Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

67 odpowiedzi w tym temacie

#61 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 maj 2019 - 22:36

Pogryziona ja mam taką sytuację nic nie widzę a codziennie mnie wszystko swędzi. I mam szczerze dość bo nikt kompletnie mi nie wierzy że to są pluskwy. A ja znajduje tylko ich lupiny. A co lepsze to z nas 3 tylko mnie gryzą.

#62 ~Nie możliwe~

~Nie możliwe~
  • Goście

Napisano 10 maj 2019 - 22:36

Pogryziona ja mam taką sytuację nic nie widzę a codziennie mnie wszystko swędzi. I mam szczerze dość bo nikt kompletnie mi nie wierzy że to są pluskwy. A ja znajduje tylko ich lupiny. A co lepsze to z nas 3 tylko mnie gryzą.

#63 ~Xyz~

~Xyz~
  • Goście

Napisano 27 maj 2019 - 22:10

U mnie też się tak zaczynało. Nic nie widać, a coś gryzie. Później dopiero zaczęłam się naprawdę porządnie rozglądać i rzeczywiście były. Małe kropeczki na ścianie, między listwami podlogowymi. Ale naprswde można się ich pozbyć. Parownica +getox. Sumiennie, codziennie przez miesiąc minimum, potem co kilka dni powtarzać i można się tego pozbyć. Wyprać koniecznie wszystkie poduszki, kołdry w 40 stopniach, spać w długich ubraniach, używać olejku lawendowego, kupić edelan na ugryzienia, albo coś z hydrokortyzonem i walczyć!

#64 ~Don Top~

~Don Top~
  • Goście

Napisano 28 maj 2019 - 16:45

U mnie też chyba się wyprowadziły od sąsiadów . Narazie kilka pogryzień co kilka dni. Dwa nachlane osobniki zabite. Łóżko przejrzane z każdej strony i nic nie widać. Smaruję się lawędą zobaczymy co będzie czy chociaż odstraszę. Jednak trzeba będzie się wybrać po parownicę i zacząć działać. Napiszę za jakiś czas o efektach.

#65 Cykada

Cykada

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 30 maj 2019 - 19:30

No ale rzeczywiście może być tak że pluskwy Cię pogryzły. Może tylko w Twoim pokoju na razie są?

Użytkownik Cykada edytował ten post 30 maj 2019 - 19:44

#66 ~Reni~

~Reni~
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2019 - 01:00

Należy wykonać dezynfekcję, co najmniej trzykrotnie, niekoniecznie od firm, które się tym zajmują i biorą za to słone  pieniądze. W internecie można kupić takie środki. Ważne, by nie używać takiego samego środka za każdym razem, bo pluskwy się uodparniają.  Potem takie miejsca można wyparować parownicą. Wyprać w 60 stopniach wszystko: pościel, kołdry, koce, dywany.

Uszczelnić miejsca przy rurach, kratkach wentylacyjnych i tam gdzie nam intuicja podpowiada.

A potem kupić i rozsypać ziemię okrzemkową:  sprawdzie swoje łózka, materace i pościele, wszędzie gdzie są brązowe kropki, wszędzie w łóżkach, przy listwach podłogowych i za nimi, na podłodze pod łóżkiem,  posypać materace, szczeliny w łózkach tym proszkiem.Ziemia okrzemkowa jest niegroźna dla ludzi, a zabójcza dla pluskiew, bo one oddychają przez ciało. Nie trzeba się przejmować, że biały proszek za łóżkiem brzydko wygląda i pyli. Ja wolę spać w pyle, niż żeby mnie coś gryzło.

Do zwalczenia pluskiew trzeba determinacji, można je wytępić w mieszkaniu, ale one wracają od sąsiadów, przenoszą się w torbach, ubraniach i pościeli.

Wszystkie ubrania z ciuchlandów od razu wrzucajcie do wrzątku, bo larwy giną w temperaturze 60 stopni.

Mam nadzieję,  że tym sposobem pomogę wielu ludziom, którzy wykładają wielkie pieniądze na walkę z tym dziadostwem.

Najpierw poznaj znaczenie słowa dezynfekcja , a potem radz innym. Bo takiego steku bzdur to dawno nie czytałem.

#67 ~Reni~

~Reni~
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2019 - 01:01

Najpierw poznaj znaczenie słowa dezynfekcja , a potem radz innym. Bo takiego steku bzdur to dawno nie czytałem.

#68 ~Helena~

~Helena~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 10:08

Pluskiew najlepiej jest pozbyć z pomocą specjalistów, chemia nie zawsze działa... Chociaż specjaliści nie zawsze pomagają niestety. Dlatego najlepiej poczytać opinie, popytać. My najpierw trafiliśmy na średnią ekipę, aż w końcu ktoś nam polecił Inpest i pluskiew nie ma. I całe szczęście, bo strasznie gryzły.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych