Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

3857 odpowiedzi w tym temacie

#141 ~wacek~

~wacek~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2017 - 17:36

obecna władza skrzywdziła i nadal krzywdzi wiele ludzi, tylko ci swoi dostają awanse, pracę i wg nich szafa gra. otóż  mówimy nie, po wyborach, po zmianie ekipy rządzącej musi się zmienić, dosyć tej prywaty i traktowania naszego miasta jak własnego folwarku !

To słyszę przed każdymi, kolejnymi wyborami. A jak przychodzi, co do czego, to władza się nie zmienia, a jak się zmienia to sposób sprawowania władzy jest niezmienny. Ludzie powiedzieli Jankowskiemu -nie, ale dali zielone światło ekipie, która  rządzi od niego gorzej. Tak z deszczu pod rynnę.

#142 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2017 - 20:38

To słyszę przed każdymi, kolejnymi wyborami. A jak przychodzi, co do czego, to władza się nie zmienia, a jak się zmienia to sposób sprawowania władzy jest niezmienny. Ludzie powiedzieli Jankowskiemu -nie, ale dali zielone światło ekipie, która  rządzi od niego gorzej. Tak z deszczu pod rynnę.

jankowskiego wkręcił starosta  do ośrodka  za wożnego  tam jest  jak rządził  tak skończył .

#143 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2017 - 20:43

wacek, jak się ujawnisz  i bedziesz miał do  zaoferowania  coś więcej  niż  nagadywanie  o innych  to  pokaż jak  się  zmienia  Maków na lepsze , bo  to co piszesz to tylko puste słowa.

#144 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2017 - 14:46

Ludzi, to tyle interesuje ten chłopak, co kot napłakał. Sprawą interesuje się garstka osób, która nie ma i mieć nie będzie wpływu na to, co się dzieje w Makowie. Maków jest opleciony nicią wzajemnych powiązać. Czerepak z Urzędu jest we wszystkich możliwych władzach, stowarzyszeniach, (nawet o zgrozo leczy alkoholików), radach społecznych i kij wie, gdzie jeszcze. Wszędzie jest, bo musi mieć baczenie na to, co się tam dzieje. A jak gdzieś nie może (patrz Towarzystwo Miłośników Makowa) to ma swojego człowieka, który ma baczenie.

Chłopak miał wsparcie rodziny, która jest niezależna od władzy i tylko dzięki niej chłopak się uratował. Życzę Wam powodzenia w walce. A może zamiast pisać na forum, po prostu sprawę zgłosić do prokuratury. Tylko, czy warto, bo władza i w prokuraturze ma wtyki.

temat jest  bardzo  gorący widać to po wpisach i tych dzisiejszych  i tych co usunęli  bo  były nie na rękę.

#145 ~makowianin~

~makowianin~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2017 - 15:01

na początku  całe  afery  byłem  sceptycznie nastawiony do chłopaka,  czy  osoba  instytucjonalna  jest w stanie funkcjonować  w społeczeństwie tym bardziej  że ośrodek  nie dawał mu szans. W prywatnych rozmowach  z osobami  pracującymi  w tej szkole  wszyscy  uważali że  stare bloki go wciągną bardzo szybko.   daniel  pracuję ,ma prawko   i sam widziałem  jak kilka razy  robił  zakupy    przyznaję,    miał  rację  wzywając  tvn   bo  na pewno  żadnej  pomocy  by nie uzyskał ani od władz powiatu ani miasta  o  ośrodku nawet nie wspomnę  bo wszystko co o nim  mówili złego  okazało się kłamstwem.Nikt  mu nie dawał szansy  no może 2 - 3 miesiące i sam będzie chciał do DPS. Rzeczywistość jest inna i dlatego  niewolno nikogo  spisywać na straty.

#146 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2017 - 17:08

Ludzi, to tyle interesuje ten chłopak, co kot napłakał. Sprawą interesuje się garstka osób, która nie ma i mieć nie będzie wpływu na to, co się dzieje w Makowie. Maków jest opleciony nicią wzajemnych powiązać. Czerepak z Urzędu jest we wszystkich możliwych władzach, stowarzyszeniach, (nawet o zgrozo leczy alkoholików), radach społecznych i kij wie, gdzie jeszcze. Wszędzie jest, bo musi mieć baczenie na to, co się tam dzieje. A jak gdzieś nie może (patrz Towarzystwo Miłośników Makowa) to ma swojego człowieka, który ma baczenie.
Chłopak miał wsparcie rodziny, która jest niezależna od władzy i tylko dzięki niej chłopak się uratował. Życzę Wam powodzenia w walce. A może zamiast pisać na forum, po prostu sprawę zgłosić do prokuratury. Tylko, czy warto, bo władza i w prokuraturze ma wtyki.

niezła garstka 44.000 wyświetleń i 1000 wpisów usunęli już mamy prawie 4000 wyświetleń jak na mało ciekawy temat to całkiem,całkiem.....

#147 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2017 - 20:59

Chłopak miał wsparcie rodziny, która jest niezależna od władzy i tylko dzięki niej chłopak się uratował. Bardzo mnie dziwi ta wypowiedz, każdy z nas jest w jakimś sensie uzależniony od władzy tak jak każdy ma wpływ na wybór władzy. Idąc twoim tokiem myślenia to nikt nie powinien się wychylać, mieć innego zdania jak nasi włodarze bo jesteś persona non grata. Tylko od tego już krok i mamy władzę totalitarną nie liczącą się z nikim. Człowiek musi mieć zasady i bez względu czy to się komuś podoba czy nie powinien stawać po stronie słabszego i pokrzywdzonego. Dopóki tego nie zrozumiemy zawsze będziemy poniżani przez tych co mają nad nami władzę. Dla człowieka najważniejsze powinno być sumienie to kompas wyznaczający właściwy kierunek. Władze się zmieniają a ten co krzywdzi innego będzie musiał kiedyś za to zapłacić. KARMA WRACA.

#148 ~makowianin~

~makowianin~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2017 - 21:06

Chłopak miał wsparcie rodziny, która jest niezależna od władzy i tylko dzięki niej chłopak się uratował. Bardzo mnie dziwi ta wypowiedz, każdy z nas jest w jakimś sensie uzależniony od władzy tak jak każdy ma wpływ na wybór władzy. Idąc twoim tokiem myślenia to nikt nie powinien się wychylać, mieć innego zdania jak nasi włodarze bo jesteś persona non grata. Tylko od tego już krok i mamy władzę totalitarną nie liczącą się z nikim. Człowiek musi mieć zasady i bez względu czy to się komuś podoba czy nie powinien stawać po stronie słabszego i pokrzywdzonego. Dopóki tego nie zrozumiemy zawsze będziemy poniżani przez tych co mają nad nami władzę. Dla człowieka najważniejsze powinno być sumienie to kompas wyznaczający właściwy kierunek. Władze się zmieniają a ten co krzywdzi innego będzie musiał kiedyś za to zapłacić. KARMA WRACA.

dobrze napisane chłopak pewnie że miał szczęście że spotkał ludzi nie niezależnych od władzy tylko takich którzy mieli odwagę stanąć po stronie słabszego i skrzywdzonego i mieli w d...ie czy to się władzy podoba czy nie.

#149 ~wacek~

~wacek~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2017 - 05:49

To są, niestety, uroki małych miasteczek. Jak będziesz miał własne zdanie, a pracujesz w instytucji zależnej od władzy, to możesz się pożegnać z pracą (czyt. dyr. Domu Kultury i jej mąż zatrudniony w Spółdzielni, czyt. Żegliński, itd), ale jak jesteś przychylny władzy to władzunia może (czyt. radny Romanowski) prace ci dać. Ja prowadzę własny biznes i też niestety jestem uzależniony  trochę od władzy. Jak zrobią z ciebie persona non grata, to ludzie (pracujący w instytucjach zależnych od władzy) przestaną przychodzić do mojego sklepu, bo kupowanie u mnie będzie źle widziane. To są właśnie owe uroki. Państwo, o ile dobrze pamiętam (ktoś o tym pisał), którzy pomogli Danielowi też byli trochę szykanowani. Mieli dostać jakieś odznaczenie, ale nic z tego nie wyszło? Tylko, że oni prowadząc własne gospodarstwo, są w trochę lepszej sytuacji niż wielu przeciętnych zjada chleba, zatrudnionych na państwowych posadach. Chwała im za to, bo dzięki takim ludziom można było chłopakowi pomóc. Oni sprzeciwili się całej machinie zła. Też wiele przeszli, bo przecież oskarżano ich o to, że robią to dla pieniędzy i poklasku. Jeśli po raporcie komisji rewizyjnej powiatu nikomu włos z głowy nie spadł (a nawet posypały się nagrody) to widać wyraźnie z jaka patologia mamy do czynienia.  Czy ktoś z piszących na forum miałby odwagę napisać, wskazując nieprawidłowości, do prokuratury w sprawie Daniela? Ja nie, bo mam rodzinę na utrzymaniu, a z pracą w Makowie jest naprawdę trudno. Gdyby żonę wyrzucono z pracy, to mielibyśmy poważne kłopoty. Interes słabiutko się kręci a Czerepak z urzędu ma oczy i uszy otwarte.

#150 ~mikołaj~

~mikołaj~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2017 - 13:02

całkowicie się z tobą zgadzam,zawsze istnieją pewne zależności. Tylko jak to się ma do tej konkretnej sprawy, to co ten młody mężczyzna nie zasługuje na normalne życie wszyscy mają się trząść ze strach przed starostą bo jest to munie na rękę. Bardzo uważnie przeczytałem uchwałę rady powiatu, p. kurowska jest winna zaniedbania w stosunku do tego chłopaka. To w gestii rady powinno być powiadomienie prokuratury by do końca wyjaśnić sprawę. Jak komisja rewizyjna mogła słuchać wyjaśnienia tej kobiety iż nie wiedziała że chłopak powinien mieć rentę. Tam jest dużo dzieci które w momencie wkroczenia w dorosłość otrzymują rentę. Jak w ogóle można przyjąć takie tłumaczenie i o tym napisać. Co to przedszkole myśli dyrektorka że ma głupich przed sobą.Widoczni czuje się tak bezkarna i karmi wszystkich takimi bzdurami a ci z rady boją się narazić starości i robią co im karze. Jestem pełen uznania dla p.Ewy trzeba naprawdę mieć dużo odwagi by stanąć przeciwko wszystkim i udowodnić że dyrektorka jest winna. Mam pełną świadomość że bez tvn nie udałoby się tego dokonać. Jednak trzeba mieć charyzmę by powiedzieć do starosty " co pan zrobił gdy pani dyrektor straszył kontrolami czy pan jako urzędnik państwowy zgłosił to odpowiednim organom. Jestem pełen uznania dla tej pan. zresztą kiedyś jej to powiedziałem.

#151 ~dociekliwy~

~dociekliwy~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2017 - 15:04

dobrze że są tacy ludzie gotowi stanąć za słabszym, żle jednak że do takiej sytuacji w ogóle mogło dojść. Zastanawiałem się bo też pracuję w szkolnictwie czemu on nie miał dokumentów. Jeśli mieszkał w internacie to nikt go nigdy tam nie zameldował, to na jakich zasadach on tam był. Dyrektorka mówiła że korzystniejsze dla niego było nie pobieranie renty. To tak jakby jej nikt nie płacił za pracę. Jaka mogła być przeszkoda by nie miał renty ciągle nie daje mi to spokoju. Tam musiało być inne żródło finansowania togo chłopca korzystne dla osrodka a nie dla niego.

#152 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2017 - 20:00

w biznesie nie ma sentymentów a ośrodek to biznes tu liczy się opinia a za nią idę subwencje gdyby zależało na dobru dzieci to chłopak powinien mieć to wszystko co się należało.

#153 ~piotr~

~piotr~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2017 - 20:06

wstyd, że chłopak, a właściwie mężczyzna już, który ze swoich 24 lat spędził w Polskim ośrodku 15 lat nadal nie ma obywatelstwa. To jest największe zaniedbanie dyrektorki. Facet chce żyć, pracować, założyć rodzinę, tu w POLSCE, tu też będzie płacić podatki. WSTYD

#154 ~bond~

~bond~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2017 - 20:13

TAK TRAKTUJĄ DZIECI DOMY POMOCY SPOŁECZNEJ OŚRODKI WYCHOWAWCZO OPIEKUŃCZE KTÓRE TRZYMAJĄ DZIECI NA PRZYMUS BO MAJĄ Z TEGO KORZYŚCI DPSY DOSTAJĄ NA DZIECKO 6 TYSIĘCY A OŚRODKI 4 TYSIĄCE NIK ICH NIE SPRAWDZA DZIECI MUSZĄ SOBIE RADZIĆ SAMI JEST TO SZKOŁA PRZETRWANIA

#155 ~Młoda~

~Młoda~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2017 - 21:30

To są, niestety, uroki małych miasteczek. Jak będziesz miał własne zdanie, a pracujesz w instytucji zależnej od władzy, to możesz się pożegnać z pracą (czyt. dyr. Domu Kultury i jej mąż zatrudniony w Spółdzielni, czyt. Żegliński, itd), ale jak jesteś przychylny władzy to władzunia może (czyt. radny Romanowski) prace ci dać. Ja prowadzę własny biznes i też niestety jestem uzależniony  trochę od władzy. Jak zrobią z ciebie persona non grata, to ludzie (pracujący w instytucjach zależnych od władzy) przestaną przychodzić do mojego sklepu, bo kupowanie u mnie będzie źle widziane. To są właśnie owe uroki. Państwo, o ile dobrze pamiętam (ktoś o tym pisał), którzy pomogli Danielowi też byli trochę szykanowani. Mieli dostać jakieś odznaczenie, ale nic z tego nie wyszło? Tylko, że oni prowadząc własne gospodarstwo, są w trochę lepszej sytuacji niż wielu przeciętnych zjada chleba, zatrudnionych na państwowych posadach. Chwała im za to, bo dzięki takim ludziom można było chłopakowi pomóc. Oni sprzeciwili się całej machinie zła. Też wiele przeszli, bo przecież oskarżano ich o to, że robią to dla pieniędzy i poklasku. Jeśli po raporcie komisji rewizyjnej powiatu nikomu włos z głowy nie spadł (a nawet posypały się nagrody) to widać wyraźnie z jaka patologia mamy do czynienia.  Czy ktoś z piszących na forum miałby odwagę napisać, wskazując nieprawidłowości, do prokuratury w sprawie Daniela? Ja nie, bo mam rodzinę na utrzymaniu, a z pracą w Makowie jest naprawdę trudno. Gdyby żonę wyrzucono z pracy, to mielibyśmy poważne kłopoty. Interes słabiutko się kręci a Czerepak z urzędu ma oczy i uszy otwarte.

W MPUKu, ZGM też poleciały głowy, bo nie chcieli d... lizać rządzącym. W tych podległych jednostkach ludzie pracowali po dwadzieścia lat, z osiągnięciami i z dobrą opinią to pozbawiono ich pracy bo takie było widzimisię obecnych burmistrzów !

#156 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2017 - 15:11

W MPUKu, ZGM też poleciały głowy, bo nie chcieli d... lizać rządzącym. W tych podległych jednostkach ludzie pracowali po dwadzieścia lat, z osiągnięciami i z dobrą opinią to pozbawiono ich pracy bo takie było widzimisię obecnych burmistrzów !

przynajmniej nikomu niczego nie liżą praca ważna sprawa jest jednak godność i życie w poczuciu własnej godności. Pewnie ktoś napisze że z godności rodziny nie utrzyma, na Makowie świat się nie kończy a przynajmniej można na siebie patrzeć w lustrze.

#157 ~sorek~

~sorek~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2017 - 20:06

wacek, jak się ujawnisz  i bedziesz miał do  zaoferowania  coś więcej  niż  nagadywanie  o innych  to  pokaż jak  się  zmienia  Maków na lepsze , bo  to co piszesz to tylko puste słowa.

nie strasz nie strasz,dobrze pisze a prawda cię kole

#158 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2017 - 21:06

sprawa z tym chłopakiem to zrządzenie losu wszyscy naocznie przekonaliśmy się na jaką pomoc od władz powiatu może liczyć przeciętny zjadacz chleba . Mało tego zobaczyliśmy jaki powiązania panują w naszym mieście  tyle złego spotkało tego chłopaka  a nikt  nie poniósł konsekwencji, Pamiętamy historię z Cesarskim został pozbawiony stanowiska, rozwiązano warsztaty, podjęto takie czy inne działania. Jakie  powiązania  tam panują  co tych ludzi łączy  że  tak  wzajemnie się bronią i popierają?  Ludzie którzy dopuścili  się zaniedbania zostali  odznaczeni  za zasługi  dla oświaty, to jest  szczyt  arogancji  i pokazanie nam wszystkim  jak  jest  szanowane i  respektowane prawo  przez  naszych  włodarzy.  Na szczęście  wybory  nie długo najpierw  zobaczymy  jak  będą podejmowane  wysiłki   aby  p. Kurowska  została powołana na kolejną  kadencję  a w niedalekiej  przyszłości  zacznie się  pocić  nasz włodarz  by dostać  się do koryta na kolejne  lata.  Obyśmy  rozliczyli   wszystkich  z tego  jak potraktowali  niepełnosprawnego chłopaka.  Zieloni mam nadzieje  wylądują tam gdzie ich miejsce na zielonej trawce.

#159 ~makowianin~

~makowianin~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2017 - 21:16

rada powiatu to prawie same zielone  koniczynki  oby ich dni w polityce zakończyły się nieodwołalnie  bo tylko wstyd przynoszą naszemu powiatowi.  Jak można  uznać dyrektorkę winną zaniedbania. głosować przeciwko niej  i następnie nie wyciągnąć  żadnych konsekwencji  i  nie  złożyć doniesienia do prokuratury. Są naprawdę zieloni.

#160 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2017 - 08:25

to osoby nie wiele sobą reprezentujące z jednej partii politycznej  " zielonych koniczynek" przyzwyczajeni  do nic nierobienia bezwiednie jak wszyscy podnoszą rękę podczas głosowań  i  aby  nie  urazić  starosty.  I tak duża  zmiana  bo  uznali  skargę  za  zasadną  choć  rzeczywiście  zaniechania są  wieloletnie  no  i tvn  patrzył im na ręce to wyjścia  nie mieli, głosowali przeciw.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych