Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

3465 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~kij zawsze znajdziesz~

~kij zawsze znajdziesz~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 07:56

Dewizą katolika nie ma nic piękniejszego niż krzywda bliźniego. Tyle na ten temat!

dewizą chyba takiego katolika jak ty, podkręcasz tylko darmo temat żeby się kręcił. nie bój administrator usunie po raz kolejny, bo to, co miało być powiedziane   w tym temacie to zostało już powiedziane , reszta to wyzwiska, nakręcanie tematu i obrażanie wszystkich

#42 ~obserwator~

~obserwator~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 08:00

obserwuję i znam Maków (od 25 lat już tam nie mieszkam ale często odwiedzam). Spędziłem tam dzieciństwo i całe lata szkolne. Niestety ludzie "władzy" czytaj urzędnicy nie wiele robią dla miasta i tym samym dla ludzi.Najważniejszy jest własny interes i to widać na każdym kroku. Te Panie nigdy nie przyznają się do błędów jakie popełniły. Tacy ludzie wręcz hamują rozwój miasta a dobro mieszkańców jest im obce.Komentarz "gościa" tylko to przekonanie potwierdza. Chłopakowi należy dać szansę na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie a obowiązkiem urzędników jest mu w tym pomóc a nie przeszkadzać. Taka ich rola ( o której pewnie zapomniały)

#43 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 08:05

Jak ma być dobrze, jak ludzie w Makowie samych siebie nie lubią, a polubią lub zaakceptują ,, obcego ''? Z innego miasta czy kraju. Nigdy w życiu. . Wszyscy wszystko wiedzą, ale u siebie nie widzą, bo po co , wolą u kogoś poobserwować i jęzor strzępić obrabiając tyłek.

#44 ~Marcin W~

~Marcin W~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 09:16

opisałem jaki działania podejmuje placówka w stosunku do wychowanka. P. Daniel jest "obywatelem innego kraju" wyjaśnienie jego statusu prawnego jest rzeczą priorytetową. Z własnych doświadczeń wiemy jakim utrudnieniem jest brak dokumentów. Juz sam fakt przebywania w instytucji państwowej bez paszportu,wizy,peselu jest nie do przejścia. Właściwym pytaniem w tej sytuacji - jak to możliwe by taki stan utrzymywał się przez 14 lat? Chcę nadmienić iż jest opiekun prwany pani dyrektor A. Kurowska. Obowiązki opiekuna prawnego wynikające z przepisów: Opiekun sprawuje pieczę nad osobą mu powierzoną, zarządza jej majątkiem, a także reprezentuje w dokonywaniu czynności prawnych i składaniu oświadczeń woli. Oznacza to, że powinien zapewnić jej środki do życia, mieszkanie i wyżywienie, w razie potrzeby wystąpić o świadczenia z ubezpieczeń społecznych (np. rentę) lub pomoc społeczną, zapewnić opiekę medyczną, realizację obowiązku szkolnego, itd. Macie państwo jasny obraz obowiązków i jasny obraz zaniedbania: od 14 lat w placówce przebywa osoba bez jakiegokolwiek dokumentu tożsamości. Człowiek widmo. Musimy pamiętać że opiekun prawny musi składać sprawozdania z pełnionej piecz przed właściwym sądem. To są fakty .

#45 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 09:22

wczoraj dzwoniłem do administratora strony czemu usunięto wpisy. Bardzo mętnie się tłumaczył: że naruszana jest godność,pomówienia i.t.p.Było to mało wiarygodne jestem zdania - nasze wpisy komuś przeszkadzają a komu to sami sobie dopowiedzcie.

#46 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 09:31

dewizą chyba takiego katolika jak ty, podkręcasz tylko darmo temat żeby się kręcił. nie bój administrator usunie po raz kolejny, bo to, co miało być powiedziane   w tym temacie to zostało już powiedziane , reszta to wyzwiska, nakręcanie tematu i obrażanie wszystkich

najbardziej obrażony i skrzywdzony został p. Daniel poprzez brak działania,zaniechanie ze strony ludzi których zadaniem ma być wszechstronna pomoc. Można usuwać wpisy jeszcze przy takim poparciu, jednak faktem jest że odwróciliście się od niepełnosprawnego wychowanka bo wszyscy boicie się stracić pracę.

#47 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 09:38

osobę skrzywdzoną w całej tej sytuacji jest p. daniel poprzez brak działania , zaniechanie , skrzywdzili go ludzie z którymi był 14 lat a na koniec odwróciliście się od niego i nawet jedna osoba go nie poparła. możecie usuwać wpisy to tylko pogłębia przeświadczenie jak bardzo zależy wam na wyciszeniu sprawy.

#48 ~o.rydzyk~

~o.rydzyk~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 10:25

dewizą według przewodniczącej rady rodziców A. Cieślak - katoliczki praktykującej - jak sama przyznała jest" sprzeciw i pogarda. Wszystkim tym, którzy "oczernią" ośrodek groziła natomiast sądem. Dewizą katolika są zupełnie inne zasady ale nauczanie pani Cieślak pozostawiam księdzu z Krasnego, będzie miał facet trochę roboty.

#49 ~Marcin W~

~Marcin W~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 10:51

kolejnym zadaniem ośrodka jest : Przygotowanie do przyszłego samodzielnego życia w zintegrowanym społeczeństwie.
Proces usamodzielnienia rozpoczyna się na rok przed osiągnięciem pełnoletności przez osobę usamodzielnianą i w zależności od sytuacji życiowej wychowanka, może trwać najpóźniej do momentu osiągnięcia przez osobę usamodzielnianą 26 roku życia. W przypadku p.Daniela usamodzielnianie nastąpiło po interwencji TVN czyli 24 roku życia z 6 - letnim opóznieniem. Dlaczego? Kto i na jakiej podstawie o tym zadecydował 6 - lat temu? Co się stało że po interwencji mediów ruszył proces usamodzielniania? Pytania bez odpowiedzi. W tej całej zagadkowej sytuacji największym odrzuceniem i niezrozumieniem jego dążeń jest rezygnacja opiekuna usamodzielniania, pracownika ośrodka, pedagoga którego zadaniem jest: udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w formach odpowiednich do rozpoznanych potrzeb; W tym momencie potrzebą była pomoc w usamodzielnianiu. To są fakty

#50 ~beny~

~beny~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 11:35

trzy pytania; 1. Dlaczego dyrekcja przez 15 lat pobytu Daniela w SOSW nie złożyła dla niego wniosku o rentę, twierdząc że korzystniejsze jest to teraz. 2. Dlaczego też nie złożyła wniosku o nadanie Danielowi obywatelstwa Polskiego i potem wniosku o wydanie dowodu osobistego. 3. Jakie gremium w jakim składzie i czym się kierując zdecydowało, że Daniel dożywotnio ma trafić do DPS. To są zaniedbania a wręcz zaniechania i pójście po najmniejszej linii oporu. Czy zatrudniona kadra pedagogiczna wykazała się inicjatywą, żeby przygotować młodego człowieka do dorosłego życia.

#51 ~gabryś~

~gabryś~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 11:44

Nie wiem, dlaczego pracownicy Ośrodka zakwalifikowali go do zamieszkania na resztę życia w DPS. Z tego, co było widać i słychać wcale to nie wynika. Normalny facet, trochę niepełnosprawny fizycznie. Ośrodek zaniedbał sprawę i teraz próbuje zrzucić winę na chłopaka. Daniel zdał na prawo jazdy,czyli z tym ymysłem 6 - latka to była ściema dyrektorki. A już szczytem było święte oburzenie w wystąpieniu p. Cieślak. "Stał się chamski, bo nawet nie kłania się". Droga Pani, żeby młodzież tylko nie kłaniała się...

#52 ~gabryś~

~gabryś~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 11:44

Nie wiem, dlaczego pracownicy Ośrodka zakwalifikowali go do zamieszkania na resztę życia w DPS. Z tego, co było widać i słychać wcale to nie wynika. Normalny facet, trochę niepełnosprawny fizycznie. Ośrodek zaniedbał sprawę i teraz próbuje zrzucić winę na chłopaka. Daniel zdał na prawo jazdy,czyli z tym ymysłem 6 - latka to była ściema dyrektorki. A już szczytem było święte oburzenie w wystąpieniu p. Cieślak. "Stał się chamski, bo nawet nie kłania się". Droga Pani, żeby młodzież tylko nie kłaniała się...

#53 ~bożena~

~bożena~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 11:51

komunizm powraca,gdzie wolność wypowiedzi czy ktoś żałował pracownikom ośrodka swobodnej wypowiedzi. Staliście na programie jak kołki trzeba było zając konkretne stanowisko a p. dyrektor mogła przedstawić jakie działania podejmowała na przestrzeni lat by sytuacje chłopaka wyjaśnić. teraz usuwanie wpisów bo są niewygodne ale prawdziwe. Jestem oburzona i zachęcam wszystkich którzy tu pisali wrzucajcie swoje posty nie pozwólmy sobą manipulować.

#54 ~rodzic~

~rodzic~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 13:31

jestem rodzicem dziecka gdzie był daniel mój wpis zniknął, chcę cię daniel przeprosić że stanęłam przeciwko tobie ale to tylko ze względu na dobro mojego dziecka które nadal przebywa w ośrodku.
Cała nasza rodzina kibicuje tobie, cieszymy się z twoich osiągnięć ze masz prawo jazdy choć mówiono w ośrodku że nie dasz rady ośmieszysz się,nie umiesz czytać jesteś upośledzony. Ty sobie poradziłeś i tak trzymaj.

#55 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 13:38

słyszałem że zbierano podpisy w formie petycji aby zablokować forum, wpisy są nieprawdziwe,godzą w dobre imię placówki, myślałem może to plotka jak widzę udało się usunąć wpisy.

#56 ~ares~

~ares~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 14:31

mój dawny wpis wraca "Każdy ma prawo do własnego życia, ten chłopak nie jest niesprawny umysłowo tylko fizycznie, jest sam i chciał pomocy, ale małomiasteczkowa mentalność urzędników chce go ukamienować zamiast pomóc. Dlaczego, bo obcy na polskiej ziemi? Nawet dokumentów przez 15 lat mu nie dali! Z czym ma iść w życie? Polska i Polacy dopiero muszą nauczyć się dawać prawo funkcjonowania osobom niepełnosprawnym w naszym życiu i nauczyć się OBOWIĄZKU pomocy takim ludziom. Ta pani w moherowym berecie od rady rodziców lepiej niech idzie klepać różaniec do kościoła a nie zabiera głos publicznie w sprawach, o których nie ma pojęcia, ale niestety takie osoby najczęściej krzywdzą innych.

#57 ~ares~

~ares~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 14:34

przeraza brak odpowiedzialnosci urzednikow. wiadomo, ze bledy moze popelniac kazdy, jednak jesli da sie udowodnic, ze byly wczesniej pisma, byly proby i zostaly przez urzednikow zignorowane, to juz nie jest jeden niewinny blad, tylko albo nieznajomosc przepisow (czyli, co ta osoba robi na tym stanowisku? ) albo zamierzone dzialanie krzywdzace (odpowiedzialnosc karna)".

#58 ~beny~

~beny~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 14:44

taka to pomocna jest ta pani psycholog i dyrektorka ośrodka , przecież widać że chłopak daje radę , wystarczy po prostu dać mu spokój .ale oni przecież lepiej wiedzą .. a . i pozdrowienia dla tej pani z rady rodziców co najlepiej wszystko wie (proponuję jej terapie pokrzywami to zmięknie.

#59 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 15:15

Tak tak osadzajmy ludzi na podstawie tvn. Ponad 12 tysięcy takich samych petycji w sprawie cofnieci koncesji TVN-u i TVN24 trafiło do KRRiT!

#60 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 16:30

ja nie osądzam na podstawie programu jedynie decyzji komisji rewizyjnej z dnia 10. 06. 2016r. która uznała skargę pana Daniela na dyrektor A.Kurowską za zasadną. Radni powiatu głosowali przeciwko pani dyrektor. Tą informację można było uzyskać nie tylko z programu ale także miejscowej prasy czy internetu. To już nie jest osąd na podstawie tvn lecz na podstawie faktów.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych