Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Sąd Najwyższy konskwentnie pokazuje bezprawie w funkcjonowaniu systemu normatywnego w spłacie starych kredytów


58 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 08 marzec 2010 - 21:49

Powoli zaczynałem tracić nadzieję na pozytywne załatwienie problemu starych kredytów.
Ucieszyła mnie zwłaszcza informacja o współpracy KZLiS z Panią poseł Gabrielą Masłowską.

#42 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 09 marzec 2010 - 00:16

Witam serdecznie, śledzę wątek kredytów od dłuższego już czasu, bo też jestem zainteresowany ta sprawą.
Mam pytanie: czy ktoś z forumowiczów dowiadywał się może w spółdzielni o jakieś konkrety np. o wysokości teraźniejszej spłaty?????????

#43 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 09 marzec 2010 - 09:49

http://www.rp.pl/art...ca_kredyt_.html

#44 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 09 marzec 2010 - 13:53

"Problem starań o zakończenie i ujawnienia winnych spłaty starych kredytów jest w fazie działań, o których na razie jest cicho bowiem za sprawą naszych starań, wspartych nieugiętą postawą posłanki Masłowskiej, na ukończeniu jest kontrola Banku PKO BP oraz ministerstwa finansów przez NIK. Wiemy iż na ukończeniu jest już protokół albo jak kto woli raport. Będzie już niedługo głośno na ten temat. Urząd Ochrony Konkurencji też nie próżnuje . Nasze interwencje w tym Urzędzie mam nadzieję i sądzę, że dadzą nam satysfakcję. Wydaje się iż pod koniec marca na naszym Zjeżdzie znając już raporty powyższych urzędów w sprawie starych kredytów zażądamy od Parlamentu sfinalizowania ustawy o pomocy państwa itd.... Kwestia odpowiedzialności urzędników i twórców tego upokarzającego dużą część polskich spółdzielców mieszkaniowych prawa, nie powinna być dla nas obojętną. Być może nasz wniosek o Komisję sejmową będzie w tym wypadku nadzwyczaj pożyteczny. Kto wie.? "
http://www.kzlis.kon...01#comment-1345

#45 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 09 marzec 2010 - 17:35

B) B) B)

#46 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 11 marzec 2010 - 23:48

Czy kwoty pobierane corocznie przez PKO BP z budżetu państwa jako pomoc w spłacie kredytów mieszkaniowych starego portfela są przez bank zawyżane? Czy dzięki nim bank od 15 lat dorabia się kosztem finansów publicznych?
Bank drenuje budżetMinisterstwo Finansów oraz Ministerstwo Infrastruktury nie potrafią dokładnie wyliczyć, ile pieniędzy z budżetu państwa trafiło dotąd do PKO BP tytułem wykupu odsetek kredytów mieszkaniowych starego portfela. Nawet bank nie dysponuje dokładnymi danymi, ponieważ zniszczył dokumentację... Sprawą na wniosek posłów PiS zajęła się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

- Wniosek wpłynął do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Obecnie trwa jego analiza - potwierdza ppłk Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska, rzecznik ABW. Agencja ma sprawdzić, czy ministrowie finansów i infrastruktury prawidłowo rozliczają z bankiem PKO BP środki budżetowe kierowane co roku do banku jako pomoc państwa w spłacie kredytów mieszkaniowych. Zdaniem wnioskodawców, kwoty przekazywane do banku są zawyżone i w związku z tym mogą być potraktowane jako "niedozwolona pomoc publiczna" w świetle prawa europejskiego. Pod wnioskiem podpisało się troje posłów PiS - Gabriela Masłowska, Elżbieta Rafalska i Krzysztof Jurgiel. - Nie chodzi nam o to, aby dostarczyć Komisji Europejskiej pretekst do zniszczenia PKO BP, tak jak stało się to ze stoczniami - zapewnia poseł Masłowska.
Sprawa trafiła do ABW po tym, jak wielokrotne interwencje w ministerstwach: Finansów, Infrastruktury, w banku PKO BP, w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów i innych organach administracji państwowej nie przyniosły rezultatów. Komisja Nadzoru Finansowego potwierdza, że istnieje ryzyko wszczęcia procedury sprawdzenia tych korzyści pod kątem "pomocy publicznej". - Jeśli środki budżetowe zostaną uznane za niezgodne z prawem wspólnotowym, bank będzie zobowiązany do ich zwrotu i zaprzestania dalszego z nich korzystania, co może się negatywnie odbić na wynikach PKO BP - poinformowała KNF.
- Czekamy na wyniki kontroli w PKO BP przeprowadzonej na nasz wniosek przez NIK i KNF. Obie instytucje zakończyły postępowanie w zeszłym roku, ale opracowanie wniosków się przedłuża - mówi Masłowska. Brak definitywnego rozstrzygnięcia problemu - w jej opinii - może być spowodowany obawą przed lawiną pozwów ze strony spółdzielców, od których ściągnięto nienależne świadczenia. Według naszych informacji, związki spółdzielców już na własną rękę postanowiły poinformować Unię Europejską o tej pomocy publicznej.
Z analiz prawnych wynika, że bank w latach 90. zawyżył swoje należności od spółdzielców poprzez jednostronne podniesienie oprocentowania kredytów mieszkaniowych w czasach tzw. planu Balcerowicza i następnych latach (oprocentowanie wzrosło wtedy z 1 proc. do 50 proc.) i bezprawną kapitalizację odsetek. Gdy stało się jasne, że spółdzielcy nigdy nie spłacą dopisanych im długów, Sejm uchwalił ustawę o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych. Był rok 1995. Od tego czasu budżet państwa co roku wykłada dziesiątki milionów złotych tytułem przejściowego wykupu odsetek. Ktoś powie - słusznie, że pomaga spółdzielcom. - Problem w tym, że bank nalicza odsetki podlegające wykupieniu nie tylko od właściwego zadłużenia, ale i od skapitalizowanych uprzednio bezprawnie odsetek. W ten sposób pomoc państwa płynąca co roku do banku jest systematycznie zawyżana - zauważa Masłowska.
Ministerstwo Finansów oraz Ministerstwo Infrastruktury nie potrafią dokładnie wyliczyć, ile pieniędzy budżet przekazał dotąd bankowi tytułem wykupu odsetek, a ministerialni urzędnicy podają sprzeczne dane. Wynika z nich, że w grę wchodzi kwota od 10 do 25 mld złotych. Bank PKO BP także nie dysponuje dokładnymi danymi, ponieważ... zniszczył dokumentację dotyczącą kredytów starego portfela. Pieniądze płyną do banku na podstawie trójstronnego porozumienia pomiędzy bankiem, ministrem budownictwa (resort został zlikwidowany, a za budownictwo odpowiada Ministerstwo Infrastruktury) i ministrem finansów. Rozliczenie, jak wynika z dokumentów, odbywa się na niecodziennych warunkach - bank mówi, a budżet bez szemrania płaci.
Małgorzata Goss

#47 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 12 marzec 2010 - 14:40

Mam nadzieje ,że ABW dobierze się do bandy decydentów :P

#48 ~odzyskamy pieniądze z Bank~

~odzyskamy pieniądze z Bank~
 • Goście

Napisano 12 marzec 2010 - 18:25

Mam nadzieje ,że ABW dobierze się do bandy decydentów :P

dobrać sie do skóry prezesom ze tak fajnie wspolpracowali z bankiem PKO, ZE UKRYWALI PRAWDE PRZED SPOLDZIELCAMI, POZBYC SIE TEGO MOLOCHA SPOLDZIELNI I PO ZAKLADAC WSPOLNOTY, KONIEC NADSZEDŁ ....

#49 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 17 marzec 2010 - 23:08

Bezprawie i samowola Banku PKO BP SA przekracza wszelkie wyobrażenie!

#50 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 marzec 2010 - 15:58

W lutym nadeszło do sejmu sporo listów w sprawie spirali kredytowej mieszkań spółdzielczych
- może warto byłoby co miesiąc zasypywać decydentów naszymi pismami

#51 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 marzec 2010 - 21:38

Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Infrastruktury, KNF, NIK, ABW głowią się, jak sprawdzić poprawność rozliczeń banku PKO BP z budżetem w ramach pomocy państwa w spłacie kredytów mieszkaniowych "starego portfela". Bank - jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie - zniszczył dokumentację i, jakby nigdy nic, co roku upomina się o dotacje budżetowe. Brak dokumentów ujawniła Najwyższa Izba Kontroli, która pod koniec ubiegłego roku badała poprawność rozliczania się banku z budżetem w ramach wykonywania ustawy z 1995 r. o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych. Może to być, zdaniem naszych rozmówców, jednym z powodów, że raport NIK z kontroli dotąd nie ujrzał światła dziennego. - Według ustawy o rachunkowości z 1994 r. dowody księgowe dotyczące wieloletnich inwestycji, kredytów i pożyczek należy przechowywać przez co najmniej 5 lat od początku roku następującego po roku obrotowym, w którym te operacje czy transakcje zostały ostatecznie zamknięte, spłacone, rozliczone lub przedawnione - wyjaśnia Dariusz Daniluk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów. Wcześniej, w latach 1991-1994, takie dokumenty należało przechowywać tylko przez rok po zakończeniu roku obrotowego, w którym nastąpiło zamknięcie transakcji. - Zarzut rzekomego bezprawnego zniszczenia dokumentacji kredytowej lub rozliczeniowej jest bezpodstawny - twierdzi Marek Kłuciński, rzecznik PKO BR - Zakończone w tym roku postępowanie kontrolne NIK - obejmujące obsługę i rozliczenie kredytów mieszkaniowych tzw. starego portfela w okresie od 1990 do 1995 r. - potwierdziło poprawność postępowania banku w zakresie stosowania obowiązujących od 1990 r. przepisów prawnych - zapewnia. Tymczasem ustalenie, czy dokumentacja kredytowa znajduje się w banku, czy też została zniszczona, ma kluczowe znaczenie dla sformułowania wniosków pokontrolnych.

#52 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 05 maj 2010 - 15:06

Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Infrastruktury, KNF, NIK, ABW głowią się, jak sprawdzić poprawność rozliczeń banku PKO BP z budżetem w ramach pomocy państwa w spłacie kredytów mieszkaniowych "starego portfela". Bank - jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie - zniszczył dokumentację i, jakby nigdy nic, co roku upomina się o dotacje budżetowe. Brak dokumentów ujawniła Najwyższa Izba Kontroli, która pod koniec ubiegłego roku badała poprawność rozliczania się banku z budżetem w ramach wykonywania ustawy z 1995 r. o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych. Może to być, zdaniem naszych rozmówców, jednym z powodów, że raport NIK z kontroli dotąd nie ujrzał światła dziennego. - Według ustawy o rachunkowości z 1994 r. dowody księgowe dotyczące wieloletnich inwestycji, kredytów i pożyczek należy przechowywać przez co najmniej 5 lat od początku roku następującego po roku obrotowym, w którym te operacje czy transakcje zostały ostatecznie zamknięte, spłacone, rozliczone lub przedawnione - wyjaśnia Dariusz Daniluk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów. Wcześniej, w latach 1991-1994, takie dokumenty należało przechowywać tylko przez rok po zakończeniu roku obrotowego, w którym nastąpiło zamknięcie transakcji. - Zarzut rzekomego bezprawnego zniszczenia dokumentacji kredytowej lub rozliczeniowej jest bezpodstawny - twierdzi Marek Kłuciński, rzecznik PKO BR - Zakończone w tym roku postępowanie kontrolne NIK - obejmujące obsługę i rozliczenie kredytów mieszkaniowych tzw. starego portfela w okresie od 1990 do 1995 r. - potwierdziło poprawność postępowania banku w zakresie stosowania obowiązujących od 1990 r. przepisów prawnych - zapewnia. Tymczasem ustalenie, czy dokumentacja kredytowa znajduje się w banku, czy też została zniszczona, ma kluczowe znaczenie dla sformułowania wniosków pokontrolnych.#53 ~kasssia~

~kasssia~
 • Goście

Napisano 06 maj 2010 - 17:03

Zapraszamy do testowania nowej platformy multiserwerowej. Dzięki Fload 2.0 mozesz pobierac pliki z nieograniczona predkoscia z wielu platnych serwerow, miedzy innymi:

Rapidshare, RedTube, Uploading, Hotfile, YouTube, Megaupload, Netload

Tylko dzieki platformie Fload 2.0 posiadajac jedno konto, mozesz pobierac pliki z wielu serwerow. Teraz nie jestes zmuszony kupowac wielu kont, nie jestes takze przywiazany np. do rapidshare. Posiadajac jedno konto mozesz sciagac z dowolnych serwerow, takze stron erotycznych jak RedTube. To zdecydowana oszczednosc i duzo wieksze mozliwosci.
Wejdz na strone http://www.nowyfload.pl i przekonaj sie sam czy warto. Jesli uznasz, ze tak - wystarczy sie zarejestrowac lub kliknac na link "Rozpocznij pobieranie".

#54 ~protest~

~protest~
 • Goście

Napisano 12 maj 2010 - 12:39

PROTEST PRZECIW BEZPRAWIU W SĄDACH I PROKURATURACH


Ogólnopolski protest; STOP BEZPRAWIU pod SEJMEM RP.

POCZĄTEK 18 maj 2010r. Koniec po osiągnięciu celu.

Więcej na: www.aferyibezprawie.org

Każdy - również Ty możesz w każdej chwili wbrew swojej woli znaleść się w prokuraturze lub sądzie RP w sprawach dotyczących własnych dzieci, eksmisji z mieszkania, komorniczej, spadkowej, podziału majątku, gospodarczej, kredytowej, służebności drogi, wypadku drogowego i wielu innych - wbrew swojej woli znaleźć się w prokuraturze lub sądzie RP. Wtedy zrozumiesz, że nie żyjemy w państwie prawa ale w polskiej bananowej republice kolesi. Ale będzie już za późno.

Przyłącz się i podejmij z nami protest w celu respektowania przez Polskę:

- prawa do sprawiedliwego sądu

- przestrzegania Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności.

Jako społeczeństwo mamy do tego prawo.

#55 ~Polskim sądom mówimy nie~

~Polskim sądom mówimy nie~
 • Goście

Napisano 12 maj 2010 - 14:23

PROTEST PRZECIW BEZPRAWIU W SĄDACH I PROKURATURACH


Ogólnopolski protest; STOP BEZPRAWIU pod SEJMEM RP.

POCZĄTEK 18 maj 2010r. Koniec po osiągnięciu celu.

Więcej na: www.aferyibezprawie.org

Każdy - również Ty możesz w każdej chwili wbrew swojej woli znaleść się w prokuraturze lub sądzie RP w sprawach dotyczących własnych dzieci, eksmisji z mieszkania, komorniczej, spadkowej, podziału majątku, gospodarczej, kredytowej, służebności drogi, wypadku drogowego i wielu innych - wbrew swojej woli znaleźć się w prokuraturze lub sądzie RP. Wtedy zrozumiesz, że nie żyjemy w państwie prawa ale w polskiej bananowej republice kolesi. Ale będzie już za późno.

Przyłącz się i podejmij z nami protest w celu respektowania przez Polskę:

- prawa do sprawiedliwego sądu

- przestrzegania Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności.

Jako społeczeństwo mamy do tego prawo.


bardzo dobrze , tak nalezy protestowac fajnie ze daliscie znac ja osobiście prxzyklasuję i jadę

#56 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 17 maj 2010 - 22:03

http://www.maslowska.pl/kredyty.php

#57 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 19 maj 2010 - 22:16

PROTEST PRZECIW BEZPRAWIU W SĄDACH I PROKURATURACH


Ogólnopolski protest; STOP BEZPRAWIU pod SEJMEM RP.

POCZĄTEK 18 maj 2010r. Koniec po osiągnięciu celu.

Więcej na: www.aferyibezprawie.org

Każdy - również Ty możesz w każdej chwili wbrew swojej woli znaleść się w prokuraturze lub sądzie RP w sprawach dotyczących własnych dzieci, eksmisji z mieszkania, komorniczej, spadkowej, podziału majątku, gospodarczej, kredytowej, służebności drogi, wypadku drogowego i wielu innych - wbrew swojej woli znaleźć się w prokuraturze lub sądzie RP. Wtedy zrozumiesz, że nie żyjemy w państwie prawa ale w polskiej bananowej republice kolesi. Ale będzie już za późno.

Przyłącz się i podejmij z nami protest w celu respektowania przez Polskę:

- prawa do sprawiedliwego sądu

- przestrzegania Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności.

Jako społeczeństwo mamy do tego prawo.

#58 ~jezorek~

~jezorek~
 • Goście

Napisano 18 czerwiec 2010 - 14:23

Słyszałam,że jakaś grupa walczy z ostrołęcko 'mafią' dajcie namiary dołącze chętnie do WAS.#59 ~ewa~

~ewa~
 • Goście

Napisano 30 lipiec 2019 - 19:51

Nie wierzcie prezesowi SM "Centrum" w Ostrołęce.
On działa nie w interesie członków tylko swoim i banku.
Podpisywał z bankiem aneksy a nas obciąża.
Ludzie zainteresujcie się tym czyje kredyty spłacacie- napewno nie swoje.
Prezes wciskać ludziom kit -w tym jest dobry.
Zamiast gębą niech okaże się dokumentami.
Nie wierzcie w żadne umorzenia wywalczone przez prezesa.

W punt 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych