Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Podwyższka za smieci

41 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2019 - 11:33

Czy to tylko w Makowie, bo ja jestem ze wsi i nie wiem czy w gminach też takie podwyżki wskocza z nowym rokiem? A tak z ciekawości, która gmina w oczach makowiaków jest postrzegana jako dobrze rządzona? w której życie wydaje się Wam - miastowym najlepsze?

#22 ~Filipińczyk~

~Filipińczyk~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2019 - 13:26

Chcieliście 500 +? To teraz dokladajcie do interesu. A przodownicy wyżu demograficznego co robią dzieci i biorą każda możliwa darmową pomoc z mopsu śmieją się wam w twarz. Ta bombka na środku szaletu też jest dla was na otarcie łez

#23 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2019 - 13:28

Czy to tylko w Makowie, bo ja jestem ze wsi i nie wiem czy w gminach też takie podwyżki wskocza z nowym rokiem? A tak z ciekawości, która gmina w oczach makowiaków jest postrzegana jako dobrze rządzona? w której życie wydaje się Wam - miastowym najlepsze?

Gmina Rzewnie.

#24 ~podatki 2020~

~podatki 2020~
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2019 - 17:13

- Stawki podatku od nieruchomości zaproponowane na rok 2020 są waloryzowane o wskaźnik inflacji ze względu na stosowanie łagodnej polityki podatkowej, która ma jednocześnie na celu zapobieganie zachwianiu się wykonania budżetu miasta na rok 2020. Stawki w poszczególnych grupach podatkowych zostały zwaloryzowane o wskaźnik inflacji - wyjaśniła skarbnik Monika Wołosz.

W przypadku budynków mieszkalnych, od 1 stycznia przyszłego roku stawka podatku wyniesie 0,81 zł od 1 m kw. powierzchni użytkowej budynku. W roku 2019 r. płaciliśmy 0,79 zł za m kw.

Zmianie ulegnie również stawka podatku za budynki związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, która wyniesie 22,10 zł od m kw. powierzchni użytkowej. W roku 2019 przedsiębiorcy płacili 21,65 zł za m kw. 

Od 1 stycznia wzrosną także roczne stawki podatku od nieruchomości od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, bez względu na sposób ich zakwalifikowania w ewidencji gruntów i budynków. W 2020 r. stawka podatku za takie grunty będzie wynosiła 0,80 zł od 1 m kw. powierzchni (w 2019 r. było to 0,75 zł m kw.)

W przyszłym roku nie zmieni się stawka od budowli, która podobnie jak dotychczas, wynosić będzie 2% ich wartości.

#25 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2019 - 15:22

Zdrożała woda i ścieki, drożeją śmieci, poszedł w górę podatek od nieruchomości w 2019r, energia więc jak będą żyć ludzie

#26 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2019 - 19:33

O Matko! Chyba będzie trzeba iść do pracy! Szlachta zacznie pracować? Co za czasy! Jak żyć?

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2019 - 20:03

O Matko! Chyba będzie trzeba iść do pracy! Szlachta zacznie pracować? Co za czasy! Jak żyć?

O Matko! Patusy nie będą płacić za mieszkania socjalne, będą ich przesiedlać i będzie wiecej mieszkań miasto miało dla normalnych rodzin ! Super!

#28 ~król przedmieścia~

~król przedmieścia~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2019 - 20:17

O Matko! Patusy nie będą płacić za mieszkania socjalne, będą ich przesiedlać i będzie wiecej mieszkań miasto miało dla normalnych rodzin ! Super!

Co tam ci, co zajmują mieszkania socjalne. Czy ty wiesz, że miasto w 2018 roku wydało ponad 105 tys. zł opłacając czynsz tym, którzy np. nie płacą w spółdzielni mieszkaniowej, a sądownie przyznano im się mieszkania socjalne od miasta? Miasto nie może im zapewnić takich mieszkań, więc płaci spółdzielni za nich czynsz.
Widzisz - nie płacą, a żyją jak hrabiostwo.

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2019 - 20:56

Anomalia  dostają 500+ a nie płacą za mieszkania

#30 ~O~

~O~
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2019 - 10:21

Anomalia dostają 500+ a nie płacą za mieszkania

kiedy w końcu naród się obudzi . PiS chce rządzić, niszcząc Państwo. Dawanie ryby zamiast wentki ! To odbija się czkawką. Wszystko drożeje , na nic nie ma pieniędzy ! Ale czy „głupi lud „ to kupi . Niestety ! Tak . W dużych miastach świadomość jest inna ! W małych miasteczkach i wsiach , ludzie cieszą się ze dają 500 , nie ważne ze podatki i cenny wzrastają , dają 500 na tipsy , rzęsy ! A opłaty , błagam - ci ludzie nie martwią się o nic ! Byle by dostać socjal , a do pracy ble ! I wybrzydzają . Tylko co będzie jak dzieci urosną . Nikt o tym nie mówi .

#31 ~to PiS tak zrobił~

~to PiS tak zrobił~
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2019 - 08:05

Do pracy nie chodzą , za mieszkanie nie płacą, a 500+ biorą to ma być dobrze żeby inni na nich kładli pieniądze

#32 ~Nowy podatek~

~Nowy podatek~
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2019 - 08:06

Nawet kilka tysięcy złotych rocznie będą musiały płacić wspólnoty mieszkaniowe (ich  mieszkańcy) w Przasnyszu. Nowej opłata faktycznie naliczana jest jak podatek od metra kwadratowego odwadnianej powierzchni.

Nie ominie ona też właścicieli magazynów, sklepów wielkopowierzchniowych, ale właściciele indywidualnych nieruchomości w zasadzie z tej opłaty będą zwolnieni (tylko kilku zapłaci).

Oficjalnie jest to opłata za usługę komunalną za odprowadzanie do urządzeń kanalizacyjnych wód z padającego deszczu i topniejącego śniegu. Jej wysokość ustalono na 1,5 zł netto plus VAT za metr kwadratowy obłożonej nią powierzchni. Chodzi o odwadniane dachy, parkingi, drogi, tereny przemysłowe, czy składowiska. Wprowadzenie tej opłaty jest podyktowane chęcią przynajmniej częściowej rekompensaty opłaty 222 tys zł rocznie jaką Przasnysz ma wnieść do Wód Polskich. Miasto się z tą wysokością opłaty nie zgadza i burmistrz złożył w tej sprawie stosowne pismo. Mimo to  profilaktycznie radni opłatę ustalili i doliczyli do niej VAT.

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2019 - 14:27

Nawet kilka tysięcy złotych rocznie będą musiały płacić wspólnoty mieszkaniowe (ich mieszkańcy) w Przasnyszu. Nowej opłata faktycznie naliczana jest jak podatek od metra kwadratowego odwadnianej powierzchni.
Nie ominie ona też właścicieli magazynów, sklepów wielkopowierzchniowych, ale właściciele indywidualnych nieruchomości w zasadzie z tej opłaty będą zwolnieni (tylko kilku zapłaci).
Oficjalnie jest to opłata za usługę komunalną za odprowadzanie do urządzeń kanalizacyjnych wód z padającego deszczu i topniejącego śniegu. Jej wysokość ustalono na 1,5 zł netto plus VAT za metr kwadratowy obłożonej nią powierzchni. Chodzi o odwadniane dachy, parkingi, drogi, tereny przemysłowe, czy składowiska. Wprowadzenie tej opłaty jest podyktowane chęcią przynajmniej częściowej rekompensaty opłaty 222 tys zł rocznie jaką Przasnysz ma wnieść do Wód Polskich. Miasto się z tą wysokością opłaty nie zgadza i burmistrz złożył w tej sprawie stosowne pismo. Mimo to profilaktycznie radni opłatę ustalili i doliczyli do niej VAT.

U nas jest już dawno wprowadzone

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2019 - 15:48

U nas jest już dawno wprowadzone

Bo makówek zawsze jest pierwszy aby zdzierać kasę z mieszkańców, a ich jest coraz mniej (2015 - 9853 mieszkańców, kwiecień 2019 - 9459 mieszkańców). Miasto podupada, po woli ale systematycznie. 

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2019 - 08:56

Bo makówek zawsze jest pierwszy aby zdzierać kasę z mieszkańców, a ich jest coraz mniej (2015 - 9853 mieszkańców, kwiecień 2019 - 9459 mieszkańców). Miasto podupada, po woli ale systematycznie. 

Jak by tak ustawił te czterysta osób na rynku , to zrobiło by wrażenie na władzach samorządowych. Wiadomo że za każdym człowiekiem zamieszkałym w danej gminie idzie kasa do gminy w różnych postaciach podatku i zobowiązań , nawet przy  zakupach w sklepach . Wszystkie państwa turystyczne czekają na turystów - wczasowiczów , bo to jest biznes dla państwa.

#36 ~mamma~

~mamma~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2019 - 00:37

Anomalia  dostają 500+ a nie płacą za mieszkania

I na jakich ludzi wyrosną te dzieci, gdy nikt w tych domach nie chodzi, nawet nie mówi o pracy, tylko ile dostali za darmo? strach pomyśleć jaką atmosferą i modelem życia przesiąkną takie dzieci.

Ja mając czwórkę chwytałam się każdego możliwego zarobku, moje dzieci od najmłodszych lat wiedziały, że bez pracy nie ma papu, butów itd. I bardzo dobrze, bo dzisiaj jako dorośli wszyscy mają pracę, mieszkanie, samochód i cenią wszystko, na co z takim trudem zapracowali, bo mnie nie było stać nawet wesel wyprawić. Sobie wszystko zawdzięczają i mojemu wychowaniu w poszanowaniu do pracy.

#37 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2020 - 16:33

I co? Ile za śmieci?

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2020 - 12:05

28 zł segregowane

#39 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2020 - 14:11

W Karniewie 20 zł, czyli o 4 zł podnieśli.

#40 ~Marcin~

~Marcin~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2020 - 16:42

Nie wiem skad masz takie info że 20 pln od osoby ? Obowiązuje stara stawka 16 pln.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych