Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Dzień dobry, Polsko

109 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2019 - 04:10

Witam wiosennie o brzasku dnia :) 

Chciałabym, aby to był wątek dla ludzi życzliwych, od rana zadowolonych, że przeżyli kolejną noc i obudzili się z perspektywą kolejnego, wiosennego dnia z całymi jego trudami i malutkimi sukcesami, z uśmiechem. Ciężko takim człowiekiem być z naszą polską mentalnością i skłonnością do narzekania, atakowania innych, ale może kilka osób pozytywnie nastawionych znajdzie się na forum i zechce podzielić się dobrymi myślami i optymizmem obok powszechnej nienawiści i wulgaryzmów?

Dla mnie np. będzie to dzień radości i rodzinnego nastroju, gdyż na kilka dni przylatuje najmłodszy syn z żoną, od lat przebywający w Londynie.

Wszystkim czytającym życzę miłego dnia!

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2019 - 06:23

Miłego dnia, dobrego odpoczynku, radosnych chwil z rodziną i błogosławieństwa Bożego. Cieszmy się tym co mamy. Inni mają o wiele gorzej a potrafią również cieszyć się i docenić to co mają. Dobrego dnia.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2019 - 06:46

Pewnie, że bywa w życiu czasem tak ciężko, że trudno uradzić, ale po takich przejściach tym bardziej człowiek ceni spokojny czas. A wiosna, jakoś szczególnie sprzyja nadziei i dobrej myśli, że inni ludzie też wydają się lepsi :), że żyjemy w pięknym kraju, chociaż z zawirowaniami, to przecież bez wojny. Wojnę znamy tylko z książek, filmów i wspomnień najstarszych. I oby tak zostało :)

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2019 - 07:07

Wyjdźcie do swoich ogródków, po upalnym dniu i cieplutkiej nocy, wiele nowych kwiatów się rozwinęło. U mnie przybyło czarnych i żółtych tulipanów, obsypany gęstym, białym kwieciem ogromny krzak, którego nazwy nie znam :) Może ktoś taki ma?

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2019 - 10:56

Bardzo fajnie dzisiaj robić w ogródku, bo ciepło, a bez słońca.

#6 ~też Anna~

~też Anna~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2019 - 11:05

Witam wiosennie o brzasku dnia :)

Chciałabym, aby to był wątek dla ludzi życzliwych, od rana zadowolonych, że przeżyli kolejną noc i obudzili się z perspektywą kolejnego, wiosennego dnia z całymi jego trudami i malutkimi sukcesami, z uśmiechem. Ciężko takim człowiekiem być z naszą polską mentalnością i skłonnością do narzekania, atakowania innych, ale może kilka osób pozytywnie nastawionych znajdzie się na forum i zechce podzielić się dobrymi myślami i optymizmem obok powszechnej nienawiści i wulgaryzmów?

Dla mnie np. będzie to dzień radości i rodzinnego nastroju, gdyż na kilka dni przylatuje najmłodszy syn z żoną, od lat przebywający w Londynie.

Wszystkim czytającym życzę miłego dnia!

Anno,  z radością przyłączam się do Twojej inicjatywy - budujmy swoje życie w oparciu o pozytywne wartości a świat będzie lepszy. Jednak pozwól, że wypowiem się tez trochę polemicznie a konkretnie chodzi mi o poniższe fragmenty Twojego postu:

..."z naszą polską mentalnością i skłonnością do narzekania, atakowania innych..."   

..."powszechnej nienawiści i wulgaryzmów..."

Jestem Polką, mieszkam t Polsce, trochę podróżuję, także zagranicę. Spotykam rożnych ludzi, mam swoje obserwacje - za wszystko dziękuję Bogu, choć problemów los mi nie szczędzi. Nie narzekam, nie nie atakuję nikogo, nie ma we mnie nienawiści, nie używam wulgaryzmów - nie było ich w mojej rodzinie dawniej i nie ma ich teraz. Nie jest idealnie ale ogólnie jest nieźle. Znam wiele takich rodzin, mam podobnych znajomych, paru mogę nawet nazwać przyjaciółmi. Myślę, że wiele osób mogło by napisać podobnie...

Dlatego jest mi przykro kiedy spotykam się z określeniem "polska mentalność" w kontekście czegoś złego.

Wszelkie uogólnienia są niesprawiedliwe.  Dostrzegam zło ale w realnym życiu Polaków jednak nie jest dominujące i ze jakoś wynika ono z naszej polskiej mentalności.

Rozważ proszę to Anno. Pięknego dnia życzę.  :) 

#7 saturny

saturny

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 27 kwiecień 2019 - 12:07

dzień dobry 

#8 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2019 - 12:14

Dzień dobry Saturny :) Czy doznałeś już dziś czegoś pozytywnego?

#9 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2019 - 12:21

Anno,  z radością przyłączam się do Twojej inicjatywy - budujmy swoje życie w oparciu o pozytywne wartości a świat będzie lepszy. Jednak pozwól, że wypowiem się tez trochę polemicznie a konkretnie chodzi mi o poniższe fragmenty Twojego postu:

..."z naszą polską mentalnością i skłonnością do narzekania, atakowania innych..."   

Jestem Polką, mieszkam t Polsce, trochę podróżuję, także zagranicę. Spotykam rożnych ludzi, mam swoje obserwacje - za wszystko dziękuję Bogu, choć problemów los mi nie szczędzi. Nie narzekam, nie nie atakuję nikogo, nie ma we mnie nienawiści, nie używam wulgaryzmów - nie było ich w mojej rodzinie dawniej i nie ma ich teraz. Nie jest idealnie ale ogólnie jest nieźle. Znam wiele takich rodzin, mam podobnych znajomych, paru mogę nawet nazwać przyjaciółmi. Myślę, że wiele osób mogło by napisać podobnie...

Dlatego jest mi przykro kiedy spotykam się z określeniem "polska mentalność" w kontekście czegoś złego.

Wszelkie uogólnienia są niesprawiedliwe.  Dostrzegam zło ale w realnym życiu Polaków jednak nie jest dominujące i ze jakoś wynika ono z naszej polskiej mentalności.

Określeń tych użyłam pod wpływem lektury wielu wątków na tym makowskim forum, ale i z życia. Nie chciałam nikomu robić przykrości swoim wpisem, osobiście jakoś mało mam do czynienia z postawami, o których piszesz. Ale bardzo się cieszę, że takich jest wielu w Twoim środowisku. Pozdrawiam

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2019 - 13:26

Wszystkiego dobrego ludziom dobrej woli!...

jestem wolnym człowiekiem w pełnym tego słowa znaczeniu,bo takim przecież się urodziłem,niczym nie skażona czysta kartka...

Co prawda nie udało mi się żyć spokojnie i bez strachu,a raczej dożyć...półwiecza,lecz wreszcie uwolniłem się z systemów...min.religijnego,czuję teraz wewnętrzny spokój i niczym nie ograniczony realizuję siebie.

Nie gonię za niczym,nie pracuję na kredyty,pożyczki,itp.oprócz wewnętrznego wyzwolenia i zrzucenia jarzma zniewolenia,zmieniłem dietę,poczułem przypływ dobrej energii.

Spełniam i realizuję swoje marzenia,nadchodząca pora roku jest piękna i niebawem zacznę swoje wyjazdy zagraniczne,które potrwają do późnej jesieni,a zaplanowałem tego sporo...Nie wiem skąd,ale rozwinęły się moje zainteresowania malarskie,z których jestem b.zadowolony(maluję w oleju pejzaże)

Dużo czytam,bo to pozwala min.rozwijać się,gdyż taki jest nasz cel na tej ziemi.

Życzę Wszystkim, dużo pozytywnej energii,pamiętajcie,trzeba wierzyć w...siebie!

Nie zapominajcie,że posiadamy wolną wolę,według niej taki wybrałem kierunek,a nie inny,to ja decyduje co jest dla mnie dobre i jaką kolejną drogą będę kroczył,trzymam się z dala od złych,emanujących złą energią ludzi,czego życzę Wszystkim życzliwym i wolnym ludziom tej zindoktrynowanej ziemi.

#11 ~też Anna~

~też Anna~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2019 - 14:29

Określeń tych użyłam pod wpływem lektury wielu wątków na tym makowskim forum, ale i z życia. Nie chciałam nikomu robić przykrości swoim wpisem, osobiście jakoś mało mam do czynienia z postawami, o których piszesz. Ale bardzo się cieszę, że takich jest wielu w Twoim środowisku. Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź. Też przeglądam czasem forum i często nie jest to lektura budująca. Odnieść można wrażenie tego zła jest b. dużo. Jedak tak naprawdę trzeba sobie odpowiedzieć ile osób bierze udział w takiej wymianie zdań. Myślę, że nie dużo. 

Ja w ogóle mało korzystam z mediów, od czasu jak przekonałam się, jak nie wiele mają mi do zaoferowania. Zaintrygowało mnie Twoje powitanie  - dlatego tu jestem.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2019 - 15:19

Droga Anno,

cyt.,,Określeń tych użyłam pod wpływem lektury wielu wątków na tym makowskim forum,,

wybacz,ale jest to min. jeden z wątków powiatu makowskiego,nie stricte Makowa,ja np. jak i wielu innych jesteśmy z sąsiednich gmin...więc czytają i biorą udział...tysiące.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2019 - 18:54

A jednak musi być szpileczka.Uśmiechajmy się do ludzi a odwzajemnienie będzie radością.Pozdrawiam wszystkich którzy potrafią cieszyć  się nawet z byle czego.

#14 ~Żuk Janek~

~Żuk Janek~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2019 - 20:49

A jednak musi być szpileczka.Uśmiechajmy się do ludzi a odwzajemnienie będzie radością.Pozdrawiam wszystkich którzy potrafią cieszyć się nawet z byle czego.

Witam wieczorową porą. Jestem Żuk Janek, ciesze sie z byle gówna ;-)

#15 ~Joanna Z.~

~Joanna Z.~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2019 - 21:19

Pozdrawiam wszystkich pozytywnych ludzi!

#16 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2019 - 21:31

Również pozdrawiam pozytywnych. To była bardzo, bardzo udana sobota, może nawet najlepsza w tym roku. Szkoda tylko, ze ten obiecany deszcz nie padał trzeba się nadźwigać konewek przy takiej suszy, a szlauchem nie lubię podlewać, bo mi wszystko wypłukuje. Życzę dobrych snów :)

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2019 - 06:12

Dzięki za odpowiedź. Też przeglądam czasem forum i często nie jest to lektura budująca. Odnieść można wrażenie tego zła jest b. dużo. Jedak tak naprawdę trzeba sobie odpowiedzieć ile osób bierze udział w takiej wymianie zdań. Myślę, że nie dużo. 

Ja w ogóle mało korzystam z mediów, od czasu jak przekonałam się, jak nie wiele mają mi do zaoferowania. Zaintrygowało mnie Twoje powitanie  - dlatego tu jestem.

Co do budujących postów na forum:)...Polacy zmieniają się zbyt wolno,ale widać tendencję wzrostową.

Odnośnie ,,chorych,, że tak powiem postów,to wynika z naszej mentalności...ale raczej są to osoby starsze...młodzi już myślą inaczej i mamy naprawdę dużo fajnych  i wykształconych ludzi,choć  wykształcenie nie zawsze idzie z intelektem i dobrym obyczajem,czyli tzw.kulturą ale na pewno zmienia człowieka na...lepsze i daje lekcję pokory!

Jacy są Polacy?...hmm,na pewno dużo osób zakompleksionych i strasznie zazdrosnych,tak,Polak jest bardzo zazdrosny!,dosłownie o wszystko,stąd te wulgarne i apologiczne wpisy.Polak jest strasznie interesowny,wystarczy czasem pobyć z nowo poznaną osobą,a już zaczynają się pytania dosyć osobiste...gdzie,za ile i z kim...to bardzo zły nawyk i trzeba z tym walczyć!

Polak ma małą świadomość/wiedzę i mała wiarę w...siebie,tak,ciężko mu czasami coś zaakceptować i zmienić,nie rozwija się,za mało czyta!...trzeba tu powiedzieć,że wszelkie zdolności,czy tam talenty można rozwijać!....tak!...wiedzieć należy,że np.taki słuch muzyczny można nabyć,fakt,są osoby już jakby z wrodzonym tzw.słuchem absolutnym,ale pamiętajmy że słuch,jak i wiele innych talentów/zdolności można kształcić i rozwijać!

Najgorsze powiedzenie Polaków ,,na coś trzeba umrzeć,, :(...świadczy jedynie o braku świadomości,ciemnocie,braku szacunku do własnego ciała!

Masa,ale to masa Polaków musi zmienić nawyki żywieniowe!...często klepane i powielane slogany,że jak nie zjem chleba,to nie będę miał siły,albo...ja pracuje ciężko fizycznie i muszę dużo i treściwie zjeść,chleb musi być,no bo co bym jadł,,

Powtarzam:to wszystko nawyki żywieniowe,relikt z przed 3-4 dekad.Więc wracamy do początku,skąd nieświadoma matka,nie mająca elementarnej wiedzy miała to wiedzieć...po drugie,ogólnie za dużo jemy!,łączymy straszne ilości węglowodanów z tłuszczami i to nas pomału zabija!

Za dużo pijemy alkoholi mocnych,najgorsze są piwa,z nich powinniśmy w ogóle zrezygnować,no najgorszy alkohol jeśli już!

Powinniśmy wprowadzać wina gronowe,najlepiej czerwone wytrawne i półwytrawne.

Kawa?...oczywiście,jak najbardziej,lecz nie słodzona cukrem!...najczęstszy błąd,to jak popularna u nas kawa po turecku,czyli szklanica że tak powiem zalana wrzątkiem,najgorsze co może być!...trzeba zwrócić się do kafeter,czy kawiarek tak popularnych u Włochów,jest tam w każdym domu!,a kawę kupować jedynie ziarnistą i mielić tuż przed.

Ale najgorsze to jak mówiłem:zazdrość,interesowność,brak wiary w siebie i brak zainteresowań Polaków,tak,niestety...Polacy i duże gro,nie ma w ogóle jakichkolwiek zainteresowań,co jest często tłumaczone brakiem czasu:)...nic tak nie uwstecznia i nie utrzymuje sprawności intelektualnej jak zainteresowania!...to uwstecznia,gnuśniejesz,zaczynasz krytykować innych,oceniasz,stajesz się zazdrosny i interesowny!

Zmieniajmy się na lepsze,czego życzę wszystkim rodakom!

#18 ~Agnieszka~

~Agnieszka~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2019 - 08:59

Szczęść Boże.
Witam wszystkich w niedzielę o tej porze.
Piękna niedzielę mamy, więc się uśmiechamy.
W końcu upragniony deszczyk spadł, także myślę że niedziela wspaniała dla wszystkich :-)
Pozdrawiam.

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2019 - 09:21

Szczęść Boże Agnieszko. Oto jest dzień który dał nam Pan. Radujmy się w nim i weselmy. I my wierzący i ci którzy jeszcze nie mają daru wiary. I ci którzy ją utracili i ci którzy walczą z wiarą i Kościołem. Radujmy się bo Bóg jest Miłosierny dla nas wszystkich.

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2019 - 09:23

Szczęść Boże Agnieszko. Oto jest dzień który dał nam Pan. Radujmy się w nim i weselmy. I my wierzący i ci którzy jeszcze nie mają daru wiary. I ci którzy ją utracili i ci którzy walczą z wiarą i Kościołem. Radujmy się bo Bóg jest Miłosierny dla nas wszystkich.

I cieszmy się, dzieci jutro do szkoły w końcu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych