Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Nowy duchowny z Sypniewa

150 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~aga~

~aga~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2017 - 11:59

Jakoś poprzednich proboszczów było stać utrzymywać organistów i kościelnych a tego nie stać? Mamy sami kościół sprzątać i groby kopać a on będzie tylko kasę brał? Od czego jest rada parafialna,też już jej nie ma?

niech teraz groby kopią i śpiewają ci,którzy pomogli odejść poprzednikowi

#42 ~wizyta biskupa~

~wizyta biskupa~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2017 - 13:46

rada gospodarcza obowiązkowa w diecezji płockiej

#43 ~Sąsiad~

~Sąsiad~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2017 - 18:40

Dobrze wam tak barany. NarzekaLiscie na kaczmarczyka. A ten teraz robi co chce a wy nic nie mozecie poradzic. Zebrał za wypominki oplatki krede kolede. I zyje jak pan

#44 ~Hotel gdzie~

~Hotel gdzie~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2017 - 19:52

Kler bez dozoru, co pozostawił ksiądz przez tyle lat w Krasnosielcu

#45 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2017 - 20:56

Mnie to też jest nie szkoda tych Sypniewiaków w ogóle

#46 ~wiki~

~wiki~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2017 - 01:00

bardzo miły ksiądz , który ma dobre i mądre plany dla naszej parafii

cztery miesiące posługi zepsuły to co było i jakoś nie widać tego co dobre cóż to za puste słowa

#47 ~Louis~

~Louis~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2017 - 08:38

Dobrze wam tak barany. NarzekaLiscie na kaczmarczyka. A ten teraz robi co chce a wy nic nie mozecie poradzic. Zebrał za wypominki oplatki krede kolede. I zyje jak pan

Taka jest prawda. Niech mu dają coraz więcej. APETYT ROŚNIE W MIARĘ JEDZENIA.

#48 ~stasiek~

~stasiek~
  • Goście

Napisano 05 luty 2017 - 23:32

Super ksiądz dobry zarządca pięknie odprawia.

#49 ~sprawiedliwy~

~sprawiedliwy~
  • Goście

Napisano 06 luty 2017 - 21:00

Jakoś poprzednich proboszczów było stać utrzymywać organistów i kościelnych a tego nie stać? Mamy sami kościół sprzątać i groby kopać a on będzie tylko kasę brał? Od czego jest rada parafialna,też już jej nie ma?

Faktycznie stać było ich utrzymać i nie tylko ich - było jeszcze kilka osób , ale dzięki temu nie mogli siebie  utrzymać i skończyli tak jak skończyli.

#50 ~Stary klecha~

~Stary klecha~
  • Goście

Napisano 07 luty 2017 - 09:46

Faktycznie stać było ich utrzymać i nie tylko ich - było jeszcze kilka osób , ale dzięki temu nie mogli siebie  utrzymać i skończyli tak jak skończyli.

Dzisiej grozi nam pozbawienie podstaw do życia! Naprawde ja skończyłem osiemdziesiąt lat. Za dwa tysiące złotych nie jestem w stanie wyżyć.

#51 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 07 luty 2017 - 10:00

Kler bez dozoru, co pozostawił ksiądz przez tyle lat w Krasnosielcu

Lepszego przykładu nie potrzeba.

#52 ~Miejscowa~

~Miejscowa~
  • Goście

Napisano 07 luty 2017 - 11:53

A ja uważam że gdyby wóda nie zrobiła spustoszenia w mózgu to by dalej tu był i by się utrzymał, nie musiałby chodzić  i pożyczać Alkoholizm zgubił wielu ludzi.

#53 ~na leczenie w czasie~

~na leczenie w czasie~
  • Goście

Napisano 07 luty 2017 - 13:10

to samo można powiedzieć o proboszczu z W............ pił i pije a ludzie do kościoła nie chodzą w tygodniu tylko żałobnicy na mszy a ze wsi nikogo nie ma co na to władze kościelne dziekan-= Biskup

#54 ~bohaterem być~

~bohaterem być~
  • Goście

Napisano 12 luty 2017 - 23:14

Słyszałem że to dobre ziółko

#55 ~kościelna~

~kościelna~
  • Goście

Napisano 20 luty 2017 - 11:36

Super ksiądz dobry zarządca pięknie odprawia.

Dziwny ten zarządca co mu przeszkadzają sosny na ul kościelnej że chce je wyciąć, chyba nie sadził tych drzew? Zamiast pomyśleć o nowym płocie (ten już prawie leży) to on chce drzewa usuwać?  

#56 ~szanuj zieleń~

~szanuj zieleń~
  • Goście

Napisano 20 luty 2017 - 12:21

Czy zamierza wykonać parking przy kościele od strony ul. Kościelnej/osiedla przy płocie aby zwiększyć liczbę parkingów. Sosny rosą wolno trzeba kilkanaście lat aby takie urosły.

#57 ~Angela~

~Angela~
  • Goście

Napisano 02 marzec 2017 - 09:43

A mnie bardzo wzburza  nowoczesność tego księdza, myślę że przesadza coraz bardziej, pierwszy raz się z takim czymś spotykam.  Sztuczny organista , czy to wolno tak włączać muzykę z automatu w kościele? Chyba tylko w Sypniewie takie cuda? Kościelnego też nie mamy. Do kompletu już nam tylko brakuje sztucznego księdza , no ale przy dzisiejszej technice to już tylko kwestia czasu w Japonii tworzą coraz to lepsze roboty. Być może za kilka lat to nasz ksiądz będzie już tylko z tacą chodził , a resztę będą obsługiwały roboty.

#58 ~Lala~

~Lala~
  • Goście

Napisano 02 marzec 2017 - 10:08

A mnie bardzo wzburza nowoczesność tego księdza, myślę że przesadza coraz bardziej, pierwszy raz się z takim czymś spotykam. Sztuczny organista , czy to wolno tak włączać muzykę z automatu w kościele? Chyba tylko w Sypniewie takie cuda? Kościelnego też nie mamy. Do kompletu już nam tylko brakuje sztucznego księdza , no ale przy dzisiejszej technice to już tylko kwestia czasu w Japonii tworzą coraz to lepsze roboty. Być może za kilka lat to nasz ksiądz będzie już tylko z tacą chodził , a resztę będą obsługiwały roboty.

. Pewnie sztuczną babę też ma.

#59 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 02 marzec 2017 - 12:33

A mnie bardzo wzburza  nowoczesność tego księdza, myślę że przesadza coraz bardziej, pierwszy raz się z takim czymś spotykam.  Sztuczny organista , czy to wolno tak włączać muzykę z automatu w kościele? Chyba tylko w Sypniewie takie cuda? Kościelnego też nie mamy. Do kompletu już nam tylko brakuje sztucznego księdza , no ale przy dzisiejszej technice to już tylko kwestia czasu w Japonii tworzą coraz to lepsze roboty. Być może za kilka lat to nasz ksiądz będzie już tylko z tacą chodził , a resztę będą obsługiwały roboty.

Instrukcja Episkopatu Polski o Muzyce Liturgicznej po Soborze Watykańskim II  (8 II 1979)
30. Muzyka w czasie sprawowania czynności liturgicznych winna być wykonywana "na żywo", dlatego nie wolno zastępować śpiewu zgromadzonych lub gry na instrumentach muzyką odtwarzaną za pomocą aparatów, np. magnetofonu, adapteru, radia itp. Nic nie stoi na przeszkodzie, by poza liturgią odtwarzać niekiedy muzykę religijną z płyt czy taśm, aby w tego rodzaju audycjach udostępnić wiernym arcydzieła muzycznej twórczości religijnej dla wytworzenia odpowiedniego nastroju lub też celem wyrabiania w nich dobrego smaku muzycznego.

#60 ~hejt~

~hejt~
  • Goście

Napisano 02 marzec 2017 - 16:58

Ciekawe czy elektryczny kościelny też będzie. I będzie kopał groby. Bo póki co czlowiecze to najpierw wykop sobie grób dopiero umieraj.....

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych