Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »


3744 odpowiedzi w tym temacie

#61 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 16:37

Tak tak osadzajmy ludzi na podstawie tvn. Ponad 12 tysięcy takich samych petycji w sprawie cofnieci koncesji TVN-u i TVN24 trafiło do KRRiT!

w pisaniu petycji ośrodek ma wprawę ostatnio napisał do T.O. i wpisy zniknęły nieco wcześniej poszło pismo do wojewody by ominąć procedurę konkursową na fotel dyrektora w ośrodku, wojewoda odmówił. Pewnie to nie koniec pism z poparciem dla pani dyr. Po 200 zł zebrali to na znaczki mają, mogą pisać.

#62 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 16:57

Tak tak osadzajmy ludzi na podstawie tvn. Ponad 12 tysięcy takich samych petycji w sprawie cofnieci koncesji TVN-u i TVN24 trafiło do KRRiT!

program tvn na żywo był miarodajny bardzo słabo tam wypadliście ten chłopak o umyśle 6 latka jak go określiliście sami wykazał się większa mądrością niż wykształcona kadra pedagogiczna. Dziś wiemy że wasza ocena że nie da rady była błędna, ja często go spotykam na mieście daje radę. Mało tego,zrobił kurs prawa jazdy ja na 6 - latka jest całkiem samodzielny.
Pozostaje pytanie ile osób skrzywdziliście wysyłając do DPS bo jemu taką przyszłość chcieliście zafundować.

#63 ~Gosc~

~Gosc~
 • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 17:10

Prawie tysiac komentarzy zostało wykasownych.Reka reke ku*** myje!!!!!!!!!

#64 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 17:58

A wszystko to dzieje sie w katolickim kraju, gdzie milosc do blizniego jest nakazem wiary

Stań przed lustrem i powtórz to co napisałaś/eś katoliku chyba fałszywy.#65 ~prawda~

~prawda~
 • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 18:50

Stań przed lustrem i powtórz to co napisałaś/eś katoliku chyba fałszywy.

Stań przed lustrem i powtórz to co napisałaś/eś katoliku chyba fałszywy.

skoro pani cieślak co rano staje przed lustrem i dobrze się z tym czuję, to gość co napisał prawdę żadnych problemów nie powinien mieć..

#66 ~Gosc~

~Gosc~
 • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 19:27

w pisaniu petycji ośrodek ma wprawę ostatnio napisał do T.O. i wpisy zniknęły nieco wcześniej poszło pismo do wojewody by ominąć procedurę konkursową na fotel dyrektora w ośrodku, wojewoda odmówił. Pewnie to nie koniec pism z poparciem dla pani dyr. Po 200 zł zebrali to na znaczki mają, mogą pisać.

Znow piszesz bzdury i wszedzie widzisz osrodek. To nie osrodek napisal petycje do krrit. poszukaj w sieci to sie przekonasz. To stacja szczujaca przeciwko sobie Polaków - twierdzi poseł prof. Krystyna Pawłowicz, trudno sie z nie zgodzic czytajac ten watek

#67 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 20:18

nie jestem zwolennikiem TVN jednak to co zobaczyłem na żywo taką nienawiść do młodego chłopaka tylko za to ze nie chciał do domu opieki to po prostu nie przystoi instytucji udzielającej wsparcia takim osobom jak daniel.

#68 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 20:24

Znow piszesz bzdury i wszedzie widzisz osrodek. To nie osrodek napisal petycje do krrit. poszukaj w sieci to sie przekonasz. To stacja szczujaca przeciwko sobie Polaków - twierdzi poseł prof. Krystyna Pawłowicz, trudno sie z nie zgodzic czytajac ten watek

pracownicy ośrodka wiedzą najlepiej co i kiedy zrobili, faktem jest że wpisy został usunięte a wszyscy wiemy komu najbardziej na tym zależało.

#69 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 20:32

Zgroza... totalna zgroza. Jak tak można traktować człowieka - i to człowieka po tylu przejściach, którego traktowano jak zwierzę... Polskie ośrodki opieki nad niepełnosprawną młodzieżą pokazują że jednak można - Daniel trafił z jednego piekła w drugie. Najbardziej powala jednak wypowiedź "Pani Pedagog" (biorę tytuł w nawias, bo wątpię w prawdziwość jej kompetencji: bo trochę to wygląda tak jakby Pani swoją wiedzę lekarską czerpała z dziewiętnastowiecznych noweli i przekazów historycznych o tamtejszych szpitalach psychiatrycznych...) o rzekomym braku uczuciowości wyższej Daniela. Na jakiej podstawie to Pani stwierdza?? Czy kiedykolwiek rozmawiała Pani z tym chłopakiem? Bo z tego co tu widzę to wydaje mi się że nie... Bardzo dobrze, że Uwaga nagłośniła tą sprawę, jak i również to że Daniel, mimo przeciwnością jest gotów walczyć o swoje i nie dać się bezduszności urzędasom i innym wielce "mądrym". Tak trzymać Daniel! Oby ci się powiodło w życiu. wpisami nie ma sensu się przejmować najważniejsze że daniel pomimo że nie dawano mu szans radzi sobie i to jest największa przegrana tej placówki i niedouczonych pedagogów.

#70 ~Iwona Polk~

~Iwona Polk~
 • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 20:46

Co za paranoja. wstawiam swój usunięty wpis, jestem psychologiem i jak uslyszalam slowa Pani Psycholog to sie zlapalam za glowe. Niezdolny do samodzielnosci i postrzegania rzeczywistosci? Rzucanie klod pod nogi czlowieka, ktory dazy do samorozwoju??? zaczął samodzielnie myslec, chce byc niezalezny, potrafi jasno wyrazac swoje potrzeby a i jednoczesnie rozroznicowac(przyklad: nie pozdrawie jednej pani z rad nauczycieli bo: np. nie darze jej sympatia). I to jest dowód na to, zeby go trzymac w zamknieciu?? Co za zacofane poglady na zycie. To NIENAWISC wobec niewinnego, lepszego. Dążącego do samorozwoju. To uwiera "wszechmocnych". Całej kadrze, w szczególnosci pani Dyrektor i Pani Psycholog polecam szkolenia, jak samodoskonalenie lub trenowanie obiektywnego postrzegania rzeczywistości.

#71 ~obserwator~

~obserwator~
 • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 20:53

Uwielbiam reporterów uwagi!!!!Dzielnie walczą z podłością,obłudą i chamstwem .Jesteście wielcy!!!
Pani Dyrektor nie dopełniła obowiązków. Przede wszystkim w takich sytuacjach dąży się do uregulowania sytuacji prawnej wychowanka. Cofamy sie do przeszości kiedy upośledzone albo niepełnosprawne dzieci trzymano w domach i nic z nimi nie robiono. Chłopak chce normalnie życ i może żyć samodzielnie albo przy wsparciu. Ale Dom Pomocy Społecznej? A ta Pani ( chyba z Rady Rodziców) wygrażająca paluchem" Droga Pani to Pani w materiale grozi (Pani sobie chyba nawet z tego sprawy nie zdaje) mówiąć, ze ktokolwiek powie coś złego na szkołe to będzie sprawa skierowana do Prokuratury. Mamy wolnosć słowa Droga Pani i mamy prawo wyrażać własne zdanie. Pani Dyrektor powinna w bardziej umiejetny sposób się bronić ale sprawa ewidentnego nie dopełnienia obowiązków sie nie obroni.

#72 ~WIKI~

~WIKI~
 • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 20:58

mój wpis który został usunięty" Dla mnie instytucja Państwowa która bierze grube pieniądze za wychowanka i grube pieniądze na swoje wypłaty nie zrobiła dla chłopca NIC. Był im potrzebny tylko jako ilość żeby można było na niego brać kasę od Państwa. A różnica diametralna pomiędzy nim a pozostałymi wychowanka w tym ośrodku jest taka że tamte dzieci po ukończeniu 18-roku życia powrócą do swoich rodzin ojców i mam czy sióstr i braci a on wylądowałby z powrotem na ulicę. Bardzo dobrze ze istnieje telewizja UWAGA!"

#73 ~ares~

~ares~
 • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 21:07

super pomysł by wrzucać dawne wpisy nie pozwolimy makowskiej śmietance tuszować przekręty tylko dlatego że wybory się zbliżają - "wstyd, że chłopak, a właściwie mężczyzna już, który ze swoich 24 lat spędził w Polskim ośrodku 15 lat nadal nie ma obywatelstwa. To jest największe zaniedbanie dyrektorki. Facet chce żyć, pracować, założyć rodzinę, tu w POLSCE, tu też będzie płacić podatki. Żenada."

#74 marzyciel

marzyciel

  Nowy

 • Oczekujący na zatwierdzenie
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 01 kwiecień 2017 - 21:13

Uzasadnienie do UCHWAŁA NR XVIII/102/16 Rady Powiatu w Makowie Mazowieckim z dnia 9 czerwca 2016 r. w sprawie rozpatrzenia skargi.

Stosownie do przepisu art. 229 pkt 4 k.p.a. organem właściwym do rozpatrzenia skargi na działalność kierownika jednostki organizacyjnej powiatu jest Rada Powiatu.

Pan wystąpił do Rady Powiatu w Makowie Mazowieckim ze skargą na działanie Dyrektora Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Makowie Mazowieckim.W ośrodku skarżący przebywa od lat. W tym czasie jego zdaniem doszło do wielu zaniedbań ze strony dyrekcji i pracowników Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, ponieważ:

1) nie dokonano uzupełnienia i nie przekazano skarżącemu dokumentów osobistych,

2) nie dokonano przedłużenia ważności karty pobytu tolerowanego, której termin upłynął z dniem 10.08.2006r.,

3) nie posiadając ważnych dokumentów, nie otrzymał zasiłku stałego i świadczeń z pomocy społecznej,

4) wystąpiło 7 letnie opóźnienie w otrzymaniu orzeczenia o stopniu niepełnosprawności,

5) nie udzielono pomocy w otrzymaniu renty z ZUS,

6) w 2009 r wystąpiło zaniedbanie uniemożliwiające uzyskanie statusu obywatela Polski,

7) nie podjęto działań we współpracy z PCPR o rozpoczęcie programu usamodzielnienia przed ukończeniem 18 roku życia i w związku z tym otrzymanie mieszkania socjalnego może być utrudnione.#75 marzyciel

marzyciel

  Nowy

 • Oczekujący na zatwierdzenie
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 01 kwiecień 2017 - 21:15

Komisja Rewizyjna działając w imieniu Rady Powiatu w toku rozpatrywania skargi przeprowadziła postępowanie wyjaśniające i stwierdziła, co następuje:

1) Zarzut nie dokonania uzupełnienia i nie przekazania dokumentów osobistych

Pismem z dnia 3.03.2005r. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Makowie Mazowieckim zwrócił się do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawa o nadanie skarżącemu pełnej tożsamości łącznie z obywatelstwem polskim. W odpowiedzi na powyższe pismo Sąd Rejonowy w dniu 18.03.2005r. syg. Akt. IXOPn71/02 zwrócił się do placówki z prośbą o przesłanie wszelkich postanowień dotyczących małoletniego, oraz udzielenia informacji czy toczyła się sprawa o pozbawienie rodziców władzy rodzicielskiej, nad małoletnim, czy była ustalona treść aktu urodzenia. W dniu 11.04.2005r. placówka pismem udzieliła odpowiedzi na pytanie Sądu o braku informacji o treści aktu urodzenia. Jednocześnie wnioskowała o uregulowanie sytuacji prawnej skarżącego. Postanowieniem z dnia 17.08.2005r Sąd Rejonowy w Warszawie pozbawił matkę władzy rodzicielskiej. Również w dniu 19.09.2005r. zostało wydane postanowienie o ustanowieniu opieki prawnej Pani Dyrektor … nad małoletnim … .

Ponadto pismem z dnia 28.05.2009r. Pani dyrektor zwróciła się do konsula Ambasady Rumunii o pomoc w ustaleniu tożsamości. Z treści pisma wynika że Ośrodek prosi o wystawienie dowodu tożsamości (dowód, paszport, dokument podróżny). W odpowiedzi pismem Nr 630-C z dnia 2 czerwca 2009r Ambasada Rumunii poinformowała, że małoletni nie figuruje w ewidencji Ministerstwa Administracji i Spraw Wewnętrznych Rumunii.

Rada Powiatu uznaje, iż Ośrodek Szkolno – Wychowawczy podjął działania zmierzające do ustalenia tożsamości skarżącego, jednak nie przyniosły one widocznych efektów.

2) Zarzut nie dokonania przedłużenia ważności karty pobytu tolerowanego (termin ważności upłynął 10.08.2006r.)

Ustalono, że Ośrodek Szkolno-Wychowawczy posiada decyzję Wojewody Mazowieckiego z dnia 17.06.2005r. odmawiającą wydalenia z terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i udzielającą zgodę na pobyt tolerowany. Pan, obecnie posiada kartę pobytu wydaną przez Urząd do Spraw Cudzoziemców w dniu 29.02.2016r. Wniosek został złożony 20.01.2016r. przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Poprzednia karta pobytu straciła ważność w 2006r. Skarżący przez 10 lat pozostawał bez ważnej karty pobytu.

3) Zarzut, że nie posiadając ważnych dokumentów nie otrzymał zasiłku stałego i świadczeń z pomocy społecznej

Mając na uwadze treść pisma z dnia 24.03.2016r Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie Wydział Polityki Społecznej, stwierdza się, iż w związku z niedopełnieniem obowiązku wynikającego z § 3 ust. 1 rozporządzenia Ministra  Polityki Społecznej z dnia 23 grudnia 2004r, skarżącemu nie udzielono pomocy w uzyskaniu świadczeń z pomocy społecznej w postaci zasiłku stałego lub renty socjalnej.#76 marzyciel

marzyciel

  Nowy

 • Oczekujący na zatwierdzenie
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 01 kwiecień 2017 - 21:16

4) Zarzut 7 letniego opóźnienia w otrzymaniu orzeczenia o stopniu niepełnosprawności

W toku postępowania wyjaśniającego ustalono, że orzeczenie o stopniu niepełnosprawności zostało wydane 20.03.2009r. - nastąpiło sześciomiesięczne opóźnienie (orzeczenie o stopniu niepełnosprawności można uzyskać po ukończeniu 16 roku życia). Należy, zdaniem Rady, zwrócić uwagę na fakt, iż mógł uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności jako osoba, która nie ukończyła 16 roku życia po umieszczeniu w placówce w oparciu o przepis art. 4a ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych. Orzeczenie to uzyskał dopiero od dnia 9.06.2006r.

5) Zarzut nie udzielenia pomocy przy otrzymaniu renty z ZUS

Z przepisów ustawy z dnia 27.06.2003r o rencie socjalnej (Dz.U. z 2013r. poz. 982 z późn.zm.) wynika, iż skarżący mógł ubiegać się o to świadczenie po uzyskaniu pełnoletności. Stanowisko to potwierdza pismo Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie Wydział Polityki Społecznej z dnia 24.03.2016 roku.

6) Zarzut zaniedbania ze strony Dyrektora Ośrodka uniemożliwiające uzyskanie statusu obywatela Polski,

Jak zaznaczono w pkt. 1 odpowiedzi Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy  pismem z dnia 3.03.2005r. zwrócił się do Sądu Rejonowego IX Wydział Rodzinny i Nieletnich w Warszawie o nadanie pełnej tożsamości skarżącemu łącznie z obywatelstwem polskim. Brak postanowienia Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawa w tej kwestii.

7) Zarzut nie podjęcia współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie o rozpoczęcie procesu usamodzielnienia przed ukończeniem 18 roku życia

Rada Powiatu podzielając stanowisko Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie Wydział Polityki Społecznej zawarte w piśmie Nr WPS-O.9421.1.3.2016 z dnia 24 marca 2016r stwierdza, iż na podstawie § 3 ust. 1 rozporządzenia Ministra Polityki Społecznej z dnia 23 grudnia 2004r. w sprawie udzielenia pomocy na usamodzielnienie, kontynuowanie nauki oraz zagospodarowanie (Dz. U. z 2005r Nr 6, poz. 45 z późn. zm.) na dyrektorze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Makowie Mazowieckim spoczywał obowiązek poinformowania właściwego kierownika powiatowego centrum pomocy o wychowankach,  którzy w danym roku kalendarzowym osiągną pełnoletność, nie później jednak niż do dnia 10 grudnia roku poprzedzającego. Niedopełnienie tego obowiązku miało istotny wpływ na nieprzygotowanie w terminie do 24 sierpnia 2010r. dla Pana indywidualnego programu usamodzielnienia, który zgodnie z § 7 ust. 1 obowiązującego i poprzedzającego je rozporządzenia opracowuje wychowanek placówki wraz z opiekunem usamodzielnienia przy współpracy właściwego do przyznania pomocy kierownika powiatowego centrum pomocy rodzinie co najmniej na miesiąc przed osiągnięciem pełnoletności.

W roku bieżącym, z 6 letnim opóźnieniem, został złożony indywidualny Program Usamodzielnienia Wychowanka, który został warunkowo zatwierdzony przez PCPR w Warszawie.

Zdaniem Pani Dyrektor …. rzeczą nadrzędną była walka z kalectwem Pana …. . Do Ośrodka trafił jako osoba wymagająca opieki osób trzecich. Zabiegała o wykonanie koniecznych operacji, organizowała rehabilitacje – co pozwoliło uczynić ze skarżącego osobę samodzielnie poruszającą się.

Pani Dyrektor Ośrodka, opierając się o orzeczenie o stopniu niepełnosprawności i opinię psychologa uznała, że ….  nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować i kwalifikuje się jedynie do Ośrodka Pomocy Społecznej. Uważała że skoro skarżący przebywa w placówce nie powinien ubiegać się o świadczenia w postaci zasiłku czy renty.

Zdaniem Rady Powiatu działania Ośrodka Szkolno–Wychowawczego winny być wykonywane tak aby skarżący miał prawo wyboru właściwej dla siebie drogi życiowej. Należy także zwrócić uwagę na fakt, iż Pani Dyrektor uzupełniła część brakujących dokumentów (wydana została karta pobytu, program usamodzielnienia został złożony do PCPR-u) oraz oświadczyła, że gotowa jest do wszelkiej współpracy w zakresie usamodzielnienia swojego wychowanka.

Zarzuty zawarte w skardze Rada Powiatu uznaje za zasadne.

Przewodniczący Rady Powiatu …..#77 ~OKA~

~OKA~
 • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 21:17

OGLĄDAŁAM TEN PROGRAM , SKANDAL I JESZCZE RAZ SKANDAL . PANI DYREKTOR ŚWIETNIE KREOWAŁA SIĘ NA GWIAZDĘ , A JEJ WREDNE UŚMIESZKI I POZOWANIE DO KAMER ZUPEŁNIE NIE ODZWIERCIEDLAŁO POKORY I CHĘCI POMOCY MŁODEMU CZŁOWIEKOWI. KOLEJNY SKANDAL USUNIĘCIE WPISÓW PEWNIE WŁADZY BYŁY NIE NA RĘKĘ. SAME UKŁADY.

#78 ~WPISY USUNIĘTE~

~WPISY USUNIĘTE~
 • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 21:37

KOLEJNE USUNIĘTE WPISY "czy pani dyrektor zdaje sobie sprawę że chłopaka chcę umiescić na kolejne 60 lat w domu opieki najbardziej dziwi mnie zachowanie rodziców czy też by chcieli takiego losu dla swoich dzieci jaki był udziałem daniela. Wierzę ża wszystko ci się daniel uda i zaczniesz żyć po swojemu
jak można przez 14 lat trzymać człowieka bez dokumentów najłatwiej teraz umieścić go w DPS i nikt o niczym by się nie dowiedział a tak to przynajmniej wiemy,jak są traktowani wychowankowie niemający wsparcia ze strony rodziny WIELKI WSTYD
nigdy nieoddałbym swojego dziecka do tego ośrodka cyniczne zachowanie dyrektorki dyskredytuje ją jako człowieka zdolnego do pracy z dziećmi to samo dotyczy psycholożki WSTYD

#79 ~krzyś~

~krzyś~
 • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 21:39

Gratuluję Daniel silnego charakteru i konsekwencji w realizacji życiowych celów. Jesteś wartościowym człowiekiem i trzymaj tak dalej. Może niektórzy członkowie społeczności makowskiej nie są Ci przychylni (bo mają uczucia wyższe: nienawiść, mściwość i zawiść, których jesteś pozbawiony TY i całe szczęście)jednak są i tacy ,którzy Cię wspierają w tym co robisz na terenie całej Polski. Bądź silny ,idź przed siebie, walcz o własne życie. Masz do tego prawo jak każdy z nas. Zmień psychologa.....słowa tej Pani samooceny nie podniosłyby nikomu,wręcz pzreciwnie.Konsekwencje takiej wypowiedzi mogłyby bardzo zaszkodzić każdej jednostce.Jak bardzo zależy od wytrzymałości psychicznej.To Pani psycholog wiedzieć powinna.Pracuję z osobami niepełnosparwnymi ,stąd moje zaintersowanietą sprawą jak również szok i przerażenie postawami ludzi w tym Makowie.Czy tam dorał już 21 wiek

#80 ~regina~

~regina~
 • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 21:45

Podobno Starosta jest z tym ośrodkiem mocno związany, dlatego dyrekcja pewnie nie do ruszenia

 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych