Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Probosz Parafii św. Józefa

Maków Mazowiecki

232 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~plociuch~

~plociuch~
 • Goście

Napisano 13 luty 2014 - 12:12

Co to za ksiądz jak tylko w pieniądze wierzy.!!!!!!!! A po drugie jak można w kościele wypowiadać się na tematy polityczne popierając konkrętną partię i dopuści aby była intencja za PiS ich rodzin i zwolenników a to co już nie ma za kogo się modlić?!! Ja rozumiem że mogą być różne intencje ale polityczne  w kościele to już lekka przesada!!!!!!!!! Niech się modli za dzieci cierpiące i umierające w biedzie i chorobie !!!!!!!!! Ja nie jestem zwolenniczką żadnej partii i mnie ogarnia przerażenie i niesmak gdy idę zdzieckiem do kościoła i słyszę rozmowy na temat polityki i takie intencje!!!!!!!

nie interesujesz sie polityka a czym serialami, plotami tośmy wychowali sobie obywatela, szczaw nie obywatel z ciebie ale po zapomogi od panstwa to lecisz, korzystasz z ulg w Urzedzie Skarbowym lecisz po darmowe książki ale pieknie prawda????#22 ~Zasłużony~

~Zasłużony~
 • Goście

Napisano 17 luty 2014 - 09:05

W wieku 80 lat odszedł do Pana zasłużony dla Kościoła w Polsce ks. infułat Józef Wójcik.

 #23 ~xx~

~xx~
 • Goście

Napisano 17 luty 2014 - 11:23

Okazało się, że biskup Limburga Franz-Peter Tebartz-van Elst wykorzystał do budowy luksusowej rezydencji środki z funduszu, przeznaczonego na pomoc dla będących w potrzebie wielodzietnych rodzin - podał niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung". 

 #24 ~św Kazimierz Patron~

~św Kazimierz Patron~
 • Goście

Napisano 03 marzec 2014 - 19:46

 

Dzień patronalny Ks. Proboszcza Bonifacego Kazimierza Radziszewskiego

 

Drogi Księże Proboszczu!

Niech Najwyższy Kapłan Jezus Chrystus zawsze Tobie błogosławi w apostolskiej działalności, niech będzie źródłem Twej radości i spełnienia. Życzymy Ci, Drogi księże Proboszczu, w imieniu całej wspólnoty parafialnej, aby Dobry Bóg obdarzył Cię obfitością swoich łask, dobrym zdrowiem, radością i umiejętnością przezwyciężania kłopotów dnia codziennego. Niech wraz z mocą przemiany chleba i wina, daje Ci moc przemiany ludzkich serc.

Szczęść Boże! Ad multos annos!

 #25 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 03 marzec 2014 - 19:59

ksiądz proboszcz najlepszy z dekanatu! #26 ~Post~

~Post~
 • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 17:19

 

LIST PASTERSKI BISKUPA PŁOCKIEGO NA WIELKI POST 2014 ROKU

 

Umiłowani Siostry i Bracia,

 

1. Przeżycia Środy Popielcowej i słowa Pisma, które przed chwilą usłyszeliśmy, wprowadziły nas w Wielki Post 2014. Wciąż w ludzkich dziejach i biografiach powtarza się pokusa z raju: „będziecie jako bogowie”. Wciąż też słychać słowa podobne do tych, którymi szatan kusił na pustyni Jezusa Chrystusa: możesz się spełnić tylko wtedy, gdy będziesz jak najwięcej posiadać; gdy będziesz panować nad innymi; gdy będziesz znaczyć więcej niż inni. Pokusa gromadzenia bogactw materialnych, pokusa władzy i sławy wciąż, dzisiaj może jeszcze bardziej niż dawniej, trawi ludzkie serca. Ilu ludzi jej ulega, oddając się na służbę bożkom, a nawet samego szatana! Wielki Post, to czas oczyszczania naszych serc z tych pożądań i pokus: zobojętnienia, zazdrości, chorych ambicji, kompleksów, agresji aż po poddanie się mrocznym siłom zła.

2. Pragnę wprowadzić Was, Umiłowani, w te święte 40 dni, dzieląc się z Wami przeżyciami z odbytej przeze mnie niedawno, wraz z innymi biskupami polskimi, wizyty ad limina Apostolorum, - podobnie jak to uczynił ponad 100 lat temu w specjalnym Liście pasterskim mój wielki poprzednik bł. Arcybiskup Antoni Julian Nowowiejski. Pragnę też włączyć w to „sprawozdanie” kilka wskazań na czekający nas Wielki Post i Okres Wielkanocny. „Bez wątpienia jest Wam wiadomym – pisał we wspomnianym Liście pasterskim bł. abp Antoni Julian – że biskupi od czasu do czasu winni są składać sprawozdania ze stanu religijno-moralnego swych diecezji przed Ojcem całego Chrześcijaństwa”. Pod tym względem nic się przez miniony wiek nie zmieniło. Słowa ad limina Apostolorum oznaczają, że biskup w imieniu Kościoła, któremu przewodzi, ma co kilka lat (najczęściej co 5) udać się do grobów św. Piotra i św. Pawła w Rzymie, a także odwiedzić Ojca Świętego i wspomagające go urzędy Stolicy Apostolskiej. Oczywiście, w naszych czasach każdy biskup polski, i nie tylko zresztą polski, włącza do owych limina, które nawiedza, także grobowiec Błogosławionego Papieża Jana Pawła II w kaplicy św. Sebastiana, w Bazylice św. Piotra.

W tym roku mieliśmy niejako dodatkowy powód nawiedzin tego miejsca. Ojciec Święty Franciszek w swoim przesłaniu skierowanym do nas tak go określił: „Można powiedzieć, że spotykaliśmy się w przeddzień kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II. Wszyscy nosimy w sercu tego Wielkiego Pasterza, który na wszystkich etapach swej misji – jako kapłan, biskup i papież – dał nam świetlany przykład zupełnego oddania się Bogu i Jego Matce oraz całkowitego poświęcenia się Kościołowi i człowiekowi”. To dlatego tam właśnie, przy grobie Błogosławionego Papieża Polaka, odprawiliśmy wspólnie Mszę Świętą – Mszę wdzięczności i oczekiwania na jego zbliżającą się kanonizację w tegoroczną Niedzielę  Miłosierdzia Bożego. „Powierzamy Bogu wszystkich – mówił na rozpoczęcie tej Eucharystii kardynał Stanisław Dziwisz – do których jesteśmy posłani [...]. Powierzamy wszystkie sprawy Kościoła w naszej Ojczyźnie, a także na Ukrainie. Modlimy się za rodziny, aby były wspólnotami miłości i życia. Modlimy się za młodych, aby – niczym na skale – budowali swoją przyszłość na Chrystusie. Modlimy się za wątpiących, poszukujących, żyjących na marginesie Kościoła lub poza nim, nierozumiejących jego natury i misji. [...]”.

3. Długo potem klęczałem w tym miejscu, naznaczonym obecnością Umiłowanego Papieża i Wielkiego Polaka, modląc się za parafie naszej Diecezji, za Seminarium, Kurię, Sanktuaria i wspólnoty, które tworzą „duchową mapę” Płocka, Mazowsza Północnego i Ziemi Dobrzyńskiej.

Bardzo Was, Umiłowani, proszę, abyście w podobny sposób, niejako klękając razem ze swoim biskupem przy grobie Błogosławionego Jana Pawła Wielkiego, podczas tegorocznych rekolekcji wielkopostnych duchowo przygotowali się do jego kanonizacji. Przeżyjcie je szczególnie głęboko – tak głęboko, jak on sam je przeżywał! Niedawno wydana książka Jana Pawła II „Jestem bardzo w rękach Bożych”, to ponad 600 stron jego zapisków właśnie z rekolekcji, notatek rekolekcyjnych. Świadczą one, jak ważne w życiu człowieka są chwile skupienia, adoracji i wsłuchania w słowo Boże. Znakiem Waszego duchowego przygotowania niech stanie się – odprawiona właśnie podczas rekolekcji wielkopostnych – droga krzyżowa całej wspólnoty parafialnej. Proszę, abyście przeszli tę jedyną w swoim rodzaju Via Crucis ze zniczami w dłoniach, a na koniec, po wysłuchaniu konferencji ojca rekolekcjonisty, ułożyli je przy figurze czy tablicy Jana Pawła II lub w innym symbolicznym miejscu Waszej miejscowości, podobnie jak czyniliśmy to w świętych dniach żałoby po śmierci Ojca Świętego w 2005 roku.

4. Jak wspomniałem, do istoty pielgrzymki ad limina Apostolorum należy także spotkanie z Ojcem Świętym, każdorazowym następcą św. Piotra. Nigdy nie zapomnę ciepła, serdeczności tego spotkania z Papieżem Franciszkiem... Spróbujmy je sobie wyobrazić: duża sala Biblioteki Papieskiej, w której Ojciec Święty przyjmuje głowy państw i rozmaite osobistości naszego świata. Ustawione w krąg krzesła. Papież Franciszek siada pośród nas i rozpoczyna ciepłą, serdeczną rozmowę... Jak Brat pośród braci, jak Ojciec pośród ojców pyta, wyjaśnia, radzi się, dziękuje... Głęboko zapadły mi w pamięć pierwsze słowa Następcy św. Piotra: „Macie szczególną łaskę pracować w tym narodzie o głębokiej wierze, to jest szczególna łaska, jaka was dotyka, być pasterzami takiego ludu, takiego narodu”.

5. Dużo uwagi w rozmowie z nami Ojciec Święty poświęcił sytuacji współczesnej rodziny. Dla zobrazowania wagi tego problemu, po bratersku, opowiedział nam o pewnym małżeństwie z licznego grona jego kuzynów. Niedawno, mówił, małżonkowie ci udawali się na dłuższy pobyt do Stanów Zjednoczonych, do Chicago. Niestety, nie zabierali ze sobą dzieci, bo ich nie mają. W to miejsce jednak zabrali ze sobą... 4 koty. Wyraźnie zasmucony papież ukazywał nam to jako negatywny znak społeczeństwa dobrobytu, które boi się ofiary rodzicielstwa, coraz częściej redukując małżeństwo do formy „egoizmu we dwoje”.

6. Z wielka troską papież Franciszek pytał nas o sakrament pokuty i pojednania. Ucieszył się, gdy usłyszał, że Polacy wciąż, zwłaszcza w Wielkim Poście i w Adwencie, licznie się spowiadają. Spodobała mu się praktykowana w niektórych miastach „noc konfesjonałów” oraz to, że w wielu naszych kościołach spowiedź towarzyszy całodobowemu wystawieniu Najświętszego Sakramentu. Jest to – powiedział – piękny znak nadziei. Zaznaczył przy tym, żebyśmy jako biskupi pamiętali o dobrej formacji, przygotowaniu księży do tej trudnej posługi, by nie tylko mieli odpowiednią wiedzę, ale także głębokie współczucie dla penitenta oraz wrażliwość na ludzkie troski i słabości. „Ludzkość jest dzisiaj zraniona – zakończył – dlatego jest to szczególny czas miłosierdzia Bożego”.

Jako Wasz Biskup proszę więc Was, Umiłowani, rozradujcie wszyscy, naprawdę wszyscy, serce Ojca Świętego dobrze przeżytą tegoroczną spowiedzią rekolekcyjną, wielkanocną! Nie bójmy się sakramentu pokuty i pojednania! Przystępujmy do niego ze skruchą, owszem, w poczuciu wstydu, ale bez fałszywego wstydu, więcej, z radością!

7. Oprócz spotkania z Ojcem Świętym odwiedziliśmy także  – jak wspomniałem – niektóre urzędy Stolicy Apostolskiej. Zauważyłem, z jak uwagą wysłuchano tam informacji, że nasze diecezje  wspomagają ofiarami Kościół w Rosji, na Ukrainie, na Białorusi czy w Kazachstanie. Dziękuję Wam przy tej okazji za Waszą wielkoduszną ofiarność.

Niech nigdy w naszym Płockim Kościele nie zabraknie wrażliwości na potrzeby innych, zwłaszcza na potrzeby chrześcijan prześladowanych. Proszę, abyście pamiętali, że jest to moją szczególną troską i że powinno być rysem Kościoła, z którego wyszedł św. Stanisław Kostka – patron zawsze młodych i wrażliwych serc. Przy tej sposobności pragnę Was poinformować, że w Kongregacji do Spraw Kultu Bożego postawiłem pytanie, czy jest możliwe przywrócenie postaci św. Stanisława Kostki jako głównego Patrona Diecezji Płockiej. Odpowiedziano mi: „Oczywiście, tak!” Trzeba tylko, aby ten „Stanisłowowy rys”: wiary, wrażliwości i modlitwy trwał w sercach, zwłaszcza ludzi młodych; aby pamiętać o „dniach św. Stanisława Kostki” na początku roku szkolnego; aby podtrzymywać pielgrzymowanie dzieci i młodzieży do Przasnysza i Rostkowa.

8. W Niedzielę Palmową młodzież z Polski przejmie z rąk Ojca Świętego Franciszka Krzyż Światowych Dni Młodzieży, które – jak już wiecie – odbędą się w 2016 roku w Krakowie. W 2015 roku Krzyż ten będzie nawiedzał także naszą diecezję.Stat Crux, dum volviturmundus! – zwykł powtarzać Bł. Jan Paweł II. - „Stoi krzyż, gdy toczy się, zmienia, niekiedy wręcz szaleje świat”.

Na błogosławione dni przeżywania pamiątki naszego Odkupienia z serca Wam, Umiłowani Diecezjanie, błogosławię w imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

 #27 ~Papież~

~Papież~
 • Goście

Napisano 06 marzec 2014 - 14:34

Czy papież przyjedzie do Rostkowa?

 

Delegacja z Przasnysza zwróciła się do biskupa płockiego Piotra Libery z prośbą, aby podczas pielgrzymki do Polski w 2016 roku papież Franciszek odwiedził Rostkowo. – To byłoby dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt, gdyby papież przyjechał do Rostkowa. Wiem jednak jak trudne jest to przedsięwzięcie – twierdzi ksiądz proboszcz Adam Chmielewski z Rostkowa.Do papieskiej pielgrzymki trzeba się przygotować. Jeśli Rostkowo ma przyjąć papieża, to wszystko musi być dopięte na ostatni guzik.– Rozmawiałem o tym pomyśle z duchowieństwem. Wiem, że przasnyska delegacja była u biskupa. Moglibyśmy wspomóc ewentualny przyjazd papieża, jednak sami nie podjęlibyśmy się całej organizacji. W razie ewentualnej wizyty było brane pod uwagę lotnisko na Sierakowie. Wszystko to jest tylko w sferze niezobowiązujących rozmów. Tego typu pielgrzymka wiąże się z ogromnymi kosztami i procedurami, na które nie jesteśmy gotowi – wyjaśnił starosta przasnyski Zenon Szczepankowski.

 #28 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 06 marzec 2014 - 16:43

Bonifacy wszystko powinien zorganizować#29 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 marzec 2014 - 08:45

Konferencja Episkopatu Polski przyjęła nowelizację IV przykazania kościelnego dotyczącego postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Katolicy powinni zachować post we wszystkie piątki, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymać się także od zabaw.

Konferencja Episkopatu Polski przyjęła nowelizację IV przykazania kościelnego

W praktyce oznacza to, że piątki nadal mają zachować charakter pokutny, jednak zakaz uczestniczenia w zabawach został ograniczony do Wielkiego Postu. Nowa wersja tego przykazania kościelnego wraz z wykładnią została ogłoszona w czasie 364. Zebrania Plenarnego KEP, które odbyło się w Warszawie w dniach 12-13 marca 2014 r.

 #30 ~parafianin~

~parafianin~
 • Goście

Napisano 23 marzec 2014 - 11:02

 

Konferencja Episkopatu Polski przyjęła nowelizację IV przykazania kościelnego dotyczącego postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Katolicy powinni zachować post we wszystkie piątki, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymać się także od zabaw.

Konferencja Episkopatu Polski przyjęła nowelizację IV przykazania kościelnego

W praktyce oznacza to, że piątki nadal mają zachować charakter pokutny, jednak zakaz uczestniczenia w zabawach został ograniczony do Wielkiego Postu. Nowa wersja tego przykazania kościelnego wraz z wykładnią została ogłoszona w czasie 364. Zebrania Plenarnego KEP, które odbyło się w Warszawie w dniach 12-13 marca 2014 r.

 

 Niech uchwalą to co Papież mówi, że za udzielenie sakramentu nie należy pobierać opłat, a nasz przewielebny Bonifacy jak zwykle  chytry na kasę, życzy sobie za ślub 1250 złotych - przesadza. Napiszę do Ojca Świetego i przedstawię mu obszerny cennik Bonifacego i gdzie" lokuje "  pieniądze parafian jak się nie opamięta od tych heroicznych kwot pobieranych za sakramenty.#31 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 24 marzec 2014 - 11:14

- Źle kończy biskup czy ksiądz, który podąża za pieniędzmi - powiedział dziś papież Franciszek podczas mszy w Domu Świętej Marty. Dodał, że duchowni nie są nimi sami dla siebie, lecz muszą służyć ludziom. Słowa papieża przytoczyło Radio Watykańskie.

 #32 ~maly~

~maly~
 • Goście

Napisano 24 marzec 2014 - 11:47

- Źle kończy biskup czy ksiądz, który podąża za pieniędzmi - powiedział dziś papież Franciszek podczas mszy w Domu Świętej Marty. Dodał, że duchowni nie są nimi sami dla siebie, lecz muszą służyć ludziom. Słowa papieża przytoczyło Radio Watykańskie.

No właśnie, zobaczymy jak Bonifacy podejdzie do tego. Zamerzam w niedługim czasie zawrzeć związek małżenski i pojdę do Bonifacego aby oddał sakrament małżeństwa, ciekawe ile zarząda pieniędzy odemnie, a może co łaska. Napiszę o tym po wizycie u Bonifacego. Żądanie takich kwot kosmicznych za ślub, pogrzeb itp. odwraca ludzi od Kościoła bo to jest pazerność#33 ~MISJE~

~MISJE~
 • Goście

Napisano 01 kwiecień 2014 - 16:26

Nowa ewangelizacja oznacza otworzenie oczu na niewidzialną, ale prawdziwą stronę życia - na Jezusa i Ewangelię, przyjąć Go konsekwentnie jako Boga i Zbawcę, odrzucić bożki, idole, maski” – wymieniał ks. biskup Piotr Libera w homilii 30 marca w parafii św. Józefa w Makowie Mazowieckim. Przewodniczył tam Eucharystii na zakończenie misji ewangelizacyjnych.

 

Hierarcha zachęcał, by wyznać całym życiem, że chce się być wierzącym nie tylko „z metryki”, z przyzwyczajenia, nie tylko na Boże Narodzenie czy na Wielkanoc, ale dlatego, że się   spotkało i dotknęło Jezusa, i przeżyło uzdrowienie. Prosił, by uczestnicy Eucharystii wyznali, że Jezus jest ich światłością, chlebem życia, życiem wiecznym, Dobrym Pasterzem – kto za Nim idzie „zła się nie ulęknie”.  

Bp Libera odwołał się do historii miejsca, w którym w XI wieku przodkowie wznieśli krzyż, a w XV wieku świątynię - farę. Na początku trzeciego tysiąclecia współcześnie żyjący ustawili misyjny krzyż na znak tego, że z nowym zapałem pragną „wierzyć, ufać i kochać” .

„To jest niewidzialny krzyż, który ustawiamy w naszych sercach jako znak, wyraz dogłębnie przeżytej nowej ewangelizacji. Ten niewidzialny krzyż jest najważniejszy. Jest on głównym źródłem naszej misyjnej satysfakcji z tego, że tyle dobra dokonało się w ludzkich sercach, tyle dobrych spowiedzi i nawróceń, tyle dobrych postanowień i pojednań, radości z tego, że tak wielu na nowo przejrzało”, akcentował biskup płocki.

Dodawał też, że czekanie na Boga na rozstajnych drogach życia może nie wystarczyć: trzeba iść pod prąd, zmienić swoje życie, przestać się wstydzić swojej wiary, krępować, udawać. Łaska  uzdrowie­nia nie spływa za darmo, nie może się skończyć na „chwilowym porywie i paru dyskusjach z sąsiadami”. Jezus, dotykając oczu niewidomego, starał się otworzyć także serce – „Na to trzeba jednak jeszcze czegoś więcej: innego wzroku, silnej woli, konsekwencji”, stwierdzał bp Libera.

 

 

 #34 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 12 kwiecień 2014 - 12:16

Koszt usługi czyli ceremonia zaślubin w kościele. Łącznie z ew. ubraniem kościoła, kosztami kościelnego, organisty itp. Czyli łączny koszt "pakietu".                                                 Średnia cena:  1025 zł  Twoja cena..............zł zapisz                                                             

 

Chrzest                                                                                                                                      Koszt ceremonii chrztu, bez kosztów zaświadczeń z innych parafii.                                                                                                                                        Średnia cena: 260 zł Twoja cena: ...............zł zapisz

 

Zaświadczenie                                                                                                                              Cena zaświadczenia potrzebna do tego by być chrzestnym czy wziąć ślub. Średnia cena: 101 zł  Twoja cena: ...........zł zapisz                                                                                                    

 

Pogrzeb                                                                                                                          Łączny wymagany przez proboszcza koszt. W skład usługi wchodzi msza pogrzebowa, miejsce na cmentarzu, organista czy msze żałobne. Wszystko w ramach jednorazowej opłaty.

Średnia cena: 2150 zł Twoja cena:  ..........zł zapisz

 

Msza                                                                                                                                         Kwota za jaką zazwyczaj zamawia się mszę. Bez znaczenia czy jest to dzień powszedni, niedziela czy święto. Koszt jednej mszy. Średnia cena: 123 zł  Twoja cena:..............zł zapisz

wspominki                                                                                                                                Opłata za "jedną duszę" która ma być wymieniona w wypominkach czy to rocznych, czy półrocznych, czy jednorazowych.  Średnia cena: 102 zł  Twoja cena:.............zł zapisz

 

 

 #35 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 12 kwiecień 2014 - 16:48

Koszt usługi czyli ceremonia zaślubin w kościele. Łącznie z ew. ubraniem kościoła, kosztami kościelnego, organisty itp. Czyli łączny koszt "pakietu".                                                 Średnia cena:  1025 zł  Twoja cena..............................................................................................................................................................................................

.............................................................................................................................................................................................. miejsce na cmentarzu, organista czy msze żałobne. Wszystko w ramach jednorazowej opłaty.

Średnia cena: 2150 zł Twoja cena:  ..........zł zapisz

 

Msza                                                                                                                                         Kwota za jaką zazwyczaj zamawia się mszę. Bez znaczenia czy jest to dzień powszedni, niedziela czy święto. Koszt jednej mszy. Średnia cena: 123 zł  Twoja cena:..............zł zapisz

wspominki                                                                                                                                Opłata za "jedną duszę" która ma być wymieniona w wypominkach czy to rocznych, czy półrocznych, czy jednorazowych.  Średnia cena: 102 zł  Twoja cena:.............zł zapisz

 

 

Papierosy paczka dziennie 30x10 = 300 jak częste balety 350 na miesiąc

 

Wóda 30 pln flaszka 5 razy w miesiącu 150 PLN.

 

 

500 w pezdu co miesiąc,ślub,pogrzeb jak dobrze się darzy to raz w życiu.Ogólnie pikuś nie kasa.#36 ~dr. Vikary~

~dr. Vikary~
 • Goście

Napisano 12 kwiecień 2014 - 17:50

Papież Franciszek ostro wypowiedział się o karierowiczach w kościele nazywając ich złodziejami i zbójami którzy okradają  Jezusa z chwały i myślą tylko o zyskach dla siebie.

Stwierdził, że nie może być mowy o religii przypominającej handel.

To była by religia jak ze sklepu.

Odnoszę wrażenie, że Papież Franciszek chyba się uwziął na naszych biskupów i księży, bo w polskim KK jest inaczej, tu rządzi PIENIADZ, pycha i pogarda dla wiernych.

 #37 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 13 maj 2014 - 10:51

Na dwóch scenach: w kościele parafii Miłosierdzia Bożego w Pułtusku-Popławach oraz auli Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora zaprezentowało się około 550 osób z całej diecezji. Przewodniczącymi dwóch komisji konkursowych byli: ks. kan. dr Andrzej Leleń, diecezjalny referent ds. muzyki kościelnej oraz ks. dr hab. Romuald Jaworski – jeden z organizatorów pierwszego Sacrosongu Diecezji Płockiej, który odbył się w 1978 r.   

W kategorii scholi pierwsze miejsce zajęły „Dziewczęta Jednego Serca Jednego Ducha” z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie, drugie – „Boże Iskierki” z parafii św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim, trzecie – Schola z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie. Wyróżnienie – nagrodę burmistrza miasta Pułtuska, otrzymała schola „Aniołki” z parafii św. Wojciecha w Zagrobie.

W kategorii młodzieżowych zespołów muzycznych główną nagrodę otrzymał „Totus Tuus” z parafii św. Jana Chrzciciela w Bielsku, na drugiej pozycji znalazł się „Made in Haeven” z parafii Miłosierdzia Bożego w Pułtusku-Popławach, a na trzeciej – „Śpiewaj i Idź” z parafii św. Urbana w Baboszewie. W tej grupie nagrodę burmistrza za wykonanie pieśni „Bądźże pozdrowiona” otrzymał zespół „Highway to Heaven” z parafii św. Jadwigi Królowej w Płocku.

W kategorii chórów głównym laureatem została „Lira” z parafii św. Wojciecha w Nasielsku, miejsce drugie jury konkursu przyznało chórowi „Cantores Egregientes” z parafii św. Tekli w Ciechanowie, zaś miejsce trzecie chórowi „Gaudium Cantus” z parafii św. Mateusza w Pułtusku. Nagrodę burmistrza przyjął chór „Gospel Soul” z parafii Wniebowzięcia NMP w Tłuchowie.

W opinii jurorów i organizatorów 23 Sacrosongu Diecezji Płockiej, poziom muzyczny przedsięwzięcia był wysoki: „Towarzyszył nam ten sam entuzjazm, który był w 1978 roku” – opiniował podczas Mszy św. w kościele parafii Miłosierdzia Bożego na zakończenie Sacrosongu ks. kan. Franciszek Kuć, wówczas jeden z jego inicjatorów. Przypomniał również obecnym historię tego festiwalu.  

Laureaci pierwszych nagród otrzymali po 1.500 zł, drugich – po 1.000 zł, trzecich – po 500 zł. Finansował je wydział duszpasterski Kurii Diecezjalnej Płockiej, aktu wręczenia dokonał jego dyrektor ks. dr Jarosław Kamiński Ponadto zdobywcy nagród burmistrza Pułtuska otrzymali po 500 zł. Każdy z zespołów otrzymał też pamiątkowy dyplom oraz monografię Płocka. 

 #38 ~Guślarz~

~Guślarz~
 • Goście

Napisano 14 maj 2014 - 13:52

Krzyż i różaniec w dłoń, czarną szarańcze goń.

 #39 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 maj 2014 - 15:41

Niedługo dzień Matki 26maja pomyślmy co ofiarować swoim ukochanym#40 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 17 maj 2014 - 20:36

Dlaczego proboszcz św. józefa. na mszy św. 17-05-2014 o godzinie 18 nie ochrzcił dziecka

 

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Maków Mazowiecki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych