Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

świątecznie dla osamotnionych

72 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2019 - 16:37

Jak tam chopy, jajka poświęcone? Twarde?  :P

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2019 - 17:09

Jak tam chopy, jajka poświęcone? Twarde? :P

U Ciebie to i mózg twardy

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2019 - 17:26

Aleś ty miły z okazji świąt. Gratuluję nastroju.

#4 ~Agnieszka~

~Agnieszka~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2019 - 18:41

Dlaczego temat jest "swiatecznie dla osamotnionych" a w poscie "...jak tam chopy" a co to tylko chopy sa samotni?

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2019 - 18:56

Jest dla wszystkich oczywiście. Po prostu ja skierowałam żartobliwą wypowiedź akurat do chopów :)

Kobiety mogę zapytać czy już wszystko sprzątniete, upieczone, bo u mnie jeszcze ok. godzina roboty i prysznic.

#6 ~Agnieszka~

~Agnieszka~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2019 - 19:50

Jest dla wszystkich oczywiście. Po prostu ja skierowałam żartobliwą wypowiedź akurat do chopów :)
Kobiety mogę zapytać czy już wszystko sprzątniete, upieczone, bo u mnie jeszcze ok. godzina roboty i prysznic.

Jak to my kobiety.... Kupa roboty... Ale na swojego chopa narzekać nie moge bo dziecmi sie zajął, jaja poswiecil, zakupami a ja w garach

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2019 - 20:28

Mój właśnie skończył krojenie sałatki, dla mnie zostawił dekorację jej. Marzę, by już legnąć przed tv...

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2019 - 21:35

Jak to się świat zmienia, ani jednej normalnej pocztówki, wszyscy nowocześnie sms lub zdawkowy telefon...

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2019 - 22:09

Życzę forumowiczom radosnych Świąt Wielkanocnych, wiosennego optymizmu, odnowy duchowej, ludzkiej życzliwości, pyszności na stole, świątecznego spaceru i mokrego dyngusa. Dobranoc. Alleluja!

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2019 - 10:48

Wychodzi na to, że nie ma wśród nas osamotnionych. Wszyscy znaleźli swoje miejsce w gronie rodziny przy wielkanocnym stole czy też w kościele. To bardzo budujące. Ja idę na grób najbliższych. Pogoda idealna.

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2019 - 12:11

Wychodzi na to, że nie ma wśród nas osamotnionych. Wszyscy znaleźli swoje miejsce w gronie rodziny przy wielkanocnym stole czy też w kościele. To bardzo budujące. Ja idę na grób najbliższych. Pogoda idealna.

Precz z Watykańskim okupantem,Joshua nie zakładał żadnego kościoła,o ile w ogóle ktoś taki był,nie prosił o świątynie...nikt nas nie wywodził z ziemi Egipskiej z domu niewoli,nas Słowian?...to nie nasza religia,nasza wiara i wierzenia praojców zniszczył Rzymski okupant,hierarchiczny kościół,to instytucja,korporacja polityczna!,do kontroli mas.

Jak mówią profesorowie...,,im nie potrzeba wojny,wystarczy religia,, aby trzymać w cuglach ogłupiały naród.

Cały czas odkrywanie naszych przodków z przed kilku milionów lat,a obecnego nam homo sapiens z przed ok.1 miliona lat,jak się ma ta wymyślona religia do,...1 milion lat do 2 tysięcy od rzekomego pojawienia się Chrystusa?...wcześniej nie było bogów?...ludzkość w wyniku ewolucji,rozwoju dochodzi do systemu zniewolenia i ujarzmienia narodów,stąd powstają religie.

Jeśli nawet był jakiś Joshua,to postać została zmanipulowana i wykorzystana właśnie,tam była masa powstań,Żydzi cały czas próbowali się wyzwolić z pod okupacji Rzymian,taka osobą a raczej rewolucjonistą być Joshua,być może poniósł śmierć męczeńską,ale Rzym sprytnie to wykorzystał jak pisze literatura.

Świat nie został przez nikogo stworzony,proszę nie łączyć tego z jakimś dziadkiem w chmurach,świat istniał od zawsze nie miał początku i końca.Ludzkość jest w pewnym stopniu wynikiem przypadku...a sens na tej ziemi nas ludzi,jest taki,jaki sam sobie nadasz!

Tak,trzeba wierzyć...w siebie!

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2019 - 12:13

Prawda a chrzest na siłę powinno się chrzcić dorosłych a nie dzieci

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2019 - 12:22

Mam dorosłe dzieci, gdyby mogli dziś decydować pewnie by się nie ochrzcili, bo świeta to dla nich tylko rodzinne spotkanie i polityka. Mnie to przeraża. Chyba przestanę starać się na "takie" świeta.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2019 - 12:27

A jednak, gdy tak popatrzeć o wiele łatwiej wszystko znosić wierzącym, ja zazdroszczę.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2019 - 12:39

,,Byli i są nadal tacy, którzy za wszelką cenę chcieli dominować na innymi, ich chęć władzy jest tak przeogromna iż zrobili wszystko co było możliwe żeby odciąć innym dostęp do ich wiedzy ( która, jest zresztą identyczna we wszystkich, jak w każdej kropli wody) i wykreować siebie na wszystko wiedzące bóstwa, ba nawet Boga/ Stwórcę ( w przekazach aż roi się od tych postaci) , zatem musieli zastąpić wiedzę wiarą , bo nie dało się inaczej. Zawładnęli dostępem do wiedzy podporządkowanymi sobie ludźmi, zamknęli im dostęp nawet do starych pism i zastąpili je nic nie wartymi , pustymi dogmatami.

Powstałą przymusowa wiara, kto nie wierzył , wyłamywał się z kanonu był zabijany, stare księgi ( te najbardziej cenne ) zabierano z ziemi , chowano w swoich depozytach niedostępnych praktycznie dla nikogo. Biblioteka Watykanu jest jednym przykładem , Biblioteka Aleksandryjska , drugim krańcowym.
Kto posiadał dawna wiedzę stawał się wrogiem systemu ( wojny i mordy, toczyły się kołem w dziejach ludzkości), system był i jest bezwzględny ,bowiem wiedza jest jego największym wrogiem, wiara największą przyjaciółką.
I co ten sprytny system wymyślił jako swoją ideologię? jeden z większych podstępów ! śmierć za wiarę, składanie życia w ofierze za wiarę, walki między ludźmi za wiarę i w jej imieniu!!!!
A gdzie jest WIEDZA?????, która stawia nas na równi, nikogo nie wywyższa, nikogo nie poniża, informuje i daje możliwość wyboru! taka wiedza jest wrogiem, bo kończy wszystkie nienawiści, tworzy możliwość życia odmienności na równi, , na równi ze sobą stawia różne wartości.
Zatem co jest ważniejsze wiedza czy wiara? Nie myliła bym wiary z zaufaniem , bo choć są siostrami to nie bliźniaczkami,,

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2019 - 12:50

A jednak to wiara a nie wiedza czyni cuda.

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2019 - 12:55

A jednak to wiara a nie wiedza czyni cuda.

bzdura,na jakiej podstawie tak twierdzisz?

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2019 - 12:58

Zdarza się wiele rzeczy niewytłumaczalnych, często nawet niewierzący lekarze to przyznają.

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2019 - 13:06

Zdarza się wiele rzeczy niewytłumaczalnych, często nawet niewierzący lekarze to przyznają.

...Tak,teraz dobrze mówisz,sam sobie odpowiedziałeś :)...rzeczy niewytłumaczalne,nie zbadane...jesteś tak zindoktrynowany i tak masz ukierunkowany umysł przez instytucję zwana klerem/kościołem,zapewne Kk,że inaczej nie potrafisz myśleć,pora się budzić! :)

Człowiek zdominowany,wszystko co nie pojęte/niewytłumaczalne sprowadza do CUDU:),nic bardziej mylnego i pora z tym skończyć!

Jeśli ludzie nadal nie będą szukać wiedzy,min.w literaturze,kronikach,itp.,to nadal w ich umysłach będą rodzić się takie twory,nic nie przyjmujcie na tzw,wiarę!...

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2019 - 13:25

...Tak,teraz dobrze mówisz,sam sobie odpowiedziałeś :)...rzeczy niewytłumaczalne,nie zbadane...jesteś tak zindoktrynowany i tak masz ukierunkowany umysł przez instytucję zwana klerem/kościołem,zapewne Kk,że inaczej nie potrafisz myśleć,pora się budzić! :)

Człowiek zdominowany,wszystko co nie pojęte/niewytłumaczalne sprowadza do CUDU:),nic bardziej mylnego i pora z tym skończyć!

Jeśli ludzie nadal nie będą szukać wiedzy,min.w literaturze,kronikach,itp.,to nadal w ich umysłach będą rodzić się takie twory,nic nie przyjmujcie na tzw,wiarę!...

Czy Ty z tymi poglądami byłeś jako dziecię ochrzczony?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych