Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Kłamstwa swiadków Jehowy

236 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~dzozef~

~dzozef~
  • Goście

Napisano 19 luty 2011 - 12:55

Mam czarny pas w lizaniu cipki i 10 DAN w bukake.

daj jakis namiar Josif

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2011 - 14:32

Nie zapraszasz, ale też nie poinformowałeś go w żaden sposób że nie życzysz sobie aby wchodził na twoje podwórko np umieszczając na bramie informację "obcym wstęp wzbroniony". Ktoś na twój temat mógłby powiedzieć to samo, co ty mówisz o Jehowych. Z pewnością nie zauważyłeś jakie chamskie są twoje wypowiedzi. Takie mają zadanie chodzić od domu do domu, u mnie też byli i mimo że nie jestem zainteresowana przejściem na ich religię zawsze zachowywali się kulturalnie.
Wracając do twojego "podejścia" do sprawy uważam że tak reagują ludzie, którzy sami nie wiedzą jakiej są wiary i za nic mają drugiego człowieka. Zastanów się kim jesteś, jakie są twoje przekonania i dopiero wypowiadaj się na temat innych ludzi.

Zwrot " obcym wstęp wzbroniony" jest forma niepoprawna ...proponuje pouczyć się języka polskiego zamiast przyjmować pozę mentora

#43 NewPoland

NewPoland

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 309 postów

Napisano 19 luty 2011 - 14:36

Nie zapraszasz, ale też nie poinformowałeś go w żaden sposób że nie życzysz sobie aby wchodził na twoje podwórko np umieszczając na bramie informację "obcym wstęp wzbroniony". Ktoś na twój temat mógłby powiedzieć to samo, co ty mówisz o Jehowych. Z pewnością nie zauważyłeś jakie chamskie są twoje wypowiedzi. Takie mają zadanie chodzić od domu do domu, u mnie też byli i mimo że nie jestem zainteresowana przejściem na ich religię zawsze zachowywali się kulturalnie.
Wracając do twojego "podejścia" do sprawy uważam że tak reagują ludzie, którzy sami nie wiedzą jakiej są wiary i za nic mają drugiego człowieka. Zastanów się kim jesteś, jakie są twoje przekonania i dopiero wypowiadaj się na temat innych ludzi.

Przyczyny dla których ludzie nie przyjmują świadków Jehowy są różne, zatem niektórym trudno się dziwić, bo mogą po prostu nie mieć ochoty, lub z bardziej lub mniej obiektywnych powodów czuć niechęć albo strach. Nie mniej jednak sposób w jaki niektórzy tego dokonują, świadczy o zwykłym braku kultury. Wystarczy przecież powiedzieć, że nie ma się ochoty na dyskusję z nimi i po kłopocie. Ja pierwszy raz też czułem się przez nich osaczony, bo tak obstrzeliwali mnie fragmentami Pisma Świętego. Jednakże zmotywowali mnie do zapoznania się z tą Księgą i uświadomili mi jaki ze mnie mierny katolik, jeśli chodzi o znajomość tekstów, na których opiera się moja wiara. Także mogą być pozytywne skutki tych rozmów. Teraz jak przychodzą ja wyciągam swoją Biblię i odpowiadam na ich argumenty. nie jest to specjalnie trudne jeśli wie się gdzie szukać odpowiedzi. Ich działalność to jeden z wielu przykładów, przed którymi paradoksalnie przestrzega Pismo Święte, którego wybrane dla własnych potrzeb fragmenty tak chętnie cytują. Ale nie przychodzą zrobić krzywdy, więc nie ma się czego bać, choć przynależność do tego wyznania uważam za niebezpieczną.

Użytkownik NewPoland edytował ten post 19 luty 2011 - 14:38

Co dobre jest w człowieku, zawdzięcza on Bogu; co złe, sobie samemu przypisać musi.
św. Augustyn

#44 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2011 - 14:38

Tak tylko ci sie wydaje ,ze na swoim podworku masz prawo robic co chcesz.

Tak ? Czego nie mogę ? Każdy oprócz urzednikow państwowych ( z nakazem ) musi liczyć się z faktem ,ze nie przekroczy granicy mojej posesji,jeśli taka będzie moja wola.

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2011 - 15:21

Wiadomo ,ze to sekta jak wiele innych. Żerują na niby tej swojej znajomości Pisma "uczeni w piśmie " Qrwa mac. Nauczy się paru cytatów , przejdzie szkolenie jak zdobyć klienta prawie jak PROVIDENT, albo inny akwizytor ,którego zadaniem jest ogłupić kolesia ... Cyganki przychodzili powróżyć ,okraść, wiadomo było o co chodzi.. z nimi podobnie myślę ,ze już nie ma naiwnych ,którzy dają się złapać . Śpiewką ,ze ich zadaniem jest głoszenie słowa Bożego mało przekonująca...oni po prostu chcą wciagnac jak najwięcej osób do sekty. Sami nie wierzą w te bajki ,które opowiadają. Partie polityczne,sekty ma swoje metody żeby złapać frajerów na bajer

#46 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2011 - 17:23

Tak ? Czego nie mogę ? Każdy oprócz urzednikow państwowych ( z nakazem ) musi liczyć się z faktem ,ze nie przekroczy granicy mojej posesji,jeśli taka będzie moja wola.

Wystarczy że zaprosisz ich na kaszankę, znikną jak kamfora, gwarantuję.

#47 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2011 - 20:17

Wystarczy że zaprosisz ich na kaszankę, znikną jak kamfora, gwarantuję.

Dzięki, fakt nie pomyślałem o tym. Kolega zapraszał na "mieszanie krwi" , ale do mnie chłopcy przyszli wiec nie miałem z komu proponować

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2011 - 23:30

Dzięki, fakt nie pomyślałem o tym. Kolega zapraszał na "mieszanie krwi" , ale do mnie chłopcy przyszli wiec nie miałem z komu proponować

Faktycznie,unikają tematu "mieszania krwi".Coś w tym musi być.

#49 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 luty 2011 - 00:42

co za naród...

#50 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 luty 2011 - 02:48

Hs ha ha ha.Ty naprawde w to wierzysz co napisales.

#51 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 luty 2011 - 04:16

Hs ha ha ha.Ty naprawde w to wierzysz co napisales.

Oczywiście ...żyjemy w państwie prawa ?

#52 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 luty 2011 - 04:22

dłuży mi się na nocce siedzę ..., ze jehowi ? To zaraza jak islamiści są tępić i tyle . Zboki ze względu na nachodzenie w domach ... powinni tego zabronić

#53 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 luty 2011 - 04:32

Jehowe to pedaly i kretyni

#54 ~cichy obserwator~

~cichy obserwator~
  • Goście

Napisano 20 luty 2011 - 07:23

dłuży mi się na nocce siedzę ..., ze jehowi ? To zaraza jak islamiści są tępić i tyle . Zboki ze względu na nachodzenie w domach ... powinni tego zabronić

Każda religia chrześcijańska jedne kwestie z Biblii przyjmuje i poszerza inne pomija, niektóre są wspólne. Dlatego są różne religie i sposób modlenia. U Swiadków Jehowy bardzo ważną sprawą jest studiowanie Pisma Sw. i życie podobnie jak Chrystus, który również chodził po domach oraz biesiadował. Bardzo ważną kwestią dla Jehowitów jest przeslanie Jezusa przed wniebowstąpieniem; Idzcie i głoscie ewangelię moją każdemu stworzeniu itd. Co do tzw. mieszania krwi to jest to bzdura. Zbierają się oni na tzw. pamiątkię /Ostatnia wieczerza/ 14 nissan tj. przed Wielkanocą.
W krajach gdzie jest mało katolików równie dziwna byłaby np: pasterka, spowiedż itp.
Ja również przyjmuję czasami Swiadków Jehowy w domu i czytam ich broszury i książki, oczywiście jak mam na to ochotę.
Dzięki nim moje zainteresowanie Biblią bardzo wzrosło. Mam swoje zdanie w tej sprawie różniące się od Jehowitów. ale też i od katolików choćiaż chodzę czasami do kościoła.
Katolicy bardzo słabo znają Biblię, przeważnie brakuje jej w domu. Porównując wiedzę starszego / odp. kapłana/ dot. znajomości Biblii wychodzi ona na korzyść Jehowych. Biblię b.dobrze znają również pastorzy ewangeliccy. Czytałem pisma różnych religii, rozmawialem z kapłanami i byłem również na nabożeństwach kilku religii, więc mam większe rozeznanie niż przeciętny mieszkaniec.

#55 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 luty 2011 - 10:28

Każda religia chrześcijańska jedne kwestie z Biblii przyjmuje i poszerza inne pomija, niektóre są wspólne. Dlatego są różne religie i sposób modlenia. U Swiadków Jehowy bardzo ważną sprawą jest studiowanie Pisma Sw. i życie podobnie jak Chrystus, który również chodził po domach oraz biesiadował. Bardzo ważną kwestią dla Jehowitów jest przeslanie Jezusa przed wniebowstąpieniem; Idzcie i głoscie ewangelię moją każdemu stworzeniu itd. Co do tzw. mieszania krwi to jest to bzdura. Zbierają się oni na tzw. pamiątkię /Ostatnia wieczerza/ 14 nissan tj. przed Wielkanocą.
W krajach gdzie jest mało katolików równie dziwna byłaby np: pasterka, spowiedż itp.
Ja również przyjmuję czasami Swiadków Jehowy w domu i czytam ich broszury i książki, oczywiście jak mam na to ochotę.
Dzięki nim moje zainteresowanie Biblią bardzo wzrosło. Mam swoje zdanie w tej sprawie różniące się od Jehowitów. ale też i od katolików choćiaż chodzę czasami do kościoła.
Katolicy bardzo słabo znają Biblię, przeważnie brakuje jej w domu. Porównując wiedzę starszego / odp. kapłana/ dot. znajomości Biblii wychodzi ona na korzyść Jehowych. Biblię b.dobrze znają również pastorzy ewangeliccy. Czytałem pisma różnych religii, rozmawialem z kapłanami i byłem również na nabożeństwach kilku religii, więc mam większe rozeznanie niż przeciętny mieszkaniec.

Tak,znaja sie na Piśmie św.swoje nauki pobierali na kursach w szkólce niedzielnej.Podkreslam,ich znajomośc jest instrumentalna i fragmentaryczna.pismo św.traktuja jak magazyn amunicji do ciskania cytatami w przeciwników.A komu oni wogóle mają czelnośc glosić-katplikom?! Niech jadą do na tereny misyjne i tam się wykażą.No i nie są chrześcijanami! Mimo ,że mają chrzest.Sekta założona przez amerykańskiego matoła!!!

#56 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 luty 2011 - 14:50

Tak,znaja sie na Piśmie św.swoje nauki pobierali na kursach w szkólce niedzielnej.Podkreslam,ich znajomośc jest instrumentalna i fragmentaryczna.pismo św.traktuja jak magazyn amunicji do ciskania cytatami w przeciwników.A komu oni wogóle mają czelnośc glosić-katplikom?! Niech jadą do na tereny misyjne i tam się wykażą.No i nie są chrześcijanami! Mimo ,że mają chrzest.Sekta założona przez amerykańskiego matoła!!!

Święta prawda... a nasi miejscowi idioci wstępują do tej sekty i myślą ,ze są cool i wyjątkowi ...barany

#57 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 luty 2011 - 15:11

Widzisz tak wpojona w ciebie nienawisc do kazdej innej religi w szkole na lekcji religi gdzie nauki pobierales.Twoja postawa jest przerazajaca.Uwazasz ,ze twoja religia ktora zostala ci narzucona juz jako niemowleciu jest jedyna prawdziwa religia.A moze nia nie jest?

#58 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 luty 2011 - 15:53

Widzisz tak wpojona w ciebie nienawisc do kazdej innej religi w szkole na lekcji religi gdzie nauki pobierales.Twoja postawa jest przerazajaca.Uwazasz ,ze twoja religia ktora zostala ci narzucona juz jako niemowleciu jest jedyna prawdziwa religia.A moze nia nie jest?

Po pierwsze nie miałem religii w szkole.Po drugie nie wpajano mi nienawiści do innych religii.Po trzecie,religii, podobnie jak życia,rodziny i polskości mi nie narzucono tylko darowano.Po czwarte religia,która wyznaje jest ,jak zauważyłeś,jedyna i prawdziwa.Co nie znaczy,że gardzę wyznawcami innych rel.-ich tez odkupił Pan Jezus. A Jehowitów ...nie za bardzo lubię ;), to sekta wysoce totalitarna (sorry za słowo"sekta")

#59 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 luty 2011 - 15:56

Jehowi tez piorą mózgi ..cymbałom ,którzy w te ich głodne kawałki wierzą... Czyli tez ktoś narzuca Ci tok myślenia ...tym gorzej ,ze jako dorosła osoba łykasz bzdety

#60 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 luty 2011 - 16:02

Jehowi tez piorą mózgi ..cymbałom ,którzy w te ich głodne kawałki wierzą... Czyli tez ktoś narzuca Ci tok myślenia ...tym gorzej ,ze jako dorosła osoba łykasz bzdety

Dla mnie to taka sportowa wersja light,odpowiednik katolickiego Mochera.Ciekawe jak na starość będą się zachowywali,bo w sumie teraz to w miarę młode ludziki chodzą a już jak zryty beret mocno.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych