Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Nowy duchowny z Sypniewa

150 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2017 - 22:36

Jak tam nowy probszcz R.KulSik ?

#2 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2017 - 12:51

Super ksiądz dobry gospodarz , piękne kazania mówi .

#3 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2017 - 20:11

ciekawe kto teraz bedzie kościelnym kogo wybierze rada parafialna?

#4 ~gościuu~

~gościuu~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2017 - 12:26

podobno kasę ciągnie

#5 ~finol~

~finol~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2017 - 13:05

A ktory ksiądz kasy nieciągnie? ZŁODZIEJE !!!!!!!

#6 ~katolik~

~katolik~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2017 - 12:04

najpierw organista wyleciał teraz kościelny....co będzie dalej.... 

#7 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2017 - 13:37

na ciebie kolej

#8 ~Parafianin~

~Parafianin~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2017 - 13:52

Teraz chyba najwyższy czas na tych dzikich lokatorów w organistówce, bo to przez nich nie może się wprowadzić nowy organista z Wyszonki Kościelnej.

#9 ~Jolka~

~Jolka~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2017 - 14:44

Super ksiądz dobry gospodarz , piękne kazania mówi .

No nie wiem czy taki super? W październiku ogłosił że można składać ofiary na całoroczne wypominki za zmarłych w kwocie 50zł od jednej osoby. Mama poszła do zakrystii zapłacić ale okazało się że proboszcz życzy sobie 50zł za imię i 50zł za nazwisko. Czyli za dziadka i za babcię mama musiała zapłacić 200zł. A jeśli ktoś ma więcej zmarłych w rodzinie to ile zapłaci? Uważam że takie postępowanie jest co najmniej nie w porządku.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2017 - 15:05

Czekamy teraz nowej obsady nowy ksiądz to i kościelny nowy i organista

#11 ~sługa~

~sługa~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2017 - 15:38

No nie wiem czy taki super? W październiku ogłosił że można składać ofiary na całoroczne wypominki za zmarłych w kwocie 50zł od jednej osoby. Mama poszła do zakrystii zapłacić ale okazało się że proboszcz życzy sobie 50zł za imię i 50zł za nazwisko. Czyli za dziadka i za babcię mama musiała zapłacić 200zł. A jeśli ktoś ma więcej zmarłych w rodzinie to ile zapłaci? Uważam że takie postępowanie jest co najmniej nie w porządku.

Zapłaciła frycowe «strata poniesiona z powodu popełnionego błędu»

Mogła przecież podać np. za duszę śp, Jana i Cecylii Kowalskich, wtedy według zawiłego cennik plebana wyszło by 150 zł  Jeśli sądzisz, że po Twojej śmierci czyjeś modlitwy będą miały moc "przeprowadzić" Cię z piekła (lub niebiblijnego czyśćca) do nieba, to wiedz, że są to złudzenia pozbawione jakichkolwiek Biblijnych podstaw.

#12 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2017 - 17:15

50 zl za imie 50 zl za nazwisko to jest ku..a jakies chore!!! Czy ksiądz czytajac te wypominki sie tak bardzo napracuje zeby brac takie pieniadze? Były proboszcz parafii w Gasewie ktory odszedł do Krasnosielca brał na przykład za pogrzeb 1500 (!!!!!)zlotych.Niewieze w zadne niebo ani inne takie bajki ale po ch*** pieprzyc na kazaniach o zluzeniu Bogu a nie mamonie a potem rzucac sie na kase jak jakas hiena.WSTYD

#13 ~Ja wierzę~

~Ja wierzę~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2017 - 15:39

50 zl za imie 50 zl za nazwisko to jest ku..a jakies chore!!! Czy ksiądz czytajac te wypominki sie tak bardzo napracuje zeby brac takie pieniadze? Były proboszcz parafii w Gasewie ktory odszedł do Krasnosielca brał na przykład za pogrzeb 1500 (!!!!!)zlotych.Niewieze w zadne niebo ani inne takie bajki ale po ch*** pieprzyc na kazaniach o zluzeniu Bogu a nie mamonie a potem rzucac sie na kase jak jakas hiena.WSTYD

nie wierzysz w niebo ani inne bajki ................... człowieku bajki to ty poczytaj dzieciom na dobranoc. Jak nie wierzysz to po co chodzisz do kościoła, żeby sąsiedzi Cię widzieli. Uwierzysz ......tylko żeby nie było dla Ciebie za późno . Przeczytaj sobie świadectwo Glorii Polo to może wtedy uwierzysz.

#14 ~I Ja wierzę~

~I Ja wierzę~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2017 - 15:48

Masz rację ...................bo już z piekła wyjścia nie ma . Bo już tu decydujesz swoim postępowaniem gdzie spędzisz wieczność. A nasza modlitwa pomaga duszom przejść do nieba ale tym, które są w czyśćcu ( które oczyszczają się z grzechów popełnionych na ziemi ).

Zapłaciła frycowe «strata poniesiona z powodu popełnionego błędu»

Mogła przecież podać np. za duszę śp, Jana i Cecylii Kowalskich, wtedy według zawiłego cennik plebana wyszło by 150 zł  Jeśli sądzisz, że po Twojej śmierci czyjeś modlitwy będą miały moc "przeprowadzić" Cię z piekła (lub niebiblijnego czyśćca) do nieba, to wiedz, że są to złudzenia pozbawione jakichkolwiek Biblijnych podstaw.

#15 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2017 - 16:10

Ja też byłam tym zażenowana ogłasza że 50 to powinno tyle być , a nie po ogłoszeniu o 100% w górę. To jest w ogóle jakieś nie normalne! Ciekawe ile kosztuje . ile ! ile , ile ? ile - itd Jaka pazerność!

#16 ~To tyle~

~To tyle~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2017 - 16:43

Czyściec wymyślił papież Grzegorz w 593 roku, chociaż w Słowie Bożym nie ma mowy o żadnym czyśćcu. List do Hbr 10.13 Nic nie dają modły i mszę zakupione u księży. Poprawiają stan finansów i korzyści finansowe kleru.

#17 ~słowo~

~słowo~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2017 - 17:05

Bóg nie lubi wielomówstwa w modlitwach. Ewangelia MT 6, 7

" a modląc się, nie bądźcie wielomówni jako poganie; albowiem oni mniemają, że dla swojej wielomówności wysłuchani będą.

Mt 6, 8 Nie bądźcie tedy im podobni, gdyż wie Ojciec wasz, czego potrzebujecie, pierwej niż byście wy go prosili.

#18 ~berta~

~berta~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2017 - 21:16

podobno kasę ciągnie

widocznie się to podoba ludziom skoro na tacę dają coraz więcej, jak dziś zauważyłam to prawie same papierki 10 20 50 ksiądz kupil sobie większy koszyk bo się nie mieszczą 

#19 ~karola~

~karola~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2017 - 22:54

chyba należę do innej parafii bo ja płaciłam 50zł od osoby. 

#20 ~parafia~

~parafia~
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2017 - 01:31

Już mniej kładą na tace. Zresztą jak nie ma organisty i kościelnego to i msze można chyba odprawić za 20 zl.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych