Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Gdzie najlepsza kawa i szarlotka?

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2020 - 16:04

Witam,

gdziekolwiek jestem...nie tylko w Polsce...co chyba nie każdy zauważył,stała opcja we wszelakich kawiarniach,restauracjach,to...szarlotka!...ale,ale...nieodzownym atrybutem szarlotki jest dobra

kawa!

Niestety u nas,mówię o powiecie Makowskim,trudno o powyższe,jeśli chodzi o szarlotkę to można jeszcze coś naturalnego znależć,lecz już dobrej kawy niestety nie!

...Byłem w różnych miejscach,sprawdzałem organoleptycznie,zapewniano mnie,...,,tak proszę pana,świeżo mielona,,...tak,mielona,tylko że z ziaren,które zalegają w expresie od...roku!,to nieaktywne,zwietrzałe ziarna,które z kawą nie maja nic wspólnego!,jeśli dostaniecie coś ala podobnego nie płaćcie za rachunek!

Ale coś Wam mogę polecić,ostatecznie,gdyż nie jest to może kawa wysokich lotów,ale jednak najlepsza w regionie!...no powiedzmy,spędzicie fajne popołudnie na spacerze,a w domku ogrodnika zjecie wspaniałą szarlotkę i popijecie super kawą espresso!...wbrew pozorom nie maja tam najnowszego expresu,ale jak sprawdziłem,kawę mają jak na Polskie realia dość dobrą! i najlepszą w regionie,tzn.bez ,,myszowatych posmaków,, (Muzeum Romantyzmu w Opinogórze)

A czy wiecie,że:

Napoleon Stanisław Adam Feliks Zygmunt Krasiński;hrabia;herbu;Ślepowron;(ur.;19 lutego;1812;w;Paryżu, zm.;23 lutego;1859;tamże) – jeden z;trójcy wieszczów, największych;poetów;polskiego romantyzmu. II;Ordynat na Opinogórze. Debiutował w 1828 jako autor przepojonych makabrą;opowieści gotyckich. Już wtedy ujawniły się najbardziej charakterystyczne cechy pisarstwa Krasińskiego: jego obsesja cierpienia, zagłady i śmierci, a przy tym wewnętrzny konflikt między życiowym konwenansem a etosem romantycznej walki narodowowyzwoleńczej, dały obfity plon w postaci twórczości literackiej pełnej frenezji, obrazów piekielnych oraz ostrych dysonansów na tle religijnym i społecznym. W późniejszym czasie – około roku 1847, wraz z wydaniem;Ostatniego;– Wieszcz zastąpił skrajną rozpacz dotychczasowych dzieł przesłaniem;etyki chrześcijańskiej, która z czasem, uzupełniona o;myśl mesjanistyczną, przerodzi się w żarliwe zawołania do;ewangelicznej miłości. Był potomkiem;magnackiej rodziny;Krasińskich herbu Ślepowron, II;ordynatem opinogórskim, synem;generała;Wincentego;i księżniczki Marii Radziwiłłówny. Urodził się w Paryżu, w domu przy Boulevard Montmartre 10. Ochrzczono go w parafialnym kościele Notre Dame de Lorette, a do chrztu trzymały go dwie pary:;Ludwik Pac;z;Marią Walewską;i;Piotr Krasiński;z księżną z Walewskich Jabłonowską. Kształcił się w domu w;Warszawie;i;Opinogórze, pod kierunkiem pisarza;Józefa Korzeniowskiego;i;Piotra Chlebowskiego;(1820), później w;Liceum Warszawskim;i na wydziale prawa;Królewskiego Uniwersytetu Warszawskiego;do roku 1829. Z powodu zajścia z kolegą Leonem Łubieńskim, na tle wyłamania się Krasińskiego spod solidarności koleżeńskiej z okazji patriotycznej demonstracji na pogrzebie prezesa;Sądu Sejmowego;Piotra Bielińskiego, ojciec wysłał go do;Szwajcarii.

Opinogóra powinna być stałą opcją weekendowych wyjazdów każdego z nas,który czuje ducha patriotyzmu i ceni sobie połączenie ciekawych klimatów romantyzmu,a w zadumie,potrafi połączyć realia i wskrzesić ducha narodowego wieszcza!

No to gdzie ta dobra kawa i szarlotka?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych