Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Probosz Parafii św. Józefa

Maków Mazowiecki

232 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 maj 2014 - 22:31

Dlaczego proboszcz św. józefa. na mszy św. 17-05-2014 o godzinie 18 nie ochrzcił dziecka

Zapytaj księdza później i nam opowiedz.

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 maj 2014 - 19:47

Wykonywane jest ogrodzenie cmentarza z płyt betonowych od strony ul.Moniuszki. Zlikwidowano bramę i furtkę w płocie. Wejście z ul. Cmentarnej brak parkingów. Brama nowa i furtka w tygodniu zamknięte. Parking przy barze prywatny. Czy to jest wygoda dla dorosłych. W Pułtusku jest brama i furtka od strony ulicy, a droga ważniejsza jak w Makowie i nikt jej nie likwiduje.

#43 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 maj 2014 - 20:32

Wykonywane jest ogrodzenie cmentarza z płyt betonowych od strony ul.Moniuszki. Zlikwidowano bramę i furtkę w płocie. Wejście z ul. Cmentarnej brak parkingów. Brama nowa i furtka w tygodniu zamknięte. Parking przy barze prywatny. Czy to jest wygoda dla dorosłych. W Pułtusku jest brama i furtka od strony ulicy, a droga ważniejsza jak w Makowie i nikt jej nie likwiduje.

Napisz w testamencie ,że chcesz leżeć w Pułtusku i po problemie.

#44 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 maj 2014 - 20:33

Napisz w testamencie ,że chcesz leżeć w Pułtusku i po problemie.

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 maj 2014 - 07:31

ten płot to wyglądem też ma do życzenia, a obecnie są piękne płyty

tu nie chodzi o krytykę tylko estetykę. Płot przy kościele - Rada Parafialna.

#46 ~Gabrliel~

~Gabrliel~
  • Goście

Napisano 19 maj 2014 - 08:21

ten płot to wyglądem też ma do życzenia, a obecnie są piękne płyty

tu nie chodzi o krytykę tylko estetykę. Płot przy kościele - Rada Parafialna.

Nie żebym bronił klechów,tak jestem katolikiem,może mało praktykującym ale...... Piekne płyty też kosztują,najpierw siapacie ryjami,tworzycie nagonkę ile to ksiądz zarabia itp, a potem chcecie mieś zadbane cmentarze,wywiezione śmieci itp.Dajcie więcej kasy to z marmuru wam postawi.To chyba proste jak cep.Czepiacie się ile to ksiądz za wesele bierze , a kuśwa wydać na salę i kamerzystę to nie szkoda,a dla ksiedza 10% to w choooj kasy co?Nie chcecie księdza to nie brać ślubu kościelnego i nie ujadać,chować truchła mamuśki pw ogródku i tyle w temacie.

Ku.rwa typowe zacowanie zakompleksionego Makowiaczka. Nic wam sie nie podoba. Ludzie czego wy oczekujecie? Nauczcie sie cieszyć życiem, ale nie na wszystko narzekać.. Całe życie molędzicie. Bierzcie przykład od innych,np. Górali,Ślązaków.Oni całe życie są uśmiechmięci i gotowi dać coś od siebie . A wy tylko czekacie aż komuś dopier.dolić, dowalic, czekacie, az komus zdarzy sie pech... zawistni jesteście jak cholera.. wstyd mi za was. Identyko jak ten pis ogrodnika..

#47 ~jo~

~jo~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2014 - 01:17

:D lol

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2014 - 06:15

Nie żebym bronił klechów,tak jestem katolikiem,może mało praktykującym ale...... Piekne płyty też kosztują,najpierw siapacie ryjami,tworzycie nagonkę ile to ksiądz zarabia itp, a potem chcecie mieś zadbane cmentarze,wywiezione śmieci itp.Dajcie więcej kasy to z marmuru wam postawi.To chyba proste jak cep.Czepiacie się ile to ksiądz za wesele bierze , a kuśwa wydać na salę i kamerzystę to nie szkoda,a dla ksiedza 10% to w choooj kasy co?Nie chcecie księdza to nie brać ślubu kościelnego i nie ujadać,chować truchła mamuśki pw ogródku i tyle w temacie.

Ku.rwa typowe zacowanie zakompleksionego Makowiaczka. Nic wam sie nie podoba. Ludzie czego wy oczekujecie? Nauczcie sie cieszyć życiem, ale nie na wszystko narzekać.. Całe życie molędzicie. Bierzcie przykład od innych,np. Górali,Ślązaków.Oni całe życie są uśmiechmięci i gotowi dać coś od siebie . A wy tylko czekacie aż komuś dopier.dolić, dowalic, czekacie, az komus zdarzy sie pech... zawistni jesteście jak cholera.. wstyd mi za was. Identyko jak ten pis ogrodnika..

To biedne miasto jest

a ceny za posługę adekwatne do uległości OWIECZEK żeby nie powiedzieć pazerności usługodawcy .

Wiemy wszyscy że w dużych miastach gdzie jest konkurencja za ślub , pogrzeb płacą po kilka stówek .

I nie bredź tu o góralach i kopalniakach co zarabiają miesięcznie tyle co makowiacy kwartalnie lub rocznie.

#49 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2014 - 06:29

To biedne miasto jest

a ceny za posługę adekwatne do uległości OWIECZEK żeby nie powiedzieć pazerności usługodawcy .

Wiemy wszyscy że w dużych miastach gdzie jest konkurencja za ślub , pogrzeb płacą po kilka stówek .

I nie bredź tu o góralach i kopalniakach co zarabiają miesięcznie tyle co makowiacy kwartalnie lub rocznie.

To ,,grzeb'' się w dużych miastach i po problemie.Jak żeś CIPUCHA i nie umiesz zarobić na pochówek to tak masz.Każdy jest kowalem swojego losu ,a nie jak typowa patologia ciągłe narzekanie na swój zasrany los i liczenie na darmochę.

Jeszcze raz napiszę: JAK WAM NIE PASUJE TO SIĘ W OGRÓDKU CHOWAJCIE.(kurrrrwa jaki ogródek?ty nawet nie masz mieszkania własnościowego)

#50 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2014 - 08:31

To ,,grzeb'' się w dużych miastach i po problemie.Jak żeś CIPUCHA i nie umiesz zarobić na pochówek to tak masz.Każdy jest kowalem swojego losu ,a nie jak typowa patologia ciągłe narzekanie na swój zasrany los i liczenie na darmochę.

Jeszcze raz napiszę: JAK WAM NIE PASUJE TO SIĘ W OGRÓDKU CHOWAJCIE.(kurrrrwa jaki ogródek?ty nawet nie masz mieszkania własnościowego)

Już żeś nie Gabriel

No tak z takim jadem to raczej padalec nie CIPUCHA

#51 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2014 - 10:18

Od kilkunastu lat w Bydgoszczy działa groźna sekta, którą uwiarygodniali katoliccy księża. W trakcie egzorcyzmów zmarł mężczyzna, dwie osoby związane z grupą popełniły samobójstwa. Mimo to miejscowy biskup nie wydaje oświadczenia ostrzegającego przed kontaktem ze wspólnotą.
O pani Irenie i jej szczególnej łasce od Boga Alicja dowiedziała się od znajomej w rodzinnym mieście na wschodzie Polski. Usłyszała, że pewna pobożna emerytka w Bydgoszczy doznaje prywatnych objawień, ma wizje i uzdrawia chorych. I że pomaga ludziom, którzy tak jak Alicja mają kłopoty rodzinne. Najpierw trzeba do niej napisać list, później – jeśli Irena uzna to za właściwe – można pojechać na egzorcyzmy. 

List z nieba 

Odpowiedź, która przyszła do Alicji z Bydgoszczy, nie była jednak od pani Ireny, lecz od samego Boga Ojca. „Ja, Bóg Ojciec Przedwieczny, mówię do Ciebie, córeczko kochana Irenko, co dotyczy Alicji…” zaczynało się spisane na komputerze orędzie. Bóg Ojciec zalecał modlitwę i pełne zaufanie do Ireny, do której trzeba było przyjechać trzy razy na wypędzenie złego ducha. Pod wskazanym adresem w Bydgoszczy Alicja zastała stary dom z kamienną kapliczką. W środku przy gierkowskiej meblościance zasłany obrusem ołtarzyk, na nim kilka świętych figurek Matki Boskiej, obraz Chrystusa Króla, dwie liturgiczne świece oraz naczynie na wodę i sól. Na wieszaku ornat do odprawiania mszy. Alicja nie uważa się za pierwszą naiwną. Wiele słyszała o sektach, jako gorliwa katoliczka wiedziała, że nie powinna się pakować w nic, co pachnie magią. Ale u Ireny był ksiądz Mieczysław, przedstawiający się jako kierownik duchowy wizjonerki. 

Alicja dyskretnie sprawdziła w internecie jego personalia, okazało się, że to prawdziwy zakonnik, werbista, żaden przebieraniec. Podczas odprawiania modlitw o uwolnienie od szatana kładł na egzorcyzmowanych stułę i dłoń. Ludzie padali na podłogę, ale ksiądz i Irena tłumaczyli, że to „spoczynek w Duchu Świętym”. – Obecność duchownego całkowicie mnie uspokoiła – opowiada Alicja. Początkowo zresztą wszystko wyglądało w miarę normalnie. Może tylko korzystający z pośrednictwa Ireny Pan Bóg był trochę zbyt wymagający. Zalecał niemal codzienną mszę (trzeba było wykupić co najmniej 30 u księdza, który zgodzi się odprawić ją sam, bez udziału innych kapłanów), godzinną ado rację i ponad dwie godziny modlitw każdego dnia. – Jak człowiek to wszystko spełnił, nie miał już siły na nic. Także na rozmyślanie o kłopotach. Paradoksalnie więc zalecenia pani Ireny działały, wydawało się, że dzięki jej modlitwom nasze kłopoty ustępują – wspomina Alicja

#52 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 październik 2014 - 18:17

Co odwiedzic z Sanktuarii w Polsce:

- Kałków Godów - świetokrzyskie

- Ostrowąs - Pani Kujaw 10 km od Ciechocinka,

- Kodeń nad Bugiem

- Gietrzwałd (Ostróda-Olsztyn)

- Św. Lipka k/Kętrzyna

- Stoczek Klasztorny k/Lidzbarka Warmińskiego

- Stary Licheń /Konin/Ślesin

#53 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 październik 2014 - 10:33

Statystyczny Polak zapłacił 2184 zł podatku dochodowego, a statystyczny ksiądz zaledwie 236 zł. W 2013 r .duchowni zapłacili podatek ponad dziewięciokrotnie niższy niż zwyczajni zjadacze chleba - wynika z danych Ministerstwa Finansów.

Pełnienie funkcji duszpasterskich przez osoby duchowne, które osiągają przychody ze swojej działalności nakłada na nich obowiązek rozliczenia się z fiskusem w formie ryczałtu. Stawki wahają się w przedziale 420 zł – 1502 zł dla proboszcza i 127 zł – 486 zł dla wikariusza w zależności od wielkości parafii. Średnio wypada 236 zł na głowę rocznie. 
Dodajmy, że unormowania dotyczące opodatkowania duchownych są uregulowane w art. 42-51 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Przepisy te obowiązują wikariuszy i proboszczów wszystkich wyznań. 

#54 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2014 - 09:04

Christina Krüsi w dzieciństwie wraz z rodzicami - misjonarzami - wyjechała do boliwijskiej dżungli. Rodzice mieli podjąć się tam ewangelizacji zamieszkujących te tereny ludów indiańskich. Jej życie szybko przemieniło się jednak w piekło. W rozmowie z Kamilem Tureckim nazywa siebie wprost - "seksualną niewolnicą".
- Żyliśmy w bardzo prostych warunkach. Nie mieliśmy bieżącej wody, nie było elektryczności i telewizji. Mimo to mieliśmy wiele radości jako dzieci. Kiedy miałam 6 lat, wzięłam udział w obchodach Halloween i to wtedy byłam pierwszy raz napastowana przez tamtejszych misjonarzy, którzy byli w tej kwestii dobrze zorganizowani. Od wtedy moje życie przerodziło się w piekło. Trwało to do momentu, aż ukończyłam 11 lat - opowiada Christina Krüsi.
Bohaterka najnowszego odcinka "Ustalmy Jedno" pamięta traumatyczne zdarzenia ze szczegółami. Opowiada o nich z bólem. - Mieliśmy zabawę podczas Halloween. Naszym zadaniem było iść wzdłuż wyznaczonej liny w głąb ciemnej dżungli. Ci ludzie zmylili mnie inną liną, wpadłam do głębokiej dziury. Tam mnie zgwałcono. Straciłam przytomność. Kiedy się ocknęłam, zabrali mnie wraz z innymi dziećmi do szkoły. Tam nacięli nasze kolana prawdopodobnie jako symbol "naznaczenia", że jesteśmy wybrane dla nich. Zrobiło to dwóch-trzech misjonarzy, na miejscu było kilkoro dzieci - wspomina Krüsi.
Jak dodaje, wciąż wierzy jednak w Boga. - Był czas, kiedy całkowicie odrzuciłam swoją wiarę. Myślałam wtedy, że nie może być tak, że Bóg patrzy na to wszystko i pozwala tak krzywdzić dzieci. Żadna inna religia mnie jednak nie zainteresowała. Dziś jednak nie wierzę w taki sam sposób, jak kiedyś - przyznaje.

#55 ~Peregrynzcja obrazu~

~Peregrynzcja obrazu~
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2014 - 12:00

DEKANAT MAKÓW MAZOWIECKI    od dnia 2 lipca do dnia 9 lipca 2015r                 TERMIN NAWIEDZENIA =

Peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w parafiach Diecezji Płockiej 2015r

Obraz przychodzi z Parafii Pułtusk-Popławy, M B, 1 lipca 2015r

odchodzi do Parafii Zielona w gm.Krasne 10 lipca 2015 rok

02.07.2015 r.  Czwartek = Szwelice- ks. Włoczewski

03.07.2015 r. Piątek = Karniewo- ks. Filipkowski

04.07.2015 r. Sobota = Maków Maz., św. Józef- ks.dziekan 

Radziszewski

05.07.2015 r. Niedziela = Gołymin - ks. Marek Świgoński

06.07.2015 r. Poniedziałek = Krasne - ks. Kujawa

07.07.2015 r. Wtorek = Maków Maz., św. Albert - ks. Biernat

08.07.2015 r. Środa = Węgrzynowo - ks. Gawlikowski

09.07.2015 r. Czwartek = Bogate- ks. Olzacki

#56 ~Kolenda~

~Kolenda~
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2014 - 19:20

Parafia św. Józefa w Makowie Mazowieckim

Kolęda w naszej parafii rozpoczyna się już 27 grudnia, tj. w sobotę:

* SOBOTA, 27 grudnia : OD GODZ. 09:00:

- dwaj księża - Zakliczewo wieś i Kolonie,
- dwaj księża Chyliny Nadrzeczne i Leśne
- jeden ksiądz - Bronisze i Chrzanowo.

* PONIEDZIAŁEK, 29 GRUDNIA OD GODZ. 09:00:

- trzej księża - Jankowo z ul. Graniczną
- dwaj księża - Ulaski i Budzyno Lipniki

* WTOREK, 30 GRUDNIA OD GODZ. 15:30

- dwaj księżą - Bazar, ul. Słoneczna, Radosna i Wesoła
- dwaj księżą - ul. Sportowa
- jeden ksiądz - ul. Krasickiego, Ogrodowa i Grzybowa

* ŚRODA, 31 GRUDNIA, OD GODZ. 09:00:

- dwaj księżą - Makowica
- jeden ksiądz - Budzyno Bolki
- jeden ksiądz - Grzanka wieś
- jeden ksiądz - tzw."Czworobok", ul. Kościuszki, Rynek i Kilińskiego (jedna strona).

#57 ~os.Grzanka~

~os.Grzanka~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2014 - 08:27

WIZYTA DUSZPASTERSKA =  kolęda

2 stycznia  2015r. PIĄTEK od godz. 15.30

- 2 KS. UL. LIPOWA, KLONOWA, JESIONOWA,
- 1 KS. LEŚNA I JAŁOWCOWA
- 2 KS. ŻYTNIA (WRACAJĄC NA PIERWSZY PIĄTEK)

3 stycznia 2015r., SOBOTA od godz. 9:00

- 1 KS. UL. ŚWIERKOWA,
- 1 KS. JODŁOWA,
- 1 KS. UL. WIERZBOWA (MSZA ŚW. POPOŁUDNIOWA)
- 1 KS. UL. WARSZAWSKA
- 1 KS. UL. DPS, UL. RÓŻAŃSKA, KRÓTKA I MAZOWIECKA

#58 ~Doceniony~

~Doceniony~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2015 - 10:59

Ks. mgr Grzegorz Kaczorowski rodak z Brwilna, wikariusz parafii pw. św. Józefa w Makowie Mazowieckim, skierowany został w 2012 roku na studia z duchowości na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II przez Biskupa P. Liberę. Ks Grzegorz wspiera parafię makowską swą posługą.

#59 ~weselnik~

~weselnik~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2015 - 13:23

Dlaczego proboszcz św. józefa. na mszy św. 17-05-2014 o godzinie 18 nie ochrzcił dziecka

nie ochrzcił bo spieszył się na wesele do córki kościelnego...

#60 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2015 - 19:09

Chrzty odbywają się na sumie więc dlaczego o godz.18.00

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Maków Mazowiecki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych