Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »


1 odpowiedź w tym temacie

#1 ~Fragola~

~Fragola~
  • Goście

Napisano 05 październik 2018 - 09:06


Pamiętam pierwszy nasz dzień, pamiętam kolejne i pamiętam nasz ostatni wspólny dzień. Zaczęło się nietypowo miałem połamane serce. Znajomy przywiózł Ciebie w kartoniku. Byłaś bardzo mała. Piszczałaś do swojej mamy. Na noc kiedy poszedłem spać wyniosłem Ciebie do innego pomieszczenia. Ale to była pierwsza i ostatnia noc kiedy nie byliśmy razem. Pomyślałem sobie przecież do jasnej cholery mamy być razem już na zawsze, dlatego musisz być obok.  W miarę jak dorastałaś ku mojemu zdziwieniu połączyła nas dziwna więź. Dużo mocniejsza jak w poprzednich przypadkach. Połączyła nas miłość, ale ta była inna. Jakby jeszcze pełniejsza niż poprzednie. Połączyła nas telepatia. Wiem , wydawać by to się mogło niemożliwe, ale takie przypadki, że człowieka i zwierzaka łączy nadzwyczajna siła są dość częste. Trzeba tego doświadczyć, wtedy jesteśmy w stanie to zrozumieć. Pamiętam jak dziś wystarczył często tylko wzrok. I już każde wiedziało co ma robić.  

Nigdy nie patrzyłaś na to  co mam, jak mieszkam, widziałaś we mnie tylko cały swój świat. Prawdziwi przyjaciele . Kiedy musiałem wyjeżdżać czekałaś, a mi się serce krajało na Twój przygnębiony widok. Ciałem byłem w innym miejscu, myślami zawsze  z Tobą. Kiedy wracałem rozpoznawałaś mnie po krokach . Po zapachu. Kiedyś Ciebie nabrałem. Spałaś, a ja wyjątkowo cicho podkradłem się do Ciebie niczym Arsene Lupin i szepnąłem Ci do ucha …. …. …. Otworzyłaś oczy. Zobaczyłem w nich niewyobrażalne szczęście, wtedy Ty przewróciłaś mnie na podłogę z tej radości. Pamiętam też swój śmiech. Był taki głęboki, radosny, prawdziwy, szczery. Skradłem Ci serce, a Ty moje. Złodziejka serc.

Szczęście trwa czasem tylko chwile dwie. W życiu piękne są tylko chwile. Zawsze byłaś. Wspieraliśmy się nawzajem. Co na niby jest na niby nie wyrabia na zakrętach. Nasza przyjaźń wyrabiała na najbardziej ostrych zakrętach przy prędkości 200 km / h.  

Nadszedł jednak ten dzień. Wyjątkowo smutny  dzień. Tego dnia obiecałem sobie, że będę przy Tobie do ostatniej sekundy Twojego życia. Umarłaś mi na rękach. W tym momencie zatrzymał się czas. We mnie coś umarło. Ledwie widząc na oczy musiałem odprowadzić Cię na tamtą stronę. To była nasza ostatnia wspólna droga.  Nie mówię ,, żegnaj ‘’ mówię ,, do zobaczenia przyjacielu ‘’ . Ja się z Tobą nie pożegnałem i mocno wierzę i wiem, że Ty także nie. Prawdziwej przyjaźni nie rozdzieli nawet śmierć. Prawdziwej miłości nie zniszczy kostucha.

W życiu trzeba umieć przebaczać. Raz w życiu złamałaś mi serce. A jak Ci przebaczyłem. Wiem, że nie miałaś wyboru. Nie miałaś w tym momencie nic do powiedzenia. Złamałaś mi serce tego dnia, kiedy Twoje własne bić przestało.  

Taką często przewagę ma zwierzak nad człowiekiem. Umie kochać. Nigdy ciebie nie zdradzi. Nigdy nie zawiedzie, nie wydrwi. Nie oszuka. Jedynym warunkiem jaki musisz spełnić to tylko Go pokochać. Musisz po prostu pokochać. Prawdziwie. Szczerze. Nawet jakby to miał być ten pierwszy raz lub ostatni to zrób to. Nie pożałujesz.

Miłość to wieczna tęsknota. Nie mówię, żegnaj, mówię do zobaczenia czworonożny przyjacielu. Prawdziwy przyjacielu taki od serca.  Z kochającym sercem. Do zobaczenia po drugiej stronie…..tęczy. Śpij w kwiatach. Śpij i czekaj na mnie. Kiedy nadejdzie mój kres przyjdziesz jak dawniej i razem tak  jak kiedyś  pójdziemy po kolejnych drogach naszego przeznaczenia……razem……znów razem !  

 

Miłość to niekończąca się opowieść.#2 ~Fragola~

~Fragola~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2019 - 10:26


"Psia dusza"

 

To tylko pies, tak mówisz, tylko pies... A ja ci powiem ,że  pies to czasem więcej jest niż człowiek.  

On nie ma duszy, mówisz... 

Popatrz jeszcze raz psia dusza większa jest od psa 

My mamy dusze kieszonkowe 

Maleńka dusza, wielki człowiek 

Psia dusza się nie mieści w psie I kiedy się uśmiechasz do niej

Ona się huśta na ogonie 

A kiedy się pożegnać trzeba I psu czas iść do psiego nieba 

To niedaleko pies wyrusza 

Przecież przy tobie jest psie niebo 

Z tobą zostaje jego dusza...

 

Barbara Borzymowska

 

Przecież tęsknić za kimś wyjątkowym......to takie ludzkie...

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych