Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

KORONAWIRUS

543 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2020 - 11:19

Dzisiaj kolejny przypadek na Mazowszu, oby nie u nas, bo nie usłyszałam.

wczoraj pacjentka była badana w Ostrołęce, dziś mają podać wyniki.

#42 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2020 - 11:19

Dzisiaj kolejny przypadek na Mazowszu, oby nie u nas, bo nie usłyszałam.

#43 ~Wirek~

~Wirek~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2020 - 20:21

Krasnosielc. Dyrektor i jego rodzina

#44 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2020 - 20:37

Krasnosielc. Dyrektor i jego rodzina

jest oficjalna informacja, że to są plotki. Jeżeli by tak było, byłby o tym komunikat. Więc nie siejmy plotek.

#45 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2020 - 21:52

"Minister zdrowia Łukasz Szumowski przyznał, że w związku z występowaniem koronawirusa w Polsce rozważano zamknięcie szkół w całym kraju. Zaznaczył jednak, że wtedy doszłoby do "poważnego zaburzenia różnych usług". - To bardzo poważna sprawa - przyznał. I zapewnił, że większość chorych czuje się dobrze."

#46 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2020 - 22:23

Dr Paweł Grzesiowski, pediatra i immunolog, wykładowca Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP, uważa, że kiedy potwierdzi się przenoszenie wirusa wewnątrz naszego kraju, to na wybranych obszarach takie decyzje będą uzasadnione. – Dzieci mogą przekazywać wirusa, choć same przechodzą infekcję najczęściej bezobjawowo. Takie jest założenie oparte na ostatnich badaniach. W Chinach wirusa wykryto na błonach śluzowych nosa i gardła u dzieci, które nie miały objawów choroby. Oczywiście można przyjąć, że dziecko bez objawów zaraża w mniejszym stopniu, ponieważ nie kaszle ani nie kicha. Nie oznacza to jednak, że nie roznosi wirusa. Zwłaszcza że szkoły i przedszkola to miejsca bliskiego i wielogodzinnego kontaktu dużych grup dzieci, które razem jedzą, czasem plują, ślinią długopisy i kredki, obgryzają paznokcie czy dłubią w nosie – tłumaczy dr Grzesiowski.
Dodaje, że jest to hipoteza oparta nie na badaniach, ale wieloletnim doświadczeniu i obserwacji, że dzieci mogą stanowić cichy rezerwuar wirusa, „brakujący wektor” rozprzestrzeniania się go. – Analizy europejska i chińska potwierdzają, że dorośli w 90 proc. chorują objawowo. Naukowcy szukają pośrednich ogniw wyjaśniających zakażenia osób, które nie miały styczności z chorującymi objawowo na Covid-19. Uwaga skupia się na zwierzętach, moim zdaniem jednak tym pośrednikiem mogą być właśnie dzieci, których higieny nie zawsze udaje się dopilnować, a które dorośli powszechnie biorą na ręce, przytulają, całują. Dlatego zamykanie szkół i przedszkoli ma sens epidemiczny, nie medyczny. Na jak długo? Na okres największego natężenia zakażeń.

#47 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2020 - 04:36

makowonline komunikat mazowieckiego wojewodzkiego inspektora sanitarnego w sprawie zagrozenia koronawirusem na terenie powiatu makowskiego

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2020 - 04:51

jest oficjalna informacja, że to są plotki. Jeżeli by tak było, byłby o tym komunikat. Więc nie siejmy plotek.

To ciekawe czemu poddali go kwarantannie

#49 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2020 - 07:39

Kwarantannie poddawane są osoby zdrowe, które mogły mieć kontakt z osobą chorą.

#50 ~Ona~

~Ona~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2020 - 08:20

liczba osób poddanych kwarantannie – 0
liczba osób hospitalizowanych - 0
liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym – 9
liczba przypadków potwierdzonych - 0
Więc po co piszesz głupoty? A poza tym, kwarantannie poddawane są osoby, które są zdrowe, ale miały styczność z osobą chorą.

#51 ~limit~

~limit~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2020 - 09:03

Fakt24 - Supermarkety zaczęły ograniczać sprzedaż niezbędnej żywności i artykułów gospodarstwa domowego. Wszystko przez epidemię koronawirusa, która tak przeraziła klientów, że zaczęli gromadzić zapasy. Np. w Tesco ograniczenie do 5 sztuk na klienta dotyczy takich produktów, jak: żele antybakteryjne, ściereczki i spraye czyszczące, suchy makaron, mleko UHT i niektóre puszkowane warzywa.

#52 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2020 - 10:17

Kwarantannie poddawane są osoby zdrowe, które mogły mieć kontakt z osobą chorą.

I koło się zamyka. Córka chora.

#53 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2020 - 12:23

I koło się zamyka. Córka chora.

więc, czemu nie ma komunikatu, że osoba jest chora w powiecie makowskim?

#54 ~Luk~

~Luk~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2020 - 16:53

Makowie na dzien dzisiejszy nie ma KORONAWIRUSa
Ludzie słuchajcie czytajcie komunikatow z naszego regionu
A jesli ktos wie to niech poinformuje odpowiednie sluzby

#55 ~Luk~

~Luk~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2020 - 16:54

W Makowie na dzien dzisiejszy nie ma KORONAWIRUSa
Ludzie słuchajcie czytajcie komunikatow z naszego regionu
A jesli ktos wie to niech poinformuje odpowiednie sluzby

#56 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2020 - 18:07

Zobaczymy

#57 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2020 - 18:49

Od poniedziałku przez 2 tygodnie sklepy sieciowe zamknięte.

#58 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2020 - 18:51

nie wierze!

#59 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2020 - 19:09

I słusznie, że nie wierzysz! Ktoś tu próbuje siać panikę. Powinien zostać potraktowany jak terrorysta. Głupców na tym forum nie brakuje...

#60 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2020 - 19:24

Jutro jade do biedronki i lidla po zakupy. Jest tam jeszcze co kupować na zapas?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych