Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Dłuuuuuuuuuuga kampania

1368 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 marzec 2017 - 22:01

Dobry wieczór, czy to oznacza, że chciałby Pan pisać o mnie źle, bez prawa z mojej strony do odpowiedzi? Czy to dobra praktyka? A jeszcze ta anonimowość? I możliwość oskarżenia o wszystko? Spróbuję jednak pomówić i powyjaśniać:

1. Budowa biblioteki jest konieczna. Zbudowaliśmy dotychczas 80 kilometrów wodociągów, blisko 20 kilometrów kanalizacji, ponad 40 kilometrów dróg asfaltowych, rozbudowaliśmy oczyszczalnię ścieków, podwajając jej wydajności, dzięki czemu była możliwa budowa JBB, powstały dwie hale sportowe, place zabaw, dwa Orliki, remiza strażacka w Kadzidle, pięć boisk wielofunkcyjnych, stadion został gruntownie odnowiony, podobnie wiele, wiele innych drobnych rzeczy. Nie zacząłem wójtowania od biblioteki. Przeciwnie. To pewne podsumowanie.    2. Nie wiem o jakich zobowiązaniach finansowych Pan pisze? Od czterech lat nie zaciągamy kredytów. Rok 2016 zakończyliśmy nadwyżką budżetową w kwocie 1,5 mln. złotych, zadłużenie oscyluje w granicach 20%, gdy zostawałem wójtem wynosiło 44%. Proszę zerknąć do budżetu.                                              3. Uznaje Pan budowę biblioteki za zagrożenie dla finansów, a wspomina Pan kanalizację. Kilka wyjaśnień. Budowa kanalizacji w Kadzidle kosztowała blisko 10 000 000 złotych, Pozyskaliśmy ogromne dofinansowanie unijne, w bardzo trudnym konkursie. Dzisiaj takich pieniędzy nie ma rynku. Mówienie o inwestycjach rzędu 6-7 milionów złotych byłoby nieuczciwością wobec wyborców. Ubiegłoroczna rozbudowa sieci kanalizacyjnej w Kadzidle, zakończyła się na wysokości JBB2, przy czym, technicznie, sieć ta gwarantuje łatwą rozbudowę w kierunku Dylewa. Niestety, budżetu nie stać dzisiaj na takie inwestycje.     Bardzo proszę o kolejne wątpliwości. Na pewno odpowiem. Jeszcze jedno. Dlaczego uważa Pan budowę biblioteki za zły pomysł. Biblioteka ma blisko 1000 czytelników, w poprzednim roku wypożyczono blisko 10 000 książek, zorganizowano wiele arcyciekawych spotkań, warsztatów. Dlaczego tę przestrzeń uważa Pan za mało ważną? Przecież to dzięki kulturze i Słowu przetrwaliśmy rozbiory, hitleryzm, komunizm. Proszę o refleksję. D.

Pan Łukaszewski to mocny ale w gębie. Każdy temat potrafi zagadać. Może wyjaśni jak to kupował lokal po PKO, który mógłby z powodzeniem pomieścić mądre księgi dla tysiąca czytelników? Mógłby tez wspomnieć o innych sukcesach np. kolektorach słonecznych, bocznych ulicach i chodnikach co można nogi połamać, o paskudnym centrum wsi, obrzydliwych plastikowych dekoracjach koło kościoła i pseudo sztuce dworcowej, nieistniejącej Galerii Kurpiowskiej, nikomu niepotrzebnych skwerkach. Teraz jeszcze ten moloch - dobudówka do CKK. Dlaczego od ulicy a nie z tyłu? Parkingi nam potrzebne i przestrzeń a nie zatłoczona ulica. Co za brak wyobraźni! Idź pan sobie rządzić gdzie indziej. Mamy dość!

#42 ~Dariusz Łukaszewski~

~Dariusz Łukaszewski~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 21:41

Dobry wieczór Pani (chyba się nie mylę), zatem:

1. W związku z decyzją prezesa Kaczyńskiego o wstecznym działaniu ustawy o ordynacji wyborczej, Pani "Mamy dość" naprawdę nie ma większego sensu, tym bardziej, że ten okrzyk pozostaje anonimowy (odwaga bardzo dzisiaj, nawiasem mówiąc, staniała). Powoli musi Pani przestawiać swoje krytyczne wektory na innych kandydatów. Dobrze radzę, bo zbliżająca się kampania będzie dla Pani bardzo trudna i dosyć ryzykowna  (jeśli chodzi o finalny wizerunek)

2. Zakup budynku po PKO: wg wyceny niezależnych rzeczoznawców wartość budynku wynosiła około 200 000 złotych, taka kwota znalazła się w budżecie, i tylko taką kwotą mogłem negocjować zakup budynku. Budynek zakupił ostatecznie, za kwotę znacznie wyższą, sołtys Adam Sobiech, ani pan sołtys, ani bank, nie uprzedzili Gminy o toczących się między nimi negocjacjach, chociaż pan sołtys, uczestniczący w sesjach, wiedział, ze wszelkimi szczegółami, o rozmowach pomiędzy Gminą a bankiem. Gmina, w korespondencji a panem sołtysem, stale podtrzymuje wolę kupna tej części budynku.

3. Budynek po banku nie mógłby być zamieniony w bibliotekę, nie spełniał żadnych kryteriów związanych z powstawaniem nowej biblioteki.

4. Wniosek aplikacyjny na kolektory słoneczne nie cieszył się dużym zainteresowaniem. Z całej gminy zgłosiło się zaledwie 80 rodzin. Był zbyt mały do samodzielnej aplikacji. Dlatego też został dopięty do wniosku Gminy Lelis, która była beneficjentem wniosku, Gmina Lelis przegrała postępowanie konkursowe. Był to do tej pory jedyny unijny wniosek, który Gmina Kadzidło, przegrała.

5. Większość ulic w Kadzidle jest już wyasfaltowana. Dobrze pamiętam Kadzidło sprzed dziesięciu lat. Nie ma się czego wstydzić. W przeciągu trzech lat wszystkie uliczki zyskają nową nawierzchnię.

6. Od dwóch lat układamy chodniki. W roku przyszłym dotrzemy na osiedla Podtatarze i Pabichowe. Zaniedbania chodnikowe sięgały w Kadzidle kilkudziesięciu lat. Każdego roku układamy około 2000 metrów kwadratowych kostki, to duży wysiłek. Proszę o cierpliwość i sprawiedliwą ocenę.

7. Galeria Kurpiowska na dworcu istnieje. Właśnie otwarta została nowa wystawa poezji lokalnej oraz pejzażu. Sam dworzec wyładniał. Jest, zdaje się, najładniejszym dworcem w powiecie ostrołęckim.                                                                                     8. Kadzidło ładnie. Jeszcze nie tak dawno straszył Pomnik Szwedzki, Kaplica Dylewska, otoczenie sklepu Mila, Aleja Zwycięstwa, nie było Orlika, parku z siłowniami. Szkoda, że Pani tego nie widzi.

9. Elementem estetycznym są także skwerki. Zbieramy dużo pochwał. Ale spełniają także inna rolę. Przypominają o twórcach kurpiowskich, znanych postaciach, są elementem pewnego wychowania patriotycznego. Wkrótce pojawią się kolejne.

10. Budynek biblioteki nie mógł być zbudowany od strony krajówki. Zepsułby wówczas przestrzeń handlową. Zbudowany od ulicy Kościuszki będzie ozdobą Kadzidła i miejscem spotkań z wieloma fantastycznymi ludźmi (zapraszam).

Życzę więcej optymizmu, mniej anonimowości ( stan wojenny już dawno się skończył). Proszę o kolejne pytania. Zawsze odpowiem. Dariusz Łukaszewski.

#43 ~Krzyś~

~Krzyś~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2017 - 14:49

Panie D,
prosze nie byc egoistą i dac podjesc troszke innym prosiaczkom z korytka, 12 lat to dobry wynik zeby sie konkretnie upasc jak wieprzyk, ale juz wystarczy, teraz czas na kolejnego knurka, ktory dopcha sie do zlobka i pociagnie 12k na miesiac. Nie chcial pan kiedys udostepnic Kaczorowi hali na spotkanie to Kaczor zlikwidowal gimnazja i zabronil startowac na wojta. Smieszne. Karma

#44 ~Dariusz Łukaszewski~

~Dariusz Łukaszewski~
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2017 - 09:25

Panie Krzyś, szkoda,że pisze Pan w takiej właśnie konwencji. Proszę zrozumieć, że jeśli chce mi Pan dokuczyć, a tak przecież jest, należałoby znaleźć merytoryczne argumenty, nie zaś powielać wyzwiska i manipulacje. Pomijam, że ma Pan bardzo cyniczne spojrzenie na świat, także ten lokalny. Opisywanie rzeczywistości przez "pryzmat" koryta musi być degradujące, także dla Pana. Krótko zatem. O wynagrodzeniu wójta pisałem wielokrotnie, także w Nowinach Kadzidlańskich, nie jest ono tajemnicą i wynosi, netto, czyli to co otrzymuję, około 7800 zł. Nigdy nie odmówiłem wynajęcia hali komukolwiek. Nie rozmawiałem w tej sprawie z nikim. Wiem z relacji Pana dyrektora Grzegorza Parzycha, że termin przyjazdu Pana Prezesa Kaczyńskiego, został zgłoszony w ostatniej chwili, zaś hala była od dawna zarezerwowana na inne wydarzenia. Przecenia Pan zdecydowanie mój wpływ na decyzje Prezesa. Pochlebia mi to nawet, ale nie jest to prawdą. Gdyby moja moc sprawcza była aż tak skuteczna, proszę mi wierzyć, nigdy nie doszłoby do likwidacji gimnazjów. Życzę spokoju, mądrych lektur i ludzi życzliwych na drodze. D. Łukaszewski.

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2017 - 21:48

Panie Krzyś, szkoda,że pisze Pan w takiej właśnie konwencji. Proszę zrozumieć, że jeśli chce mi Pan dokuczyć, a tak przecież jest, należałoby znaleźć merytoryczne argumenty, nie zaś powielać wyzwiska i manipulacje. Pomijam, że ma Pan bardzo cyniczne spojrzenie na świat, także ten lokalny. Opisywanie rzeczywistości przez "pryzmat" koryta musi być degradujące, także dla Pana. Krótko zatem. O wynagrodzeniu wójta pisałem wielokrotnie, także w Nowinach Kadzidlańskich, nie jest ono tajemnicą i wynosi, netto, czyli to co otrzymuję, około 7800 zł. Nigdy nie odmówiłem wynajęcia hali komukolwiek. Nie rozmawiałem w tej sprawie z nikim. Wiem z relacji Pana dyrektora Grzegorza Parzycha, że termin przyjazdu Pana Prezesa Kaczyńskiego, został zgłoszony w ostatniej chwili, zaś hala była od dawna zarezerwowana na inne wydarzenia. Przecenia Pan zdecydowanie mój wpływ na decyzje Prezesa. Pochlebia mi to nawet, ale nie jest to prawdą. Gdyby moja moc sprawcza była aż tak skuteczna, proszę mi wierzyć, nigdy nie doszłoby do likwidacji gimnazjów. Życzę spokoju, mądrych lektur i ludzi życzliwych na drodze. D. Łukaszewski.

Panie D.Ł. bajki to opowiadaj pan swoim uczniom. Zarówno wspomniany dyrektor jak i cała reszta gminnego dworu zgaduje pańskie myśli i na wyprzódki spełnia życzenia. Co do lektur to widać, że zgłębił pan wszystkie poradniki jak manipulować ludźmi. Dziel i rządź podstawą władzy, prawda?

#46 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 10:21

Wycieczka do Brukseli.

Z tego co pamiętam z Wesela Kurpiowskiego to Pan Kalinowski zapraszał Zespół, bo nie było autentycznego wesela, a nie panie bibliotekarki.

Znowu podlizywanie się przez Wójta pewnym grupom społecznym.

#47 ~Dariusz Łukaszewski~

~Dariusz Łukaszewski~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 13:39

Dzień dobry Pani, Pan poseł Jarosław Kalinowski zaprosił wójta, Przewodniczącego Rady Gminy, pracowników samorządowych i Zespół. Zaoferował 18 miejsc. Na moją prośbę ilość miejsc została zwiększona do 25. Nie pojechałem i nie pojechał Pan Przewodniczący. Pojechały Panie bibliotekarki. Nie mam powodu podlizywać się komukolwiek. Pozdrawiam. Zapraszam w roku przyszłym na wycieczkę do Katynia. Proszę jedynie podać swoje imię i nazwisko i wyrazić chęć. Dariusz Łukaszewski.

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2017 - 06:23

pan sponsoruje ten wyjazd?

nie wiedziałem, że wójt to w zakresie obowiązków ma śledzenie forów lokalnych,

#49 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2017 - 14:36

Skąd Wójt wie, kto to pisze? Skąd taki pewny?
Jasnowidz, czy pomoc pana Redaktora?

Może śledzi dzień i noc i rozpoznaje węchem?

#50 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2017 - 06:49

Skąd Wójt wie, kto to pisze? Skąd taki pewny?
Jasnowidz, czy pomoc pana Redaktora?

Może śledzi dzień i noc i rozpoznaje węchem?

jasnowidz pewnie jaki czy co

#51 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2017 - 21:25

Dzień dobry Pani, Pan poseł Jarosław Kalinowski zaprosił wójta, Przewodniczącego Rady Gminy, pracowników samorządowych i Zespół. Zaoferował 18 miejsc. Na moją prośbę ilość miejsc została zwiększona do 25. Nie pojechałem i nie pojechał Pan Przewodniczący. Pojechały Panie bibliotekarki. Nie mam powodu podlizywać się komukolwiek. Pozdrawiam. Zapraszam w roku przyszłym na wycieczkę do Katynia. Proszę jedynie podać swoje imię i nazwisko i wyrazić chęć. Dariusz Łukaszewski.

Za to wspomniane panie w ogień skoczą na jedno pańskie skinienie a wszelkim krytykom oczy wydrapią. A podlizują to się chyba panu, nie? Nie wspominając o wazelinie...

#52 ~Tadeusz~

~Tadeusz~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2017 - 11:33

Da

Dariusz Łukaszewski - Dzień dobry, czytam i czytam, anonimy, anonimy, proszę napisać w czym Panią zawiodłem? Proszę już ze mną nie walczyć. Jak Pani dobrze wie, Pan Prezes Kaczyński, nie pozwoli mi więcej startować w wyborach wójtowskich, więc ta dziwna ofensywa z Pani strony jest co najmniej spóźniona. Naprawdę. Nawiasem mówiąc, Pani zarzuty nie są prawdziwe, są natomiast bardzo krzywdzące. Życzę każdemu, aby mógł trzy razy wygrać wybory bezpośrednie. To ogromna radość i ogromna satysfakcja.

Na pewno - najbardziej finansowa:)

#53 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2017 - 07:49

Kolejne szalone spotkanie które zorganizował sobie wójt w Kadzidle w kinie za rogiem. Nie neguje faktu czy osoby zapraszane są ciekawe, nudne, czy warto je zapraszać, ale jeśli wszystkie spotkania odbywają się w kinie za rogiem i frekwencja na tych spotkaniach jest delikatnie mówiąc kiepska, a większość twarzy która pojawia się na zdjęciach to wazeliniarze najjaśniejszego to się pytam jaki jest tego sens. Czy prywatne zainteresowania wójta maja być spełniane za nasze pieniądze.

Wiem zaraz nasz najjaśniejszy wytoczy przeciwko mnie argumenty za tym, że to taki fajne spotkania, wnoszące dużo do naszego życia. Pewnie będzie komentarz na stronę A4, z 10-15 punktami w obronie tego projektu, podpisany ładnie DŁ, ale uważam, że frekwencja na tych spotkaniach sama jest gwoździem do trumny dla tego projektu.

#54 ~Dariusz Łukaszewski~

~Dariusz Łukaszewski~
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2017 - 20:10

Dariusz Łukaszewski, wyjaśniam:

1. Prywatnie, nie interesuję się szachami.

2. Gościom spotkań  w Kinie za Rogiem nie są wypłacane wynagrodzenia.

4. Najbliższe spotkania:

- 8 maja prof. Stanisław Nicieja pomówi o Kresach i swoim cyklu "Zaginiona Atlantyda"

- 10 maja spotkanie z Agatą Tuszyńską, autorką słynnych biografii Singera. Tyrmanda, Szelińskiej.

Zapraszam serdecznie. D. Łukaszewski

#55 ~rodzic~

~rodzic~
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2017 - 07:52

To pewnie frekwencję zrobią dzieciaki z gimnazjum za 5 lub 6 z jakiegoś przedmiotu, a co ma się władze ma się publikę. Takie przypadki już miały miejsce w Kadzidle.

#56 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 maj 2017 - 17:33

PIS z ustawy się wycofał to wójt już spokojnie śpi.

#57 ~Oliwia Kamińska~

~Oliwia Kamińska~
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2017 - 12:12

Dobry wieczór, czy to oznacza, że chciałby Pan pisać o mnie źle, bez prawa z mojej strony do odpowiedzi? Czy to dobra praktyka? A jeszcze ta anonimowość? I możliwość oskarżenia o wszystko? Spróbuję jednak pomówić i powyjaśniać:

1. Budowa biblioteki jest konieczna. Zbudowaliśmy dotychczas 80 kilometrów wodociągów, blisko 20 kilometrów kanalizacji, ponad 40 kilometrów dróg asfaltowych, rozbudowaliśmy oczyszczalnię ścieków, podwajając jej wydajności, dzięki czemu była możliwa budowa JBB, powstały dwie hale sportowe, place zabaw, dwa Orliki, remiza strażacka w Kadzidle, pięć boisk wielofunkcyjnych, stadion został gruntownie odnowiony, podobnie wiele, wiele innych drobnych rzeczy. Nie zacząłem wójtowania od biblioteki. Przeciwnie. To pewne podsumowanie.    2. Nie wiem o jakich zobowiązaniach finansowych Pan pisze? Od czterech lat nie zaciągamy kredytów. Rok 2016 zakończyliśmy nadwyżką budżetową w kwocie 1,5 mln. złotych, zadłużenie oscyluje w granicach 20%, gdy zostawałem wójtem wynosiło 44%. Proszę zerknąć do budżetu.                                              3. Uznaje Pan budowę biblioteki za zagrożenie dla finansów, a wspomina Pan kanalizację. Kilka wyjaśnień. Budowa kanalizacji w Kadzidle kosztowała blisko 10 000 000 złotych, Pozyskaliśmy ogromne dofinansowanie unijne, w bardzo trudnym konkursie. Dzisiaj takich pieniędzy nie ma rynku. Mówienie o inwestycjach rzędu 6-7 milionów złotych byłoby nieuczciwością wobec wyborców. Ubiegłoroczna rozbudowa sieci kanalizacyjnej w Kadzidle, zakończyła się na wysokości JBB2, przy czym, technicznie, sieć ta gwarantuje łatwą rozbudowę w kierunku Dylewa. Niestety, budżetu nie stać dzisiaj na takie inwestycje.     Bardzo proszę o kolejne wątpliwości. Na pewno odpowiem. Jeszcze jedno. Dlaczego uważa Pan budowę biblioteki za zły pomysł. Biblioteka ma blisko 1000 czytelników, w poprzednim roku wypożyczono blisko 10 000 książek, zorganizowano wiele arcyciekawych spotkań, warsztatów. Dlaczego tę przestrzeń uważa Pan za mało ważną? Przecież to dzięki kulturze i Słowu przetrwaliśmy rozbiory, hitleryzm, komunizm. Proszę o refleksję. D.

A nie przetrwamy wójta:(

#58 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2017 - 12:18

Teraz będzie Wesele Kurpiowskie to Wójt będzie mógł się promować.

#59 ~Kurp~

~Kurp~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2017 - 14:32

No tak, wymyśliła Wesele 23 lata temu Marysia Gadomska, żeby wójt Łukaszewski, mógł się w roku 2017 promować. Panie Boże, widzisz i nie grzmisz!

#60 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2017 - 14:44

Doczekamy w Kadzidle Festiwalu Wierszy D. Łukaszewskiego!!!
Impreza będzie międzynarodowa, jak Światowy Zjazd Kurpiów, który odbywa się podobno co roku w Kadzidle, tylko bardzo trudno go zauważyć.
Zdaniem Wójta, gdziekolwiek on się pojawi, to impreza jest nartychmiast światowa. Bo Wójt jest światowy, tylko przez wielką skromność nazywa się w wierszach markizem powiatowym.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych