Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Forum pultuska


24 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~pultuszczak~

~pultuszczak~
 • Goście

Napisano 03 luty 2009 - 14:25

Pultuszczacy! jesli tu zagladacie! macie rowniez swoje forum www.pultusk.bo.pl ! udzielajcie sie!

#2 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 11 kwiecień 2014 - 19:12

Będzie fuzja szpitali!

 

Szpital Powiatowy w Pułtusku spółka z o.o. będzie współpracował z Mazowieckim Szpitalem Bródnowskim w Warszawie spółka z o.o. – taką decyzję podjął zarząd województwa mazowieckiego. Wyczekiwana fuzja powinna nastąpić jeszcze w kwietniu.

- Przygotowujemy dokumenty, uzgadniamy terminy. Formuły prawne muszą zostać zachowane – poinformował nas starosta Edward Wroniewski. Dokumenty, o których wspomniał, zostaną przedstawione radnym powiatu. Sesja odbędzie się już po Wielkanocy. Dokładny termin podpisania porozumień między szpitalami i samorządami starosta będzie znał po spotkaniu z Teresą Bogiel, prezes zarządu Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego.

 

Współpraca między województwem a powiatem pułtuskim w zakresie realizacji zadań dotyczących ochrony i promocji zdrowia oraz między szpitalami będzie polegała na udziale Bródna w zarządzaniu szpitalem w Pułtusku. Zostanie powołany trzyosobowy zarząd: dwie osoby zostaną oddelegowane przez Bródno, jedna będzie reprezentować Pułtusk. Cała nieruchomość nadal będzie własnością powiatu. Powiat będzie zatwierdzał kluczowe decyzje i sprawozdania finansowe szpitala.

 #3 Dobert

Dobert

  Nowy

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 24 lipiec 2014 - 10:57

nie działa to forum :( otwiera się jakaś pusta strona...#4 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 09 październik 2014 - 11:27

Uroczystości pogrzebowe odbędą sie w poniedziałek 13 października 2014r. Msza Św. żalobna rozpocznie się o godz. 10:30 w bazylice katedralnej w Płocku. Modlitwie przewodniczył będzie Biskup Płocki Piotr Libera. Kazanie wygłosi ks. Marek Jarosz, rektor WSD w Płocku.

Liturgia w katedrze poprzedzona będzie modlitwą różańcową o godz. 9:00 w płockim seminarium. Będzie wtedy wystawiona trumna z ciałem Zmarłego Kapłana.

Dalsze uroczystości odbędą się w Winnicy, rodzinnej parafii ks. prof. Żebrowskiego o godz. 14:30. W kościele parafialnym sprawowana będzie Eucharystia po której nastąpi, zgodnie z wolą wyrażoną w testamencie, złożenie ciała do grobu na miejscowym cmentarzu grzebalnym.

Zapraszamy rówienż do wspólnej modlitwy na Eucharystię w Domu Pogrzebowym  Stanisława Frydrysiaka, Płock- Trzepowo Nowe 4a (z racji na remonty objazd od ul. Bielskiej):

- czwartek godz. 16:00

- piątek, sobota, niedziela godz. 17:00

W naszych modlitwach polecajmy Bożemu Miłosierdziu śp. Księdza Profesora. Niech dobry Bóg przyjmie Go do chwały zbawionych. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie a swiatłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki.

Ks. profesor Tadeusz Żebrowski, najstarszy kapłan diecezji płockiej zmarł 8 października 2014 r. w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym na Winiarach w Płocku. Był wybitnym znawcą historii Mazowsza.

Święcenia kapłańskie przyjął 7 września 1952 r. Studiował na Wydziale Teologicznym, a później na Wydziale Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Tam był również słuchaczem wykładów ks. prof. Karola Wojtyły. Od 1957 r. był związany z Wyższym Seminarium Duchownym: jako dyrektor biblioteki Wyższego Seminarium Duchownego i Archiwum Diecezjalnego, wykładowca historii Kościoła w seminarium niższym i wyższym, ojciec duchowny w NSD, katecheta w płockich szkołach, m.in. w „Małachowiance” i „Igiełkach”.

Przez lata zabiegał, aby odbudować księgozbiór biblioteki seminaryjnej, rozproszonej i zniszczonej przez zawieruchę wojenną. Wytrwale poszukiwał starodruków wywiezionych przez Niemców w czasie wojny. O ks. Żebrowskim można również powiedzieć, że razem z ks. prof. Tadeuszem Rutowskim wyznaczał szlak pieszej pielgrzymki z Płocka na Jasną Górę. Jego pasją była historia, książka i turystyka. Był autorem wielu prac naukowych.

 #5 ~Kiedy ruszy budowa~

~Kiedy ruszy budowa~
 • Goście

Napisano 26 styczeń 2015 - 19:51

Obwodnica Pułtuska nie została ujęta w „Programie budowy dróg krajowych na lata 2011-2015”. A to oznacza tylko jedno, że droga ta nie prędko powstanie. Burmistrz Pułtuska Wojciech Dębski twierdzi, że rozpoczęcie budowy przed 2020 rokiem jest mało prawdopodobne.

 

Wiadomo również, że decyzja środowiskowa, która została wydana specjalnie na budowę tej drogi niebawem straci ważność. Budowa obwodnicy Pułtuska miała zacząć się w2012r. Jednak na przeszkodzie stanął fakt, że inwestycja nie została wpisana do „Programu budowy dróg krajowych na lata 2011-2015”. Na zmianę w programie nie pomogły petycje do premiera, protesty mieszkańców, starania posła Henryka Kowalczyka, prace projektowe, wydana decyzja środowiskowa. - W związku z tym, że rząd podjął decyzję o zaprzestaniu budowania obwodnic miast i postawieniu na budowę autostrady nie wydaje mi się, że w tej chwili jest ktoś, kto mógłby odpowiedzieć na to pytanie. Z moich rozmów w Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych Autostrad (GDDPiA) wynika, że rozpoczęcie budowy przed rokiem 2020 jest mało prawdopodobne. Oczywiście nie oznacza to, że nie będziemy ubiegać się o wprowadzenie obwodnicy do planu wcześniej – tłumaczy burmistrz Pułtuska Wojciech Dębski. Decyzję o tym, że niektóre z miast, w tym Pułtusk, nie będą miały obwodnicy do 2020 roku podjął minister transportu Sławomir Nowak. Jako pierwszy o decyzji ministra poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”.
Warto przypomnieć, ze w związku z planowaną obwodnicą w 2009 roku odcinek drogi krajowej nr. 61 został zwężony do szerokości drogi lokalnej. Obwodnica Pułtuska miała powstać zaraz po obwodnicy Serocka , a za jej budowę miała odpowiadać Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych I Autostrad.

 

 #6 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 31 marzec 2015 - 11:47

Katarzyna Adamczyk, wieloletnia położna z Poradni K w Pułtusku zajęła III miejsce w I edycji ogólnopolskiego konkursu „Położna na medal” i okazała się najlepszą położną na MazowszuOgłoszenie wyników oraz wręczenie medali i wyróżnień miało miejsce podczas gali towarzyszącej konferencji pod tym samym tytułem 20 marca 2105r w Warszawie. Do konkursu zgłoszono 705 położnych z całego kraju,

 #7 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 30 marzec 2016 - 11:00

Autostopowicz ugodził kierowcę nożem w szyję - klesazewo

25-letni kierowca audi został ugodzony nożem w szyję przez autostopowicza. Ranny mężczyzna w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Nożownik po ataku usiłował uciec, jednak został szybko zatrzymany. Trwają czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności zdarzenia.


 

 #8 ~Swój pomoże Poseł~

~Swój pomoże Poseł~
 • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 09:13

Ministrowie zapewniają: Pułtusk będzie miał obwodnicę

Wyczekiwana przez pułtuszczan, mieszkańców ościennych powiatów i przejeżdżających przez miasto nad Narwią obwodnica Pułtuska została wpisana do planów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.  Dokument w tej sprawie podpisał 27 marca 2017r w Domu Polonii w Pułtusku w imieniu Andrzeja Adamczyka, ministra infrastruktury i budownictwa, podsekretarz stanu Jerzy Szmit. O dobrych wiadomościach dla pułtuszczan dotyczących dróg krajowych Henryk Kowalczyk, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów, wspomniał podczas spotkania z premier Beatą Szydło 15 marca w Pułtusku. Niecałe dwa tygodnie później zorganizował spotkanie z przedstawicielami ministerstwa, wojewody i zarządcy drogi nr 61.  - Trzeba wznowić wszystkie procedury, których część przeszliśmy w latach 2007-2009. Natomiast w r. 2009 obwodnica Pułtuska została skreślona z krajowego planu dróg i autostrad – przypomniał minister Henryk Kowalczyk podczas spotkania w sali Maneż Domu Polonii 27 marca.

 #9 ~Nowy~

~Nowy~
 • Goście

Napisano 02 marzec 2018 - 17:49

zmiana na stanowisku Naczelnika Urzędu Skarbowego w Pułtusku gdzie można przeczytać#10 ~zmaina naczelnika~

~zmaina naczelnika~
 • Goście

Napisano 10 marzec 2018 - 20:04

PUŁTUSK24pl

Od marca tego roku w Urzędzie Skarbowym w Pułtusku nastąpiła znacząca zmiana. Katarzyna Wróblewska, dotychczasowa naczelnik została przeniesiona na analogiczne stanowisko w US w Makowie Mazowieckim. Jej miejsce w pułtuskim urzędzie zajął były naczelnik US w Makowie R. G.

 #11 ~Mieszkaniec~

~Mieszkaniec~
 • Goście

Napisano 16 marzec 2018 - 18:42

PUŁTUSK24pl
Od marca tego roku w Urzędzie Skarbowym w Pułtusku nastąpiła znacząca zmiana. Katarzyna Wróblewska, dotychczasowa naczelnik została przeniesiona na analogiczne stanowisko w US w Makowie Mazowieckim. Jej miejsce w pułtuskim urzędzie zajął były naczelnik US w Makowie R. G.

czemu ta zmiana ma służyć

#12 ~Pogrzeb Proboszcza~

~Pogrzeb Proboszcza~
 • Goście

Napisano 18 marzec 2018 - 11:36

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Wincentego Szmyta odbędą się w poniedziałek (19 marca). Rozpocznie je Msza Święta w kościele par. św. Józefa w Płocku sprawowana pod przewodnictwem bp. Piotra Libery o godz. 11.00. Poprzedzi ją różaniec za zmarłego o godz. 10.30. Natomiast po Mszy Świętej trumna z ciałem zmarłego kapłana zostanie przewieziona do kościoła par. św. Stanisława Kostki w Pułtusku, gdzie o godz. 15.00 rozpocznie się Msza Święta w intencji śp. ks. Wincentego Szmyta sprawowana pod przewodnictwem bp. Romana Marcinkowskiego. Ciało z trumną zmarłego zostanie złożone na cmentarzu parafialnym. Polecajmy śp. ks. Wincentego Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

ks. kan. Wincenty Andrzej Szmyt
ur. 15 października 1938 r. w Orzechowie, par. Pomiechowo
zm. 14 marca 2018 r. w Płocku
diakonat: 24 marca 1963 r. w Płocku
kapłaństwo: 16 czerwca 1963 r. w Płocku
praca duszpasterska: wikariusz par. Chorzele (od 1963), wikariusz par. Pułtusk (od 1968), wikariusz par. Orszymowo (od 1971), proboszcz par. Chociszewo (od 1975), proboszcz par. Osmolin (od 1976), proboszcz par. Kunin (od 1981), proboszcz par. św. Aleksego, Płock - Trzepowo (od 1989), proboszcz par. św. Stanisława Kostki w Pułtusku (od 1997)
emeryt od 1 lipca 2011
odznaczenia: kanonik honorowy Kapituły Kolegiackiej Pułtuskiej od 8 maja 2006 r.

 #13 ~ASF dzik~

~ASF dzik~
 • Goście

Napisano 25 kwiecień 2018 - 13:43

Pod Nasielskiem znaleziono zarażonego dzika.
Badania potwierdziły, że chorował na ASF.
Na razie obowiązuje tam tzw. żółta strefa, ale w maju ma zostać wprowadzona czerwona. W tej strefie może się znaleźć także część powiatu płońskiego (gm. Joniec), bo padły dzik został znaleziony 2 km od granicy z tym powiatem.
Decyzje takie wydaje Komisja Europejska, która wprowadziła bardziej restrykcyjne środki niż polski rząd.W gminie Nasielsk znajduje się kilku większych producentów trzody chlewnej i kilkudziesięciu mniejszych. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nowym Dworze Maciej Wierzchoń szacuje, że w sumie takich gospodarstw jest ponad sto. Nasielscy rolnicy od razu zostali poinformowani o sytuacji. Masowo zaczęli więc wyprzedawać część chowu, a część myśli o likwidacji hodowli.

 #14 ~Most-droga do Pniewa~

~Most-droga do Pniewa~
 • Goście

Napisano 24 maj 2018 - 07:14

W związku z budową mostu na Narwi między gminami Szelków -Obryte czy powstanie droga dobrej klasy na odcinku Obryte-Pniewo w celu przejazdu pojazdów relacji Szelków - Wyszków#15 pielagr

pielagr

  Nowy

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • Pip
 • 5 postów

Napisano 26 czerwiec 2018 - 13:06

Ja bym poszperał jeszcze trochę w Internecie w tym temacie. Sądzę, że to może być naprawdę bardzo dobre rozwiązanie.#16 Kosmalaaq5

Kosmalaaq5

  Nowy

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • Pip
 • 5 postów

Napisano 26 czerwiec 2018 - 17:52

Niezbyt jest to mój obszar tematyczny... Nie będę mógł pomóc...#17 Psychol11

Psychol11

  Nowy

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • Pip
 • 5 postów

Napisano 13 lipiec 2018 - 10:34

Wydaje mi się, że warto doradzić się w tej kwestii znajomych... To jest naprawdę bardzo dobre rozwiązanie :)#18 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 18 sierpień 2018 - 20:02

Orzyc Chorzele 0-11 Nadnarwianka Pułtusk

 #19 mauescadpg

mauescadpg

  Nowy

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • Pip
 • 5 postów

Napisano 10 wrzesień 2018 - 13:36

Mam podobne zdanie do poprzednika. Nic dodać i nic ująć z jego wypowiedzi.#20 kantemosfw

kantemosfw

  Nowy

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • Pip
 • 5 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 13:33

Ja nie mam za bardzo wiedzy i doświadczenia w tym temacie. Dlatego też ciężko będzie mi pomóc...

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych