Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Orkiestra strażacka , Kto zniszczył orkiestrę OSP Różan?

4715 odpowiedzi w tym temacie

#3421 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 marzec 2019 - 10:37

Jest wiosna!
Za moim oknem pierwsze listki
wypuściła biała brzoza.
Ale ja nie jestem już piękna i hoża.
Coraz trudniej mi spacerować,
z sąsiadką pod blokiem plotkować,
przez okno tylko obserwuję świat,
przytłoczona bagażem przeżytych lat.
Ale ciągle marzę skrycie, że zdarzy się coś,
co pobudzi do życia serca mego bicie.
A tu wiadomość okrutna jak grom,
w moim mieście orkiestrę strażacką
"oddano na złom!".
Orkiestrę, która już ponad 100 lat grała.
Nawet w niewoli życie mieszkańcom umilała.
Uświęcała wszystkie uroczystości i
patriotyczne rocznice,
grała piękne koncerty, cenione przez
społeczność miasta, powiatu i sąsiednie okolice.
Zdobywała nagrody i dyplomy
w kraju i poza jego granicami.
Wyrosła w naszym mieście,
związana poprzez pokolenia z jego mieszkańcami.
Taka wiadomość jest nie do pogodzenia,
nie potrafię słowami opisać swego oburzenia!
Szanowni radni, na czele z burmistrzem,
oddajcie swoje mandaty,
bo wasze działania, to zamęt i
niepowetowane straty!
Szczególnie w dziedzinie kultury,
nad którą od lat zawisły niemożności chmury.
Uwięziona w remizie, magazynie, kotłowni, jatkach i
starej elektrowni,
z obiektów tych już się nigdy nie uwolni.
O sali widowiskowej możemy sobie tylko pomarzyć.
Dla mnie nic gorszego w tym mieście
nie mogło się zdarzyć.
Nie wiem, co jeszcze wymyślicie,
aby uprzykrzyć ostrowianom życie?
A że działania są nieprzewidywalne,
niech świadczy fakt, że niedawno
pan burmistrz wręczał orkiestrze
jubileuszowe nagrody i kwiaty,
i nikt się wtedy nie spodziewał
za lata działalności, tak gorzkiej zapłaty.

#3422 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 marzec 2019 - 10:59

A co nas obchodzi jakaś orkiestra z Ostrowi ? Miałbyć pewnie plagiat, ale małe przeoczenie i wypłynęła Ostrów.

#3423 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2019 - 21:28

Janusz i co tam? Podobno w Ostrołęce już tez się na tobie poznali?

#3424 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2019 - 11:42

Janusz i co tam? Podobno w Ostrołęce już tez się na tobie poznali?

Tak, dostałem etat na rok w gowormwie ale pewnie nie przedłożą.

#3425 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2019 - 13:03

Tak, dostałem etat na rok w gowormwie ale pewnie nie przedłożą.

ale w goworowie nie ma orkiestry dętej, uniwersytetu dla seniorow tez nie, dyrektor goku w goworowie tez swietnie sobie działa to gdzie ten etat dla kapelmistrza?

#3426 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2019 - 13:04

ale w goworowie nie ma orkiestry dętej, uniwersytetu dla seniorow tez nie, dyrektor goku w goworowie tez swietnie sobie działa to gdzie ten etat dla kapelmistrza?

Napewno się coś w elektrowni znajdzie, wszystkich pisiorow tam upychają. Za zasługi dla partii i wodza :)

#3427 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2019 - 13:39

A prąd drożeje.

#3428 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2019 - 14:31

W Lipnie

#3429 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2019 - 20:40

No i co tam? Po wyborach, nagle okazało się że "działacze" maja orkiestrę we doopie? Toż tak pialiście, tak trzymaliście kciuki, taki to był dla Was pępek świata? Co jest? Nie pykło? Spójrzcie choć raz krzykacze w lustro i przyznajcie "chcieliśmy wydymać temat orkiestry!" Stać Was na to? Nie sądzę...

#3430 ~Taki gościu~

~Taki gościu~
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2019 - 13:50

No i co tam? Po wyborach, nagle okazało się że "działacze" maja orkiestrę we doopie? Toż tak pialiście, tak trzymaliście kciuki, taki to był dla Was pępek świata? Co jest? Nie pykło? Spójrzcie choć raz krzykacze w lustro i przyznajcie "chcieliśmy wydymać temat orkiestry!" Stać Was na to? Nie sądzę...

Daj spokój - z polityką  ;)

#3431 ~Byłem pierwszy~

~Byłem pierwszy~
  • Goście

Napisano 11 październik 2019 - 17:58

W niedzielę wieczorem Orkiestry Strażackie zagrają w całej Polsce wieszcząc zwycięstwo PIS I upadek komuny. Tylko w Różanie  nie zagra jedna z najstarszych w Polsce i jedna z najlepszych orkiestr dętych . Podziękować możemy katowi tej Orkiestry , mściwemu o czerwonym podniebieniu złamanemu wiertłu , i zasrańcom udającym  straszaków dla zysku . 

PODPISAŁ

Były polityk tej gminy kochający orkiestrę, zabitą orkiestrę .

#3432 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2019 - 22:41

I jak straszaki co z rocznicą waszej orkiestry . Różańskie się obsrały i o orkiestrze zapomniały . Może jednostki gminne reaktywują rozbitą przez gospodarza orkiestrę . Mroczki o tam Jurek robi na rzadko słysząc że miałby stracić stołek sóóółtysa . Załuzie Ci może by i powalczyli, ale sami , no może jeszcze Chełsty by powalczyły . Szygi pewnie też by powalczyły o orkiestrę ale tchórzliwy Andrzejek na samą myśl dostaje rozwolnienia zagradzając całą drogę . Najgorszy wstyd dla sprzedajnych straszaków z Różana wstyd i hańba ale jak takich dupków wybiera się do zarzundu . Dwóch z nich może się nazwać strażakami , dwóch nie miało  wcześniej prądownicy w ręku dopóki nie trafili do tego budynku , a ten piąty oko na Maroko a d*** na Kaukaz  pomocnik pomocnika ochotnika obrany na Cesarza . Jak tacy mają się postawić burmistrzowi i powalczyć o własną rozbitą orkiestrę . Szansa jest tylko w społeczeństwie że się upomni o orkiestrę strażacką .  Wstyd i hańba !

#3433 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2019 - 02:43

I jak straszaki co z rocznicą waszej orkiestry . Różańskie się obsrały i o orkiestrze zapomniały . Może jednostki gminne reaktywują rozbitą przez gospodarza orkiestrę . Mroczki o tam Jurek robi na rzadko słysząc że miałby stracić stołek sóóółtysa . Załuzie Ci może by i powalczyli, ale sami , no może jeszcze Chełsty by powalczyły . Szygi pewnie też by powalczyły o orkiestrę ale tchórzliwy Andrzejek na samą myśl dostaje rozwolnienia zagradzając całą drogę . Najgorszy wstyd dla sprzedajnych straszaków z Różana wstyd i hańba ale jak takich dupków wybiera się do zarzundu . Dwóch z nich może się nazwać strażakami , dwóch nie miało wcześniej prądownicy w ręku dopóki nie trafili do tego budynku , a ten piąty oko na Maroko a d*** na Kaukaz pomocnik pomocnika ochotnika obrany na Cesarza . Jak tacy mają się postawić burmistrzowi i powalczyć o własną rozbitą orkiestrę . Szansa jest tylko w społeczeństwie że się upomni o orkiestrę strażacką . Wstyd i hańba !

A h** tam z tom orkestrom stražackom kogo ona obchodzi. 0

#3434 ~Patriota~

~Patriota~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2019 - 10:55

Jakim cymbałem trzeba być żeby tak pisać , hak to Tobie w dupę imbecylu . Dziś mam 70 lat i dałbym Ci w pysk za obrażanie dzieła tylu pokoleń . W taki sposób giną cywilizacje i narody gdy będzwały dla własnych korzyści niszczą dobro wspólne . Co czują dziś druhowie założyciele tej orkiestry . Ludzie którzy do tego dopuścili powinni być potępieni i odsunięci na margines . Włącznie z marionetkami z OSP .

#3435 ~uczeń~

~uczeń~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2019 - 11:15

Patriota zobacz że gość napisał o męskim przyrodzeniu a ono służy do innych celów . Poza tym słowo ch*** piszemy przez ch . I tacy ludzie chcesz żeby szanowali tradycję kulturę albo szanowali artystów jakimi byli druhowie z orkiestry strażackiej . 

#3436 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2019 - 11:39

Jakim cymbałem trzeba być żeby tak pisać , hak to Tobie w dupę imbecylu . Dziś mam 70 lat i dałbym Ci w pysk za obrażanie dzieła tylu pokoleń . W taki sposób giną cywilizacje i narody gdy będzwały dla własnych korzyści niszczą dobro wspólne . Co czują dziś druhowie założyciele tej orkiestry . Ludzie którzy do tego dopuścili powinni być potępieni i odsunięci na margines . Włącznie z marionetkami z OSP .

Od początku o tym mówiłem. Gdyby Chojnowski nie traktował orkiestry jak prywatnego folwarku dalej by grała dla dobra gminy. Niestety wykorzystał ich politycznie a potem zostawił i gra w gasewie. Smutna prawda

#3437 ~kozak~

~kozak~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2019 - 11:44

Dla mnie może to być i h z kreskom. I tak wszyscy wiedzom , co miałem na myśli. Głęboko w doopie mam cały ten dawny cyrk nazywany łorkestrom strażackom. Miejta litość, 100 lat toto usiłowało się nauczyć grać w sposób równy i trzymający tempo i nie potrafiło. No, ale skoro kampelmistrzem był szewc, kowal lub mechanizator rolnictwa to sprawa jasna. Jeśli brakuje wam ryku tych ,,trąb jerychońskich" zawsze możecie zagospodarować Januszka, wrzuci 5 bieg i pomkniecie ku sławie i historii.

#3438 ~~patryjota~~

~~patryjota~~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2019 - 13:21

O co chodzi, kto zabrania strażakom grać? Czy gmina nie chce udostępnić lokalu do ćwiczeń?

Przecież to wolny kraj, jak ktoś chce dmucha w rurę, drugi wali browca a trzeci może leżeć do góry ...

#3439 ~Miro~

~Miro~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2019 - 15:58

Hej Ty Kozak ! Kiedyś często powiadał pan Wołodyjowski ,, złapał Kozak Tatarzyna a Tatarzyn za łeb trzyma "  nie kozacz bo nie wiesz jak to się dla Ciebie i podobnych pseudo kozaków skończy . Jesteś obcym bezwartościowym ścierwem skoro nie szanujesz historii . Obrażasz to co było najpiękniejsze na tamte czasy . Ja też często podziwiałem koncerty i parady ORKIESTRY STRAŻACKIEJ . Za czasów pana burmistrza Parcińskiego orkiestra była jedną z najlepszych w Polsce . Świderski nie lubił pana Parcińskiego często jemu przerywał i grubiańsko się do niego odzywał . Nawet stanął do rywalizacji ale dostał zdrowe manto . Pan Chojnowski też zrobił karierę przy panu Parcińskim . Gdy odszedł trzeba było się zemścić . Tacy ludzie mściwi nie darują gdy ktoś był lepszy lub stanął na przeciw . W orkiestrze grało wiele rodzin od pokoleń to ich teraz opluwasz wszawy kozaku . Przy Panu Januszu niewart jesteś stać, z Januszkiem może razem się zabawiałeś jaki bieg on Tobie wrzucał to wasza sprawa . A w orkiestrze Twój Januszek może grać tylko gorzkie żale na fujarce .

#3440 ~kozak~

~kozak~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2019 - 22:09

Hej Ty Kozak ! Kiedyś często powiadał pan Wołodyjowski ,, złapał Kozak Tatarzyna a Tatarzyn za łeb trzyma " nie kozacz bo nie wiesz jak to się dla Ciebie i podobnych pseudo kozaków skończy . Jesteś obcym bezwartościowym ścierwem skoro nie szanujesz historii . Obrażasz to co było najpiękniejsze na tamte czasy . Ja też często podziwiałem koncerty i parady ORKIESTRY STRAŻACKIEJ . Za czasów pana burmistrza Parcińskiego orkiestra była jedną z najlepszych w Polsce . Świderski nie lubił pana Parcińskiego często jemu przerywał i grubiańsko się do niego odzywał . Nawet stanął do rywalizacji ale dostał zdrowe manto . Pan Chojnowski też zrobił karierę przy panu Parcińskim . Gdy odszedł trzeba było się zemścić . Tacy ludzie mściwi nie darują gdy ktoś był lepszy lub stanął na przeciw . W orkiestrze grało wiele rodzin od pokoleń to ich teraz opluwasz wszawy kozaku . Przy Panu Januszu niewart jesteś stać, z Januszkiem może razem się zabawiałeś jaki bieg on Tobie wrzucał to wasza sprawa . A w orkiestrze Twój Januszek może grać tylko gorzkie żale na fujarce .

Przestań się człowieku znowu onanizować tematem łorkiestry. Było minęło jak Żydzi w Różanie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych