Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Słowo na niedzielę

1 odpowiedź w tym temacie

#1 ~dyzio pinezka~

~dyzio pinezka~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2019 - 08:53

Piosenka o makowskiej bombce podbiła internet. Kilka tysięcy odtworzeń i setki udostępnień w całej Polsce. To nie jest laurka dla miasta. Autor piosenki, moim zdaniem, zrobił miastu (nie władzy) wielką krzywdę. Z drugiej jednak strony, nie można się z nim nie zgodzić. Podniesienie opłat za wywóz śmieci odbyło się bez merytorycznej dyskusji na sesji, bez kalkulacji kosztów, jakie ponosi MPUK i co najważniejsze – bez uzasadnienia, że tylko miejska spółka gwarantuje nam idealne rozwiązanie.

Miasto jest w katastrofalnej sytuacji finansowej. Widać to po decyzjach podejmowanych na sesji. Kredyty i obligacje brane nie na inwestycje, ale na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów nie wróżą nic dobrego. Burmistrz nie ma odwagi spotkać się z Mieszkańcami i powiedzieć, że Rynek, ulice, place zabaw, dom Wesołka i kamienica na Grabowej dla znajomych i rodziny sporo kosztowały i trzeba teraz zacisnąć pasa, by za kilka lat było lepiej. Milczenie powoduje, że ludzie czegoś się domyślają, psioczą po kątach, ale tak do końca nie wiedzą w którym kościele bije dzwon.

Burmistrz, co podkreślają petenci, jest właściwie nieobecny w urzędzie, a to świadczy o tym, że unika odpowiedzialności za rządzenie miastem.

Miało być wszystko od rzeczy, a tu rzeczywistość skrzeczy.

Mam nadzieję, że Mieszkańcy nie dadzą się przekupić pierogami i czerwonym barszczykiem. Nie przychodząc na miejska wigilie, dajmy władzy do zrozumienia, że skora władza olewa nas przez cały rok, to by olewamy ja w tym jednym dniu. Może wreszcie dotrze to władzy, że to my jesteśmy jej potrzebni, a nie na odwrót. Amen.

#2 ~ONA~

~ONA~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2019 - 11:43

Brawo Dyzio. Jestes inteligentnym mieszkańcem. Chce sie czytać co napisałes, bo to jest także moje zdanie, tylko bez matury nie potrafię tego tak jasno wyrazić. Budzi się pytanie - czemu nie jestes u władzy?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych