Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Nowoczesne rolnictwo


88 odpowiedzi w tym temacie

#81 ~Ostrożność~

~Ostrożność~
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2020 - 08:30

Jak wynika z ustaleń 22 kwietnia 2020r. mężczyzna z pow.ostrołęckiego zainteresował się zamieszczonym na portalu aukcyjnym ogłoszeniem o sprzedaży ciągnika rolniczego w atrakcyjnej cenie. Pojazd wystawiony był za 44 tys. złotych i według zapewnień osoby sprzedającej było nim bardzo duże zainteresowanie, dlatego potrzebował on zaliczki. Mężczyzna, po rozmowie ze sprzedającym, postanowił dokonać zakupu.

Na poczet transakcji na podane przez sprzedającego konto wpłacił zaliczkę - 2000 złotych. Ciągnik, wedle zapewnień sprzedającego, miał się znajdować w Świnoujściu.

Po wpłacie gotówki i wysłaniu potwierdzenia przelewu, kontakt ze sprzedającym się urwał. Podany przykład pokazuje, z jakim ryzykiem muszą liczyć się osoby dokonujące zakupów za pośrednictwem sieci. Apelujemy o zachowanie jak najdalej idącej ostrożności i dokładne sprawdzanie wiarygodności sprzedających

 #82 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2020 - 08:35

A niby jak mógł go sprawdzic?#83 ~Chrońmy pszczoły~

~Chrońmy pszczoły~
  • Goście

Napisano 02 maj 2020 - 18:08

Specjaliści alarmują, że w szybkim tempie ubywa pszczół. Może to mieć związek ze stosowaniem oprysków o nieodpowiedniej porze - gdy aktywne są pszczoły. Z tego powodu środki ochrony roślin najlepiej stosować późnym wieczorem. Ochrona organizmów pożytecznych i stwarzanie warunków sprzyjających ich występowaniu to podstawowy wymóg integrowanej ochrony roślin. Środki ochrony roślin należy stosować tak, aby minimalizować negatywny wpływ chemicznej ochrony roślin na organizmy niebędące celem zabiegu. Stosowanie ich w ciągu dnia jest zabronione. Upadki pszczół z terenu woj. mazowieckiego, których przyczyną może być nieprawidłowe stosowanie środków ochrony roślin należy zgłaszać do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Warszawie.

 #84 ~pszczzoły~

~pszczzoły~
  • Goście

Napisano 08 maj 2020 - 14:44

Dziś rolnik w Zalesiu przed południem opryskiwał pole nie patrząc na pszczoły nie pomaga apel o przestrzeganie kwarantanny#85 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 maj 2020 - 15:30

Mam 2 ule, na razie ok. Czekam, że się wyroją i będę mieć 3.#86 ~Zenek~

~Zenek~
  • Goście

Napisano 10 maj 2020 - 15:39

A kto wylewa szambo do lasu z Zalesia gm Sypniewo

#87 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 maj 2020 - 19:37

Ten co ma własna beczkę do ścieków, wszyscy we wsi wiedza kto.#88 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 maj 2020 - 19:38

We wsi jest policjant nie powinno być z tym kłopotu.#89 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 maj 2020 - 05:49

KOCHANI!!!

Miarka się przebrała!! Przed chwilą dostałam taką oto wiadomość od Kariny z Lubuskiego Angusowa! Dziś powiatowa wydala nakaz uboju świń w czterech gospodarstwach w Modrzycy i Bobrownikach. Normalnie nie wierze ze to się dzieje To nie jakieś papudroki tylko ludzie którzy dbają i spełniają wszystkie wytyczne. Pani z Modrzycy dostała nakaz za uchylone drzwi od paszarni. Czujesz??? Wybije świnie bo drzwi były uchylone" Czas najwyższy to zatrzymać!!!
Sprawa pani powiatowej ciągnie się już długo. Pani postanowiła skasować nasze świnki. Nie tylko Mangalice z Angusowa, ale i inne jakie są w okolicy fermy z Niedoradza (ANIMEX) w której wystąpił ASF i w której wybito 22.000 świń.

Lubuskie Angusowo do końca pozostawało fair wobec urzędu powiatowego insp.wet. To samo Modrzyca i Bobrowniki!! Mimo tego padły nakazy uboju. Lubuskie Angusowo czeka z bijącym sercem na pocztę z urzędu. O ich historii dowiedziała się cała Polska. Różne ważne osoby, magazyny rolnicze i tv. Mimo tego kobieta stręczy dalej gospodarzy!!!

JEDNO MAM PYTANIE DO WAS!! KTO JEST MUREM ZA ROLNIKIEM I KTO RAZEM ZE MNĄ STANIE W OBRONIE GOSPODARZY. NIE MOŻNA POZWOLIĆ NA UBICIE ZDROWYCH ŚWIŃ!

Zbieram ekipę ratunkową. Czekam na odważnych ludzi którzy nie będą się bali zatrzymać urzędasów!

 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych