Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

3808 odpowiedzi w tym temacie

#101 ~rodzic~

~rodzic~
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2017 - 08:36

Cała dyrekcja i wszyscy nauczyciele do wymiany pochodzę z tego miasta i wiem co tam w tym ośrodku się wyprawia jak dzieci się tam traktuje żadnego nauczania dostosowanego do upośledzenia. Orzeczenia są potrzebne aby subwencje dostawać a przygotowania do dorosłego życia zero
zawsze mówiono że danielowi nic się nie należy,dyrektorka wmawiała że grozi mu deportacja a tu takie kwiatki wszystko było kłamstwem. Zresztą wszystko tu oparte jest na obłudzie.

#102 ~farida~

~farida~
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2017 - 08:53

do administratora proszę się zastanowić zanim usunie pan wpisy ja jestem świadoma tego co pisze i nie pozwolę by usuwano mój wpis.
MÓJ DAWNY WPIS "" Obejrzała reportaż o Danielu w TVN 24 i TTV ciąg dalszy i się przeraziłam jak ludzie nie potrafią zrozumieć i pomóc Danielowi. Żeby nie Państwo Kobylińscy to Daniel nie miałby szans na samodzielność w dorosłym życiu. Pokazano część społeczności Makowa mazowieckiego ,którzy są za i część którzy są przeciw. Kobieta reprezentująca Radę Rodziców okazała się bardzo prymitywną osobą pomawiając Panią Kobylińską . Tupet i szczyt bezczelności kadry pracującej w ośrodku. Jak można tak sponiewierać i niszczyć godność osoby niepełnosprawnej. Pani psycholog nie wykazała się wiedzą. Radze aby zajrzała i poczytała Profesor Marię Grzegorzewską na temat współpracy z inwalidą . Negatywna Postawa pracowników ośrodka wychowawczego osiągnęła apogeum . W jakich czasach żyjemy? Pani Kobylińska swoja postawą pokazała jaką należy wybrać właściwą drogę mimo ,że nie jest pedagogiem. Pamiętajcie inwalida też człowiek Reportaż pokazał bardzo niską kulturę i brak kompletnej wiedzy z tematu jakim jest pedagogika specjalna.

#103 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2017 - 09:24

dobrze,że ktoś wrzucił decyzje rady powiatu zawsze słyszałem że danielowi nic sie nie należy bo jest na utrzymaniu samorządu.Kłamstwo, wszystko kłamstwo , on powinien mieć rentę, zasiłek i całej afery by nie było a tak ta nasze dzieci na tym cierpią bo opinia poszła w świat.

#104 ~rodzic~

~rodzic~
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2017 - 18:45

głupszego tłumaczenia nie słyszałem co jesteś dziecko do mnie dzwonili i odmówiłem znam daniela tyle lat nic do niego nie mam. Cieszę się że sobie radzi.A po tych informacjach , dyrektorka jest winna żeby nawet dokumentów mu nie wyrobić.

#105 ~rodzic~

~rodzic~
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2017 - 18:47

głupszego tłumaczenia nie słyszałem co jesteś dziecko do mnie dzwonili i odmówiłem znam daniela tyle lat nic do niego nie mam. Cieszę się że sobie radzi.A po tych informacjach , dyrektorka jest winna żeby nawet dokumentów mu nie wyrobić.

#106 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2017 - 18:53

jak by wszystko było w porządku to by wpisów nie usunęli  a co najważniejsze nie byłoby tej szarpaniny.

#107 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2017 - 20:51

od początku nic tu nie grało chciano wszystko ukryć dla czego bo dużo osób ponosi winę za taki stan rzeczy. Tam nie tylko dyrektorka pracował p. czerny wydawała opinię p. pedagog a na przestrzeni lat było ich kilka był też organ nadzorujący całym oświatowym bagienkiem który  nie dostrzega nić złego że chłopak był przez lata pozbawiony właściwej opieki . Istny meksyk.

#108 ~Marcin W~

~Marcin W~
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2017 - 09:35

reasumując wszystkie zebrane informacje, " skarga zasadna " Poprzez to stwierdzenie rada powiatu informuję skarżącego :był pan krzywdzony brakiem działania, zaniedbaniem, zaniechaniem przez dyrektor ośrodka p.Kurowską. Rada powiatu informuje  społeczność lokalną że na przestrzeni wielu lat nie uregulowano sytuacji prawnej dziecka przebywającego w placówce oświatowej, pozbawiając go świadczeń społecznych ( renty, zasiłku,dodatku jako osobie usamodzielnianej) sumując te należności : 744 zł + 153 zł + 500 zł = 1397 zł. tyle powinien otrzymywać na miesiąc . wciągu 6 lat tych miesięcy było 72 x 1397 zł = 100584 zł. Padały wcześniej wypowiedzi  że utrzymuję  go podatnik  a ja państwu  chcę pokazać czego go pozbawił państwowy  urzędnik  dyrektor ośrodka  sprawujący opiekę nad nim jako, opiekun prawny. Nikt mu niczego nie musiał dawać pan Daniel otrzymując należne świadczenia  sam świetnie dałby sobie radę.  Według mojej oceny jak najbardziej strona materialna jest istotna , jednak najważniejsze według mojej oceny jest pozbawienie tego mężczyzny tożsamości,przez wszystkie lata  nie wiedział kim jest,nie rumunem bo nie widnieje w ich ewidencji  nie polakiem bo nikt nie podjął żadnych działań w tym kierunku. Komisja Rewizyjna  dokonała analizy i przedstawił fakty  radzie powiatu  będącej  organem nadzorującym  pracę  p. dyrektor. Dziwi mnie  zachowanie  rady  dlaczego nie podjęła  kolejnych działań by do końca wyjaśnić sytuację. Pierwszym działaniem powinno być powiadomienie prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, drugim działaniem powinno być odsunięcie pani dyrektor ze stanowiska do momentu wyjaśnienia sytuacji przez prokuratora. Choć moim zdaniem to drugie działanie  powinno  być wdrożone  w  chwili wpłynięcia skargi  do rady powiatu w  marcu 2016 r. Szereg błędów tu popełniono  i nikt nie poczuwa  się do odpowiedzialności  za taki stan rzeczy chyba dla tego  bo to wciąż  obcy na  polskie   pełnej katolików ziemi.

#109 ~makowianin~

~makowianin~
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2017 - 09:56

sam pan napisał, rada powiatu jest organem nadzorującym pracę pani dyrektor  więc zgłoszenie  to  do prokuratury  mogłoby się skończyć dochodzeniem  i pytaniem  jak  ta placówka była kontrolowana. Nikt  na siebie  nie będzie skarżył. Tu  chłopak  sam powinien złożyć doniesienie i niech zrobią z tym wszystkim porządek.

#110 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2017 - 10:07

polski katolik praktykujący dużo mówi o pomaganiu tylko gorzej  jak trzeba pomóc czy opowiedzieć się po jakiejś stronie. Najpierw będzie analizował  czy coś z tego  będzie  miał  czy  czegoś przypadkiem nie straci. A najlepiej i najwygodniej  chodzić do kościoła  a jak się widzi potrzebującego  udawać że się nikogo nie widziało.

#111 ~makowianin~

~makowianin~
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2017 - 10:09

prawo w Makowie nie istnieje tu rządzą układy i wieloletnie znajomości bez " pleców" jesteś nikim.

#112 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2017 - 16:13

. Uważała p.dyrektor że skoro skarżący przebywa w placówce nie powinien ubiegać się o świadczenia w postaci zasiłku czy renty. Dziwne tłumaczenie inne dzieci wraz z osiągnięciem pełnoletności otrzymywały rentę i zasiłek i też przebywały w placówce a o danielu pani dyr. zapomniała,wybiórcza pamięć.
Należy także zwrócić uwagę na fakt, iż Pani Dyrektor uzupełniła część brakujących dokumentów (wydana została karta pobytu, program usamodzielnienia został złożony do PCPR-u) Ja również chcę zwrócić uwagę na fakt, że po 10 latach oczekiwania otrzymał kartę a plan usamodzielniania z 6 - letnim opóznieniem.
To na co czekał 10 lat zrobiono w ciągu 2 miesięcy ze strach przed tvn.

#113 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2017 - 16:35

Rada Powiatu uznaje, iż Ośrodek Szkolno – Wychowawczy podjął działania zmierzające do ustalenia tożsamości skarżącego, jednak nie przyniosły one widocznych efektów.  Jak pojawiło się tvn to i efekty były widoczne. Dobrymi chęciami piekło wybrukowane.

#114 ~obserwator~

~obserwator~
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2017 - 18:57

Rada Powiatu uznaje, iż Ośrodek Szkolno – Wychowawczy podjął działania zmierzające do ustalenia tożsamości skarżącego, jednak nie przyniosły one widocznych efektów.  Jak pojawiło się tvn to i efekty były widoczne. Dobrymi chęciami piekło wybrukowane.

10 lat  efektów nie było tvn przyjechał chłopak ma dokumenty tylko kto mu zwróci wyliczone przez p. marcina świadczenia trochę się uzbierał 100584zł. ośrodek zrobił z niego żebraka. Komisja jakoś nie umiała tego wyliczyć tylko powinien skarżący otrzymywać no ale nie otrzymywał i co z tym fantem? Dać dyr. odznaczenie czy może starości a co z chłopakiem ? DPS

#115 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2017 - 20:22

W odpowiedzi pismem Nr 630-C z dnia 2 czerwca 2009r Ambasada Rumunii poinformowała, że małoletni nie figuruje w ewidencji Ministerstwa Administracji i Spraw Wewnętrznych Rumunii. obywatelem Rumunii nie jest więc dla czego p. dyrektor wystąpiła o kartę pobytu na której widnieje jako rumun sam widziałem tą kartę. On nadal nie wie kim jest a w uchwale czytamy "Dyrektor uzupełniła część brakujących dokumentów (wydana została karta pobytu) niczego ta kobieta nie zrobiła aby łatwiej mu się żyło ale winnych nie ma.

#116 ~zdziwiony~

~zdziwiony~
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2017 - 20:50

"Pismem z dnia 3.03.2005r. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Makowie Mazowieckim zwrócił się do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawa o nadanie skarżącemu pełnej tożsamości łącznie z obywatelstwem polskim."taka mądra kadra pedagogiczna a od kiedy to  sąd nadaje obywatelstwo. Coś mi się wydaje że naciągana ta odpowiedz pani dyrektor  bo nie chce mi się wierzyć że taka  nieogarnięta.

#117 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2017 - 21:15

Pani Dyrektor Ośrodka, opierając się o orzeczenie o stopniu niepełnosprawności i opinię psychologa uznała, że ….  nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować i kwalifikuje się jedynie do Ośrodka Pomocy Społecznej. Uważała że skoro skarżący przebywa w placówce nie powinien ubiegać się o świadczenia w postaci zasiłku czy renty.  Same  kardynalne błędy  chłopak sam mieszka, zrobił prawo jazdy , pracuje, a zdaniem pani Czerny nie jest w stanie sam funkcjonować. same błędy  i to krzywdzące  młodego człowieka czy tak powinna  wyglądać  opieka psychologiczna ? a już tłumaczenia dlaczego nie dostawał renty  jest  tak idiotyczna  że wręcz śmieszna.

#118 ~Marcin W~

~Marcin W~
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2017 - 16:42

Każdy człowiek jest inny, ma swoją niepowtarzalną historię. Każdy potrzebuje być zrozumiany w tym, jakie są jego odczucia, pragnienia i potrzeby. Naczelną wartością dla psychologa jest dobro drugiego człowieka.Psycholog w mediach ma pełnić rolę bezstronnej osoby, która wyjaśnia zjawiska społeczne lub psychologiczne. Pani psycholog Urszula Czerny w przedstawionym programie twierdzi" że Daniel nie poradzi sobie samodzielnie w życiu. - On nie potrafi realnie ocenić rzeczywistości! Przewidywać! Jest bezkrytyczny w stosunku do własnych możliwości." Bardzo mnie to zastanawia skoro tak oceniła pani wychowanka to dlaczego przegotowano plan usamodzielniania? Pierwszym dokumentem jaki się składa w PCPR jest opinia psychologa która albo go kwalifikuje albo dyskredytuje do usamodzielniania. Jeśli więc pani podpisał się pod zgodą na usamodzielnianie to skąd ta zmiana zdania? "On nie poradzi sobie samodzielnie w życiu". Skąd tak stanowcze stwierdzenie? Ile osób przed którymi malowała się świetlana przyszłość, skończyło na dnie. Gdzie pani pobierała nauki? odsyłam panią do publikacji " Problemy etyczne w psychoterapii dzieci i młodzieży."  Schiera.

. Droga pani pracuje pani ze specyficzną grupą dzieci - oni już dużo w życiu przeszli. W szczególności p. Daniel ,pani jak nikt inny zna jego historie. Sprzedany, odrzucony wykorzystywany do żebrania, bez wsparci bliskich ludzi. On całą swą ufność pokładał w pani i w pani dyrektor. Jak musiały boleć słowa " uczuciowość wyższa jak gdyby zniknęła w jego przypadku",,," on jest nastawiony na wartości materialne"  Czy naprawdę w pani mniemaniu jakikolwiek młody człowiek powinien usłyszeć z ust " swojego powiernika'  takie słowa? Czy rolą psychologa w takiej placówce jest odrzucanie dążeń wychowanka do samostanowienia o swojej przyszłości. To pani jako jedyna powinna go wspierać , gdzie zapodziała się etyka psychologa? Wielu zachowań ludzi biorących udział  w programie  nie potrafię zrozumieć ale pani zachowanie jako osoby zaufania publicznego  PRZERAŻA.

#119 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2017 - 20:04

UCZUCIOWOŚĆ WYŻSZA JAKBY ZNIKNĘŁA W JEGO PRZYPADKU.                                                                                Nie można nie czuć nic. Nawet będąc człowiekiem złym - przecież wtedy czujesz zło, nie? Coś się czuje zawsze. Człowiek bez uczuć to musiałaby być taka maszyna, robot. Każdej sekundzie naszego życia towarzyszą najróżniejsze uczucia, których często nawet nie potrafimy nazwać, ale one są. 

Psychopaci nie czują uczuć wyższych takich jak miłość, ale te podstawowe, pierwotne, jak strach, gniew jak najbardziej.
Ludzie z zespołem Aspergera albo autystyczni mają ograniczoną gamę uczuć przez ich specyficzne spojrzenie na świat i utrudnione kontakty międzyludzkie.
Ludzie z anhedonią nie są w stanie się cieszyć i przez to wydają się zimni i egoistyczni.

#120 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2017 - 20:19

Nie sądzę ,aby mógł istnieć taki człowiek,nasze życie związane jest z uczuciami czy to złymi czy dobrymi.Może jakiś psychopata odczuwa to w bardzo ograniczonym stopniu.Sama nie wiem -nie czuć nic ?można być mało wrażliwym,twardym,ale emocje są i pozytywne i negatywne,więc taki człowiek nie zna radości,szczęścia,miłości ,ale też strachu,złości ,nienawiści.Nie słyszałam o czymś takim.
Nie wierzę że takiego sformułowania  użyła pani psycholog może uznała że  słuchający jej  ludzie nie potrafią myśleć i przyjmą  wszystko bezkrytycznie co powie  jakaś niedouczona osóbka.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych