Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Orkiestra strażacka , Kto zniszczył orkiestrę OSP Różan?

3430 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Henryk~

~Henryk~
  • Goście

Napisano 06 luty 2018 - 10:54

Kilka razy w roku przyjeżdżam do Różana . Zauważyłem , że w uroczystościach kościelnych i państwowych nie bierze udziału orkiestra strażacka .

Dowiedziałem się że orkiestra została rozwiązana . Nie mogę tylko zrozumieć jak strażacy OSP Różan mogli do tego dopuścić . Ta orkiestra istniała ponad 120 LAT ! Była jedyną ozdobą tego miasteczka . W domu kultury powstała nowa Orkiestra dla zamydlenia oczu .Ja jako były strażak nie mogę zrozumieć jak obecni strażacy mogli pogrzebać zaprzepaścić dorobek tylu pokoleń .

To wstyd i hańba!       Jaskółki ćwierkają , że za wszystkim stoi Burmistrz.........

Co Państwo i Mieszkańcy Gminy Różan sądzą na ten temat ?

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 luty 2018 - 14:03

Kilka razy w roku przyjeżdżam do Różana . Zauważyłem , że w uroczystościach kościelnych i państwowych nie bierze udziału orkiestra strażacka .

Dowiedziałem się że orkiestra została rozwiązana . Nie mogę tylko zrozumieć jak strażacy OSP Różan mogli do tego dopuścić . Ta orkiestra istniała ponad 120 LAT ! Była jedyną ozdobą tego miasteczka . W domu kultury powstała nowa Orkiestra dla zamydlenia oczu .Ja jako były strażak nie mogę zrozumieć jak obecni strażacy mogli pogrzebać zaprzepaścić dorobek tylu pokoleń .

To wstyd i hańba!       Jaskółki ćwierkają , że za wszystkim stoi Burmistrz.........

Jak patrze na to jak rozwineły się dzieci i jak gra nowy zespół o którym mówisz że powstał dla zamydlenia oczu to mogę powiedzieć ze nic lepszego miastu nie mogło się przytrafić.

The orchestr rose bo tak się chyba nazywają to genialny pomysł. Można im tylko pogratulować.

A teraz do sedna... ostatnio słyszałem jak jeden ze strażaków skłucony z burmistrzem zaczął znowu wyciagać temat orkiestry, z resztą atakuje burmistrza na każdym kroku i opowiada ludziom różne głupoty. Jestem bardziej niż pewien z ten temat tutaj to też jego prowokacja. Więc cóż można powiedzieć. Nie tędy droga kolego...

Widać że wybory sie zblizają i nie macie jak ugryźć Świderskiego. Żałosne!!!

#3 ~Mimi~

~Mimi~
  • Goście

Napisano 06 luty 2018 - 14:33

To wstyd i hańba! Jaskółki ćwierkają , że za wszystkim stoi Burmistrz.........

Drogi Stanisławie, mimo,że używsz innego imienia nie zwiedziesz nas tym zabiegiem.Twój styl pisania postów jest wszystkim bardzo dobrze znany i aż nadto czytelny. A co do Twych zarzutów to po pierwsze, orkiestra istnieje od 1910 roku, więc do 120 rocznicy istnienia jeszcze jej trochę brakuje, po drugie zmieniła się trochę jej formuła, kapelmistrz jak i brzmienie, którego wreszcie da sìę słuchać, po trzecie jej udział w uroczystościach państwowych jest dalej zawsze widoczny i atrakcyjny i po czwarte może dlatego, iż brzmienie orkiestry nie wzbudza już lęku i trwogi przestała ona grać na uroczystościach kościelnych.

#4 ~Mimi~

~Mimi~
  • Goście

Napisano 06 luty 2018 - 14:37

Drogi Stanisławie, mimo,że używsz innego imienia nie zwiedziesz nas tym zabiegiem.Twój styl pisania postów jest wszystkim bardzo dobrze znany i aż nadto czytelny. A co do Twych zarzutów to po pierwsze, orkiestra istnieje od 1910 roku, więc do 120 rocznicy istnienia jeszcze jej trochę brakuje, po drugie zmieniła się trochę jej formuła, kapelmistrz jak i brzmienie, którego wreszcie da sìę słuchać, po trzecie jej udział w uroczystościach państwowych jest dalej zawsze widoczny i atrakcyjny i po czwarte może dlatego, iż brzmienie orkiestry nie wzbudza już lęku i trwogi przestała ona grać na uroczystościach kościelnych. Acha parkowe ptaszyska Kraka, że współpraca między burmistrzem, a zespołem jest ok..

#5 ~Mimi~

~Mimi~
  • Goście

Napisano 06 luty 2018 - 14:39

Drogi Stanisławie, mimo,że używsz innego imienia nie zwiedziesz nas tym zabiegiem.Twój styl pisania postów jest wszystkim bardzo dobrze znany i aż nadto czytelny. A co do Twych zarzutów to po pierwsze, orkiestra istnieje od 1910 roku, więc do 120 rocznicy istnienia jeszcze jej trochę brakuje, po drugie zmieniła się trochę jej formuła, kapelmistrz jak i brzmienie, którego wreszcie da sìę słuchać, po trzecie jej udział w uroczystościach państwowych jest dalej zawsze widoczny i atrakcyjny i po czwarte może dlatego, iż brzmienie orkiestry nie wzbudza już lęku i trwogi przestała ona grać na uroczystościach kościelnych. Acha, parkowe ptaszyska krakały, że współpraca między burmistrzem, a zespołem jest ok..

#6 ~MIESZKANIEC~

~MIESZKANIEC~
  • Goście

Napisano 06 luty 2018 - 15:42

Pan HENRYK ma rację .Orkiestra strażacka nie gra już pięć-sześć lat .GRAŁA pięknie , maszerowała pięknie to była wizytówka straży i miasta . Jest to ogromny wstyd dla Różańskich strażaków że wdali się w politykę i pozwolili zniszczyć to co mieli najcenniejsze ,i najpiękniejsze .Piszę to jako RÓŻANIAK . Jako rodzic cieszę się że moje dziecko gra już drugi rok w Domu Kultury . Jednak widzę i wiem że nie są i nie będą w stanie zastąpić tego co reprezentowała orkiestra strażacka przez minimum pięć lat . I To co mówi moje dziecko potwierdza słowa tego pana .Przez walkę polityczną niema orkiestry strażackiej . Choć też nie rozumiem jak strażacy mogli pozwolić sobie na utratę takiej orkiestry .JAKA BYŁA CENA TEGO PRZEKRĘTU ? W moich oczach stracili wiele.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 luty 2018 - 19:34

Pan HENRYK ma rację .Orkiestra strażacka nie gra już pięć-sześć lat .GRAŁA pięknie , maszerowała pięknie to była wizytówka straży i miasta . Jest to ogromny wstyd dla Różańskich strażaków że wdali się w politykę i pozwolili zniszczyć to co mieli najcenniejsze ,i najpiękniejsze .Piszę to jako RÓŻANIAK . Jako rodzic cieszę się że moje dziecko gra już drugi rok w Domu Kultury . Jednak widzę i wiem że nie są i nie będą w stanie zastąpić tego co reprezentowała orkiestra strażacka przez minimum pięć lat . I To co mówi moje dziecko potwierdza słowa tego pana .Przez walkę polityczną niema orkiestry strażackiej . Choć też nie rozumiem jak strażacy mogli pozwolić sobie na utratę takiej orkiestry .JAKA BYŁA CENA TEGO PRZEKRĘTU ? W moich oczach stracili wiele.

Nie mieszaj do tego strażaków miernoto. Podziękuj Chojnowskiemu ktory wplatał orkiestrantow i dzieci z mazoretek w polityczna wojne. To on zrezygnował z prowadzenia orkiestry i maszeruje teraz w gąsewie. Taki z niego lokalny patriota.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 luty 2018 - 19:54

Prowokacja i odgrzewanie tematu orkiestry to jedyne na co was stać, żeby zaszkodzić Burmistrzowi? Słabo :) Czas spojrzeć prawdzie w oczy. Chojnowskiego w orkiestrze dało się zastąpić bez problemu, a w domu kultury jeszcze bardziej bez problemu. Może eksperyment z Warsztocka nie był udany, ale Piotr potrafi wyciągać wnioski i przyznawać się do błędów. Po tym poznaje się dobrego gospodarza i człowieka. Jedyne co PiS zrobił dla Różana to próbował zablokować dodatkowa kasę za odpady z posłem Czartoryskim na czele. Na szczęście próba była nie udana, tak jak nie zabierzecie nam czołgu psychole.

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 luty 2018 - 20:33

Po tym co piszesz widać że jesteś miernotą .W DZISIEJSZEJ straży Różańskiej zostały same miernoty . MAM na myśli zarząd osp . Wszyscy tańczą na postronku burmistrza . gdybyście mieli jaja to prędzej burmistrz by strscił koryto niż wy ORKIESTRE.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 luty 2018 - 20:35

Po tym co piszesz widać że jesteś miernotą .W DZISIEJSZEJ straży Różańskiej zostały same miernoty . MAM na myśli zarząd osp . Wszyscy tańczą na postronku burmistrza . gdybyście mieli jaja to prędzej burmistrz by strscił koryto niż wy ORKIESTRE.

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 luty 2018 - 21:05

Orkiestrę to stracił Chojnowski a nie straż. A właściwie to porzucił i uciekł do Gąsewa. Zarząd OSP jest samodzielny i dlatego miał odwagę skończyć z polityka, która z użyciem orkiestry uprawiał Janusz. No chyba, że poseł Czartoryjski i senator Mamutów pojawili się na proteście zmanipulowanych dzieci przypadkiem.

#12 ~Igor~

~Igor~
  • Goście

Napisano 06 luty 2018 - 21:18

Widać że to prawda że pan Piotr mydli ludziom oczy .Pisząc że ta olkiestra lepiej gra ,że tak się dogaduje . A może stworzył sobie prywatną 0rkiestre za nasze pieniądze .Pozatym nie rozumie jaką krzywdę wyrządził strażakom i społeczeństwu .W imię prywaty ! Chcąc dokopać politycznemu przeciwnikowi zwalnia go z pracy i z funkcji Kapelmistrza, ale nie powołuje na jego miejsce nikogo . Pozwala rozsypać się ORKIESTRZE .i pozwalają jemu na to strażacy .Tego czego nie zrobiła 1-sza wojna światowa , czego nie zrobili bolszewicy ,czego nie zrobili hitlerowcy w drugą wojnę i pózniej komuniści .Udaje się naszemu włodarzowi . gratulacje.. Dla prywaty niszczy jedną z najstarszych orkiestr w polsce i jedną z najlepszych w polsce . po kilku latach bez orkiestry coś zaczyna grać w Domu Kultury .Tylko to coś niema nic wspólnego z tamtą olkiestrą i jej olbrzymią tradycją . 

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 luty 2018 - 21:32

Widać że to prawda że pan Piotr mydli ludziom oczy .Pisząc że ta olkiestra lepiej gra ,że tak się dogaduje . A może stworzył sobie prywatną 0rkiestre za nasze pieniądze .Pozatym nie rozumie jaką krzywdę wyrządził strażakom i społeczeństwu .W imię prywaty ! Chcąc dokopać politycznemu przeciwnikowi zwalnia go z pracy i z funkcji Kapelmistrza, ale nie powołuje na jego miejsce nikogo . Pozwala rozsypać się ORKIESTRZE .i pozwalają jemu na to strażacy .Tego czego nie zrobiła 1-sza wojna światowa , czego nie zrobili bolszewicy ,czego nie zrobili hitlerowcy w drugą wojnę i pózniej komuniści .Udaje się naszemu włodarzowi . gratulacje.. Dla prywaty niszczy jedną z najstarszych orkiestr w polsce i jedną z najlepszych w polsce . po kilku latach bez orkiestry coś zaczyna grać w Domu Kultury .Tylko to coś niema nic wspólnego z tamtą olkiestrą i jej olbrzymią tradycją .

Ile byś imion nie wymyslil i tak wiadomo zes głupi. Odwracanie kota ogonem to twoja domena. Kazdy wie jak Chojnowski orkiestre do polityki wykorzystywał, a teraz ty pisząc te brednie robisz to ponownie i zapowiada sie kolejna porażka. Gratulacje dla Tuptusia ze potrafił tchnąć w orkiestre nowego ducha bez uprawiania polityki. Gratulacje dla strażaków ze potrafili sie odciąć od przeszłości!

#14 ~patryk~

~patryk~
  • Goście

Napisano 06 luty 2018 - 21:48

Orkiestrę to stracił Chojnowski a nie straż. A właściwie to porzucił i uciekł do Gąsewa. Zarząd OSP jest samodzielny i dlatego miał odwagę skończyć z polityka, która z użyciem orkiestry uprawiał Janusz. No chyba, że poseł Czartoryjski i senator Mamutów pojawili się na proteście zmanipulowanych dzieci przypadkiem.

a to ciekawe, po tym wpisie widać jak zarząd osp jest A- polityczny .Z tego co się dowiedziałem to wszyscy pracujecie w państwowej straży albo w gminie . A tacy ludzie nie powinni zajmować pewnych funkcji .I nie powinni zajmować się polityką zgodnie z ustawą .                                               I sprawa jest jasna dlaczego tańczycie jak wam grają ci co nie potrafią grać .

#15 ~patryk~

~patryk~
  • Goście

Napisano 06 luty 2018 - 22:10

Po tym wpisie widać jak zarząd jest A-polityczny . Z tego co się dowiedziałem to wszyscy pracujecie w państwowej straży a reszta w gminie . Zgodnie z ustawą nie powinniście zajmować pewnych funkcji i zajmować się polityką. Dla osiągnięcia prywatnych korzyści wdajecie się w politykę . Dlatego musicie tańczyć jak wam grają ci którzy grać nie potrafią . a traci na tym straż i społeczeństwo /

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 luty 2018 - 22:11

Proste pytanie:

Co zniszczyło Orkiestrę?

Prosta odpowiedź

Wybujała ambicja jednego człowieka, rozbudowane Ego, podszept politycznego poplecznika...

i bynajmniej nie mam tu na myśli Burmistrza :D

#17 ~patryk~

~patryk~
  • Goście

Napisano 06 luty 2018 - 22:15

Po tym wpisie widać jak zarząd jest A-polityczny . Z tego co się dowiedziałem to wszyscy pracujecie w państwowej straży a reszta w gminie . Zgodnie z ustawą nie powinniście zajmować pewnych funkcji i zajmować się polityką. Dla osiągnięcia prywatnych korzyści wdajecie się w politykę . Dlatego musicie tańczyć jak wam grają ci którzy grać nie potrafią . a traci na tym straż i społeczeństwo /

#18 ~patryk~

~patryk~
  • Goście

Napisano 06 luty 2018 - 22:16

#19 ~patryk~

~patryk~
  • Goście

Napisano 06 luty 2018 - 22:18

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 luty 2018 - 22:18

ales ty gupi. Ha ha ha ha

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych