Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Remont Nurskiej w Małkini

remont ulicy utrudnienia organizacja ruchu korki

35 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2019 - 11:09

Ale o czym mowa? czego by ludzie mieli się bać?

czasów poprzedniego wójta? to tak, masz rację!

Jeżeli coś ciekawego "wykluje" się za cztery lata

to ludzie to wybiorą. Na dziś nie widać a drobienie nuszkami

kilku osób w Małkini nic nie zdziała.

Inwestycje w gminie trwają oczywiście, że z problemami

tak zresztą jak w całym kraju.

Firmy upadają z różnych powodów jednak główną przyczyną

jest wzrost kosztów materiałów.

Obwodnicy Marek np: do dziś nie mogą skończyć.

pogadamy za 2 miesiące jak przez ten czas nie będzie na nurskiej zrobione. dowie się władza jak ją ludzie kochają za taką robotę- nikogo nie interesuje inwestor- inwestycja jest w centrum Małkini i wszystko idzie wizerunkowo na wójta.  można sobie zaklinać rzeczywistość ale od mieszania herbata nie zrobi się bardziej słodka. zresztą talent krasomówczy władzy już się ludziom przejadł. dla mnie ta inwestycja to pewien symbol obecnej władzy- a czy nie miało być tak sprawnie, oszczędnie etc.???  

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2019 - 11:10

pogadamy za 2 miesiące jak przez ten czas nie będzie na nurskiej nic więcej zrobione. dowie się władza jak ją ludzie kochają za taką robotę- nikogo nie interesuje inwestor- inwestycja jest w centrum Małkini i wszystko idzie wizerunkowo na wójta.  można sobie zaklinać rzeczywistość ale od mieszania herbata nie zrobi się bardziej słodka. zresztą talent krasomówczy władzy już się ludziom przejadł. dla mnie ta inwestycja to pewien symbol obecnej władzy- a czy nie miało być tak sprawnie, oszczędnie etc.???  

#23 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2019 - 14:29

słuchajcie, to nie żarty, ten remont może trwać i trwać i trwać. Ta firma ma olbrzymie problemy z dotrzymaniem terminów. Dla przykładu- komunikat ZDW Gdańsk 10.05.19 - prace przy budowie drogi stoją  - uzasadnienie - brak zapłaty podwykonawcom. ZDW bydgoszcz - komunikat - 26.04.19 - zerwanie umowy - uzasadnienie - zbyt małe zaangażowanie itp itd o wniosku o upadłość z powodu niezapłaconych zobowiązań podwykonawcy nie wspomnę. Pani Wójt czy jest Pani pewna, że wyrozumiałość mieszkańców wystarczy aby doprowadzić ten remont do szczęśliwego końca ? 

#24 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2019 - 17:42

Pani Wójt podaje, że główny wykonawca pewne sprawy

negocjuje z podwykonawcą. Ja tam w to nie wierzę.

Oni negocjują robota leży a ludzie stoją w korkach.

Zapewne P. Wójt robi wiele w tym aby prace ruszyły

ale pewnych spraw nie "przeskoczy"

Podobnie jak z przejazdami PKP - NIE i JUŻ.

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2019 - 22:56

To się nie sprawdza wykonawcy przed podpisaniem kontraktu ??

#26 ~Anonim~

~Anonim~
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2019 - 08:23

Wykonawcę wybiera się na podstawie prawa Zamówień Publicznych. Gdyby Inwestor/Zamawiający nie musiał kierować się tymi przepisami to w całej Polsce wybierano tylko Strabag i Budimex lub firmy zaprzyjaźnione, nie pozwalając na rozwój innych firm budowlanych. 

Wniosek o upadłość złożył ich dawny podwykonawca z którym nie może dogadać się w kwestii rozliczenia. Kosztorys był powyżej kwoty umownej.

Nie rozumiem paniki. Wykonawca podpisując umowę wiedział jaki ma termin wykonania. Możliwe że nie wychodzą poza termin i po prostu przerzucili cały sprzęt i ludzi na inną budowę. Zgaduję że termin zakończenia to albo koniec 2020 roku lub początek 2021.
Poza tym przedstawiono Inwestorom/Zamawiającym szczegółowy harmonogram oraz organizacje ruchu która została zapewne zaakceptowana.

Wykonawca realizując takie inwestycje ma tylko jeden cel - zarobić na wykonanej robocie. 

Mieszkańcy chcą inwestycji w gminie, chcą nowych dróg, nowych chodników, wodociągów itd. A gdy inwestycja rozpoczyna się i trwa to są pierwszymi którzy narzekają i wszystko wiedzą na temat inwestycji. Śmieszny mnie to. Może lepiej by było aby w gminie nie były prowadzone żadne inwestycja a za pieniądze z inwestycji organizowane imprezy gdzie i tak jest rekordowa liczba imprez w ciągu roku.

#27 ~Anonim~

~Anonim~
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2019 - 08:24

Wykonawcę wybiera się na podstawie prawa Zamówień Publicznych. Gdyby Inwestor/Zamawiający nie musiał kierować się tymi przepisami to w całej Polsce wybierano tylko Strabag i Budimex lub firmy zaprzyjaźnione, nie pozwalając na rozwój innych firm budowlanych. 

Wniosek o upadłość złożył ich dawny podwykonawca z którym nie może dogadać się w kwestii rozliczenia. Kosztorys był powyżej kwoty umownej.

Nie rozumiem paniki. Wykonawca podpisując umowę wiedział jaki ma termin wykonania. Możliwe że nie wychodzą poza termin i po prostu przerzucili cały sprzęt i ludzi na inną budowę. Zgaduję że termin zakończenia to albo koniec 2020 roku lub początek 2021.
Poza tym przedstawiono Inwestorom/Zamawiającym szczegółowy harmonogram oraz organizacje ruchu która została zapewne zaakceptowana.

Wykonawca realizując takie inwestycje ma tylko jeden cel - zarobić na wykonanej robocie. 

Mieszkańcy chcą inwestycji w gminie, chcą nowych dróg, nowych chodników, wodociągów itd. A gdy inwestycja rozpoczyna się i trwa to są pierwszymi którzy narzekają i wszystko wiedzą na temat inwestycji. Śmieszny mnie to. Może lepiej by było aby w gminie nie były prowadzone żadne inwestycja a za pieniądze z inwestycji organizowane imprezy gdzie i tak jest rekordowa liczba imprez w ciągu roku.

#28 ~Anonim~

~Anonim~
  • Goście

#29 ~Anonim~

~Anonim~
  • Goście

#30 ~Alojzy~

~Alojzy~
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2019 - 09:54

Witamy panią wójt na forum kiedy zarząd komisaryczny

#31 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2019 - 11:33

Mnie głupie tłumaczenia nie interesują . Droga rozgrzebana i to jest fakt. Są utrudniania i tak trudne do zniesienia. Mnie interesuje kiedy budowa się skończy ?? A nad inwestycjami na terenie gminy, szczególnie tak wrażliwymi władza gminy nie powinna czuwać???

#32 ~Abc~

~Abc~
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2019 - 11:58

Wiejskie przytupanki, to imprezy?

#33 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2019 - 12:08

Przypomnę, że Pani Wójt wygrała w wyborach i to dwukrotnie

a wybrała ją nie tylko Małkinia lecz cała gmina.

Ludzie  za jej rządu szczególnie na tzw. prowincji gminy

odczuli zdecydowaną zmianę na leprze. Prawdopodobnie w tm

roku będzie 100% gmina z wodociągowana co było priorytetem

jej działań, które pokrywały się ogólnie z wolą mieszkańców.

Więc co tam "mącicie" w kilkoro w tej Małkini? kijem Bugu

nie zatrzymacie.Straszycie długiem? poprzedni rządzący

miał podobny a zostawił syf i dziadostwo.

Teraz nikt nie powie,że nic się nie dzieje.

Piszę z tzw. lewej strony gminy od Bugu i też jestem nie zadowolony gdyż obiecano nam drogę Treblinka - Morzyczyn

która prawdopodobnie po październikowych wyborach

przestanie być obiecana.

Pani Wójt zostało jeszcze cztery lata, jeżeli będziecie mieć

alternatywę na następną kadencję to przedstawcie w

odpowiednim czasie - zobaczymy może zagłosujemy

bo dziś - porywacie się z motyką na księżyc.

#34 ~Anonim~

~Anonim~
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2019 - 12:57

Wybacz Alojzy ale "panią wójt" nie jestem :) A wójtem w tej gminie bym nie chciał zostać :)

Mnie głupie tłumaczenia nie interesują . Droga rozgrzebana i to jest fakt. Są utrudniania i tak trudne do zniesienia. Mnie interesuje kiedy budowa się skończy ?? A nad inwestycjami na terenie gminy, szczególnie tak wrażliwymi władza gminy nie powinna czuwać???

Jeśli to jest głupie tłumaczenie to myślę że Pańskie tłumaczenie jest jeszcze głupsze.

Jakie widzi tutaj Pan utrudnienia trudne do zniesienia? Dwa postoje przed światłami? Wielka tragedia poczekać 10 minut. Budowa się skończy z zakładanym terminem, niech uda się Pan do urzędu gminu i się dopyta o termin zakończenia, usiądzie i czeka.

A co tutaj da władze gminy? Wezwą wykonawcę do powrotu na budowę? Wykonawca ma harmonogram i jego jest trzyma. Jeśli nie wykona danej roboty w harmonogram wtedy dopiero można go wezwać do realizacji.

Nie bronię aktualnej władzy nawet na nią nie głosowałem ale słuchanie ciągłego narzekania mieszkańców gminy na inwestycje irytuje już.

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2019 - 21:21

Władza ma obowiązek dbać o wygodne i komfortowe życie obywateli gminy, którzy płacą podatki na jej terenie ! Komuś się coś pomyliło ... Władza to służba , a ja płacąc podatki czuję się jak pracodawca mający prawo rozliczać z jakości pracy tej władzy. Więc pytam- kiedy skończy się budowa ???

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2019 - 22:16

Lepiej żeby się szybko skończyła, bo ludzie mają normalnie straty finansowe i tracą czas. Sklepy chyba mniej zarabiają, z wyjątkiem stacji paliw, bo benzyny idzie więcej przy tych korkach i objazdach wszelakich. A mieszkać przy tej Nurskiej to męczarnia. Juz drugi rok tylko rozkopy ;D

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych