Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Przedszkole Różan

79 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2018 - 10:34

Jakie nieprawdzie. Jak nie wierzysz przeczytaj Wykaz przedsięwzięć do Wieloletniej Prognozy Finansowej, załącznik nr 2 do uchwały nr XXXIX/198/2018 Rady Miejskiej w Różanie z dnia 5 marca-zamieszczone na esesja.. Jak przeczytasz zmienisz zdanie.

Ja uważam, że dobrze, że miasto się rozbudowuje i dba o wiele rzeczy ale niestety trzeba wziąć też pod uwagę dzieci  i pomyśleć trochę również o mieszkańcach. A uważam, że przedszkole w Załuziu dobrym rozwiązaniem nie było. Niestety. Może dla osób które tam mieszkają to tak, blisko itp ale nie dla Różańskich dzieci.

#22 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2018 - 10:34

Wiesz cos więcej na ten temat? Na temat rozbudowy.

Sprawa rozbudowy na dzień dzisiejszy wygląda tak:

-w tamtym roku gmina wydała 50 tys. zł na projekt rozbudowy

-w tym roku gmina wyda 25 tys. zł na zmianę projektu rozbudowy,

-w 2019 jak dobrze pójdzie planowana jest rozbudowa co nie jest równoznaczne że to nastąpi,

-w 2019 gmina zaplanowała na ten cel 2 ml złotych

tak wynika z ostatnich obrad sesji, wszystkie uchwały masz na necie.

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2018 - 10:39

Ja uważam, że dobrze, że miasto się rozbudowuje i dba o wiele rzeczy ale niestety trzeba wziąć też pod uwagę dzieci  i pomyśleć trochę również o mieszkańcach. A uważam, że przedszkole w Załuziu dobrym rozwiązaniem nie było. Niestety. Może dla osób które tam mieszkają to tak, blisko itp ale nie dla Różańskich dzieci.

A ja się z Tobą nie zgodzę. Jest w Załuziu budynek to trzeba go wykorzystać. Moim zdaniem budowa nowego przedszkola to marnotrawstwo publicznych pieniędzy. To Załuzie to tylko 3 km od Różana. Ludzie do pracy dojeżdżają po 100 km a w Warszawie dzieci do przedszkola wożą po 20 km i nie mają z tym problemu.

Poza tym weźcie pod uwagę ze gmina ma obowiązek dopiero wobec dzieci 5 letnich.

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2018 - 10:40

Jest na tym forum pewna prawidłowość. Co jakiś czas pojawia się temat, który ma uderzyć w burmistrza. Kiedy burmistrz znajduje obrońców (co się niektórym w głowach nie mieści), i w temacie pojawiają się stwierdzenia miażdżące oszczerców, Ci zakładają nowy temat. Tak było ze składowiskiem, tak z czołgiem, tak z orkiestrą, a teraz z przedszkolem, W starciu na argumenty i prawdę zawsze przegracie z burmistrzem. Trudno się z tym żyje, ja wiem. Musicie to jednak zaakceptować.

Wiadomym jest, że Burmistrz ma swoich przeciwników i obrońców ale w tym pytaniu o przedszkolu nie jest uderzanie w burmistrza a głównym celem dobro małych przedszkolaków.

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2018 - 10:42

Sprawa rozbudowy na dzień dzisiejszy wygląda tak:

-w tamtym roku gmina wydała 50 tys. zł na projekt rozbudowy

-w tym roku gmina wyda 25 tys. zł na zmianę projektu rozbudowy,

-w 2019 jak dobrze pójdzie planowana jest rozbudowa co nie jest równoznaczne że to nastąpi,

-w 2019 gmina zaplanowała na ten cel 2 ml złotych

tak wynika z ostatnich obrad sesji, wszystkie uchwały masz na necie.

Czyli w przedszkolu nadal będzie brakować miejsc.

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2018 - 10:44

Wszystkie dzieci z terenu gm. Różan są różańskie, każde ma takie samo prawo do przedszkola w Różanie, jak i w Załuziu. Radni mogli wprowadzić kryterium miejsca zamieszkania do uchwały, ale tego nie zrobili, więc nie zwalajcie winy na burmistrza. Dlaczego wielki przeciwnik przedszkola w Załuziu pan Kujawa nie złożył takiego wniosku, dlaczego nie zrobił tego Reszko? Teraz każdy odważnie atakuje burmistrza, że nie wszystkie dzieci mogą chodzić do przedszkola w Różanie. Burmistrz nie jest pomysłowym chłopcem z zaczarowanym ołówkiem, który dorysuje nowe przedszkole. Natomiast burmistrz wypełniając swoje ustawowe obowiązki zagwarantował wszystkim dzieciom dostęp do opieki przedszkolnej ratując przy okazji budynek szkoły w Załuziu i etaty jej pracowników.

A tak na marginesie... Codziennie przejeżdżam obok przedszkola w Różanie i jakoś nie widziałem rodziców (nawet z samego Różana), spacerujących z dziećmi do przedszkola. Poza nielicznymi wyjątkami większość rodziców przywozi maluchy autami, co oznacza, że mogę je podwozić także do Załuzia. Prawda jest taka, że się już co niektórym w głowach poprzewracało od tego dobrobytu! 

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2018 - 10:46

Jakie nieprawdzie. Jak nie wierzysz przeczytaj Wykaz przedsięwzięć do Wieloletniej Prognozy Finansowej, załącznik nr 2 do uchwały nr XXXIX/198/2018 Rady Miejskiej w Różanie z dnia 5 marca-zamieszczone na esesja.. Jak przeczytasz zmienisz zdanie.

Piszesz w swoim wcześniejszym wpisie cytuję "Burmistrz woli poprawiać atrakcyjność fortów na przeciwko przedszkola. Chce na to wydać 10 milionów złotych, a na przedszkole kasy niby nie ma" - kłamstwo bo w tej samej prognozie finansowej o której piszesz jest zapis o ponad 2 mln złotych na rozbudowę przedszkola. Jeśli już coś piszesz pisz całą prawdę a nie to co Ci pasuje!

#28 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2018 - 10:50

Czyli w przedszkolu nadal będzie brakować miejsc.

W tym konkretnym w Różanie zapewne do czasu rozbudowy na pewno tak. Ale te miejsca, jak wynika z dyskusji, zapewnione są przez gminę w Załuziu.

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2018 - 10:53

Wszystkie dzieci z terenu gm. Różan są różańskie, każde ma takie samo prawo do przedszkola w Różanie, jak i w Załuziu. Radni mogli wprowadzić kryterium miejsca zamieszkania do uchwały, ale tego nie zrobili, więc nie zwalajcie winy na burmistrza. Dlaczego wielki przeciwnik przedszkola w Załuziu pan Kujawa nie złożył takiego wniosku, dlaczego nie zrobił tego Reszko? Teraz każdy odważnie atakuje burmistrza, że nie wszystkie dzieci mogą chodzić do przedszkola w Różanie. Burmistrz nie jest pomysłowym chłopcem z zaczarowanym ołówkiem, który dorysuje nowe przedszkole. Natomiast burmistrz wypełniając swoje ustawowe obowiązki zagwarantował wszystkim dzieciom dostęp do opieki przedszkolnej ratując przy okazji budynek szkoły w Załuziu i etaty jej pracowników.

A tak na marginesie... Codziennie przejeżdżam obok przedszkola w Różanie i jakoś nie widziałem rodziców (nawet z samego Różana), spacerujących z dziećmi do przedszkola. Poza nielicznymi wyjątkami większość rodziców przywozi maluchy autami, co oznacza, że mogę je podwozić także do Załuzia. Prawda jest taka, że się już co niektórym w głowach poprzewracało od tego dobrobytu! 

Nie zgodzę się, ponieważ nie każdy rodzic może dziecko odebrać z przedszkola bo dłużej pracuje.

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2018 - 10:55

A ja się z Tobą nie zgodzę. Jest w Załuziu budynek to trzeba go wykorzystać. Moim zdaniem budowa nowego przedszkola to marnotrawstwo publicznych pieniędzy. To Załuzie to tylko 3 km od Różana. Ludzie do pracy dojeżdżają po 100 km a w Warszawie dzieci do przedszkola wożą po 20 km i nie mają z tym problemu.

Poza tym weźcie pod uwagę ze gmina ma obowiązek dopiero wobec dzieci 5 letnich.

Gmina ma obowiązek zapewnić 4 latkom również, poczytaj sobie. No i Warszawa to nie Różan.

#31 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2018 - 10:56

A co myślicie o prywatnym przedszkolu w Różanie? Sprawdziłoby się? Tylko bez wrednych komentarzy a patrząc realnie.

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2018 - 10:58

Nie zgodzę się, ponieważ nie każdy rodzic może dziecko odebrać z przedszkola bo dłużej pracuje.

Ale z czym się nie zgodzisz?

#33 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2018 - 11:00

Piszesz w swoim wcześniejszym wpisie cytuję "Burmistrz woli poprawiać atrakcyjność fortów na przeciwko przedszkola. Chce na to wydać 10 milionów złotych, a na przedszkole kasy niby nie ma" - kłamstwo bo w tej samej prognozie finansowej o której piszesz jest zapis o ponad 2 mln złotych na rozbudowę przedszkola. Jeśli już coś piszesz pisz całą prawdę a nie to co Ci pasuje!

Napisałem "kasy niby nie ma", a to nie jest jednoznaczne z tym że nie ma. To jest zasadnicza różnica. Piszesz, że jest zaplanowane 2 mln zł na przedszkole. Fakt jest w 2019r. Ale zobacz ile jest zaplanowane też w 2019r. na adaptację fortów-2.800.000,00 złotych. Po co i na co, pytam? Innych bardziej potrzebnych rzeczy w Różanie nie ma. Będzie podobnie jak z tym czołgiem. Kasa władowana, stoi i niszczeje. Co z tego będą mieli mieszkańcy. Nic.

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2018 - 11:02

Widocznie wg niego nie jest potrzebne. Burmistrz woli poprawiać atrakcyjność fortów na przeciwko przedszkola. Chce na to wydać 10 milionów złotych, a na przedszkole kasy niby nie ma. To dopiero granda!

Kłamczuszek, co ma krótkie kacze nóżki... Burmistrz milion razy powtarzał, że rewitalizacja fortu nr 1 będzie możliwa tylko, gdy otrzymamy wsparcie z zewnątrz. Burmistrz nie wyda na fory 10 mln ze środków własnych gminy. Nie będzie dotacji, nie będzie fortu. Nie wprowadzaj ludzi w błąd. 

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2018 - 11:03

Ale z czym się nie zgodzisz?

Z tym, że się w głowach poprzewaracało, nie każdemu bynajmniej. Wszystkie dzieci są równe i to jest prawda. A nie zgodzę się z tym, że równie dobrze rodzice mogą zawozić dziecko do Załuzia bo nie każdy może.

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2018 - 11:05

Z tym, że się w głowach poprzewaracało, nie każdemu bynajmniej. Wszystkie dzieci są równe i to jest prawda. A nie zgodzę się z tym, że równie dobrze rodzice mogą zawozić dziecko do Załuzia bo nie każdy może.

To powiedz, kto z tych co nie może zawozić do Załuzia nie ma miejsca w Różanie, choć składał podanie.

#37 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2018 - 11:07

Napisałem "kasy niby nie ma", a to nie jest jednoznaczne z tym że nie ma. To jest zasadnicza różnica. Piszesz, że jest zaplanowane 2 mln zł na przedszkole. Fakt jest w 2019r. Ale zobacz ile jest zaplanowane też w 2019r. na adaptację fortów-2.800.000,00 złotych. Po co i na co, pytam? Innych bardziej potrzebnych rzeczy w Różanie nie ma. Będzie podobnie jak z tym czołgiem. Kasa władowana, stoi i niszczeje. Co z tego będą mieli mieszkańcy. Nic.

Burmistrz juz kilkakrotnie wspominał ze fort zostanie zrewitalizowany tylko i wyłącznie jeśli bedą na to środki z zewnatrz. Zapis w wieloletniej prognozie finansowej dotyczący rewitalizacji fortów odnosi się do środków zewnętrznych. Nie wprowadzaj zamętu. Od razu widać ze temat nie powstał w trosce o dzieci ale po to by dowalić burmistrzowi. :o :o :o

Tak na marginesie zapytam ty z tej samej sekty co Reszko i Suski przeciwnicy Czołgu? Fort też wam się nie podoba bo carski? może wyburzyć? Napiszecie do IPN w tej sprawie też?

#38 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2018 - 11:08

A co myślicie o prywatnym przedszkolu w Różanie? Sprawdziłoby się? Tylko bez wrednych komentarzy a patrząc realnie.

Jak najbardziej jestem za. Mam nadzieję, że znajdzie się jakaś osoba która by pociągnęła temat. Podobne są w Ostrołęce. Jak rozmawiam z rodzicami to wyższa szkoła jazdy. Wiesz za co płacisz i wymagasz. Klient nasz pan. A tak to musisz, czekać, prosić, a gmina ma to gdzieś. To nie te czasy. Była by konkurencja dla państwowego przedszkola i wtedy byśmy zobaczyli jak naprawdę jest z tym przedszkolem.

#39 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2018 - 11:14

To powiedz, kto z tych co nie może zawozić do Załuzia nie ma miejsca w Różanie, choć składał podanie.

Nie będę wymieniać nazwisk, bez przesady. Po prostu wiem, że są takie osoby.

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2018 - 11:16

Jak najbardziej jestem za. Mam nadzieję, że znajdzie się jakaś osoba która by pociągnęła temat. Podobne są w Ostrołęce. Jak rozmawiam z rodzicami to wyższa szkoła jazdy. Wiesz za co płacisz i wymagasz. Klient nasz pan. A tak to musisz, czekać, prosić, a gmina ma to gdzieś. To nie te czasy. Była by konkurencja dla państwowego przedszkola i wtedy byśmy zobaczyli jak naprawdę jest z tym przedszkolem.

No właśnie, pytanie czy by na prawdę się sprawdziło. Dokładnie płaci się pieniądze wiadomo ale to rodzice decydują, wymagają a a dzieci są najważniejsze.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych