Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Przekręty PIS...pora na nowy watek...

Jak sie kradnie na potęgę?

232 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 21 grudzień 2018 - 16:03

Jest wątek "Imperium PIS" teraz kiedy więcej brudów wypływa na wierz uważam pora na nowy wątek "Przekręty PIS" tak abyśmy wiedzieli jak "Imperium" powstało... Zaczynam:

 

Kaczorek z CBA zawieszony. Chodzi o niespłacany kredyt, który miał zaciągnąć w SKOK Wołomin
 

Centralne Biuro Antykorupcyjne zawiesiło Piotra Kaczorka, rzecznika prasowego CBA - podaje Onet. To efekt publikacji tego portalu o kredycie, który Kaczorek miał zaciągnąć w SKOK Wołomin.
 

"Biuro Kontroli i Spraw Wewnętrznych Centralnego Biura Antykorupcyjnego wszczęło postępowanie wyjaśniające mające na celu szczegółowe i dogłębne wyjaśnienie okoliczności sprawy związanej z kredytem. Na czas trwania postępowania wyjaśniającego pracownik został zawieszony w czynnościach służbowych" - czytamy w oświadczeniu, które publikuje Onet.
 

To pokłosie tekstu Onetu, w którym dziennikarze opisali sprawę kredytu, który w 2013 r. zaciągnął Kaczorek. Urzędnik zapożyczył się na 160 tys. zł w SKOK Wołomin, ale przez lata nie spłacał kredytu, Z raportu przygotowanego przez biegłego, który wyceniał majątek SKOK Wołomin, wynika że do 1 lipca ubiegłego roku pracownik CBA miał do oddania ponad 200 tys. zł. Z dokumentów wynika też, że spłacił tylko 4 tys. zł, a ostatni raz oddał pieniądze w sierpniu 2014 roku.
 

Pytanie czy CBA dalej nie wie dlaczego zbankrutował SKOK Wołomin? :D Pytanie ilu takich Kaczorków jest w PIS?

 #2 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 21 grudzień 2018 - 16:10

Czemu nie spłacał kredytu? - Nie zamierzam rozmawiać o moich sprawach prywatnych. Nigdy w życiu nie brałem żadnej pożyczki na zasadzie nielegalnej działalności – stwierdził w rozmowie z nami Piotr Kaczorek. Pytany jednak o to, czy może zaprzeczyć, że w SKOK Wołomin wziął pożyczkę, której następnie nie spłacał, dodaje: - Niczego nie potwierdzam. Nie mam zamiaru na ten temat rozmawiać – ucina.

 

W tej sprawie wątpliwości budzi jeszcze jedna rzecz. Po dojściu PiS do władzy Piotr Kaczorek został rzecznikiem Centralnego Biura Antykorupcyjnego. A więc instytucji, która dziś sama zajmuje się badaniem nieprawidłowości w SKOK Wołomin. Przed dwoma tygodniami o działaniach CBA stało się głośno, gdy funkcjonariusze zatrzymali byłego szefa KNF Andrzeja Jakubiaka, wiceszefa KNF Wojciecha Kwaśniaka i pięciu innych urzędników. Wszystkim postawili zarzut niedopełnienia obowiązków ws. nadzoru nad SKOK Wołomin.

 

Czy funkcjonariusz CBA, który sam pozostaje dłużnikiem SKOK Wołomin i z tajemniczych powodów nie spłaca zaciągniętego kredytu, powinien pracować w jednostce badającej całą aferę? Zapytaliśmy o to Stanisława Żaryna, rzecznika ministra koordynatora służb Mariusza Kamińskiego. - Odsyłam z tymi pytaniami do CBA – odpowiedział. - Minister koordynator nie zajmuje stanowiska wobec wskazanej sprawy.

Kiedy chcieliśmy ponownie zapytać o to Piotra Kaczorka, nie odbierał naszych telefonów. Zadzwoniliśmy więc do drugiego rzecznika CBA Temistoklesa Brodowskiego. - Proszę nie pytać mnie o sprawy prywatne Piotra Kaczorka – rzucił i natychmiast się rozłączył

 #3 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 21 grudzień 2018 - 16:16

"To nie ja, to moje fundacje" - Bierecki tłumaczy się z lokat

 

- Nie wiedziałem, że fundacje chcą założyć konta w Getin Banku. Gdybym wiedział, tobym im odradzał - tak senator PiS Grzegorz Bierecki zareagował na czwartkowy tekst "Wyborczej".

W artykule „Senator Grzegorz Bierecki i tajemnicze lokaty” ujawniliśmy, że w kwietniu 2015 r. nie jedna (jak wcześniej pisaliśmy), lecz dwie fundacje powiązane z Grzegorzem Biereckim chciały założyć lokaty w Getin Banku Leszka Czarneckiego. Było to w czasie, gdy prokuratura zajmowała się sprawą wyprowadzenia pieniędzy z systemu SKOK. Bank odmówił.

 #4 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 21 grudzień 2018 - 18:59

Poszkodowani w aferze SKOK Wołomin komentują tekst Onetu: może teraz ministrowie Kamiński i Wąsik znajdą dla nas czas?

 

"Wielokrotnie informowaliśmy na Wiejskiej koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego oraz Macieja Wąsika o nieprawidłowościach w postępowaniu upadłościowym SKOK Wołomin" - piszą w oświadczeniu przesłanym Onetowi członkowie Stowarzyszenia Wspierania Spółdzielczości Finansowej im. Św. Michała, walczącego o ujawnienie prawdy na temat afery SKOK.

 

Ujawniliśmy w Onecie, że rzecznik CBA Piotr Kaczorek w 2013 r. pożyczył w SKOK Wołomin 160 tys. zł, ale przez kolejne co najmniej cztery lata nie spłacał zaciągniętego kredytu – ustalił Onet. Według raportu przygotowanego przez biegłego, który wyceniał majątek SKOK Wołomin, do 1 lipca 2017 r. Kaczorek zalegał – łącznie z odsetkami karnymi – na kwotę ponad 200 tys. zł. Dziś pracuje w CBA, które bada nieprawidłowości w SKOK-u.

Po publikacji do naszej redakcji spłynęło oświadczenie członków Stowarzyszenia im. św. Michała.

 

"Członkowie Stowarzyszenia wielokrotnie informowali na Wiejskiej koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego oraz Macieja Wąsika o nieprawidłowościach w postępowaniu upadłościowym SKOK Wołomin. Tak jak zasugerował Mariusz Kamiński osobiście złożyli dokumenty w siedzibie CBA przy Al. Ujazdowskich 9 w Warszawie, które przyjął od nich Andrzej Stryjek z gabinetu szefa CBA i obiecał, że w ciągu 24 godz. ktoś się skontaktuje z nimi i umówi spotkanie" - czytamy w oświadczeniu.

 

Afera SKOK Wołomin to historia bez precedensu. Na wypłaty wobec poszkodowanych Bankowy Fundusz Gwarancyjny wydał ok. 2,2 mld zł. Z pieniędzy zostało okradzionych 250 tys. osób.

 #5 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 grudzień 2018 - 18:10

Wieść gminna niesie ze licho noe śpi. Dawni członkowie rady skupieni wokół stowarzyszenia „ich ciemne sprawy” niby szopkę stawiają a tak naprawdę normalnie po „katolicku” knują. Osiem lat w radzie miejskiej pinki i mózg robili z siebie pośmiewisko a teraz ponoć w obywatelskiej trosce podpisy zbierają wśród mieszkańców za tym co by gaz w gminie był. Nie mogę się doczekać ich wynurzenia żeby publicznie to tałatajstwo napiętnować. Nic ich porazka w ostatnich wyborach nie nauczyła.

#6 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 grudzień 2018 - 20:17

OKO.press: Ekspert PiS splagiatował pracę magisterską swojej studentki. "Zapożyczył" 18 stron.

 

Według ustaleń portalu OKO.press dr hab. Jarosław Szymanek splagiatował pracę magisterską swojej studentki. Naukowiec brak jej nazwiska w artykule tłumaczy pomyłką redakcji. Szymanek sporządzał dla Kancelarii Sejmu ekspertyzy, dotyczące zmian dokonywanych przez PiS w składzie Trybunału Konstytucyjnego.

 

Chodzi o artykuł "Nowe instrumenty działania francuskiej Rady Konstytucyjnej", opublikowany przez dr hab. Jarosława Szymanka, politologa z Uniwersytetu Warszawskiego. Jak podaje portal OKO.press, kilka miesięcy po publikacji studentka, której promotorem był Szymanek, zwróciła uwagę prorektorowi uczelni na podobieństwo między jej pracą magisterską a artykułem naukowca.
 

Portal porównał obie prace. Z tej analizy wynika, że Szymanek nie wysilił się zbytnio przy zmienianiu formy tekstu -  dodał między innymi kilka przymiotników lub spójników, wtrącenia w nawiasach lub po przecinkach, czy pozmieniał wyrazy na synonimy. Łącznie chodzi o 18 stron tekstu. OKO.press opublikowało skany pracy Szymanka z zakreśleniem "zapożyczonych fragmentów".
 

A jak tam Różańskie Eksperty PIS? Wiedzom już czemu przegrały? Winne ludzie? Patrząc po konsekwencji w knuciu, szczuciu, judzeniu i pomawianiu....na pewno winne ludzie!

 #7 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 grudzień 2018 - 20:19

Po skardze studentki, rektor UW o sprawie zawiadomił prokuraturę. Pracą Szymanka zajmie się też Komisja Dyscyplinarna dla Nauczycieli Akademickich. Za plagiat grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo nawet trzyletnie więzienie.
Uczony oprócz etatu na uczelni, dorabia sobie w Kancelarii Sejmu. Jest autorem ekspertyz dotyczących m.in. Trybunału Konstytucyjnego czy regulaminu Sejmu. OKO.press wylicza, że od grudnia 2015 r. Szymanek zarobił z Sejmu co najmniej 41 tys. 625 zł.
 

 #8 ~Czerwona zaraza~

~Czerwona zaraza~
 • Goście

Napisano 22 grudzień 2018 - 20:34

Lewacki Trol po nickiem kuku na muniu to kawał gnoja , mendy i fałszywej świni, widać że ten łach ,,wszystkich w domu to nie ma" z tym plugawcem najlepiej  nie dyskutować. Rodzice tej szui  wywodzą się z komuszej rodziny więc czego się spodziewać po tym parszywcu.....

 #9 ~kuku na muniu~

~kuku na muniu~
 • Goście

Napisano 22 grudzień 2018 - 21:53

Lewacki Trol po nickiem kuku na muniu to kawał gnoja , mendy i fałszywej świni, widać że ten łach ,,wszystkich w domu to nie ma" z tym plugawcem najlepiej nie dyskutować. Rodzice tej szui wywodzą się z komuszej rodziny więc czego się spodziewać po tym parszywcu.....


A każdy pisior to pach, menda i złodziej.

#10 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 grudzień 2018 - 12:06

Energa podnosi ceny prądu o 40 proc. Obietnica premiera to "informacje medialne"

Energa wysyła przedsiębiorcom nowe taryfy energii elektrycznej, w których ceny rosną nawet o ponad 40 procent. Na argument szefa jednej z firm, że kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki powiedział w Sejmie, że "nie będzie podwyżek cen energii" przedstawiciele spółki odpowiedzieli: "są to wyłącznie informacje medialne, pracę nad ustawą trwają i nie wiadomo jaki będzie ich końcowy efekt".

 

Widzicie tego Misia? Ja Wam powiadam ten Miś to jedyna Droga i Prawda która wiedzie przez PIS :D Powiadam Wam.....ufajcie.... :D #11 ~kuku na muniu~

~kuku na muniu~
 • Goście

Napisano 23 grudzień 2018 - 12:13

Dodam jeszcze, że URE podejrzewa zmowę cenową i machloiki na giełdzie energetycznej prowadzone przez spółki skarbu państwa z sektora energetycznego, w celu podwyżek cen energii .

#12 ~Czerwona zaraza~

~Czerwona zaraza~
 • Goście

Napisano 23 grudzień 2018 - 13:58

Lewacki Trol po nickiem kuku na muniu to kawał gnoja , mendy i fałszywej świni, widać że ten łach ,,wszystkich w domu to nie ma" z tym plugawcem najlepiej  nie dyskutować. Rodzice tej szui  wywodzą się z komuszej rodziny więc czego się spodziewać po tym parszywcu.....

 #13 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 grudzień 2018 - 14:59

Dodam jeszcze, że URE podejrzewa zmowę cenową i machloiki na giełdzie energetycznej prowadzone przez spółki skarbu państwa z sektora energetycznego, w celu podwyżek cen energii .

Potrzebna kasa na zatrudnianie w tych spółkach samorządowych spadów jak np. w Ostrołęce.

#14 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 grudzień 2018 - 15:36

Potrzebna kasa na zatrudnianie w tych spółkach samorządowych spadów jak np. w Ostrołęce.

ciekawe co te pisowskie kompetentne kadry będą robić jak przegrają wybory parlamentarne. Wtedy się będzie działo :) :)

#15 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 grudzień 2018 - 15:51

ciekawe co te pisowskie kompetentne kadry będą robić jak przegrają wybory parlamentarne. Wtedy się będzie działo :) :)

Wywrotowcu płatny , ile ci płacą za te brednie nie prawdziwe ?#16 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 grudzień 2018 - 16:12

Wywrotowcu płatny , ile ci płacą za te brednie nie prawdziwe ?

A istnieją brednie prawdziwe, pisowski intelektualisto ? :D

#17 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 grudzień 2018 - 16:51

Wywrotowcu płatny , ile ci płacą za te brednie nie prawdziwe ?

Z uwagi na to że PISowiec łgał, łże i łgać będzie kilka słów tytułem komentarza...

 

Ostrołęka. Były wiceprezydent, Grzegorz Płocha znalazł pracę w elektrowni w Ostrołęce

Grzegorz Płocha, były wiceprezydent miasta, nie musi się martwić o przyszłość. Znalazł zatrudnienie w ostrołęckiej elektrowni.

 

Samorządowcy – zwłaszcza ci z wieloletnim stażem – nie zawsze dobrze radzą sobie na rynku pracy po przegranych wyborach i zmianie władzy. Nie dotyczy to jednak wieloletniego zastępcy Janusza Kotowskiego – Grzegorza Płochy.

Były wiceprezydent miasta znalazł pracę w spółce Energa Elektrownia Ostrołęka (czyli „starej elektrowni” jak bywa coraz częściej nazywana w związku z budową nowego bloku energetycznego w naszym mieście). Płocha został w elektrowni Dyrektorem Biura Zarządu Spółki.

 

Źródło TO

Nieźle jak na kierowce z Caritasu, pełne kompetencje :D

Co tam jeszcze? Sekretarz miasta, Skarbnik i przytulisko zwane Olszewo Borki....a mógł być Różan :D#18 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 grudzień 2018 - 17:02

ciekawe co te pisowskie kompetentne kadry będą robić jak przegrają wybory parlamentarne. Wtedy się będzie działo :) :)

Hrabia Mudżahedin Radzio Sikorski pier***ił swego czasu coś o dożynaniu watahy. Kiepsko mu to wyszło bo wolał tanie ośmiorniczki. Nieważne kto wygra parlamentarne w 2019.... mam nadzieję, że wnioski wyciągnie i jeńców brać nie będzie... Swoją droga nurtuje mnie pytanie kiedy Pan Janusz znajdzie zatrudnienie w Elektrowni.... ;) Jak na to patrze to podwyżki cen energii mnie nie dziwią...utrzymać całe to towarzystwo trochę kosztuje...#19 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 27 grudzień 2018 - 21:01

- Obecny system nadzoru, kierowania prokuraturą, służbami specjalnymi, jest systemem totalnie upolitycznionym - mówił w programie "Rozmowa Piaseckiego" w TVN24 były szef CBA Paweł Wojtunik.
 

Od końca listopada w areszcie przebywa były szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski. 13 listopada "Gazeta Wyborcza" ujawniła stenogram nagranej w marcu rozmowy Marka Chrzanowskiego z bankierem Leszkiem Czarneckim. Według biznesmena, jego rozmówca miał zapewnić przychylność KNF i NBP w zamian za 1 procent wartości Getin Noble Banku, którego Leszek Czarnecki jest właścicielem.
Jednocześnie 6 grudnia funkcjonariusze CBA zatrzymali byłego szefa KNF Andrzeja J., i jego współpracowników, w tym byłego wiceszefa KNF Wojciecha Kwaśniaka, w sprawie nieprawidłowości w SKOK Wołomin. Śledztwo dotyczyło nadzoru nad SKOK Wołomin w latach 2012-2014 (za rządów PO-PSL). Prokuratura postawiła im zarzuty niedopełnienia obowiązków.

 

- CBA i prokuratura nie są w stanie udowodnić, że były w tej sprawie obiektywne i profesjonalne, ponieważ nie były. Nie można być obiektywnym i profesjonalnym w sprawie, w której mamy aktorów, którzy są politykami - dodał.
- W tej sprawie mamy do czynienia z samymi pytaniami i wątpliwości, nie wspominając już o uwikłaniach personalnych, które przy okazji tej sprawie wyszły. Sprawa KNF-u odkryła rodzinę na rodzinie, dzieci delegowane za granicę, żony, które się przeplatają na poszczególnych stanowiskach - mówił gość TVN24.
 

 #20 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 27 grudzień 2018 - 21:03

Szykuje się kolejna ogromna afera z miliardami złotych w tle. Otóż Przewodniczący Komisji Zdrowia zwołał posiedzenie na dzień 28 grudnia na godz. 13 -tą. Chodzi o działanie firm farmaceutycznych i nieprawidłowości przy wydawaniu decyzji refundacyjnej. Co ciekawe Marszałek Kuchciński zablokował posiedzenie tej komisji. Czego więc obawia się Marszałek Kuchciński ? Zaczęło się zamiatanie pod dywan, ale szambo prędzej czy później się rozleje i może zmyć ten rząd z falami gnojowicy. Prokuratura zasłania się ważniejszymi sprawami i przynajmniej, jak na razie nie chce podjąć tematu.

 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych