Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Sesje to,czy kabaret?

34 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~andrzej~

~andrzej~
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 05:08

Nie ma mnie w Makowie, ale (na szczęście) mogę oglądać sesje online. Robione one są w ten sposób, aby przeciętny Kowalski nic się z nich nie dowiedział. Odczytywane są uchwały bez uzasadnienia, nie ma żadnej dyskusji. Wszyscy są za, czasami ktoś się wstrzyma, ale generalnie jest "luz blus". Jednym z ważniejszych punków minionej sesji był ten dotyczący wzrostu diet dla radnych. Rozśmieszył mnie burmistrz mówiąc, że diety są rekompensatą dla radnych za utratę ich wynagrodzenia w miejscach pracy. Śmieszne to, bo jak wynika z oświadczeń majątkowych znaczna część radnych to emeryci, renciści i osoby bezrobotne. Nie ma więc mowy o utracie wynagrodzenia za pierdzenie na sesjach. A co w sytuacji, gdy rada nie zbiera się w ciągu miesiąca? Dlaczego wtedy należy się rekompensata za utracone dochody w miejscu pracy?

Radni, podwyżką diet, zrekompensowali sobie podwyżkę cen za wywóz nieczystości, od nieruchomości, ect.

O dziwo, żaden radny (znowu zawiodłem się na Szczucińskim, który za czasów Jankowskiego nie przepuszczał takich okazji), nie zapytał burmistrza o przydział mieszkań w budynku przy ul. Grabowej. Nie ma opozycji - nie ma trudnych pytań. Miasto mlekiem i miodem płynące. Ksiądz nie zapyta burmistrza, burmistrz nie zapyta księdza, a mieszkańcom zewsząd nędza.

Trzeba wyjechać żeby dotarło do człowieka, że Maków to Polska "C".

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 05:40

Raczej X (To już było za Tymińskiego).

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 08:04

Dieta radnego jest to rekompensata za utracony "zarobek" w miejscu pracy. Pracodawca może, ale nie musi delikwentowi, który jest na sesji obniżyć wynagrodzenie na czas nie wykonywania obowiązków służbowych. 

Załóżmy, że delikwent zarabia miesięcznie 2500 zł netto. W danym miesiącu jest 168 godzin roboczych, koleś jest na radzie i z tego powodu nie wykonuje w danym miesiącu pracy przez 3 godziny. Wynagrodzenie powinno być pomniejszone o 44,64 zł. Jak by u mnie w zakładzie taka sytuacja zaistniała to ja bym delikwentowi obniżył wynagrodzenie - przecież otrzymuje rekompensatę. 

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 08:17

Dieta radnego jest to rekompensata za utracony "zarobek" w miejscu pracy. Pracodawca może, ale nie musi delikwentowi, który jest na sesji obniżyć wynagrodzenie na czas nie wykonywania obowiązków służbowych.
Załóżmy, że delikwent zarabia miesięcznie 2500 zł netto. W danym miesiącu jest 168 godzin roboczych, koleś jest na radzie i z tego powodu nie wykonuje w danym miesiącu pracy przez 3 godziny. Wynagrodzenie powinno być pomniejszone o 44,64 zł. Jak by u mnie w zakładzie taka sytuacja zaistniała to ja bym delikwentowi obniżył wynagrodzenie - przecież otrzymuje rekompensatę.

Pezeciez to tylko ściema dla szarego Kowalskiego. Wiadomo, że nic radni nie tracą, bo jeden czy drugi na dzień sesji weźmie sobie dzień wolny, który odrobi w innym dniu. To są osoby na wyższych stanowiskach niż kasjer w Biedronce, ktory musi byc w pracy i jest nikła możliwość zamiany zmian. Oni są tak poustawiani i nie sprawowani, że siedzą na sesji z nudów.
Szaremu Kowalskiemu z Biedronki, nie chciałoby się jeszcze po pracy pójść na 2-3h siedzieć i "obradować", bo sie naharował w Biedronce taszcząc towar na półki.
A tu? Pani Jolanta np. ...- czym ona się spracuje?- a na sesji jeszcze do Pana Dariusza mówi ( popularne kiedyś) "kończ że waćpan, wstydu oszczędź" :-)
Wszystko ma swoje granice....

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 09:38

kabarety, kabarety z mizernymi aktorami

#6 ~urzędnik~

~urzędnik~
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 10:10

Jeśli jest sesja, to taki radny informuje pracodawcę że się na nią wybiera i tyle. Pracodawca jest zmuszony do udzielenia wolnego na tyle czasu ile trwa sesja. Może jedynie nie zapłacić za czas nieobecności.

#7 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 19:11

Mapet show

#8 aleksy

aleksy

Bywalec

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 70 postów

Napisano 20 luty 2019 - 19:34

Wydaje mi się , że dwa mieszkania na ul. Grabowej od strony rzeki jeszcze nie są zamieszkałe.Zauważyłem to jak spacerowałem tą ulicą. Na kogo one czekają?

#9 ~Kaczka~

~Kaczka~
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 20:04

Wydaje mi się , że dwa mieszkania na ul. Grabowej od strony rzeki jeszcze nie są zamieszkałe.Zauważyłem to jak spacerowałem tą ulicą. Na kogo one czekają?

Na Ciebie

#10 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 22:30

Kaczka sraczka na ciebie

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 08:08

Jeszcze się jakaś rodzina znajdzie

#12 ~Satek~

~Satek~
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 09:02

Masz złe informacje. Ale lubisz wzbudzać sensacje patafianie

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 10:47

O odezwał się nie patafian

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 10:53

Wiecie może kiedy w powiecie sesja - kabaret? Tęskno już do tego spektaklu online

#15 aleksy

aleksy

Bywalec

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 70 postów

Napisano 21 luty 2019 - 12:05

Dlaczego na sesji nie ogłoszono kto otrzymał mieszkania na Grabowej , dlaczego to ciągle tajemnica.Radni , bezradni w ogóle na sesji nie poruszyli tego tematu i nie rządali wyjaśniej dla swoich wyborców?

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 12:10

Dlatego, że mocni są tylko na tym forum, a w życiu potulni

#17 ~Bezradny~

~Bezradny~
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 12:24

Zaproszenie na sesję Rady Miasta w Makowie Mazowieckim, punkt 5 Rozpatrzenie projektów uchwał. Czy radni rozpatrują projekty uchwał? MOIM zdaniem absolutnie Nie. Radni przed sesją 2 godziny wcześniej zapoznania są z projektami uchwał, możliwe że je także rozpatrują i coś do nich wnoszą. Jednak zgodnie z porządkiem obrad powinni projekty rozpatrywać na sesji. W porządku obrad gdyby było przyjęcie uchwał w sprawach... to by było do przyjęcia. Na ogół brak jest rozpatrzenia projektów uchwał. Kto za, proszę o komentarz.

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 13:27

Jakby co to powiatowy kabaret właśnie trwa na yuotube

#19 ~Rada~

~Rada~
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 13:43

Jakby co to powiatowy kabaret właśnie trwa na yuotube

Co trwa, co trwa.... Przeciez dwa dni temu bylo juz to na yt

#20 ~Gość~