Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Strona kobiet/ ona/ 10 powodów, dla których lepiej jest być singlem. Docenisz, że nie jesteś w związku

1 odpowiedź w tym temacie

#1 ~Fragola~

~Fragola~
  • Goście

Napisano 09 luty 2019 - 11:08

10 powodów, dla których lepiej jest być singlem. Docenisz, że nie jesteś w związku

Wy tak na poważnie ?  Hierarchia potrzeb.

Według Waszej piramidy Masłowa stawiacie na pierwszym miejscu karierę, zaraz za nią pieniądze. Brak Empatii. Egoizm.  To są potrzeby wyższego stanu ?  

Według Masłowa/ i ja się z nim zgadzam w całej rozpiętości/ żeby uzyskać najwyższy poziom  Samorealizacji osoba nie tylko musi osiągnąć poprzednich potrzeb ale także je opanować.

Najniżej są : Potrzeby fizjologiczne ( jedzenie , picie, seks, sen , brak napięcia )

Następnie :potrzeba bezpieczeństwa ( zależność, opieka i oparcie, protekcja, wygoda, spokój , wolność od strachu   

Potrzeby miłości i przynależności ( więzi, afilacja, miłość, bycie kochanym

Wyżej : Potrzeby szacunku i uznania ( zaufanie do siebie, poczucie własnej wartości, kompetencja, poważanie 

I najwyżej Potrzeby Samorealizacji : ( posiadanie celów, spełnianie swojego potencjału,  estetyczne , poznawcze.

Wszystkie potrzeby są ze sobą bardzo mocno powiązane.

Sposób życia przedstawiony przez was jest nastawieniem się na swoje własne zachcianki. Nie myślicie o niczym i nikim innym jak tylko o sobie. A wasze poszczególne punkty można bardzo łatwo obalić.

11/ Masz więcej pieniędzy. Pieniądze są wszystkim ? Są celem istnienia, egzystencji naszej ? No pewnie najlepiej układać stosy banknotów i napawać się ich widokiem, albo kupować sobie i tylko sobie różnorakie przedmioty, które może na moment rozjaśnią nasze życie. 

10 / Mieszkasz po swojemu. Nikt ci nie nabałagani. Czujesz ten powiew wiatru w mieszkaniu. Ten przeciąg, co trzaska drzwiami. Nie umiesz z nikim funkcjonować. Dogadywać się i dzielić .

Wspólnie śniadanie. Obiad i kolacja ( kolację można sobie darować ) . Przecież to sama przyjemność. Człowiek jest zwierzęciem stadnym. Inaczej dom to tylko budynek. Sam pośród czterech ścian. Dziś to wybór świadomy jutro to smutna rzeczywistość. I żal.

9/ Możesz zrobić karierę. Owszem pracujesz dla molocha. Dzień po dniu pracujesz dla fabryki, fabryka żywi żywi żywi. Żyjesz dla fabryki, umierasz dla fabryki. Jedno potkniecie, kopniak w tyłek i na twoje miejsce przyjdą inni. Młodsi. Lepsi. Bardziej wyrachowani. Żyjesz dla kariery, umieraj dla kariery. Szef znajdzie następnego murzyna. Maszynkę do zarabiania pieniędzy. Pracujesz sam dla siebie ? Sam sobie szefem- sterem i okrętem- wszędzie już byłeś, wszystko masz. Kolejna zabawka, kolejny samochód, ładny ciuch  i po co to wszystko ?  

8/Mniej stresu. Konflikty są po to żeby je rozwiązywać. Jezyk jest nie tylko do jedzenia/ i lizania/ ale także do rozmowy. Problemy masz ? Jesteś sam na polu bitwy ? Radź sobie sam. We dwoje łatwiej jest wszystko robić. I przyjemniej.

7/ Jesteś panem swojego czasu. Wycieczki się kiedys skończą. Koleżanki i koledzy również. Założą swoje rodziny i telefony się urwą. Zawsze tak było, jest i będzie. Obiecanki , cacanki. Już na zawsze, przysięgi koleżanek nie do końca trzeźwych przy gitarze i ognisku , że nigdy przenigdy nie wyjdą za mąż…..itp….że zawsze będziemy razem……. A potem przychodzi prawdziwe życie. I inni mają inne priorytety. Praca. Dom. Rodzina. I czasem zadzwonią do ciebie. Mała szybka kawka, całuski i trzymaj się ! Powodzenia . Zdzwonimy się kiedyś…. Trochę pogadamy. Wypady coraz rzadsze, aż w końcu ustaną w ogóle. 

6/ Śpisz lepiej. Wcale nie lepiej. Po gimnastyce śpi się w łóżku lepiej. W nocy można się do kogoś przytulić. Kołdry nie zabieram. Jestem jak Miś Przytulak. Nie marudzę. Nie kopię. Służę jako konfesjonał w nocy i jako poduszka. Przeganiam strachy na lachy, lęki i fobie. Uspokajam. Wyciszam. Daję opiekę. To daje wspólne spanie we dwoje. / można tak długo jeszcze wyliczać

5/ Nie masz teściów. Życie swoje spędzam z kim ? Ze swoją drugą połową czy z teściami ? Jeżeli nie da się z nimi dogadać/ a zazwyczaj się da przynajmniej z jedną osoba czy to teść czy teściowa/ jak nie to bywamy w tym domu od czasu do czasu. Chcąc być sprawiedliwym , jeżeli nasza połówka nie dogaduje się z naszymi rodzicami to nie zmuszamy jej również do niczego. Jestem ja i jesteś ty. My. A nie teście. O!

4/ Poznajesz nowych ludzi. Seks randki na Tinderze ? Nie dziękuję. Mam szacunek do siebie i do kobiet. Nie interesują mnie niezobowiązujące seks spotkania. Kolacja ze śniadaniem. Kolacji nie jadam, a śniadanie to mogę zrobić i z chęcią podać dziewczynie do łóżka. Tej samej dziewczynie. Ta i tylko ta , co dzień ta sama w łóżku i w życiu.  Grono wąskie znajomych jakie mam w zupełności m wystarczy. Parę osób. Nie lubię tłumów.

3/ Masz czas dla przyjaciół. Ja zawsze mam czas dla przyjaciół. Ale każdy ma swoje życie. Pomogą, wesprą, mogą być zawsze, ale nie mogę wymagać też od nich wszystkiego i zaabsorbować ich cały wolny czas. To nie na tym polega przyjaźń.  

I jedna mała uwaga. Single nie utrzymują częstszych kontaktów z rodziną . To mit. Powodów jest kilkaset, albo i dziesiąt.

2/ Masz czas na rozwój pasji. Ja i tak mam. Pasji też mam co nie miara. I mam czas na wszystko. I na tą drugą połówkę również. Wcześniej wstaję :D/ i późno chodzę spać.

Związek to nie jest zatrzymywanie kogoś na siłę/ i jego posiadanie na własność . Nie zatrzymuj kogoś na siłę, spraw tak aby ta druga osoba chciała z tobą isć przez świat. Spraw tak aby nigdy nie chciała odejść, wręcz przeciwnie. Zawsze chce zostać. Każda minuta, każda sekunda z tą drugą osobą to święto. To dar, prezent. 

Reasumując.  W życiu są piękne tylko z Tobą chwile. Tylko Ty i Ja. 

Zechciej słuchać wszystko to co to drugie chce ci powiedzieć do ucha. Gdy człek siedzi samu z czarnymi myślami to rzuca wtedy nie tylko słuchawkami , ech nie tylko … Bo chodzi o to by od siebie
nie upaść za daleko
nawet jeśli czasem
między nami wykipi mleko
choćbyś nawet i wieczorem
zasypiała zdołowana
chciałbym ci zaśpiewać
z rana
móc ci zaśpiewać z rana.

We wszystkim i ze wszystkim można się uporać. Można się dogadać, tylko trzeba chcieć dzielić z kimś swój świat na pół. Chcesz być częścią mojego życia ? To zacznij się przyzwyczajać, że nie będzie nudno. Bo ty i ja to nieśmiertelność. Chcąc być z kimś to trzeba zaakceptować wszystkie wady i zalety. Ponieważ będziemy z tą osobą obcować całe nasze życie. To jest odpowiedzialność. Zrozumienie. Dorosłość pragnień i marzeń. A to co propagujecie to dziecinada. Narządy płciowe wyrośnięte, ale jeszcze mleko pod nosem i głowa w chmurach. Egoizm. Brak empatii. Samolubstwo. Kalkulacja czy mi się opłaci czy nie. Bankomat.  

Poszczególne punkty można obalać dowolnie. . Ja podałem tylko kilka przykładów, a jest ich o wiele więcej .

Spełniając wszystkie potrzeby zawarte od dołu piramidy, idąc ku górze – najedzeni, wolni od strachu, kochający i kochani , znający swoją wartość, mając poczucie godności, szacunku możemy wtedy się rozwijać intelektualnie. Mamy siłę. Mamy cel. Mamy energię, która jest nam potrzebna. Mamy poczucie , że chcemy coś więcej zrobić jak tylko jeść, spać czy uprawiać seks. Możemy ? Możemy, ale musimy chcieć. Musimy zauważać nie tylko swoje potrzeby, ale także potrzeby i pragnienia tej drugiej osoby i tak ustawić nasze życie, nasz światopogląd aby nasze światy nie zderzały się ze sobą i kolidowały, przeszkadzały, zwalczały się, ale współgrały. Były dopełnieniem. Mój świt był dopełnieniem Jej świata i na odwrót. To  tylko tyle albo aż tyle.

#2 ~Fragola~

~Fragola~
  • Goście

Napisano 09 luty 2019 - 11:14

Zapomniałem :)  dodać .

Ulubiony zamek. Ulubiona płyta. BOŻE DAJ IM DOM CICHY KĄT i PSA :)

Boże daj mu dom, cichy kąt,
ojca matkę i rodziny smak,
Zwykły uśmiech, ludzki gest,
Łóżko krzesło płyty dwie.
Boże daj mu dom, cichy kąt.
Boże daj mu dom, mama jak z obrazka,
Ojciec jak z żurnala mód.
Wszystko tu na pokaz, z telewizji świat.
Dadzą Ci kawałek kiedy tylko chcesz.
Boże daj dom, Boże daj mu dom.
Nie zobaczą nawet kiedy jest już źle.
Boże daj, daj mu dom, cichy kąt.
Kupią Ci zabawkę, gdy egzamin zdasz.
Zamiast ojca, matki skład przedmiotów masz.
Kupią Ci zabawkę, gdy egzamin zdasz.
Zamiast ojca, matki skład przedmiotów masz.
Masz niby rodzinę, niby wszystko gra.
Boże daj mu dom, cichy kąt i psa.
Boże daj dom, Boże daj dom,
Boże daj dom, daj mu dom.
Chciałby żyć inaczej chciałby być nawet sam.
Boże daj mu dom, daj mu dom, cichy, cichy kąt.
Daj mu dom, daj mu dom,
Cichy kąt, cichy kąt,
Daj mu dom, cichy kąt,
Cichy kąt.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych