lub do wójta.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2019 - 18:25

Warto sprawdzić co ma do zaoferowania dzieciom biblioteka, o ile wiem to pracuje też z dziećmi i są to nie tylko książki.

#8 ~Lena~

~Lena~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2019 - 19:17

W dużej szkole dzieci są już starsze, więc spokojnie mogą same wrócić do domu i się sobą zająć. Taki 12-14 latek nie potrzebuje, by go niańczyła pani ze świetlicy.

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2019 - 19:33

W dużej szkole dzieci są już starsze, więc spokojnie mogą same wrócić do domu i się sobą zająć. Taki 12-14 latek nie potrzebuje, by go niańczyła pani ze świetlicy.

12-14 latek na pewno nie potrzebuje niańczenia ale rozsądny rodzic wie, że lepiej jak ma czas zorganizowany. Jak to "zajmowanie się sobą wygląda"  to czasem widać na ulicach  i nie tylko. Oczywiście nie uogólniam. 

#10 ~Lena~

~Lena~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2019 - 19:55

To może bardziej jakieś zajęcia sportowe dla tych starszych dzieci, bo nadal ciężko mi sobie wyobrazić 14 latka siedzącego na świetlicy. W niektórych szkołach na świetlicy mogą przebywac dzieci tylko do 11 roku życia.

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2019 - 20:22

To może bardziej jakieś zajęcia sportowe dla tych starszych dzieci, bo nadal ciężko mi sobie wyobrazić 14 latka siedzącego na świetlicy. W niektórych szkołach na świetlicy mogą przebywac dzieci tylko do 11 roku życia.

Myślę, że to wszystko można jakoś dograć, jak ktoś tu napisał, z dyrektorem szkoły. 

#12 ~XXX~

~XXX~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2019 - 21:21

Zastanawiam się po co w Kadzidle jest CKK ? Zupełnie nic tam się nie dzieje. Zorganizują 2 imprezy w roku i laba. A tyle osób jest tam zatrudnionych. Co robią przez cały rok ? Zakupy w trakcie pracy kawka i pogaduszki. Czy nie mogliby zorganizować czegoś dla dzieci ? Dzieciaki z pewnością chętnie by przyszły. Np. Jakieś zajęcia plastyczne, teatralne, taneczne, ale nie tańce kurpiowskie, bo tego jest już dużo u nas .Mógłby się ktoś tym zainteresować !!!!!

#13 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2019 - 22:33

Zastanawiam się po co w Kadzidle jest CKK ? Zupełnie nic tam się nie dzieje. Zorganizują 2 imprezy w roku i laba. A tyle osób jest tam zatrudnionych. Co robią przez cały rok ? Zakupy w trakcie pracy kawka i pogaduszki. Czy nie mogliby zorganizować czegoś dla dzieci ? Dzieciaki z pewnością chętnie by przyszły. Np. Jakieś zajęcia plastyczne, teatralne, taneczne, ale nie tańce kurpiowskie, bo tego jest już dużo u nas .Mógłby się ktoś tym zainteresować !!!!!

nie za wiele można wyczytać ze strony internetowej ckk

#14 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2019 - 00:42

Też jestem tego zdania. Brakuje różnorodnych zajęć w CKK.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2019 - 06:04

Ja nie uważam, żeby tańców kurpiowskich było u nas za dużo. Jesteśmy Kurpiami i powinniśmy dbać o to aby następne pokolenia podtrzymywały naszą tradycję a więc i nasze tańce, zwłaszcza, że jest to świetna gimnastyka dla dzieciaków i one się świetnie bawią przy tym. Efekty na scenie są powalające i tu wielki szacun dla instruktorów, rodziców i samych tancerzy. Może coś jest jeszcze innego w ofercie ale strona www bardzo nieaktualna.  

#16 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2019 - 13:56

Ja nie uważam, żeby tańców kurpiowskich było u nas za dużo. Jesteśmy Kurpiami i powinniśmy dbać o to aby następne pokolenia podtrzymywały naszą tradycję a więc i nasze tańce, zwłaszcza, że jest to świetna gimnastyka dla dzieciaków i one się świetnie bawią przy tym. Efekty na scenie są powalające i tu wielki szacun dla instruktorów, rodziców i samych tancerzy. Może coś jest jeszcze innego w ofercie ale strona www bardzo nieaktualna.  

Właśnie chodzi o to, żeby poza tańcami kurpiowskimi było coś jeszcze. Dzieci i młodzież chcą różnorodności.

#17 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2019 - 17:11

Ogólnie to jestem za tym, aby złożyć pisemną propozycję zajęć do wójta i do dyrektora CKK. CKK jest dla nas, a nie dla pracowników tam pracujących.

#18 ~justyna~

~justyna~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2019 - 09:45

Jeśli chcą państwo coś zmienić w istniejących świetlicach, to jest taka możliwość, proszę zagłosować na świetlicę w Kadzidle na stronie: siegrasiema- wystarczy wyszukać szkołę w Kadzidle i oddać na nią głos.

Kadzidło ma tylu mieszkańców, a nasza świetlica ma tak mało głosów! Prosimy o więcej zaangażowania! Głosowanie trwa do 28.11.2019r.

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2019 - 10:06

Jeśli chcą państwo coś zmienić w istniejących świetlicach, to jest taka możliwość, proszę zagłosować na świetlicę w Kadzidle na stronie: siegrasiema- wystarczy wyszukać szkołę w Kadzidle i oddać na nią głos.

Kadzidło ma tylu mieszkańców, a nasza świetlica ma tak mało głosów! Prosimy o więcej zaangażowania! Głosowanie trwa do 28.11.2019r.

czy to ma coś wspólnego z Owsiakiem?

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2019 - 10:06

czy to ma coś wspólnego z Owsiakiem?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych