Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Przepraszam, ale to nie moja broszka

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~andrzej~

~andrzej~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2019 - 05:12

Z uwagą przeczytałem odpowiedź burmistrza Ciaka na petycję złożoną przez Wiesława Sawickiego. Oczywiście, miasto niewiele może jeśli chodzi o komunikację gminną i ponad gminną, ale sposób odpowiedzi burmistrza mnie zadziwia. Nie pada w niej ani jedno zdanie, które byłoby pokrzepieniem dla mieszkańców. Nic nie mogę - koniec kropka.

Problem komunikacji znany był co najmniej od 1,5 roku. W tym czasie inne samorządy (Przasnysz, Ostrołęka, Pułtusk, Ciechanów) szukały skutecznego rozwiązania. W Pułtusku kończy się budowa nowej poczekalni dla mieszkańców, w Przasnyszu i Ostrołęce udostępniono pasażerom dawne poczekalnie. 

W Makowie poczekalnia została zamknięta. Nikt nie przejmował się stojącymi na deszczu i mrozie pasażerami, nikt nie zadbał (tak zrobiono w Pułtusku) o postawienie choćby "Toi-Toi". Władza miejska i powiatowa dały pasażerom do zrozumienie - "Róbta, co chceta".

Spółka Mobilis zrobiła w Polsce złoty interes. Kupiła (za aprobatą polityków PSL-PO) tabor autobusowy i najlepsze działki w miastach za psi grosz. Miała w ciągu 5 lat zainwestować 100 mln w nowoczesny tabor. Niestety, z tych planów nic nie wyszło. Spółka ściągnęła do Polski stare rzęchy z Izraela,a jak skończył się, zapisany w kontakcie, 5 letni okres ochrony pracowników - zaczęła zwijać interes. Ze zdziwieniem przeczytałem petycję Struzika (jeden z winnych prywatyzacji PKS-ów) i radnych sejmiku mazowieckiego do rządu o natychmiastową pomoc w ratowaniu zaistniałej sytuacji. Łatwo jest coś zepsuć, trudno naprawić. PiS obiecuje powrót PKS-ów, co jest moim zdaniem zabiegiem raczej czysto propagandowym, niż możliwym do urzeczywistnienia. Dworce i place przeszły w prywatne ręce i nie ma miejsca na odbudowę PKS.

Problem trzeba starać się rozwiązać na poziomie lokalnym. Brak komunikacji, umożliwiającej dojazd ludziom do szpitala i urzędów, młodzieży do szkół,  to konkretne straty dla miasta i powiatu. Z kontynuowania  edukacji w szkołach średnich zrezygnowało (nie wiem, czy to prawda?) ponad 100 uczniów, a to oznacza że do kasy powiatowej nie trafiły duże pieniądze w postaci dotacji oświatowej. 

Starostwo, zareagowało zbyt późno na ten problem i raczej nie dało się go cofnąć.

Miasto nie ma pieniędzy na wykupienie działki po dawnym dworcu, więc sytuacja pasażerów się nie zmieni. W dalszym ciągu będą załatwiali w krzakach potrzeby fizjologiczne i  zmuszeni stać na deszczu i mrozie. 

W odpowiedzi burmistrza nie pada ani jedno zdanie o tym, że postara się spotkać ze starostą i we dwóch pochylą się nad problemem. Co będzie, gdy dworzec w Makowie przejdzie w prywatne ręce? Gdzie będą zatrzymywały się autobusy dalekobieżne? Przystanek na Ciechanowskiej odpada. 

Miasto (doprowadziła do tego kosztowana i bezsensowna w takim kształcie rewitalizacja Rynku) jest biedne i będzie coraz biedniejsze. Zapomnijmy o spektakularnych inwestycjach. Trzeba przez kilka lat spłacać fanaberie władz Makowa, więc nie ma mowy o wybudowaniu poczekalni dla pasażerów. Zresztą, nie ma nawet gdzie takiej poczekalni wybudować.

Miasto, zaczyna się zwijać pod każdym względem. Bez odpowiedniej komunikacji (nie rozwiążą problemu pojedyncze kursy) będzie jeszcze gorzej. Ludzie szukają do życia przyjaznych miejsc do życia. Wyludnianie się miasta nie bierze się znikąd. To proces, z którym mamy do czynienia od kilku lat i nad którym władza nie chcę się pochylić. Starzenie się społeczeństwa, to zwiększone wydatki na służbę zdrowia,na opiekę społeczną. A kto na to wszystko ma zapracować, jak w mieście coraz mniej młodych ludzi? Jednym z priorytetów władzy powinien być przegląd kadr w instytucjach samorządowych. Należy podziękować ludziom, którzy mogą odejść (lub już są) na emerytury. Zdaję sobie sprawę, że to drażliwy temat, ale chyba nie ma innego wyjścia. Bez wejścia na makowski rynek pracy młodych ludzi, miasto skazane jest na degradację.

Władza ma się świetnie, nie najgorzej funkcjonują (po podwyżkach diet) radni miejscy i powiatowi, ale nikt nie myśli o zwykłym Kowalskim. Podnoszenie podatków, to krótkowzroczność władzy. W ten sposób miasto nie ruszy do przodu.  

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2019 - 06:15

Burmistrz może by chciał, może by nie chciał, ale nie może. Zasłonił się ustawą o komunikacji zbiorowej i nie ma co tutaj dalej drzeć kota. Ma "złamać" zapisy ustawy aby jeździły autobusy z Makowa gdzieś tam chen? Za komunikację w powiecie odpowiedzialny jest Zbyniu i do niego ta petycja Pana Sawickiego powinna być skierowana. 

Jestem teraz ciekawy jak pis przed wyborami rozwiąże problem z komunikacją autokarową? Musi dla przedsiębiorców wprowadzić dopłaty z km bo znajdźcie mi firmę która będzie chciała dopłacać, a nie zarabiać?

No i ceny biletów, jak będą w ch.j drogie to kto będzie jeździł? Dzięki temu Mobilis w naszym regionie zwinął się. W Warszawie dobrze dają sobie radę i jeszcze są podwykonawcą FlixBus'a.

Zobaczymy. 

Gminy mogą także uruchamiać z pominięciem starostwa linie autokarowe międzygminne, ale muszą się porozumieć w tej sprawie i zapewne współfinansować.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2019 - 07:22

Ciekawe skąd wezmą tylu kierowców autobusów już brakuje jeżdżą 70 letni emeryci z PKS no i jakieś miejsca na przystanek

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2019 - 07:29

Z kierowcami, nie ma chyba problemu? Nie będę pisał jaki przewoźnik, wynagrodzenie podstawowe kierowcy autobusu 6000 zł brutto + premia za punktualność co miesięcznie zamyka się kwotą 6800 zł brutto. kierowcy dobrze zarabiają obecnie. 

Chyba że Ukraińcy, Nepalczycy, Filipińczycy, Wietnamczycy jest z czego wybierać, więc spoko.

#5 ~urzędnik~

~urzędnik~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2019 - 08:24

Projekt ma być taki, jest to projekt:

- dopłata z budżetu państwa do 1 km przejechanej trasy przez autobus w kwocie 80 gr,

- dopłata przez organizatora komunikacji (gmina, powiat) 30% kosztów.

#6 ~prosto~

~prosto~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2019 - 08:41

to może Ciak (skoro nic nie może) niech zrezygnuje i kto inny da radę - albo niech ograniczy działanie do 1 dnia w tygodniu za 2 000 zł/mc skoro i tak nic nie można zrobić w żadnej sprawie....na ten grajdołek starczy burmistrz na 1/5 etatu

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2019 - 08:49

I na umowę zlecenie lub o dzieło! Popieram, ale ten Pan nie ma ... więc ... może by obniżył sobie wynagrodzenie do 2250 zł m-ie? Się rozmarzyłem ...

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2019 - 09:15

to może Ciak (skoro nic nie może) niech zrezygnuje i kto inny da radę - albo niech ograniczy działanie do 1 dnia w tygodniu za 2 000 zł/mc skoro i tak nic nie można zrobić w żadnej sprawie....na ten grajdołek starczy burmistrz na 1/5 etatu

I ta 1/5 etatu też za dużo dla tak "bezwładnej" funkcji. Proponuję by siedział sobie w domu lub nurkował w morzach koralowych, a był zapraszany tylko na zawody, konkursy, imprezy do wręczania dyplomów i pucharów, do przemówień uroczystych, odbiorów inwestycyjnych, obiecanek i zapewnień, że miasto ma się dobrze, a bezrobocie spada. W końcu ma strażacką emeryturę, a burmistrzowanie jego powinno mieć charakter jedynie reprezentacyjny i honorowy!

#9 tomzika

tomzika

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 14 marzec 2019 - 10:42

no dokładnie 

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2019 - 11:42

Po 9 miesiącach można zrobić referendum o odwołaniu burmistrza jeszcze trochę i proszę o zebranie podpisów

#11 ~jan~

~jan~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2019 - 11:45

I ta 1/5 etatu też za dużo dla tak "bezwładnej" funkcji. Proponuję by siedział sobie w domu lub nurkował w morzach koralowych, a był zapraszany tylko na zawody, konkursy, imprezy do wręczania dyplomów i pucharów, do przemówień uroczystych, odbiorów inwestycyjnych, obiecanek i zapewnień, że miasto ma się dobrze, a bezrobocie spada. W końcu ma strażacką emeryturę, a burmistrzowanie jego powinno mieć charakter jedynie reprezentacyjny i honorowy!

sama prawda

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2019 - 13:31

Tylko kto się odważy

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2019 - 13:40

Po 9 miesiącach można zrobić referendum o odwołaniu burmistrza jeszcze trochę i proszę o zebranie podpisów

Wystarczy, że pięć osób które mają prawo głosowania, że wystąpi z taką inicjatywą. Następnie trzeba zebrać podpisy 10% osób które mogą głosować, że są za zorganizowaniem referendum. Referendum jest ważne jeśli uczestniczyło 3/5 osób które brały udział  w wyborach na burmistrza.

Ps

Ja mogę się na tą listę wpisać jak coś.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2019 - 14:12

No to zgłaszajcie tu swoją chęć dla zorientowania się ilości chętnych i odważnych. Ale trzeba też myśleć - w razie wyciepania Ciaka, kto go miałby zastąpić, bo jeśli sorek, to nie ma sensu zaczynać burzy.

#15 ~Helenka~

~Helenka~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2019 - 14:19

A ten pan od petycji  to w jakim celu to robi ?   Co on chce zmienić w mieście ? Ma jakieś plany , czy taki jednorazowy numer ?  Nie słyszałam wcześniej o jego aktywności ?

#16 zawadki

zawadki

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 14 marzec 2019 - 14:23

nikt się nie odważy 

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2019 - 14:26

No to zgłaszajcie tu swoją chęć dla zorientowania się ilości chętnych i odważnych. Ale trzeba też myśleć - w razie wyciepania Ciaka, kto go miałby zastąpić, bo jeśli sorek, to nie ma sensu zaczynać burzy.

Jeśli nie ciak i nie sorek to zosała hania i wojtas.  jak się rozłożą karty i kto kogo poprze to sie okaże. ale żeby nie było zdziwka. albo  ty startuj  :D

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2019 - 14:33

Mam nadzieję, że do tego czasu wyklaruje się i ośmieli całkiem inna nowa kandydatura

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2019 - 15:08

A ten pan od petycji  to w jakim celu to robi ?   Co on chce zmienić w mieście ? Ma jakieś plany , czy taki jednorazowy numer ?  Nie słyszałam wcześniej o jego aktywności ?

A słyszałeś o Stowarzyszeniu Orzyc,p. Sawicki jest bardzo aktywnym społecznikiem, więc ty też możesz się uaktywnić na rzecz miasta Stowarzyszenie zaprasza.

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2019 - 11:20

Ja wyobrażam sobie taką scenę, jak burmistrz ze starostą piją gorzałkę (przecież to kumple z PSL), klną i zastanawiają się, czego ten głupi naród od nich chce? działania? dworca im się zachciewa?! Oni autobusem nie jechali już pewnie ze 30 lat, odkąd wsiedli w swoje wypasione bryki. Dla nich to niepotrzebny relikt przeszłości! Doszli do swojego awansu materialnego, bośmy im władzę dali i jeszcze bezpiecznie przedłużyli na kolejne 5 lat. Czujecie to?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych