Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Jak dwa markety zmieniły Kadzidło? :: zobacz komentowany artykuł

67 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2014 - 12:41

Rzeczywiście powód do dumy , jak supermarkety zmienia otoczenie Kadzidła. Wspaniała architektura, najwyższych lotów w wyszukanym smaku i guście.

#2 ~ILONCIA~

~ILONCIA~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2014 - 21:23

Powód do dumy ponieważ  powstała kolejna sieciówka. No tak Kadzidło zmieniło się nie dopoznania, a gdzie place zabaw i atrakcje dla młodzieży która mogłaby się rozwijać. Biedronka górą 

#3 ~Zbyhu~

~Zbyhu~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2014 - 22:06

Sklepy spoko, zwiększyła się konkurencja więc sklepikarze będą musieli zawalczyć o klienta, jednak przydałaby się jakaś atrakcja. Stoi strzelnica która jest zamknięta... nie rozumiem dla czego? Chętnych by nie brakowało bo na paintballa sporo osób przecież jeździ.

#4 ~Kurpianka :)~

~Kurpianka :)~
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2014 - 13:56

Markety spoko przynajmniej nie trzeba jezdzic do Ostrołęki na większe zakupy, duża wygoda dla mieszkanców Kadzidła i okolicznych. Ale błagam zróbice coś z terenem "gs-u" ta częśc bardzo szpeci centrum Kadzidła. Te białe budki - jedna przy drugiej, wygląda to tragicznie. Padły słuszne komentarze odnośnie zrobienia czego dla młodziezy, może to miejsce dało by się zmienić: plac zabaw ogólnodotepny, jakiś amfiteatr nie za duży, może fontanny podświetlane - tyle możliwości żeby w letnie wieczory można sobie posiedzieć. A miejsce dla białych budek chyba się znjadzie za "gok-iem".

#5 ~kurp~

~kurp~
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2014 - 17:54

to GS szpeci Kadzidło a białe budki tylko go zasłaniają

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2014 - 10:40

Powód do dumy ponieważ  powstała kolejna sieciówka. No tak Kadzidło zmieniło się nie dopoznania, a gdzie place zabaw i atrakcje dla młodzieży która mogłaby się rozwijać. Biedronka górą 

Gdyby to Polskie Markety powstawały to ja był bym dumny ze swoich rodaków a jeśli to obcy przyszli cwaniacy co są zwolnieni z podatków dziesiątki lat , to ja nie jestem z tego taki dumny . ;Cudze chwalicie swego nie znacie sami nie wiecie co posiadacie; Nas małych sklepikarzy duszą podatkami i nasyłają co rusz na nas kontrole skarbowe a obcych hołubią. Zachodnie państwa dorabiały sie w demokracji przez70 lat albo i dłużej, stać ich jest dzisiaj budować markety nawet w obcych państwach a my  dopiero  co zaczęliśmy sie odradzać w tej wywalczonej demokracji [ raczkować] ,to już w zalążku nas kasują obcy najeźcy. Zachłysneliście sie kochani rodacy to wolnością, obudzicie sie , bo niedługo obudzicie się z ręką w nocniku.

#7 ~kadzidlak~

~kadzidlak~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2014 - 10:41

Polacy to głupcy , te obce markety nie dają nic. Moze parę miejsc pracy. Drenują społeczenstwo nie dając nic w zamian. To co wypracujemy i kupimy w takim Tesco, Auchanie czy Lidlu wywozone jest za granicę. Zadnych inwestycji , NIC.!

#8 ~wojtek~

~wojtek~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2014 - 10:45

Polacy to głupcy , te obce markety nie dają nic. Moze parę miejsc pracy. Drenują społeczenstwo nie dając nic w zamian. To co wypracujemy i kupimy w takim Tesco, Auchanie czy Lidlu wywozone jest za granicę. Zadnych inwestycji , NIC.!

Taak , dla zachodnich sieci handlowych są tanie kredyty , ulgi podatkowe. Dla Polaków nie. Praca za 1200 zł/miesiecznie. Ale co najgorsze zniszczyły rodzimy handel..!!!!!

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2014 - 09:59

Który z was ojców chciał by żle dla swoich dzieci - żaden ! Chyba że okrutny ojczym a Wójt  w gminie jest jak przysłowiowy ojciec dla swoich mieszkańców i powinien dbać o interesy swoich dzieci a nie na kark im sprowadza jakichś obcych cwaniaków, żeby własnych dzieci wykluczyć z handlu i z jedynego utrzymania rodzin. Coś tu jest nie tak Panie Wujcie ???

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2014 - 15:57

Czy w Kadzidle brakowało jak dotąd jakich kolwiek artykułów spożywczych i do codziennego użytku przez te wszystkie minione lata,że zastąpiono je obcymy intruzami ? Obcy lezą na chama a władza im sprzyja i w tyłek wchodzi.

#11 ~marek~

~marek~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2014 - 19:03

Czy w Kadzidle brakowało jak dotąd jakich kolwiek artykułów spożywczych i do codziennego użytku przez te wszystkie minione lata,że zastąpiono je obcymy intruzami ? Obcy lezą na chama a władza im sprzyja i w tyłek wchodzi.

Zniszczą miejscowy , rodzimy handel. Zyski wytransferują za granicę.  Zostanie rżysko i kartoflisko. Czy władza tego nie pojmuje.? Nie rozumie.? Czy....... może jest coś innego na  rzeczy........ Gdyby tak Polacy chcieli otwierać sklepy w Holandii , Niemczech czy Francji. Nie dostali by zezwolenia. Bo tam władza dba o swoj rynek i interes społeczny.

#12 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2014 - 18:05

Bredzisz, zezwolenia to nie jest kaprys władzy, ale prawo, które decyduje o takich przedsięwzięciach. Kłamiesz? Manipulujesz? Ludzie są zadowoleni. Ceny w Kadzidle spadły o 30-40%, wszyscy właściciele sklepów mieli wiele lat na obniżkę cen, promocje, których nigdy nie było.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2014 - 09:50

Bredzisz, zezwolenia to nie jest kaprys władzy, ale prawo, które decyduje o takich przedsięwzięciach. Kłamiesz? Manipulujesz? Ludzie są zadowoleni. Ceny w Kadzidle spadły o 30-40%, wszyscy właściciele sklepów mieli wiele lat na obniżkę cen, promocje, których nigdy nie było.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Polska zatraciła patriotyzm rodzimy, oddała się jak  ta przysłowiowa .........

#14 ~Czesław~

~Czesław~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2014 - 15:03

Masz krótki wzrok. Gdy będziemy myśleć  jak ty , to naprawdę  nie bedzie tu rżyska ani kartofliska. Będzie ugór , nieużytek. Nie będzie pracy , inwestycji. NIC.! Jesli nie ty ale już twoja rodzina pojedzie na zmywak lub obcierać tyłki w zachodnich , mądrzejszych krajach. Mielismy swoje Ursusy- nie mamy. Star,Jelcz, - nie mamy. Zuk, Lublin ,Nysa- nie mamy. Kombajny Bizon - nie mamy, Stocznie-nie ma. Banki polskie -nie ma. Mieliśmy handel ..... teżkoniec bo wpuszczamy Biedronki, Auchany , Tesca , Lidle i inne. Tego mamy pod dostatkiem. Tylko nikt tu nie zaiwestuje. Nikt nie da pracy. Będą nas przepędzać jak to zaczyna sie w Angli. Zresztą ja jestem już stary więc nie wiele mi trzeba ale szkoda młodych.! ! ! Gratuluje rozumu.!

#15 ~yeti~

~yeti~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2014 - 16:10

Cymbale , to może zacznij kupować chińskie wyroby , produkty. Też tańsze. Opony z Chin - nasze firmy Stomil ,Dębica upadną , akumulatory też ćhinki , nasza CENTRA i Piastow na psy. Blachy Meble  też tansze. Po co utrzymywać polskie zakłady hutnicze. czy meblarskie. Napewno drożej wyprodukją regał i fotele. Po co nam nasze cukrownie. Polskie rozwalic, ludzie na bezrobocie a  cukier kupimy z zachodu.  Zniszczyć wszystko co polskie. A potem zezreć ,,wlasny ogon".  NIE JESTEM  SKLEPIKARZEM I NIE MAM NICZEGO  WSPOLNEGO Z HANDLEM.  ps. wybacz cymbala ale dawno tak gł..ej argumentacji nie slyszałem.

#16 ~Z zagranicy~

~Z zagranicy~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2014 - 17:31

85-90 % Niemców kupuje wyroby przemysłu niemieckiego. Np.zwykły Niemiec kupuje Mercedesa , Audi , Volkswagena , BMW choć ma tansze francuzy , japończyki czy Fiaty. (Tak podają statystyki.) DLACZEGO.?  Pomyśl ......  Tu nie chodzi o zezwolenia czy zakazy , tu chodzi o równość względem podatków. Jeżeli my płacimy podatki tu gdzie pracujemy , w Polsce ,  to dlaczego zachodni koncern handlowy płaci swoje podatki w raju podatkowym i to dużo , dużo mniej. Kto z nimi wytrzyma finansowo i cenowo. Kto  ?  Gdzie tu zasada uczciwej konkurencji.??  Jesli my sami nie zadbamy o siebie czeka nas BIEDA. Bezrobocie. Głodowe emerytury i renty.

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2014 - 09:57

Powinno się zejść tych czterech panów    z rządu decydujących o naszym państwie , jak Premier Tusk , Premier Gospodarki, Minister Pracy i Minister Finansów i powinni sobie powiedzieć- co my panowie , my Polacy to nie gęsi, też swój rozum mamy. Czy my  nie potrafimy skonstruować traktor , czy nas jest nie stać na skonstruowanie Polskiego samochodu, tylu mamy wspaniałych konstruktorów , musimy wszystko sprowadzać z zachodu . Czy my nie potrafimy zrobić skarpetek i majtek że musimy sprowadzać od Azjatów ? Cumują u nas w Gdańsku największe kontenerowce świata , które zawalają nasz kraj tym badziewiem. Jak nasi przodkowie handlowali - wymieniali się towarami ty dajesz to ja dam ci tamto i była równowaga i sprawiedliwość a dziś tylko towar idzie w jedną stronę a dług publiczny rośnie w zastraszającym tępie. Jaką nam Polskę zostawicie  - na myśl o naszych dzieiciach dreszcze mnie chodzą mnie po ciele. Opamiętajcie się Panowie rządzący !!!

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2014 - 10:17

Dzień dobry panie wójcie!

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2014 - 12:56

Oglądałem gorliwie Msze Świętą wyświecającą Świętego Błogosławionego i Kanonizowanego Andrzeja Bobolę na Patrona Polski w telewizji 16 maja  2002. Po całej tej uroczystości zwróciłem się duchowo do Świętego Andrzeja Boboli , już wtedy jako Patrona Polski, żeby ratował naszą Ojczyznę. Powiedziałem - bo te kolejne Rządy doprowadzają do tego, by wszystko to co Polskie co nasi ojcowie i dziadowie wywalczyli i odbudowali z gruzów popiołów i zgliszcz , trzeba to  dziś zniszczyć wyprzedać ,zatrzeć ślad po dobrach naszych ojcach i dziadach a sprowadza się obce kapitały , obco krajowców , obcych wybawicieli Polsko , ażeby oni nas zastąpili we wszystkich działalnościach w Państwie i wydziedziczyli nas rodowitych Polaków z dóbr mienia i tożsamości narodowej . Powiedziałem - oto takich mamy patriotów i polityków ! Powiedziałem  - o nie ! nie ! nie ! nie pozwolimy ! nie po to  nasz dziad pradziad  walczył o Polskę i często   za nią ginął , żebyśmy my teraz pozwolili rozprzedawać ja obcym. Powiedziałem również -  To nie sztuka moi drodzy panowie politycy sprzedawać nasz majątek naszych ojców i dziadów  i nas powojennych dzieci na wypłaty rent i kuroniówek , bo to potrafił by zrobić każdy głupiec deb*** i fajtłapa  -  sztuką jest to ! dla postawionych wysoko u steru władzy by rozwijać i pomnażać swoje dobra , swą ambicją ! swym honorem ! i wielkością osobową ! bez uszczerbku dla narodu ! bez uszczerbku dla Państwa ! Oto takich Polityków potrzebuje nasza Ojczyzna Matka ! I zakończyłem swoją mowę; Wkrótce po tym coś walnęło za mną w podłogę , obejrzałem się i mówię co to tak walneło, zrobiło mi się tak dziwnie, jeszcze sprawdziłem w szafie cz coś nie spadło, ale nic nie zauważyłem. Przeszłem na drugą stronę mieszkania , stanąłem przy komodzie i znów za mną coś łupnęło w podłogę , wtedy już zrozumiałem , nogi mnie się ugięły jak z waty , ledwo że się doczłapałem do kanapy , usiadłem i zacząłem się modlić. Wtedy już wiedziałem ze Święty Błogosławiony , Kanonizowany Patron Polski Andrzej Bobola  dał mnie znak że mnie wysłuchał zatroskanego o losy naszej Ojczyzny Matki....

#20 ~Kurpianka~

~Kurpianka~
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2014 - 20:47

Czytając te wszytskie negatywne wypowiedzi, zastanawiam się ilu z Was robi zakupy w tych sklepach....? pewnie większość....? no chyba, że jesteście konsekwetni to jedziecie do Lidla czy Ostrołęckiej Biedronki bo w Kadzidlańskiej dla zasady zakupów nie zrobicie. Swoją drogą żenujący poziom wypowiedzi, tyle w nich frustracji, narzekań ale czego mogłam  się spodziewać.... taka narodowa przywara. Lepiej weźcie się do roboty!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych