Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Orkiestra strażacka , Kto zniszczył orkiestrę OSP Różan?

3430 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~ŚWIĘTY~

~ŚWIĘTY~
  • Goście

Napisano 07 luty 2018 - 23:33

Niech się pan panie Jarku tak nie denerwuje ,bo popełnia pan błędy . Ludzie to też zwierzęta .          Jednak zajmując stanowiska publiczne powinni pokazywać ludzkie oblicze 

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 luty 2018 - 07:34

Ten kto to napisał zbyt długo siedzi przy korycie . Kwas z koryta wypalił jemu mózg do reszty,jak można obrażać uczucia tylu ludzi i pokoleń .
hodzi mi najbardziej o to zdanie ;;;;; Ten nowy zespół w miejsce tej orkiestry to też genialne posunięcie;;;;;;;;;;;; czy TY wiesz człowieku ile ludzi przez te dziesięciolecia grało w ORKIESTRZE STRAŻACKIEJ . Ile osób było zaangażowqnych w pomoc tej orkiestrze ,ile osób poświęcało swój czas i pieniądze żeby przetrwała trudne czasy ta orkiestra . Często strażacy musieli ćwiczyć grę w domach .Cierpiały na tym całe rodziny ,z czasem akceptowali i pomagali .Ludzi związanych z ponad stu letnią byłą już ORKIESTRĄ STRAŻACKĄ jest w Różanie bardzo dużo . I chwalić się że to był genialny pomysł burmistrza zabić wielopokoleniowe dziecko i podeptać uczucia przywiązanie miłość do orkiestry i straży tylu ludzi .,,,, w imię czego ....

stwierdzenie ze burmistrz zabił orkiestre delikatnie mowiąc jest nadużyciem. To typowa dla srodowiska związanego z PiS nieprawda. Przedstawianie rzeczywistości w sposob pasujacy do swojej kłamliwej retoryki. Burmistrz nigdy nic nie zrobił z orkiestra. To Chojnowski zaangażował grajków do swojej walki z Burmistrzem. Burmistrz zwolnił Janusza z funkcji Dyrektora gouk a nie Kapelmistrza. Opowiadanie takich bredni pod adresem Burmistrza jest haniebne. Juz raz na tym kłamstwie Chojnowski próbował wygrac wybory i widac ze niczego sie biedak nie nauczyl. Oby tak dalej

#43 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 luty 2018 - 08:41

Ciszej nad tą orkiestrą fachowcy od siedmiu boleści...

#44 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 08 luty 2018 - 08:54

stwierdzenie ze burmistrz zabił orkiestre delikatnie mowiąc jest nadużyciem. To typowa dla srodowiska związanego z PiS nieprawda. Przedstawianie rzeczywistości w sposob pasujacy do swojej kłamliwej retoryki. Burmistrz nigdy nic nie zrobił z orkiestra. To Chojnowski zaangażował grajków do swojej walki z Burmistrzem. Burmistrz zwolnił Janusza z funkcji Dyrektora gouk a nie Kapelmistrza. Opowiadanie takich bredni pod adresem Burmistrza jest haniebne. Juz raz na tym kłamstwie Chojnowski próbował wygrac wybory i widac ze niczego sie biedak nie nauczyl. Oby tak dal

nie należę do środowiska PIS choć uważam że dla POLSKI i zwykłych ludzi robią dużo dobrego .Chodziło mi o to jak można się chwalić złem i wykorzystaniem stanowiska do wyeliminowania przeciwników o stołek .Należę do ludzi któży przez wiele lat pomagali orkiestrze .Moja rodzina w dwuch pokoleniach grała w orkiestrze strażackiej . Moje dzieci należały do straży .I Startowały w zawodach oraz brały udział we wszystkich uroczystościach .Trzeba dodać że wszystkie uroczystości uświetniali swoją obecnością strażacy z całej gminy . Ale jacy tu byli strażacy to była duma całej gminy . Z nimy każda władza się liczyła i nie poklepywała .Najbardziej pracowitym przez ostatnie dziesięciolecia był ś/p pan KAZIMIERZ . Po nim nastąpił upadek jedyną spuścizną po ich świetności była ORKIESTRA STRAŻACKA .Co prawda w ostatnich latach ratuje honor i wizerunek strażaków pan Strzelecki z Załuzia prowadząc strażaków na wszystkie uroczystości, ale jak oni wyglądają bez swojej orkiestry . Wracając do tematu to o uczucia podeptane takich ludzi i takich rodzin jak moja mi chodziło .

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 luty 2018 - 09:17

nie należę do środowiska PIS choć uważam że dla POLSKI i zwykłych ludzi robią dużo dobrego .Chodziło mi o to jak można się chwalić złem i wykorzystaniem stanowiska do wyeliminowania przeciwników o stołek .Należę do ludzi któży przez wiele lat pomagali orkiestrze .Moja rodzina w dwuch pokoleniach grała w orkiestrze strażackiej . Moje dzieci należały do straży .I Startowały w zawodach oraz brały udział we wszystkich uroczystościach .Trzeba dodać że wszystkie uroczystości uświetniali swoją obecnością strażacy z całej gminy . Ale jacy tu byli strażacy to była duma całej gminy . Z nimy każda władza się liczyła i nie poklepywała .Najbardziej pracowitym przez ostatnie dziesięciolecia był ś/p pan KAZIMIERZ . Po nim nastąpił upadek jedyną spuścizną po ich świetności była ORKIESTRA STRAŻACKA .Co prawda w ostatnich latach ratuje honor i wizerunek strażaków pan Strzelecki z Załuzia prowadząc strażaków na wszystkie uroczystości, ale jak oni wyglądają bez swojej orkiestry . Wracając do tematu to o uczucia podeptane takich ludzi i takich rodzin jak moja mi chodziło .

No to jeśli o uczucia Ci chodzi to z pretensjami wal śmiało do Chojnowiaka bo to że orkiestra się rozsypała to tylko i wyłącznie jego wina.

#46 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 luty 2018 - 09:18

Sprawiasz wrażenie typowego wichrzyciela. Przez takich ludzi były kapelmistrz uwierzył, że awanturą o orkiestrę zapewni sobie zwycięstwo w wyborach. Nie ma ludzi nie zastąpionych, a wielu jest lepiej wykształconych, mających pojęcie o tym co robią i działających dla dobra lokalnej społeczności bez rozgłosu. A może boli cię to, że nikt już dzieciom nie płaci za grę w orkiestrze, a do pana Tomka lgnie młodzież i dorośli dla samej satysfakcji grania na instrumentach dętych?

Jeśli nie zauważyłeś to strażacy dalej biorą udział w zawodach i reprezentują gminę na uroczystościach. Orkiestra nie opuściła od roku żadnego święta i ma się dobrze. Mało tego, OSP w Różanie wygrała powiatowe zawody strażackie i będzie nas reprezentować na szczeblu wojewódzkim, tak samo jak dziewczęca drużyna OSP w Załuziu. MDP z OSP w Szygach zaopatrzona w nowe uniformy dzięki przychylności burmistrza też wiedzie prym w powiecie.

Skończ już zatem waść i wstydu sobie oszczędź. Zostaw w spokoju burmistrza, Chojnowskiego, Strzeleckiego i innych. Nie każdy zajmuje się tym na czym zna się najlepiej - rządzeniem, disco polo, strażakowaniem. Tak będzie najlepiej dla wszystkich. 

#47 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 luty 2018 - 09:19

Pan HENRYK ma rację .Orkiestra strażacka nie gra już pięć-sześć lat .GRAŁA pięknie , maszerowała pięknie to była wizytówka straży i miasta . Jest to ogromny wstyd dla Różańskich strażaków że wdali się w politykę i pozwolili zniszczyć to co mieli najcenniejsze ,i najpiękniejsze .Piszę to jako RÓŻANIAK . Jako rodzic cieszę się że moje dziecko gra już drugi rok w Domu Kultury . Jednak widzę i wiem że nie są i nie będą w stanie zastąpić tego co reprezentowała orkiestra strażacka przez minimum pięć lat . I To co mówi moje dziecko potwierdza słowa tego pana .Przez walkę polityczną niema orkiestry strażackiej . Choć też nie rozumiem jak strażacy mogli pozwolić sobie na utratę takiej orkiestry .JAKA BYŁA CENA TEGO PRZEKRĘTU ? W moich oczach stracili wiele.

O czym Wy w ogóle piszecie??? Jacy strażacy??? Wara od strażaków OSP Różan. Orkiestra TYLKO nazywała się strażacka, a tak naprawdę, to była prywatna orkiestra kapelmistrza ( z całym szacunkiem dla Pana Janusza). Czy Wy nie potraficie tego zrozumieć??? Żadna osoba z orkiestry nie należała do Ochotniczej Straży Pożarnej, nie brała czynnego udziału w akcjach. Tak, wiem, nie każdy strażak musi wyjeżdżać do zdarzeń, ale tak naprawdę to żaden/żadna (no może były wyjątki, bo ja nie chcę tutaj nikogo obrazić, ale osoby z orkiestry doskonale o tym wiedzą) z nich strażak. Czy widział ktoś strażaków manifestujących pod gminą??? NIE!!! Czy którykolwiek z (prawdziwych) strażaków chciał rozwiązania orkiestry??? NIE !!! Czy Którykolwiek ze strażaków był u Burmistrza i go obrażał??? NIE!!! Strażacy bardzo chcieli, żeby ta orkiestra była strażacka, ale cóż. Chcieć nie znaczy móc. Więc jeszcze raz powtarzam. Nie piszcie, że wstydzicie się za strażaków z OSP Różan, bo kiedyś może będziecie potrzebowali ich pomocy i będzie Wam strasznie głupio, że ich obrażaliście. Nikt z członków z rozwiązanej orkiestry (niby strażaków) do Was nie przyjedzie i nie przyjdzie z pomocą. A co do obecnej orkiestry. Ja rozumiem zawiść, nienawiść i tego rodzaju rzeczy, ale psioczenie na tą orkiestrę, że jest słabsza od tamtej??? No wybaczcie Państwo, ale wstydu nie macie. Wystarczy włączyć jakiekolwiek nagranie na YOUTUBE i dla orkiestry czapki z głów. Może i nie jest to orkiestra strażacka (dlaczego? Niestety nie wiem), ale jest, a o to przecież była cała afera, bo przecież tak smutno i cicho na uroczystościach i w kościele. Zbliżają się wybory, wiemy o co niektórym chodzi, ale może zajmijcie się godną kampanią, a nie obrażaniem tych osób, które w ogóle nie mają z tym nic wspólnego.  Straż to nie polityka. Uszanujcie to. Bardzo Was o to proszę. Pozdrawiam obydwie strony :)

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 luty 2018 - 09:22

Sprawiasz wrażenie typowego wichrzyciela. Przez takich ludzi były kapelmistrz uwierzył, że awanturą o orkiestrę zapewni sobie zwycięstwo w wyborach. Nie ma ludzi nie zastąpionych, a wielu jest lepiej wykształconych, mających pojęcie o tym co robią i działających dla dobra lokalnej społeczności bez rozgłosu. A może boli cię to, że nikt już dzieciom nie płaci za grę w orkiestrze, a do pana Tomka lgnie młodzież i dorośli dla samej satysfakcji grania na instrumentach dętych?

Jeśli nie zauważyłeś to strażacy dalej biorą udział w zawodach i reprezentują gminę na uroczystościach. Orkiestra nie opuściła od roku żadnego święta i ma się dobrze. Mało tego, OSP w Różanie wygrała powiatowe zawody strażackie i będzie nas reprezentować na szczeblu wojewódzkim, tak samo jak dziewczęca drużyna OSP w Załuziu. MDP z OSP w Szygach zaopatrzona w nowe uniformy dzięki przychylności burmistrza też wiedzie prym w powiecie.

Skończ już zatem waść i wstydu sobie oszczędź. Zostaw w spokoju burmistrza, Chojnowskiego, Strzeleckiego i innych. Niech każdy zajmuje się tym na czym zna się najlepiej - rządzeniem, disco polo, strażakowaniem. Tak będzie najlepiej dla wszystkich. 

#49 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 luty 2018 - 09:37

TAKIE SĄ PRAWA DEMOKRACJI PANIE BURMISTRZU tolerancja .                                                                             PRZYKŁAD PŁYNIE Z GÓRY                                                                                                Pan Tusk też pozbywał się wszystkich przeciwników politycznych któży jemu zagrażali.

Najwyraźniej Burmistrz nie jest po kądzieli z nami Różaniakami ?

#50 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 luty 2018 - 09:57

Najwyraźniej Burmistrz nie jest po kądzieli z nami Różaniakami ?

A kto ty jesteś żeby to oceniać? Jakim ty jesteś Różaniakiem że srasz cały czas we własne gniazdo.

#51 ~Gośćsonsoto tourist~

~Gośćsonsoto tourist~
  • Goście

Napisano 08 luty 2018 - 10:21

No to jeśli o uczucia Ci chodzi to z pretensjami wal śmiało do Chojnowiaka bo to że orkiestra się rozsypała to tylko i wyłącznie jego wina.

Co ty pierdzielisz , To jego wina ? Gdyby Burmistrz był jak należy powinien iść i podać rękę swojemu kontr kandydatowi i powiedzieć , trudno  że byłem lepszy w tej rywalizacji demokratycznej , a co zrobił nowy Burmistrz , posłał mu wymówienie czy zwolnienie z z.......  . Rywalizacja jest zdrowym zwyczajem demokracji cywilizowanego świata . 

Jak zawodnicy zachowują się po zakończonych zawodach - meczach , podają se ręce uściskóją się na wzajem , wymieniają się koszulkami , to jest zdrowa fer plej rywalizacja.

#52 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 luty 2018 - 10:31

A kto ty jesteś żeby to oceniać? Jakim ty jesteś Różaniakiem że srasz cały czas we własne gniazdo.

Jeszcze się dobrze nie ukorzenił w Różanie , jeszcze się dobrze nie zjednał z ludźmi miejscowymi .

#53 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 luty 2018 - 10:32

Co ty pierdzielisz , To jego wina ? Gdyby Burmistrz był jak należy powinien iść i podać rękę swojemu kontr kandydatowi i powiedzieć , trudno  że byłem lepszy w tej rywalizacji demokratycznej , a co zrobił nowy Burmistrz , posłał mu wymówienie czy zwolnienie z z.......  . Rywalizacja jest zdrowym zwyczajem demokracji cywilizowanego świata . 

Jak zawodnicy zachowują się po zakończonych zawodach - meczach , podają se ręce uściskóją się na wzajem , wymieniają się koszulkami , to jest zdrowa fer plej rywalizacja.

No i tak właśnie było, nie zwolnił go z dnia na dzień po wyborach ale po kilku latach dlatego że nie potrafił się pogodzić z porażką... Zamiast wziąć się za pracę urządzał sobie kampanię za gminne pieniądze. Tyle w temacie. Dodam tylko ze został zwolniony z funkcji dyrektora a nie kapelmistrza. Orkiestrę zniszczył sam. I jeśli ktokolwiek tu pierdzieli to Ty szmaciarzu.

#54 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 luty 2018 - 10:34

Jeszcze się dobrze nie ukorzenił w Różanie , jeszcze się dobrze nie zjednał z ludźmi miejscowymi .

te różaniak a ty ile lat tu mieszkasz? Kamienica w rynku po żydach czy z pobliskiej wioski cię przyciągnęło? pochwal się

#55 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 luty 2018 - 10:44

Skończ już zatem waść i wstydu sobie oszczędź. Zostaw w spokoju burmistrza, Chojnowskiego, Strzeleckiego i innych. Nie każdy zajmuje się tym na czym zna się najlepiej - rządzeniem, disco polo, strażakowaniem. Tak będzie najlepiej dla wszystkich. 

czcze przechwałki panie burmistrzu ,i niema pan w tym żadnych zasług .To ciężka praca ludzi kochających tradycje w danych wsiach . To my wybieramy radę gminy a oni mają obowiązek zapewnić zabezpieczenie przeciwpożarowe w gminie . Z naszych pieniędzy .

#56 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 08 luty 2018 - 11:00

PISZESZ ŻE DZIECI TAK LGNĄ DO PANA TOMKA TO UWAŻAJ ŻEBY NIE SKOŃCZYŁ JAK POPRZEDNI PREZES OSP SKAZANY ZA PEDOFILJE CZY MOLESTOWANIE DZIEWCZYNEK

#57 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 luty 2018 - 11:04

PISZESZ ŻE DZIECI TAK LGNĄ DO PANA TOMKA TO UWAŻAJ ŻEBY NIE SKOŃCZYŁ JAK POPRZEDNI PREZES OSP SKAZANY ZA PEDOFILJE CZY MOLESTOWANIE DZIEWCZYNEK

Musisz być niezle pokręconym deb***em bez mózgu żeby coś takiego napisać. gratuluję chojnowskiemu elektoratu

#58 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 08 luty 2018 - 11:07

jak możesz pisać że nie byliśmy strażakami .tyle lat gry w orkiestrze tyle wspólnych wigili .zawsze też graliśmy w mundurach strażackich . byłem członkiem tej orkiestry.

#59 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 luty 2018 - 11:23

jak możesz pisać że nie byliśmy strażakami .tyle lat gry w orkiestrze tyle wspólnych wigili .zawsze też graliśmy w mundurach strażackich . byłem członkiem tej orkiestry.

Chojnowski też był strażakiem?

#60 ~mieszkaniec~

~mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 08 luty 2018 - 11:49

Widać że Ci przykro to straszne do czego dopuściły ostatnie dwa zarządy osp Różan . Bo taki stan trwa już tyle czasu , nie mają orkiestry .I stracili szacunek na który to nie oni pracowali . Obecna władza miasta ma ich głęboko w d....  Dajcie mi podobny przykład w polsce . za co się sprzedali ? czy mieli do tego prawo ? czy może mieli moralny obowiązek kultywować i pielęgnować to co zostawili im poprzednicy ? MIESZKAM W RÓŻANIE 12 LAT I MNIE TEŻ TO PORUSZYŁO. WIĘC NIE DZIWIĄ MNIE EMOCJE LUDZI ZWIĄZANYCH ZE STRAŻĄ I ORKIESTRĄ 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych