Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Historia dworku w Krzynowłodze Wielkiej :: zobacz komentowany artykuł

24 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Mirek Paliszewski~

~Mirek Paliszewski~
  • Goście

Napisano 28 październik 2007 - 19:42

Serdecznie witam !Władysława Mierzyńska Rykowska była córką Bolesława Mierzyńskiego i Heleny h.Grabie Tabaczyńskiej * ca 1880.Ojciec Heleny,dr.Leopold Tabaczyńki *1859 x 03.07.1877 Góra k.Inowrocławia Władysława h.Krzywda Znaniecka*1858 Łąkocin k.Inowrocławia/Siostra mojej Prababci Franciszki 1870-1935 oż.z Witoldem h.wł.Braunkiem 1862-1925/Szukam informacji o losie Potomstwa Rykowskich.Mam informację,że Antoni i Bolesław zmarli a Helena wyjechała USA.Czy Bronisław Rykowski ,Żona i Ich Synowie Antoni i Bolesław są pochowani w Krzynowłodzu Wielkim ?PozdrawiamM.Pmirke@o2.pl

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 marzec 2010 - 13:04

RE

#3 ~rafał~

~rafał~
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2010 - 16:12

Wladyslawa Rykowska byla siostra mojego ojca Stanislawa Mierzynskiego ,corka Boleslawa Mierzynskiego h Jastrzebiec wlasciciela mojatku Piotrkowice a moja matka chrzestna zmarla w Warszawie spoczela na Powazkach w grobowcu rodzinnym . Rafal Mierzynski

#4 ~Markus J.von Rykowski~

~Markus J.von Rykowski~
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2011 - 15:24

Szanowni panstwo, to nie tak calkowicie do konca z ta prawda o Dworku w krzynowlodze Wielkiej oraz Bogdanach, od dluzszego czasu staram sie o odzyskanie od Gminy krzynowloga wielka dworku w krzynowlodze jak i Bogdanach, nadmieniam ze jestem jedynym wylegitymowanym spadkobierca dobr na mazowszu i pow. garwolinskim Dobr Rodu Rykowski herbu Doliwa,zlozone roszczenia do Gminy krzynowloga Wielka,Sad w pszasnyszu oraz Inne.jak do tej pory okazalo sie ze znalezli sie inni z rodu rykowski ktorzy probuja to na swoja korzysc przelamac, no wiecie panstwo wszystko w dzisiejszych czasach mozna w polsce ;zalatwic; nawet bardzo stare dokumenty ktore tak naprawde pozostawiaja po sobie wszystko tylko nie prawde. mysle ze nie trzeba tego komentowac,prawdy i prawa darmo tu szukac,ten kto placi ten wygrywa, sprawiedliwosc? obce slowo tak bylo od zarania w tym kraju i nic ale to absolutnie nic sie nie zmienilo, ja tylko chcialem odzyskac siolo rodowe i uratowac je przed calkowita ruina do jakiej doprowadzily wladze zarzadzajace tym dworkiem ?????naturalnie do Dworku Bogdany podlaczyl sie kul. prof..... nawet obraz z Kosciola stal sie prywatnym majatkiem i wiele wiele innych..... odzyskac dworki i ziemie? -sledzcie panstwo co sie z tym dalej stanie i kto to otrzyma a komentarz wowczas bedziecie mogli wpisac sami-lub zatrzymac dla siebie. pozdrawiam wszystkich wylegitymowanych spadkobiercow rodu rykowski na mazowszu i powiecie garwolinskim, miasto-osada Ryki zalozona przez naszego przodka Jan de Ryki .Markus J.von Rykowski

#5 ~Daniel~

~Daniel~
  • Goście

Napisano 16 luty 2012 - 20:02

Witam serdecznie wszystkich mieszkańców Krzynowłogi Wielkiej i małej!
Chciałbym sie przedstawić;
Nazywam się Kicki Daniel,wiem że Krzynowłoga należała swojego czasu do rodziny Kickich.
Mam do was wielką prośbę, czy ktoś z Krzynowłogi lub okolic kojarzy Stanisława Kickiego?
Jego zona była Franciszka z domu Maluchnik-Brali oni ślub w Chorzelach w 1898 r.
Może ktoś coś kojarzy z opowiadań? Mieli oni syna-Kickiego Jana, a Ja jestem jego wnukiem.
Wiem z opowiadań mojego ojca że jeszcze 15 lat temu można było durzo usłyszeć o moim pradziadku w Krzynowłodze.Wiem że był tam u was powszechnie szanowany.
Interesują mnie wszelkie informacje na ten temat, może ktoż będzie wiedział kto był ojcem i matką mojego Pradziadka Stanisława Kickiego? Mam nadzieje ze znajdzie się jeszcze ktoś ze starszyzny kto może pamiętać mego dziadka Jana Kickiego??? Może ktoś będzie miał zdięcia Stanisława Kickiego?-lub jego ojca? Albo też Jana Kickiego? jego syna!
Bardzo mi na tym zależy!
Podaje mój num tel;692 629 317
mail;oleander5@op.pl
gg;39526588

Z góry wszystkim serdecznie dziękuje za wszelką pomoc
Z poważaniem
Daniel Kicki

#6 ~mieszkanka K.W.~

~mieszkanka K.W.~
  • Goście

Napisano 15 maj 2012 - 18:29

Piękny to on był. Trzeba było zająć się nim 35 lat temu jak jeszcze jakoś wyglądał.Teraz to tylko ruina w zaroślach.Na szczęście jest to jak się nie mylę zabytek klasy 0 więc trzeba będzie go restaurować i z tego powodu się cieszę ,że znalazł się właściciel.

#7 ~andy~

~andy~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2012 - 14:42

Szanowni panstwo, to nie tak calkowicie do konca z ta prawda o Dworku w krzynowlodze Wielkiej oraz Bogdanach, od dluzszego czasu staram sie o odzyskanie od Gminy krzynowloga wielka dworku w krzynowlodze jak i Bogdanach, nadmieniam ze jestem jedynym wylegitymowanym spadkobierca dobr na mazowszu i pow. garwolinskim Dobr Rodu Rykowski herbu Doliwa,zlozone roszczenia do Gminy krzynowloga Wielka,Sad w pszasnyszu oraz Inne.jak do tej pory okazalo sie ze znalezli sie inni z rodu rykowski ktorzy probuja to na swoja korzysc przelamac, no wiecie panstwo wszystko w dzisiejszych czasach mozna w polsce ;zalatwic; nawet bardzo stare dokumenty ktore tak naprawde pozostawiaja po sobie wszystko tylko nie prawde. mysle ze nie trzeba tego komentowac,prawdy i prawa darmo tu szukac,ten kto placi ten wygrywa, sprawiedliwosc? obce slowo tak bylo od zarania w tym kraju i nic ale to absolutnie nic sie nie zmienilo, ja tylko chcialem odzyskac siolo rodowe i uratowac je przed calkowita ruina do jakiej doprowadzily wladze zarzadzajace tym dworkiem ?????naturalnie do Dworku Bogdany podlaczyl sie kul. prof..... nawet obraz z Kosciola stal sie prywatnym majatkiem i wiele wiele innych..... odzyskac dworki i ziemie? -sledzcie panstwo co sie z tym dalej stanie i kto to otrzyma a komentarz wowczas bedziecie mogli wpisac sami-lub zatrzymac dla siebie. pozdrawiam wszystkich wylegitymowanych spadkobiercow rodu rykowski na mazowszu i powiecie garwolinskim, miasto-osada Ryki zalozona przez naszego przodka Jan de Ryki .Markus J.von Rykowski

#8 ~Andy~

~Andy~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2012 - 14:52

Szanowny Panie Markus J von Rykowski,nie oczekuj odpowiedzi z gminy krzynowłoga Wielka (Twoja pisownia )bo gminy takiej nie ma . Krzynowłoga Wielka leży w gminie Chorzele . Nie ma też pszasnysza ,ale jest Sąd Rejonowy w Przasnyszu. Jeśli mienisz się spadkobiercą rodu na Krzynowłodze i Bogdanach ,to radziłbym bardziej przyłożyć się do zdobycia wiedzy chociaż tak podstawowej jak :nazwa miejscowości (bezbłędna pisownia )nazwa gminy gdzie leżą dobra , bezbłędna nazwa miasta w którym znajduje się sąd który ma rozstrzygać tak żywotne sprawy jak własność.Wszak bycie spadkobiercą szlachty herbowej do czegoś zobowiązuje.Pozdrawiam

#9 ~miki~

~miki~
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2012 - 23:49

wiem że Krzynowłoga należała swojego czasu do rodziny Kickich.

Niestety, należała do Klickch, a konkretnie Pawła Klickiego z Choszczewki, który kupił ją na licytacji po plajcie majora Wincentego Ubysza.

#10 ~miki~

~miki~
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2012 - 00:05

"w dzisiejszych czasach mozna w polsce ;zalatwic; nawet bardzo stare dokumenty ktore tak naprawde pozostawiaja po sobie wszystko tylko nie prawde. mysle ze nie trzeba tego komentowac,prawdy i prawa darmo tu szukac,ten kto placi ten wygrywa, sprawiedliwosc? obce slowo tak bylo od zarania w tym kraju i nic ale to absolutnie nic sie nie zmienilo, ja tylko chcialem odzyskac siolo rodowe
Markus J.von Rykowski"

Nie trzeba bardzo starych dokumentów. Reforma rolna nie była przed wiekami. Aby ustalić
ostatniego właściciela wystarczy zajrzeć do ksiąg wieczystych i akt Państwowego Urzędu Ziemskiego. Poza tym zmarł on niedawno, bo w 1981 roku w Warszawie. Ma nawet notę w Polskim Słowniku Biograficznym. I nie nazywał się von Rykowski...

#11 Boski Karol

Boski Karol

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 422 postów

Napisano 22 wrzesień 2012 - 20:04

To w takiej wsiwie jest dworek??? ALE rzal xDDDDDDD

#12 Boski Karol

Boski Karol

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 422 postów

Napisano 23 wrzesień 2012 - 21:39

TEN DWOREK TSZEBA ZBÓŻYĆ!

#13 ~dziedzic~

~dziedzic~
  • Goście

Napisano 02 październik 2012 - 18:34

Nie chcę być nie grzeczny p. Hrabio ,ale : jeśli szuka Pan swoich przodków to radzę zacząć od znalezienia słownika polskiego : Krzynowłoga Wielka - w Krzynowłodze Wielkiej a nie Krzynowłodzu Wielkim . Jak już p. hrabia to opanuje to dalej będzie już " z górki " Pozdrawiam uniżony sługa

Super riposta. Jeśli szuka pan pracy to chętnie zatrudnię jako kamerdynera.

#14 ~Dr.hon.M.J.von Rykowski~

~Dr.hon.M.J.von Rykowski~
  • Goście

Napisano 12 maj 2014 - 14:11

Szanowny Panie Markus J von Rykowski,nie oczekuj odpowiedzi z gminy krzynowłoga Wielka (Twoja pisownia )bo gminy takiej nie ma . Krzynowłoga Wielka leży w gminie Chorzele . Nie ma też pszasnysza ,ale jest Sąd Rejonowy w Przasnyszu. Jeśli mienisz się spadkobiercą rodu na Krzynowłodze i Bogdanach ,to radziłbym bardziej przyłożyć się do zdobycia wiedzy chociaż tak podstawowej jak :nazwa miejscowości (bezbłędna pisownia )nazwa gminy gdzie leżą dobra , bezbłędna nazwa miasta w którym znajduje się sąd który ma rozstrzygać tak żywotne sprawy jak własność.Wszak bycie spadkobiercą szlachty herbowej do czegoś zobowiązuje.Pozdrawiam

Dzien Dobry Panie(Pani )Andy, Naturalnie jest prawda jesli chodzi o wyslawianie sie i pisownie-postaram sie poprawic. Mieszkam w Niemczech i nauczylem sie tego sam,jak widac napewno jeszcze nie tak dobrze-hm ale w zwiazku z tym moge oczekiwac troche tolerancji z tego powodu ? czy tez nie ? pozdrawiam wszystkich ktorzy to czytaja. M.J.von rykowski

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 maj 2014 - 14:27

hmm widze ze zaczyna sie tutaj troche nieprzyjemnie traktowac innych, moje pytanie jest -dlaczego?? przeciez nikt nikogo tutaj nie obrazil, a jesli pisownia badz wyslawianie sie sprawiaja taki problem w zrozumieniu? proponuje by najpierw zorientowac sie z kim ma sie do czynienia ß a moze ten ktos mieszka za granicami Polski od urodzenia i nauczenie sie tego ciezkiego jezyka jakim jest polski na tyle by zaspokoic pana poloniste czystym jezykiem jest prawie niemozliwe? Hm jesli tak sie do siebie zachowuja ludzie w polsce?-jest mi bardzo przykro z tego powodu, my zamieszkujacy pozagranicami nie probujemy nawet nikogo skrzywdzic czy obrazac,jest  to dla pana przyjemnosc probowac innych ponizac ? A moze dlatego ze nie doszedl pan sam do niczego i w ten sposob probuje pan zwrocic na siebie uwage ?  hmm

#16 ~von hm~

~von hm~
  • Goście

Napisano 12 maj 2014 - 14:50

hm

#17 ~Markus J.~

~Markus J.~
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2014 - 08:46

Dzien Dobry,

Niewiem czy panstwu jest wiadome,ze Dwor w Krzynowlodze Wielkiej o ktorego odebranie  sie staram,probowano mi sprzedac za przyslowiowa zlotowke. Wowczas sie na to nie zgodzilem i jak mi wiadomo podczas moich staran znalezli sie dalsi Rykowscy,ktorzy roszcza pretensje do Majatku Rykowskich. Jako jedyny wylegitymowany Szlachcic rodu Rycerskiego herbu ,,Doliwa,, Rykowski Markus J. chcialem ten dwor odbudowac, ale jak to juz w zyciu bywa: jak sie cos ruszy to zaczyna innym s.......! szkoda bo jestem przekonany , ze nikt nie doprowadzi do tego by ten Dwor byl odrestaurowany. Moje zamiary byly. odzyskac Dwor,wyremontowac i przywrocic pierwotny stan,zrobic z niego ,,Gniazdo calej rodziny Rykowskich Herbu Doliwa i Leliwa, by mogli wszyscy tam przyjezdrzac, spotykac sie i poznawac. Jak mi wiadomo Dwor zostal sprzedany bez zgody  Rykowskich starajacych sie o odzyskanie tego obiektu.Znalezli sie natychmiast czlonkowie rodziny ( tagze z za oceanu) ktorzy postanowili rowniez probowac mieszac w moich staraniach.To jest juz taka nasza wada ,ze jestesmy jak przyslowiowy pies ogrodnika: sam nie wezmie i innym nie da::Coz zobaczymy jak naprawde jest interes tych ludzi ? czy tylko chodzi o to by pokazac : my jestesmy silniejsi: i potem nic sie nie bedzie dzialo ? Jestem przekonany o tym ze nikt nie bedzie nic inwestowal i sprawa Dworku w Krzynowlodze Wielkiej pozostanie tak jak jest a wielka Szkoda-nieprawdaz?  Nadmieniam ,ze tak wczesniej jak nadal jestem zainteresowany w odzyskaniu tych posiadlosci w krzynowlodze wielkiej, Bogdanach jak i innych.

Przepraszam z gory za mozliwe bledy w pisowni- jestem w niemczech juz tak dlugo i mam niewiele do czynienia z pisownia Polska, mysle ze panstwo to mi wybacza.

Pozdrowienia

Dr.Hon. Mr. M

arkus J. von Rykowski

#18 ~Pooja~

~Pooja~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2014 - 16:01

Historia dworu jest bardzo ciekawa. Zainteresowanych zapraszam na mojego bloga, gdzie opisuję dokładnie dzieje dworku i jego właścicieli. Blog nazywa się "OPOWIEŚCI STYPENDIALNE czyli Pooja w wielkim świecie", wpis na temat dworku opublikowałam 29 czerwca 2014 r.

Pozdrawiam!

#19 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2014 - 06:35

czy bedzie kiedys remont tego dworku?

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2014 - 16:37

czy bedzie kiedys remont tego dworku?

Dodaj odpowiedź