Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Refleksja

30 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~andrzej~

~andrzej~
  • Goście

Napisano 07 luty 2019 - 05:06

Nie będzie mnie przez jakiś czas w Makowie, więc chciałbym na rozstanie podzielić się refleksją.

W swoim ponad 60-letnim życiu widziałem w tym mieście bardzo wiele. Znam doskonale prawie wszystkich mieszkańców, szczególnie tych którzy mieszkają tu od kilkudziesięciu lat.

Pamiętam działaczy partyjnych, co to ledwo potrafili pisać i czytać, ale dzięki partii zajmowali kierownicze stanowiska w mieście. Pamiętam tych, dla których Stalin i Lenin byli bogami i w imię tej miłości niszczyli i wyszydzali tych, którzy wierzyli w prawdziwego Boga. Pamiętam tych, przez których ludzie tracili stanowiska, albo nie mogli awansować.

Większości partyjniaków nie ma pośród nas, ale ich duch ciągle krąży nad Makowem. W moim kochanym mieście  socjalizm, z krótkim czteroletnim epizodem, nadal ma się dobrze. Mieliśmy u władzy dawnych Sb-ków, działaczy partyjnych i takich, co to socjalizm wyssali z mlekiem matki. Teraz oni grają pierwsze skrzypce w mieście.

Kiedy w kościele widzę tych, co to kiedyś z całych sil walczyli z Bogiem, a dzisiaj nawet czytają Słowo Boże, to utwierdzam się w przekonaniu, że Bóg jest wielki, że potrafi przemówić do sumień. Żal za grzechy jest tym ludziom jak najbardziej potrzebny. Przydałaby się jeszcze pokuta i naprawienie krzywd.

Dzisiaj, większość z tych ludzi, to żarliwi obrońcy demokracji, wolności słowa, obrońcy Konstytucji i przeciwnicy wulgaryzacji życia publicznego. Na facebook-u w sposób bezpardonowy bronili krętacza Adamowicza, robili spędy w obronie Owsiaka i , jak Rejtan, bronią burmistrza Ciaka, prezesa Gadomskiego i kilku cwaniaczków żerujących na miejskiej kasie. Nie przeszkadza im to, co zrobił Gadomski, nie przeszkadza im rozdawnictwo mieszkań na Grabowej, nie przeszkadza im kupczenie stanowiskami.  Nie przeszkadza, bo dzięki tej władzy mają sami, albo ich dzieci, profity.

Niektórzy z nich w sposób bezczelny atakowali Jankowskiego, człowieka uczciwego i poczciwego, który potrafił godnie piastować swój urząd. Atakowali go w prasie, atakowali na sesjach i w przestrzeni publicznej. Atakowali, bo przy Nim nie mogli czerpać profitów, nie mogli załatwić swoim dzieciom ciepłych posad, albo mieszkań.  Więc nie pasował. Trzeba było zrobić wszystko, by obrzydzić społeczeństwu jego wizerunek. I to się udało. Wystarczył jeden piknik z darmową kiełbasą na os. Ciechanowska, wystarczyło przemówienie Ciaka potępiające Jankowskiego i roztoczenie wizji nie zadłużonego Makowa i perspektywy jego wielkiego rozwoju i ludzie dali się nabrać na ten blef.  A dzisiaj? Mamy to, co mamy.

Już po wyborach, więc znowu można zamknąć parking przy Urzędzie, można zaciągać kolejne kredyty zadłużając miasto, może być nepotyzm i kumoterstwo i brak zwykłej przyzwoitości.

Można, bo mieszkańcy Makowa nie potrafią się zbuntować, nie potrafią walnąć pięścią w stół na sesji, nie potrafią skrzyknąć się i ogłosić referendum. Makowiakom nic nie przeszkadza. Popsioczą na władzę na forach, skrytykują  na facebook-u, pogadają o tym z sąsiadem. I na tym koniec. Z jednej strony boją się, ale z drugiej strony wiedzą że władza ma za sobą prasę, że ma władzę i może zaszkodzić. Więc siedzą cichą i czekają. Czekajcie dalej. Życzę powodzenia.

Przed wyborami w mieście pojawiło się kilku wizjonerów. Krytykowali Ciaka, wytykali mu błędy, obiecywali że w razie zwycięstwa zmienią oblicze Makowa. Pytam się – panowie gdzie jesteście?

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 luty 2019 - 06:00

Andrzeju jesteś hipokrytą czy traktujesz społeczeństwo tak jak burmistrz odpowiadając makowonline.pl na pytania dotyczące Grabowej? Zarzucasz innym że postępują tak samo jak Ty. Psioczysz tylko na forach a nie potrafisz walnąć pięścią w stół na sesji. Zarzucasz innym strach a sam też się boisz. Więc siedzisz cicho i czekasz. Życzę powodzenia.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 luty 2019 - 07:17

"Można, bo mieszkańcy Makowa nie potrafią się zbuntować, nie potrafią walnąć pięścią w stół na sesji, nie potrafią skrzyknąć się i ogłosić referendum. Makowiakom nic nie przeszkadza. Popsioczą na władzę na forach, skrytykują na facebook-u, pogadają o tym z sąsiadem. I na tym koniec"
Przecież dokladnie robisz to samo. Poziom hipokryzji osiagnal u Ciebie szczyt.

#4 ~Mieszkaniec~

~Mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 07 luty 2019 - 09:36

"Można, bo mieszkańcy Makowa nie potrafią się zbuntować, nie potrafią walnąć pięścią w stół na sesji, nie potrafią skrzyknąć się i ogłosić referendum. Makowiakom nic nie przeszkadza. Popsioczą na władzę na forach, skrytykują na facebook-u, pogadają o tym z sąsiadem. I na tym koniec"
Przecież dokladnie robisz to samo. Poziom hipokryzji osiagnal u Ciebie szczyt.

przeciez jest dobrze

#5 aleksy

aleksy

Bywalec

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 97 postów

Napisano 07 luty 2019 - 17:47

Popieram  Pana Andrzej .Jeśli ktoś  pisze , że się ukrywa to zero z inteligencji i logicznego myślenia, niejeden raz  pisał kim jest.Pan Andrzej jak  niektórzy Makowianie czuje rozgoryczenie na brak aktywności tych ,na których jakaś część Makowian głosowała. Pomimo, że przegrali to powinni pokazać, że zależy im na Makowie i jego losach. Pan Andrzej wspomina, że ma ponad  60 lat, to nie róbcie z niego tchórza, opisuje on swoje refleksje i stara się zachęcić zdrowych i energicznych do działania.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 luty 2019 - 17:57

Popieram Pana Andrzej .Jeśli ktoś pisze , że się ukrywa to zero z inteligencji i logicznego myślenia, niejeden raz pisał kim jest.Pan Andrzej jak niektórzy Makowianie czuje rozgoryczenie na brak aktywności tych ,na których jakaś część Makowian głosowała. Pomimo, że przegrali to powinni pokazać, że zależy im na Makowie i jego losach. Pan Andrzej wspomina, że ma ponad 60 lat, to nie róbcie z niego tchórza, opisuje on swoje refleksje i stara się zachęcić zdrowych i energicznych do działania.

Niech ten Pan "Andrzej" uzyje chociaż prawdziwego imienia i nazwiska. Przeciez czego ma sie wstydzic? Swoich pogladow? Niech napisze co jakiejs redakcji albo urzedu, albo nie ruszy tylek na komisje czy sesje, albo nie przyjdzie porozmawiac z burmistrzem albo jego pracownikami to moze sie czegoś dowie. 60 lata to nie bilet na cmentarz. Uwazasz ze 60 latkowie juz parcele powinny wykupic i ogladac tvp calymi dniami? Umie pisac na forum wiec zle z nim nie jest.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 luty 2019 - 19:01

Ciak ,Gadomski, Kołodziejski, Deptuła, Augustyniak no i Grossman 

to układ do obalenia w powiecie, tylko kochani razem. Teraz trzeba czekać do wyborów. A szkoda bo były nie dawno. Śmieliście się z Pana Jacka Jaworowskiego  przynajmniej by tę mafię łańcucha zlikwidował. Oni nie tylko rządzą w Makowie ale w Powiecie. I wszędzie mają swoich ludzi na stanowiskach kierowniczych.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 luty 2019 - 19:51

Mam sympatię do wpisów Andrzeja, w podobnym wieku jesteśmy, jednak podpierać się J.J to przechodzi moje rozumowanie, chociaz nie znam człowieka, ale jego wybryki i opinie. Niech Andrzej ruszy głową i pewnie wielu za nim pójdzie takich, co myślą podobnie.

Na Augustyniaka słowa złego nie powiem, ale "Ciak ,Gadomski, Kołodziejski, Deptuła, to układ do obalenia w powiecie"

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 luty 2019 - 22:57

Ciak ,Gadomski, Kołodziejski, Deptuła, Augustyniak no i Grossman
to układ do obalenia w powiecie, tylko kochani razem. Teraz trzeba czekać do wyborów. A szkoda bo były nie dawno. Śmieliście się z Pana Jacka Jaworowskiego przynajmniej by tę mafię łańcucha zlikwidował. Oni nie tylko rządzą w Makowie ale w Powiecie. I wszędzie mają swoich ludzi na stanowiskach kierowniczych.

Jakies konkrety czy tylko masz bol dupy ze maja takie poparcie wśród mieszkańców, a Ty potrafisz tylko pisac na forum zamiast zacząć działać?

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 luty 2019 - 08:11

Jakies konkrety czy tylko masz bol dupy ze maja takie poparcie wśród mieszkańców, a Ty potrafisz tylko pisac na forum zamiast zacząć działać?

pytanie . Czy jeśli w przedszkolu pracował by pedofil po odsiedzianym już wyroku , zapisał byś tam swoje dziecko ? Odpowiedz sobie . Dla mnie ten Jacek to człowiek , który niesty przez całe życie żyje z interesów o których niby nikt nic nie wie . Czyli nie legalnych . I chciał byś by ktos taki rządził miastem ? Ktos kto swoją pozycje buduje na krętactwie. Dla mnie to była by porażka miasta. Największa . A ludzie się noe zmieniają .

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 luty 2019 - 09:06

pytanie . Czy jeśli w przedszkolu pracował by pedofil po odsiedzianym już wyroku , zapisał byś tam swoje dziecko ? Odpowiedz sobie . Dla mnie ten Jacek to człowiek , który niesty przez całe życie żyje z interesów o których niby nikt nic nie wie . Czyli nie legalnych . I chciał byś by ktos taki rządził miastem ? Ktos kto swoją pozycje buduje na krętactwie. Dla mnie to była by porażka miasta. Największa . A ludzie się noe zmieniają .

Ja to dziwie sie ze Sorro ma takie poparcie w Makowie ale co sie dziwic hak wiekszosc jego alektoratu to 500 plusowcy i ludzie z ulomnosciami mysleniowymi.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 luty 2019 - 09:24

Coś on takiego w sobie ma... a wykształcenie?

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 luty 2019 - 11:00

Zobaczcie ile osób żyje na granicy biedy w Makowie i to jest elektorat jego .

#14 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 08 luty 2019 - 11:11

Zmarł mój ulubiony premier - Jan Olszewski. Niech odpoczywa w pokoju.

#15 ~f16~

~f16~
  • Goście

Napisano 08 luty 2019 - 11:22

Nie ma co o nim pisac czlowiek przeszlosc nie wiadomo z czego zyje I jakie rzeczy robi dobrze ze nikt od niego nie wygral .

#16 ~mak~

~mak~
  • Goście

Napisano 08 luty 2019 - 11:25

Prawda po co on startowal

#17 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 08 luty 2019 - 20:21

Te słowa to miód na moje uszy.To dopiero byłaby porażka i wstyd.

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 luty 2019 - 05:56

Mnie to tam lotto, czy by rządził Jaworski  czy inny kombinator, byle by rozpierduszyć tą mafię . Teraz już nie ma na widnokręgu żadneo bohatera co byłby zdolny to uczynić, zatem drogie mieszkańcy  gorzej ju być nie może i nie pozostaje nam nic innego, jak tylko się możemy spotkać na ulicy i pobjadoolić jak to nas obecni dobrodzieje walą oficjalnie i bez pardonu w rogi na każdym kroku i ze śmieciami i z mieszkaniami i podatkami i hejaaaa .

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 luty 2019 - 06:32

Niestety szczera prawda

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 luty 2019 - 08:29

Mnie to tam lotto, czy by rządził Jaworski czy inny kombinator, byle by rozpierduszyć tą mafię . Teraz już nie ma na widnokręgu żadneo bohatera co byłby zdolny to uczynić, zatem drogie mieszkańcy gorzej ju być nie może i nie pozostaje nam nic innego, jak tylko się możemy spotkać na ulicy i pobjadoolić jak to nas obecni dobrodzieje walą oficjalnie i bez pardonu w rogi na każdym kroku i ze śmieciami i z mieszkaniami i podatkami i hejaaaa .

d
Jaworowski , cwaniak .

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych