Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Czy P. Czarek zostanie posłem?

wybory

228 odpowiedzi w tym temacie

#221 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano dziś, 08:15

Wybacz ale nie przekonuje mnie anonimowy PISiorski propagandzista który łgarstwo wyssał z mlekiem matki, więc źródło! Bardzo proszę. Ocenię jego wiarygodność bo mnie się zdaje, że PIS grzmiałby nad armagedonem w Warszawie gdyby to była prawda. Źródło!

"A źródło wciąż bije" J. Kaczmarski. Na poważnie to spytaj w Ratuszu warszawskim. Wszak tam prawdomówni. Albo u Mazurków czy Walców, jakoś tak. Transport, ciężarówki, wyrobiska żwirowe na Mazurach. :)

#222 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano dziś, 08:22

Tylko Ryszard na posła

Jakie on ma doświadczenie , a może młody Mateusz uczeń przyszłości#223 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano dziś, 08:23

Rzecznik GIOŚ: "Doszło do awarii spalarni osadów z Czajki, kosztowała 700 mln euro."
Od grudnia 2018 r. nie działa spalarnia "Czajka"‼Osad ściekowy zawierający metale ciężkie, bakterie i pasożyty, który można zutylizować tylko w spalarni, jest wywożony w kontenerach. Koszt to 1,7 mln zł.

#224 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano dziś, 08:50

Rzecznik GIOŚ: "Doszło do awarii spalarni osadów z Czajki, kosztowała 700 mln euro."
Od grudnia 2018 r. nie działa spalarnia "Czajka"‼Osad ściekowy zawierający metale ciężkie, bakterie i pasożyty, który można zutylizować tylko w spalarni, jest wywożony w kontenerach. Koszt to 1,7 mln zł.

a Czajaka kiedy została wybudowana ? Za jakich rządów ? Bo chyba nie za PiS

#225 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano dziś, 09:04

a Czajaka kiedy została wybudowana ? Za jakich rządów ? Bo chyba nie za PiS

Oczyszczalnia zaprojektowana została na początku lat 70. XX wieku. Budowa rozpoczęła się w 1976 z pierwotnym terminem jej zakończenia w 1982. Na początku oczyszczalnia miała obsługiwać prawobrzeżną część miasta.
Zakład rozpoczął działalność w 1991. Do 2012 odbierał ścieki ze wszystkich siedmiu prawobrzeżnych dzielnic Warszawy oraz z okolicznych gmin, m.in. Legionowa, Jabłonny, Zielonki, Ząbek i Marek.
W związku z zaostrzeniem przepisów dotyczących ochrony środowiska oczyszczalnia musiała zostać zmodernizowana. W styczniu 2008 zawarta została umowa na jej rozbudowę i unowocześnienie[5]. Głównym wykonawcą została spółka Warbud. Modernizacja obejmowała dostosowanie obiektu do obowiązujących norm, zwiększenie przepustowości oraz przyjęcie całości maksymalnego przepływu z wodami opadowymi. Włączono również do systemu centralną i północną część lewobrzeżnej Warszawy. W tym celu 10 m pod dnem Wisły wybudowano tunel o długości 1,3 km i średnicy 4,5 m. Umieszczono w nim dwa rurociągi (kolektory), podstawowy i rezerwowy, o średnicy 1,60 m każdy. By ograniczyć ilość odpadów obok stacji powstała Stacja Termicznej Utylizacji Osadów Ściekowych (STUOŚ). Metodą wybraną w stacji została technologia spalania w złożu fluidalnym[3]. STUOŚ pozwala zmniejszyć ponad 10-krotnie ilość produkowanych odpadów (z 200 tys. ton/rok do około 20 tys. ton/rok).
Rozbudowa zakładu zakończyła się w 2012. Koszt rozbudowy oczyszczalni, budowa zakładu spalania osadów oraz ułożenie systemu rur dostarczających ścieki wyniósł ok. 3,7 mld zł. Była to jedna z największych stołecznych inwestycji współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Po jej zakończeniu „Czajka” stała się największą oczyszczalnią ścieków w Polsce. Rozbudowany zakład zajmuje powierzchnię 52,7 ha i może przyjąć 435 tys. m3 ścieków na dobę.
Pierwszym etapem oczyszczania ścieków jest oczyszczanie mechaniczne. Ścieki trafiają na kraty, następnie do piaskowników i do osadników wstępnych. W drugim etapie są kierowane do basenów osadu czynnego. Tam usuwany jest z nich azot i fosfor. Z basenów ścieki trafiają do osadników wtórnych, w których osad czynny oddzielany jest od ścieków, które następnie odprowadzane są do Wisły.
W dniach 27 i 28 sierpnia 2019 doszło do awarii obydwu kolektorów znajdujących się w tunelu pod dnem Wisły. W wyniku tego 28 sierpnia rozpoczęto zrzut do rzeki nieoczyszczonych ścieków pochodzących z obsługiwanych przez oczyszczalnię dzielnic lewobrzeżnych (Bielan, Bemowa, Żoliborza, Woli, Śródmieścia, Ochoty, Włoch i części Mokotowa).
3 września 2019 żołnierze 2 Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego zakończyli zlecona przez rząd budowę mostu pontonowego, na którym zaplanowano ułożenie tymczasowego zastępczego rurociągu transportującego ścieki do „Czajki“. Awaryjny rurociąg na moście pontonowym został uruchomiony 9 września a 14 września osiągnął on pełną wydajność i zrzut nieoczyszczonych ścieków do rzeki został wstrzymany.

#226 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano dziś, 09:15

Awaria kolektorów i spalarni odpadów w Czajce to nie wszystko. Warto jeszcze sprawdzić: 1) piece w spalarni, które najprawdopodobniej są prototypami, 2) spękania na reaktorach biologicznych, 3) zgodność dokumentacji ze stanem faktycznym (np.grubość wylanego betonu)

#227 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano dziś, 09:19

MPWiK po dwóch dobach (!) potwierdził awarię spalarni spadów w oczyszczalni Czajka. Nie działa od grudnia (!). Nie została naprawiona, bo trwa spór prawny z wykonawcą, czy obejmuje to gwarancja. Od grudnia 100 tys. ton osadów przekazano do utylizacji. ,,Najśmieszniejsze,, zdanie jakie przeczytacie Państwo na stronie MPWiK: Ponadto wyłączenie STUOŚ nie ma żadnego wpływu na sprawne funkcjonowanie oczyszczalni ścieków „Czajka”...Zwracam uwagę na słowo sprawne...

#228 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano dziś, 09:24

Odpady w spalarni spala się w temperaturze ok 1700 stopni a żywotność wewnętrznej powłoki ceramicznej tych pieców to max 2 lata.Po tym okresie musi być remont, bardzo kosztowny którego nie było bo zabrakło kasy.

#229 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano dziś, 17:04

Plakat przy PUP okazały kandydata PSL

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wybory

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych