Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

1608 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~666~

~666~
  • Goście

Napisano 09 październik 2016 - 11:37

Doprecyzowując: mówisz db. Masz db :)

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 październik 2016 - 14:00

A może też okazja żeby pokazać nauczycielowi że się go ma w d. z różnych powodów. Może brak siły przebicia, układów, znaczenia, biznesów, rodziny na stołkach. Takie nagrody nie są zdrowe dla stosunków międzyludzkich. Szefa to utwierdza w przekonaniu o swojej jedynej racji, ważności, nieomylności. Czuje się jak Bóg, który wie i widzi wszystko. Dzieli i rządzi. Może nagrodzić, może się zemścić. Może niewygodnemu pokazać, że jest niczym i niepotrzebnie podskakuje. Nie warto być szczerym w pracy. Trzeba umieć swoje zdanie dyplomatycznie ukryć, uśmiechać się, przytakiwać, o nic nie pytać, klaskać i podziwiać. Najlepiej jeszcze czymś się przysłużyć, coś załatwić. Coś zasponsorować. Super jest mieć postawionych przyjaciół lub kogoś wpływowego w rodzinie. Działa to na wszystkich poziomach władzy. Obłuda.Tak to odbieram. Macie inne wrażenie?

Pan, wójt i pleban. Tak było, jest i będzie w zaściankowej Polsce.

#43 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 10 październik 2016 - 14:10

Pan, wójt i pleban. Tak było, jest i będzie w zaściankowej Polsce.

Nauczyciele to najbardziej uprzywilejowana grupa zawodowa. Kupa dodatków i brak jakiejkolwiek odpowiedzialności za pracę. A na wsi to jeszcze często kiepsko wykształceni, po jkiś dziwnych szkołach

#44 ~gogo~

~gogo~
  • Goście

Napisano 10 październik 2016 - 14:43

Nauczyciele to najbardziej uprzywilejowana grupa zawodowa. Kupa dodatków i brak jakiejkolwiek odpowiedzialności za pracę. A na wsi to jeszcze często kiepsko wykształceni, po jkiś dziwnych szkołach

Niektórzy to tzw. Misiewicze tylko  trochę z innego rozdania.

#45 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 10 październik 2016 - 16:32

Zgadza się, bo mama pracowała w gminie, szkole lub GS-ie i już droga wolna do ,,kariery"

#46 ~666~

~666~
  • Goście

Napisano 10 październik 2016 - 19:35

się ma jakieś kompleksy chyba... jak to takie proste czemu sam nie zostałeś? 

#47 ~666~

~666~
  • Goście

Napisano 10 październik 2016 - 19:37

te misiewicze nauczyły Cie kiedyś pisać byś teraz mógł głosić takie głupoty 

#48 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 10 październik 2016 - 20:14

się ma jakieś kompleksy chyba... jak to takie proste czemu sam nie zostałeś? 

bo niektórzy mają większe ambicje, "wiejskie prestige" to dla nich za mało 

#49 ~666~

~666~
  • Goście

Napisano 11 październik 2016 - 06:14

Jakby nie bolało to bys nie pisał...

#50 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 październik 2016 - 07:12

Pewnie że boli, tylko głupota nie boli

#51 ~666~

~666~
  • Goście

Napisano 11 październik 2016 - 07:59

patrze na str urzędu gm i widzę lans na całego. do tego pakowanie kasy w ramach odnawianych źródeł energii w... parafie (!) to się nazywa db zainwestować! 

jak tam program rewitalizacji gm?

p.s. ludzie widzą, że rozkopane- są na tyle rozgarnięci, że wiedzą, że należy uważać. nie dzieci by im tym przypominać. chyba, że nie o to tu chodzi... 

#52 ~absolwent~

~absolwent~
  • Goście

Napisano 11 październik 2016 - 08:50

te misiewicze nauczyły Cie kiedyś pisać byś teraz mógł głosić takie głupoty 

Nie ubliżaj moim Śp. nauczycielkom,snując głupawe porównania One nigdy nie były uwikłane w żadne brudy. Ich zawód był misją, którą spełniły wzorowo nie licząc na nagrody i uznanie władz. To dzięki nim nie mówię i nie piszę "poszłem, przyszłem, wziąść itp. jak to czynią niektórzy. Moje Panie nauczycielki nauczyły mnie również, że w języku polskim nazwiska należy odmieniać, o czym zapominają lokalni krezusi i nie tylko.

#53 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 11 październik 2016 - 12:27

Nie ubliżaj moim Śp. nauczycielkom,snując głupawe porównania One nigdy nie były uwikłane w żadne brudy. Ich zawód był misją, którą spełniły wzorowo nie licząc na nagrody i uznanie władz. To dzięki nim nie mówię i nie piszę "poszłem, przyszłem, wziąść itp. jak to czynią niektórzy. Moje Panie nauczycielki nauczyły mnie również, że w języku polskim nazwiska należy odmieniać, o czym zapominają lokalni krezusi i nie tylko.

W 100% się zgadzam. Kiedyś mimo, że większość nauczycieli miała tylko maturę, to dużo lepiej nauczali niż obecni, co za pieniądze kończą studia

#54 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 październik 2016 - 16:48

W 100% się zgadzam. Kiedyś mimo, że większość nauczycieli miała tylko maturę, to dużo lepiej nauczali niż obecni, co za pieniądze kończą studia

no i dlatego niektóre nauczycielki wzięły się za rządzenie :)

#55 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 październik 2016 - 17:43

Z rozrzewnieniem wspominam moje Panie Nauczycielki. Cóż to była za klasa, szyk i piękno. Piękna polszczyzna i Piękna dusza. Eleganckie, zadbane i skromne. Do głowy by im nie przyszło żeby pokazać się ludziom w poplamionej, przepoconej bluzce, z połamanymi paznokciami i zapuszczonymi włosami z pięciocentymetrowym odrostem. Nikt nigdy nie usłyszał z ich ust żadnych wulgaryzmów. To były prawdziwe damy. Teraz też są oczywiście tacy Nauczyciele, szkoda tylko że tak mało. Nauczyciele bądźcie Nauczycielami, tego wam życzę z okazji waszego święta.

#56 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 październik 2016 - 22:33

Dawniej pokój nauczycielski był miejscem wymiany poglądów, teraz pychy. A co do likwidacji Zespołu... to bardzo dobrze, trzeba szukać oszczędności i mieć pracowników pod ręką. Administracja biurowa jest zanadto rozbudowana. W szkołach są osoby od prac biurowych i to powinno wystarczyć. Taki Zespół połykał sporą kasę, nie ma czego żałować.

#57 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 październik 2016 - 23:29

Dawniej pokój nauczycielski był miejscem wymiany poglądów, teraz pychy. A co do likwidacji Zespołu... to bardzo dobrze, trzeba szukać oszczędności i mieć pracowników pod ręką. Administracja biurowa jest zanadto rozbudowana. W szkołach są osoby od prac biurowych i to powinno wystarczyć. Taki Zespół połykał sporą kasę, nie ma czego żałować.

Tylko, ze po likwidacji zespołu tyle samo osób teraz robi tą samą robotę, plus dodatkowy inspektor oświaty. Czyli obsługa zwiększyła się o jeden etat inspektora, podobno bardzo dobrze płatny, w końcu pani inspektor była wyjątkowo zaangażowana w kampanię wyborczą obecnej wójt. Gdzie więc widzisz tutaj oszczędności?

#58 ~666~

~666~
  • Goście

Napisano 12 październik 2016 - 07:46

Nowy człowiek, nowe możliwości. Rozumiem, że db zmiana więc pani b udowodni, że na tym stołku fa się zrobisz dużo więcej i dużo sprawniej jak pani d.w. Bo po to się podobno zmienia. By było lepiej, oszczędniej, sprawniej. Dla mnie osobiście bosko.Bog jeden wie co z tego wyjdzie... Ale kto zabroni eksperymentów?

#59 ~666~

~666~
  • Goście

Napisano 12 październik 2016 - 07:48

I znów poprzeczką wysoko.ciekawe czy doskoczy? Jak tam program rewitalizacji? Nie ma opóźnień? Pytam bo na str gminy nie ma o tym informacji poza wałkowaniem inwestycji jakie są robione na wszelkie możliwe sposoby. Dla mnie PR. Ok, tak też można

#60 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 październik 2016 - 08:54

Tylko, ze po likwidacji zespołu tyle samo osób teraz robi tą samą robotę, plus dodatkowy inspektor oświaty. Czyli obsługa zwiększyła się o jeden etat inspektora, podobno bardzo dobrze płatny, w końcu pani inspektor była wyjątkowo zaangażowana w kampanię wyborczą obecnej wójt. Gdzie więc widzisz tutaj oszczędności?

Podobnie w innych tematach, niby oszczędności a finalnie to są grubo szyte działania, które koniec końców okazują się droższe. Może w jakiś kurs rachunkowości niech na początek władza zainwestuje?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych