Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~jan52~

~jan52~
  • Goście

Napisano 09 październik 2018 - 08:14

Niech z tym coś w końcu zrobią nim będzie za późno! Rządzący paradują jak pawie przedwyborczo, a sprawy ważne leżą odłogiem.#2 ~Kolargol~

~Kolargol~
  • Goście

Napisano 09 październik 2018 - 09:42

W szpitalu nadal rządzi Wojciech M. Nic dziwnego,że jest zle...Ten człowiek od zawsze gardził lekarzami i wszystkich traktował jak szmaty.

#3 ~Helcia~

~Helcia~
  • Goście

Napisano 10 październik 2018 - 07:29

Z tego co się niektórzy wypowiadają to żaden Dyrektor tu rządzi tylko główna pani kadrowa!

 #4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2019 - 08:21

To dowody, że system jest niewydolny. SOR-y to oko cyklonu, który pustoszy polski system opieki zdrowotnej. Są niedoinwestowane, brakuje w nich również doświadczonych lekarzy specjalistów, specjalistycznej aparatury medycznej. Jednocześnie to tam trafiają najcięższe przypadki, gdzie od szybkiej decyzji i profesjonalnej pomocy zależy życie pacjenta - komentuje mec. Bud.......................

Prowadzi aktualnie ok. 20 spraw dotyczących błędów lekarzy i personelu szpitalnych oddziałów ratunkowych.  To lektura dla osób o mocnych nerwach.

- Typowy obraz z SOR-u wygląda tak, że przemęczony młody lekarz jest jedyną osobą, która godzi się na dyżur. Gdy trafia w jego ręce pacjent w ciężkim stanie, biega po szpitalu albo obdzwania oddziały w poszukiwaniu lekarza specjalisty, który przyjdzie na konsultację. Łapie gdzieś za rękaw neurochirurga, odciąga go od bieżącej pracy i razem próbują w pośpiechu coś zdecydować. Stąd to ogromne ryzyko błędu - opisuje prawniczka.

- Jasne, że na SOR-ach pracuje wielu kompetentnych i zaangażowanych ludzi. Bardzo często obawiają się oni ujawniać nieprawidłowości w postępowaniu kolegów - ocenia rozmówczyni.

 

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: szpital

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych