Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Czy chodzicie do kościoła i dlaczego?

704 odpowiedzi w tym temacie

#661 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2020 - 22:54

Wierz w co chcesz, nie dyktuj nikomu w co ma wierzyć, każdy ma wolna wolę, chce to wierzy w Boga, chce to uważa że nie ma Boga, ważne, by mieć kręgosłup i jakieś zasady. By nie kraść, nie oszukiwać, nie być egoistą, itp

#662 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2020 - 08:49

Wierz w co chcesz, nie dyktuj nikomu w co ma wierzyć, każdy ma wolna wolę, chce to wierzy w Boga, chce to uważa że nie ma Boga, ważne, by mieć kręgosłup i jakieś zasady. By nie kraść, nie oszukiwać, nie być egoistą, itp

To w końcu kto nakręca sztucznie ten temat pisząc takie długie teksty zniechęcające większości Polaków katolików  . Kto chce za zdradzieckie srebrniki ubić sobie na tym interes ???

#663 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2020 - 09:25

To w końcu kto nakręca sztucznie ten temat pisząc takie długie teksty zniechęcające większości Polaków katolików . Kto chce za zdradzieckie srebrniki ubić sobie na tym interes ???

Pewnie Żydzi,masoni i cykliści :)

#664 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2020 - 10:20

To w końcu kto nakręca sztucznie ten temat pisząc takie długie teksty zniechęcające większości Polaków katolików . Kto chce za zdradzieckie srebrniki ubić sobie na tym interes ???

Idioci.

#665 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 marzec 2020 - 05:35

(Oz 14, 2-10)
Tak mówi Pan: "Wróć, Izraelu, do Pana, Boga twojego, upadłeś bowiem przez własną swą winę. Zabierzcie z sobą słowa i nawróćcie się do Pana! Mówcie do Niego: "Usuń cały grzech, a przyjmij to, co dobre, zamiast cielców dajemy Ci nasze wargi. Asyria nie może nas zbawić; nie chcemy już wsiadać na konie ani też mówić: nasz boże do dzieła rąk naszych. U Ciebie bowiem znajdzie litość sierota". Uleczę ich niewierność, szczodrze obdarzę ich miłością, bo gniew mój odwrócił się od nich. Stanę się jakby rosą dla Izraela, tak że rozkwitnie jak lilia i jak topola zapuści korzenie. Rozwiną się jego latorośle, będzie wspaniały jak drzewo oliwne, woń jego będzie jak woń Libanu. I wrócą znowu, by usiąść w mym cieniu, i zboża uprawiać będą, winnice sadzić, których sława będzie tak wielka, jak wina libańskiego. Co ma jeszcze Efraim wspólnego z bożkami? Ja go wysłuchuję i Ja na niego spoglądam, Ja jestem jak cyprys zielony i Mnie zawdzięcza swój owoc. Któż jest tak mądry, aby to pojął, i tak rozumny, aby to rozważył? Bo drogi Pańskie są proste; kroczą nimi sprawiedliwi, lecz potykają się na nich grzesznicy".

#666 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2020 - 05:31

(Oz 6, 1-6)
Chodźcie, powróćmy do Pana! On nas zranił i On też uleczy, On to nas pobił, On ranę przewiąże. Po dwu dniach przywróci nam życie, a dnia trzeciego nas dźwignie i żyć będziemy w Jego obecności. Poznajmy, dążmy do poznania Pana; Jego przyjście jest pewne jak poranek, jak wczesny deszcz przychodzi On do nas, jak deszcz późny, co nasyca ziemię. "Cóż ci mogę uczynić, Efraimie, co pocznę z tobą, Judo? Miłość wasza podobna do chmur o świtaniu albo do rosy, która prędko znika. Dlatego ciosałem cię przez proroków, słowami ust mych pouczałem, a Prawo moje zabłysło jak światło. Miłości pragnę, nie krwawej ofiary, poznania Boga bardziej niż całopaleń".

#667 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2020 - 10:32

Kto kogo odstrasza,jakie zniechęcające teksty!...proszę bardzo, strona ogólnie dostępna,proszę czytać     Listyznaszegosadu.pl

Każdy może się zapoznać i czytać,wszystko pochodzi z tej strony,więc tam szukać ew.pytań!

#668 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2020 - 10:39

Kto kogo odstrasza,jakie zniechęcające teksty!...proszę bardzo, strona ogólnie dostępna,proszę czytać Listyznaszegosadu.pl
Każdy może się zapoznać i czytać,wszystko pochodzi z tej strony,więc tam szukać ew.pytań!

To ty tak uważasz. Masz do tego prawo. I bez względu na to co będziesz uważał Prawda się nie zmieni. Jest taka sama przez wieki. Tylko ty możesz się zmienić.

#669 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2020 - 12:42

To ty tak uważasz. Masz do tego prawo. I bez względu na to co będziesz uważał Prawda się nie zmieni. Jest taka sama przez wieki. Tylko ty możesz się zmienić.

Oczywiście,Ty też masz prawo do własnego zdania.

Hmm,prawda się nie zmieni...ja juz dawno sie zmieniłem...

Hmm,A jaka jest prawda?

#670 ~posag~

~posag~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2020 - 16:29

Saul odrzekł: «Powiedzcie Dawidowi, że król nie żąda innej zapłaty, jak stu napletków Filistynów.

Dawid i wyruszył ze swym wojskiem, i zabił dwustu mężczyzn spośród Filistynów. Dawid przyniósł z nich potem napletki w dokładnej liczbie królowi, aby stać się zięciem króla. Wtedy Saul oddał mu córkę swą Mikal za żonę.

#671 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2020 - 16:39

...,,Kapłani od zawsze uważali, iż najlepiej potrafią wypełniać wolę swego Boga i przekazywać wiernym jego słowa skierowane do wyznawców. Dlatego każda z religii „monoteistycznych” doczekała się własnej świętej księgi, w której „z natchnienia bożego” zapisane jest przesłanie do ludzkości. I tak: Żydzi (czyli naród wybrany przez Boga Jahwe) mają Torę i Talmud złożony z Miszny i Gemary. Chrześcijanie (około setki odłamów w tym także katolicy), mają Biblię złożoną ze Starego i Nowego Testamentu (tyle, że różne przekłady). Muzułmanie zaś, czyli wyznawcy islamu i Allaha mają świętą księgę Koran i Hadisy (różne historie z życia proroka Mahometa). Tak to wygląda w bardzo dużym skrócie. (Oczywiście chrześcijanie i muzułmanie też są wybrani przez jedynego Boga, tylko jeszcze bardziej.)   

Przez kilkadziesiąt tysięcy lat, ludzie wzajemnie zabijali się w imieniu tychże „świętych ksiąg” i bogów w nich opisanych. Przelewali morze krwi w licznych religijnych wojnach, bitwach i pogromach. I nie było takiej krzywdy i takiego cierpienia, których nie wyrządziliby swoim bliźnim inaczej myślącym, lub w co innego wierzącym. Torturowali ich, palili na stosach, grabili ich majątki, skazywali na więzienie lub banicję, niewinne kobiety oskarżali o czary i konszachty z diabłem. A wszystko to ponoć z miłości do prawdy i do swego Boga.

Tym nie mniej i dla nich znajdzie się rada, by nie dać się oszukiwać za życia w kwestiach religijnych. Wystarczy stosować mądrą zasadę Leonarda da Vinci: „Kto ma dostęp do źródła, nie czerpie z kałuży”. Polega to na przekonaniu, że skoro Bóg jest absolutną doskonałością i zna wszystkie myśli zanim pojawiły się w naszych głowach, to znaczy, że ma z każdym z nas nieustający kontakt przez całe nasze życie. Należy zatem zrezygnować z usług wszelakich „sług bożych” (służących głównie swoim chorym ambicjom), „pomocników bożych” i różnych „zastępców Boga na Ziemi”, którzy w kontekście bożych atrybutów są całkowicie zbędni i do niczego nam nie potrzebni,,

------ // ------

#672 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2020 - 16:46

Co tu jest bajką, a co prawdą? W każdej bajce tkwi ponoć ziarno prawdy, zatem i w tej nie mogło być inaczej. I gdyby tak chcieć policzyć, to owych „ziaren prawdy” znalazłoby się tutaj o wiele więcej, niż jedno. I nie trzeba nawet do ich rozdzielenia pomocy gołębi, które za Kopciuszka wykonały przez noc tę mozolną i niewdzięczną pracę. Wystarczy skorzystać z własnego rozumu i wiedzy religioznawczej, która bez pomocy czarodziejskiej różdżki potrafi oddzielić informacyjne wartościowe „ziarno od plew” i ujawnić prawdę. Tę prawdę, jaka podobno już z definicji powinna nas wyzwalać spod władzy kłamstwa i oszustwa.

A zatem, powinienem teraz zakończyć tę niby „bajkę” słowami: „I żyli długo i szczęśliwie”, by stało się zadość bajkowej tradycji. Ale to już jest zależne od tego, kto i jakie ma oczekiwania od życia: czy stać go, by poznać i zaakceptować prawdę o naszej rzeczywistości, czy też raczej woli żyć w „złotej klatce” religijnych iluzji, które chronią jego lękliwe ego przed niechcianą i bezlitosną prawdą, co do jego ograniczonej czasem egzystencji. Każdy musi sam sobie umieć odpowiedzieć: co jest dla niego ważniejsze? Znajomość prawdy w tej kwestii, czy komfort psychiczny w postaci poczucia pseudo-bezpieczeństwa?

...Tak,prawda jest taka sama i jedna przez wieki...rodzimy się i umieramy! warto jednak dodać jedynie,że nawet śmierć nie jest sprawiedliwa,gdyż umieraliby jedynie starcy,a umierają i dzieci...

#673 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2020 - 16:57

Rzekł do Niego Piłat: «Cóż to jest prawda?».
"Ja jestem Prawdą, Drogą i Życiem".
Ty mówisz o prawdzie, ja mówię o Prawdzie.

#674 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2020 - 21:37

Profanacja kościoła w Dąbrowie Górniczej

Dąbrowska policja zgłoszenie o zdarzeniu otrzymała w sobotę, 21 marca, około godziny 12.20. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna wtargnął do Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej i umyślnie uszkodził ołtarz. Był kompletnie pijany.

#675 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2020 - 17:02

4) w wydarzeniach kościelnych może brać udział jednocześnie nie więcej niż 7 osób łącznie ze sprawującymi posługę (ksiądz+kościelny)

#676 ~Wyrozumiałość~

~Wyrozumiałość~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2020 - 09:28

Wszyscy ludzie się zatracili goniąc, za pieniędzmi jakby one były naszym Panem Bogiem.Zabrakło nam ludzkich uczuć takich jak współczucie, litość, bezinteresowna pomóc drugiemu człowiekowi w potrzebie, czas najwyższy nauczyć się pokory, być dla bliźniego oparciem i podporą nie za pieniądze tylko za proste słowo dziękuję. Może wtedy zacznie się nowe życie we wspólnocie ludzkiej. Życzę tego Wszystkim z głębi duszy mojej I tak się też musiało stać, aby wiele zrozumieć, przemyśleć i zatrzymać się w biegu na złamanie karku..... Szczera prawda o Jezu naucz nas pokory wobec Ciebie bo Ty jesteś naszym Panem i Królem

#677 ~Covid~

~Covid~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2020 - 12:28

To koniec świata jaki znaliśmy

#678 ~Sakrament Małżeństwa~

~Sakrament Małżeństwa~
  • Goście

Napisano 27 marzec 2020 - 09:07

Drodzy narzeczeni, przygotowujecie się do tego, by wspólnie się rozwijać, by wspólnie budować ten dom, żeby na zawsze mieszkać razem. Nie chcecie budować go na piasku uczuć, które przychodzą i odchodzą, ale na skale prawdziwej miłości, tej miłości, która pochodzi od Boga. Pragniemy aby, tak jak miłość Boga jest trwała i na zawsze, tak też miłość budująca rodzinę, była trwała i na zawsze. Proszę was, nie możemy ulec «kulturze tego, co prowizoryczne.”

Ojciec św. Franciszek

#679 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 marzec 2020 - 22:46

Drodzy narzeczeni, przygotowujecie się do tego, by wspólnie się rozwijać, by wspólnie budować ten dom, żeby na zawsze mieszkać razem. Nie chcecie budować go na piasku uczuć, które przychodzą i odchodzą, ale na skale prawdziwej miłości, tej miłości, która pochodzi od Boga. Pragniemy aby, tak jak miłość Boga jest trwała i na zawsze, tak też miłość budująca rodzinę, była trwała i na zawsze. Proszę was, nie możemy ulec «kulturze tego, co prowizoryczne.”

Ojciec św. Franciszek

Piękne..

Ale ostatnio przytyła i w języku bardziej dziamgata... To przez 20 kolejnych lat w załganiu siedzieć razem? Pudrować? A może teraz jest Prawdziwa a wcześniej Udawała? Uczucie było między Nami i zgasło... po co robić z tego Trójkąt i Boga włączać? Chodzi o trwałość czy Pozór?

#680 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 marzec 2020 - 13:54

Trzymając się tytułu postu ,,Czy chodzicie do kościoła...,,

Cytat nowego artykułu pt. ,,Fikcja uznawana za prawdę (III)

ze strony   listyznaszegosadu.pl

,,Fenomen, który po ostatnie stulecie zwał się państwem kościelnym (słowo samo w sobie demaskuje istotę rzeczy) i który za swego absolutnego władcę miał rzymskiego papieża, został zlepiony kawałek po kawałku dzięki wojnom i fałszowaniu ksiąg wieczystych (tzw. „donacjom”) /../ Papiestwo, tak jak się ukształtowało historycznie (albo lepiej: tak, jak świadomie zostało ukształtowane), jest systemem totalitarnym i dlatego nie może zrezygnować ze sprawowania władzy. Jego pasterze nie umieją niczego innego, nawet gdyby chcieli: być politykami w mitrach, mającymi władzę, jest ich opatrznościowym zadaniem”

...„Papieże byli – patrząc od strony ich ideologii i praktyki – największymi wichrzycielami w historii państw; zawsze dbali o wzmocnienie własnej pozycji kosztem innych i w tym celu popełniali mordy i zabójstwa, fałszerstwa i oszustwa. Książęta Kościoła nieustannie zgarniali krwawe pieniądze – tak zachłannie, że powstało porzekadło, iż najszybszym i najłatwiejszym sposobem osiągnięcia bogactwa jest palenie czarownic. /../ Konfiskata majątków, nakładanie kontrybucji, banicje, palenie na stosie: oto jedna strona działalności książąt Kościoła, a druga – dzisiejsza – to nie chcieć nic o tym wiedzieć. /../

Wszystko co czytam ostatnio,utwierdza mnie tylko jak dobrą drogę wybrałem,kościół to potężna hierarchiczna instytucja,dążąca do władzy absolutnej!

Warto zapoznać się z całym artykułem z w/w strony.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych