Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Czy placówki oświatowe w Różanie sa przygotowane na koronowirus?

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 ~Malwina~

~Malwina~
  • Goście

Napisano 09 marzec 2020 - 17:18

Wchodząc no do przedszkola, widnieje tablica informująca o myciu rąk, dezynfekcji ich, ale czy w przedszkolu jest to praktykowane? W domu dzieci pilnujemy,zeby często, dokładnie myly ręce. Czy wychowawczynie, praktykują to z dziećmi?Czy tylko mycie rąk jest przed jedzeniem, po jedzeniu, po zajęciach plastycznych? Czy również po zabawie? Czy panie powtarzają im, jak kichać, żeby nie zarazić, że dziecko powinno zasłonić usta, gdy kaszle? Tak wiem, dziecko dużo wynosi z domu, w domu tego pilnujemy, ale jak jest przy dużej grupie dzieci? czy podjęte zostały szczególne środki ostrożności, dezynfekcja klamek, ławek, poręczy schodów, innych często dotykanych powierzchni? I najważniejsze:Czy placówki są wyposażone w środki dezynfekujące? Moim zdaniem, jest bardzo duża zachorowalność w naszym przedszkolu, co rusz jakiś wirus,i należałoby raz na jakiś czas, przedszkole zdezynfekować. Nie przez pracowników, lecz przez fachową firmę, specjalizująca się w tym. Tak samo, właściciele sal zabaw, powinni takie dezynfekcje przeprowadzać. W tych basenach z kulkami, jest pełno bakterii, zarazków, ale liczy się tylko, to ile jest w kasie. Nie na temat, ale też ważna sprawa. Nie tylko tyczy się naszego przedszkola, ale takie działania powinny być w każdej placówce. Ja wiem, codziennie się sprząta, odkurza wykładziny w salach, ale to nie pomoże w usunięciu bakterii... Zachorowalność u dzieci, jest również przez nieodpowiedzialność rodziców, którzy "posyłają" zakatarzone dziecko do przedszkola,którzy nie stosują się bardzo ważnej zasady, która jasno mówi, żeby nie przyprowadzać dzieci z infekcja.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych