Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Podwyższka za smieci

41 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Miki~

~Miki~
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2018 - 17:41

Za segregowane smieci 19 zl
Nie segregowane 38 zl
Możecie podziękować burmistrzowi i radnym

#2 ~Miki Miki Miki Miki Mouse~

~Miki Miki Miki Miki Mouse~
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2018 - 17:51

dziękujemy

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2018 - 19:46

Za segregowane smieci 19 zl
Nie segregowane 38 zl
Możecie podziękować burmistrzowi i radnym

Mozesz podziękować pisowi. Benzyna w gore, woda w gore, ścieki w gore, mało w gore, akcyza w gore, energia w gore. Wszystko wina burmistrza makowa. "Tempotom" az bije z Twojej wypowiedzi. Glosowales na Jarka to jedź to Torunia i dziękuj. Przecież w Polsce zyje sie lepiej. Wszystko tanieje przecież.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2018 - 00:29

Wszyscy radni oprócz Mroza, Szczucińskiego i Traczewskiego zafgłosowali za podwyżką śmnieci, Oglądałam wideo z transmisa o głosowaniu. Hańba

#5 ~Och i ach~

~Och i ach~
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2018 - 02:02

Kup sobie okulary bo źle widzisz

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2018 - 06:45

Szczuciniak głosował za podwyżką

#7 ~Kontrola spoleczna~

~Kontrola spoleczna~
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2018 - 07:10

Radni wcześniej uchwalili skład komisji rewizyjnej z Ogarem pod jego nieobecność. Przewodniczący zapytał co ze zgodą radnego Ogara. Ktoś powiedział że wyraża zgodę. Sek w tym że to radny Ogar winien to wypowiedziec na sesji. Wszystko jest na nagraniu. Czy tak ma funkcjonować komisja rewizyjna? Jest jeszcze czas na to by radny na sesji wyraził zgodę na wybór do komisji i by rada jeszcze raz uchwalila że radny będzie w składzie komisji rewizyjnej. Prawo jest prawem i niech rada przestrzega prawa, w większości jest z nadania burmistrza, ale niech radni myślą.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2018 - 08:27

To jeszcze nie koniec. Zdrożeje energia to będą podwyżki:

- woda + ścieki,

- centralne ogrzewanie,

PS

Obecnie miasto ma podpisaną umowę do końca grudnia 2019 roku na dostawę energii m. in. na oświetlenie uliczne, budynek urzędu, budynki przedszkoli i szkół podstawowych, budynek straży pożarnej, itd.

Nie wiadomo jak tam z umowami mpuk i juma?

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2018 - 16:51

To jeszcze nie koniec. Zdrożeje energia to będą podwyżki:

- woda + ścieki,

- centralne ogrzewanie,

PS

Obecnie miasto ma podpisaną umowę do końca grudnia 2019 roku na dostawę energii m. in. na oświetlenie uliczne, budynek urzędu, budynki przedszkoli i szkół podstawowych, budynek straży pożarnej, itd.

Nie wiadomo jak tam z umowami mpuk i juma?

A szkoły przedszkola opieka ?

#10 ~andrzej~

~andrzej~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2018 - 04:57

Nie ulega wątpliwości, że podwyżka (nie wiem tylko czy w takiej wysokości) za wywóz śmieci jest konieczna. Jednak, dotknie ona w większości ludzi starszych i biednych, bo z takich warstw i grup społecznych składa się znaczna część naszego społeczeństwa.

Trzeba mieć tupet, odwagę i sporą dawkę cynizmu, żeby wyjść do biednych ludzi zaproszonych na wczorajszą Wigilię i częstując ich (zapłaconymi przez nich pierogami i barszczem czerwonym) życzyć Im (dzień wcześniej podwyższając opłaty za śmieci) Wesołych Świąt.

Gdyby burmistrz miał trochę ambicji to powinien poprosić na sesji, podczas której podwyższony ludziom opłaty, o obniżkę swojego uposażenia. Taką widzę postawę naszego włodarza. Wstał i powiedział: "Szanowni radni, Mieszkańcy Makowa Mazowieckiego. Wiem, że podjęliśmy dzisiaj niepopularną decyzję. Każda podwyżka uderza w ludzi biednych, schorowanych i samotnych. Rozumiem to, ale nie mieliśmy innego wyjścia. Jeśli chcemy, by miasto nie utonęło w śmieciach musieliśmy podnieść opłaty za ich wywóz i utylizację. Nie wszystko zależy od nas. Rząd nakłada na nas nowe obowiązki, którym musimy sprostać. A to wiąże się z pieniędzmi. Rozumiem Państwa oburzenie. Jako gospodarz miasta identyfikuję się z Państwem i ubolewam nad tymi (i nie tylko tymi) podwyżkami. W związku z powyższym proszę wysoką radę o obniżenie mojego uposażenia o 2 tys. zł miesięcznie. Niech to będzie wyrazem mojej solidarności z państwem. Nie zostałem burmistrzem dla pieniędzy, ale po to by służyć miastu i ludziom. Stąd moja decyzja".

Tak to widzę. Czy taki scenariusz jest możliwy?

Zaskoczyła mnie nagonka na sesji na firmę "Błysk" i jej szefa. Może nie jest to idealna firma, ale dziwi mnie, że atakuje się firmę dającą zatrudnienie mieszkańcom i płacącą w mieście podatki. Ile takich firm nam zostało? Przy takim podejściu, nie dziwię się, że nikt w mieście nie chce inwestować. Firma "Błysk" doskonale radzi sobie w innych miastach, ale w Makowie robi się wszystko, by zniknęła z rynku, Panowie radni (szczególnie Tadeuszu Szczuciński), panie burmistrzu Ciak - nie tędy droga do rozwoju miasta. W Makowie, z 11 tys. mieszkańców, zostało już tylko (co zauważył prezes Napiórkowski) 8 tys. 

Za 10 lat (przy takim gospodarowaniu) zostanie nas 6 tys., a za 20 lat możemy przestać być miastem.

Rynek (notabene nikt nie sprząta strona południowej, gdzie pełno piachu i błota), nowe ulicy, mało potrzebna "mała obwodnica" miasta, odnowionych kilka ulic, to stanowczo za mało by przyciągnąć inwestorów.

Przez 3 dni miałem w swoim sklepie 3 (słownie: trzech) klientów. Nie mogę urobić na podatki. A w 2019 roku czekają mnie podwyżki lokalnych "danin". Boję się, co będzie?

Urban powiedział kiedyś, że rząd sam się wyżywi. To powiedzenie, jak ulał, pasuje do makowskiej władzy.

Patrzyłem wczoraj na ludzi stojących w kolejce po "darmowe" (opłacone z ich podatków) jedzenie. Chyba ci ludzie nawet nie wiedzą co ich czeka w nowym 2019 roku. Dla nich ważne jest tu i teraz, darmowe jedzenie i życzenia władz miasta. Tak się cieszyli, że pan i władca jednoczy się z nimi w tym dniu. Mrożek by lepszej "tragedio-farsy" nie wymyślił. Zapłacili za wszystko ze swoich podatków, a byli tacy wdzięczni kochanej władzy. 

#11 ~Kabaret~

~Kabaret~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2018 - 07:17

Podwyżka bez kalkulacji, kabaret.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2018 - 10:04

Może by nie było tyle pisania/gadania jakby na stronie www miasta podano do publicznej wiadomości informacje zysk/strata mpuk, czyli:

- wpływy za odbiór śmieci,

- inne dochody,

- koszt wynagrodzeń,

- koszt paliwa,

- koszt energii elektrycznej,

- koszt napraw samochodów,

- itd.

Wszystko wielka tajemnica. Wtedy można odnieść się. Dziwne jest tylko kwota. Miało być 24 zł, zostało uchwalone 19 zł, a może wystarczyło by aby ta kwota wynosiła 17,91 zł, może 18,08 zł?

Nie wiemy?!!!

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2018 - 10:14

Może by nie było tyle pisania/gadania jakby na stronie www miasta podano do publicznej wiadomości informacje zysk/strata mpuk, czyli:
- wpływy za odbiór śmieci,
- inne dochody,
- koszt wynagrodzeń,
- koszt paliwa,
- koszt energii elektrycznej,
- koszt napraw samochodów,
- itd.
Wszystko wielka tajemnica. Wtedy można odnieść się. Dziwne jest tylko kwota. Miało być 24 zł, zostało uchwalone 19 zł, a może wystarczyło by aby ta kwota wynosiła 17,91 zł, może 18,08 zł?
Nie wiemy?!!! </p></p>

A może warto czasami przyjść na sesję i posłuchać albo obejrzeć w necie. Byla mowa o kosztach. Z resztą ogarnijcie sie. Leci hejt w necie a nikt nie był na sesji, nie słuchał obrad i nie czytał uzasadnień. Slowem gówno wie. Każdy jest mistrzem ekonomii a na sesję sposrod zwykłych mieszkańców przychodzi 2 osoby. SŁOWNIE: DWIE OSOBY na 9 tys mieszkańców. Tak się wszyscy interesują.

#14 ~Mieszkaniec~

~Mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2018 - 10:38

Nie spodziewajcie się innej kalkulacji za odpady.Osoba która jest prezesem MPUK jest wyuczona 

przez BANK A jak wiecie w Banku nigdy nie wiesz ile do końca musisz zapłacić za kredyt.A bank 

zawsze wychodzi na swoje. Podobnie jest i z odpadamy,jak prezes skalkulował to musi być na plus dla MPUK. Dlatego dziwię się że nie ma uczciwego przetargu,tylko na siłę robi to firma która nie ma 

nawet warunków do prowadzenia tego typu działalności.Jak nie wiecie o co chodzi to na pewno

chodzi o kasę 19zł razy 8000 mieszkańców to 152 000zł.razy  12 miesięcy to 1 824 000zł.I teraz 

pytanie czy nie robiąc przetargu władze myślą o mieszkańcach czy o własnych uposażeniach.

Odpowiedz pozostawiam każdemu indywidualnie.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2018 - 15:57

Prosta dobra kalkulacja. Tylko mpuk buduje podobno sieci cieplne, wyceniane jak odpady. Pytanie, kto był w radzie i prezesem jumy, kto stał by dać Jumie 500.000 zł i pozostawić udziały po 50%,kto teraz zarabia przy budowie sieci, kto to rozlicza i nadzoruje. Kto za to płaci i będzie placic- mieszkańcy Makowa. A kto.

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2018 - 16:09

"  a teraz zajadając pierożki, popijając ciepłym barszczykiem bawcie się tu dobrze"  -  powiedział burmistrz miasta  Tadeusz Ciak do mieszkańców Makowa podczas wigilijnego występu w Rynku.  O podwyżce za śmieci i o większych podatkach nie było mowy.  Buzie zatkane pierożkami .

#17 ~Gisc~

~Gisc~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2018 - 18:43

Za które zapłaciliśmy My -PODATNICY tylko popijcie barszczykiem ....żeby w gardle nie ustały

#18 ~Lusyna~

~Lusyna~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2018 - 23:23

Za które zapłaciliśmy My -PODATNICY tylko popijcie barszczykiem ....żeby w gardle nie ustały

I za h uja nie staneły w gardle nikomu , właśnie już zaczynam powoli je wydalać.

Radne nasze też przyszli sie nawpi erdalać i jest git. Ja wpie rdalałam z nimi  . Mogły by mieć w farszu nieco mięsa , ale h uj i tak  za darmo to smaczne . Będę co roku chodziła i dzieci ze sobo brała . 

My kochamy naszych wybrańców i niech nam rządzą przez kolejne dziesięciolecia.  Znowu coś wam  ku rwa widze nie pasuje ? Z jakich podatków pierogi , toż ty nie płacisz do skarbówki bo na czarno zapier dalasz , to h uj cie pierogi interele.  

Mogłeś przywieść od siebie karkówki na grilla albo przynajmnie kiełbaski , a nie się wpier dalasz z nosem  w temat do którego grosiny nie dołożyłeś .. 

Kur wa podatniku od dziewięciu boleści 

Troskliwiczu pier dolony.

Panie Tadek i Leszek na Wielkonoc poprosimy o jeszcze z dodatkiem jajeczek na twardo. Przyjdę z sonsiadkami i się zobaczymy i całuję panów z radościa i wdzięcznościa serdeczną. Niech Wam się szczęści na Święta .  by i Wam nie zabrakło na stole niczego . 

100 lat dla każdego z Was z osobna.

kto za łapka w górę :D

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 listopad 2019 - 22:05

Panie Burmistrzu  na Boże Narodzenie poprosimy  o Wigilię na Rynku. Przyjdziemy z sąsiadkami na poczęstunek wigilijny.  Niech Wam się szczęści na Święta . By Wam nie zabrakło niczego na stole.

Sesja:

Śmieci w 2020 roku podwyżka:

- MPUK przyjęto 28zł,

- oferta Zaleskiego wynosiła propozycja 20zł

9 radnych miejskich za podwyżką śmieci

Podatek od gruntu i budynku ?

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2019 - 09:44

Nowy rok i już wszystkie opłaty do góry, miasto zadłużone

Dodaj odpowiedź